Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki padla mi moja 7950gx2 :( ...rozgladam sie za nowa karta, czy myslicie ze znosnie bedzie pracowal 8800GT 512mb z moim CPU ? (3GHz)

 

i czy w przyszlosci glupim wyjsciem byloby w takiej sytuacji dolozenie drugiego 88gt do SLI ?

W markach bedzie wyraźna różnica miedzy x2 a c2d ale w grach już mniejsza :). Wiec do 1 88gt wystarczy x2 ale do sli już raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markach bedzie wyraźna różnica miedzy x2 a c2d ale w grach już mniejsza :). Wiec do 1 88gt wystarczy x2 ale do sli już raczej nie.

Jeśli mam porównać mojego byłego toledziaka @2,7 GHz do tego co mam teraz to crysis poprostu zaczoł pływać więc jednak różnica spora pomiędzy x2 a c2duo. Chyba , że chodziło Ci o zegar w zegar czyli aby zjechac do poziomu 2,7 ghz na p dual core ale to nie o to w tym chodzi . Pozatym to podkręcanie tego 8800gt to szkoda sobie d... zawracać bo na 660mhz gpu mam w 3dmarku06 12300pkt , na 712gpu 12671 a na 742 mhz 12831 więc rewalacji brak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mozna juz miec karty w sli roznych producentow ??

Zdaje mi sie ze tak :).

Jeśli mam porównać mojego byłego toledziaka @2,7 GHz do tego co mam teraz to crysis poprostu zaczoł pływać więc jednak różnica spora pomiędzy x2 a c2duo. Chyba , że chodziło Ci o zegar w zegar czyli aby zjechac do poziomu 2,7 ghz na p dual core ale to nie o to w tym chodzi . Pozatym to podkręcanie tego 8800gt to szkoda sobie d... zawracać bo na 660mhz gpu mam w 3dmarku06 12300pkt , na 712gpu 12671 a na 742 mhz 12831 więc rewalacji brak .

U mnie taka sama różnica po OC i bez oc...

W cod4 czy w stress tescie w css różnica były zerowe (1-4 fps ;o) miedzy 600/1500/900 a 710/1700/1000 wiec OC tylko do marków i rekordów bo na codzien to nie widze sensu dla podkręcania 8800gt.

 

Btw Gregor1230 masz e2140 mógł byś podać wyniki 3dmarka 2005 przy procku@3.0 a grafie na 600/1500/900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No dokładnie, właśnie jestem na etapie zmiany grafy i chyba ja łyknę ...

 

Rozumiem ze jest to ta lepsza wersja z 3fazowym zasilaniem itd. ....

Może ktoś sie wypowiedzieć na temat głośności wentyla ??

Sorry ze tak sie pytam, ale ostatnio mam tyle pracy ze wpadam tu okazjonalnie, a przeczytać, cały watek, to już nie dam rady, a szkoda bo to dość ciekawa lektura :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa spostrzeżenia dotyczące PALITA SUPER 1GB

 

1. Ten niebieski pseudo radiator na rewersie karty grzeje mi się jak głupi, też tak macie? Bo mój wręcz parzy. Może dlatego mam zerowe OC pamięci? Chociaż pewnie dlatego, że trafiły mi się kości 1.1ns :(

Nie pekaj;) Moje tez sie tak kreca:/... max bez artow to 910MHz :lol2:, a sa to standardowe szroty czyli Qimonda 1.0ns...

A z tym radiatorem z tylu to masakra... czekam na accelero s1 rev2 i zmieniam cale chlodzenie...

 

Hej, nie wiecie czasem czy BIOS-MOD działa na Palicie Super czy to jest luksus zarezerwowany dla właśicieli referencyjnych konstrukcji?

Ta karta ma juz fabrycznie 1.1V... bios mod nic nie daje... luzowalem tez timingi - 0% oc gain...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moim 8800GT Palita , otóż chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> się za podkręcanie, lecz żaden program nie pokazuje mi temperatury karty, RT pokazuje 0.00 a Everest i inne w ogóle nie pokazują.

Sterowniki mam najnowsze. Czy jest na to jakaś rada?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z moim 8800GT Palita , otóż chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> się za podkręcanie, lecz żaden program nie pokazuje mi temperatury karty, RT pokazuje 0.00 a Everest i inne w ogóle nie pokazują.

Sterowniki mam najnowsze. Czy jest na to jakaś rada?

Pozdrawiam

mam dokładnie to samo, karta się super kręci choć nawet na defaulcie zawiesiła kompa - czy to jest to przechodzenie w tryb 2d? bo gdzieś o tym czytałem? ale też mi nie pokazuje temperatur i nie mam zakładek odnośnie wiatraka i nie mogę go wyregulować - czy ktoś miałe ten problem i może pomóc? :(

 

@ maxforce, ja bez proca osiągnąłem na razie 12300, ale też w drodze idzie już e8400, liczyłem na 13k, ale widzę że chyba o więcej się pokuszę ;d

Edytowane przez paweł.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak slabo sie kreci, wszystko zalezy od danej sztuki

Taka trafiła Ci się sztuka. Przyroda.

:blink:

 

 

 

15K złamane na pasywnej karcie

GJ!

 

 

MAŁE pytanie OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

lepiej poczekaj na nowe dziecko nVidii ;]

Ktoś wie co to za dziecko będzie i kiedy będzie??? Jak co, to PW, żeby syfu tu nie robić.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

pytanko

 

sprawdzal ktos ta grafe ?

 

z fotek widze ze ona ma zupelnie inne pcb , inna sekcje zasilania , 2 wejscia pod 6pin itd.

 

warto to kupic czy moze lepiej palita ? (nadal jest na nich naklejana plomba na zasilaniu ?????)

 

cena praktycznie ta sama - ok 700zl...

 

np

http://www.allegro.pl/item305076501_galaxy...ns_samsung.html

http://www.allegro.pl/item305557430__palit...0ns_pci_e_.html

 

 

pozdr

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem informacji na temat problemu z rtemperaturami i wiatrakiem i... nic nie znalazłem, kilka osób ma taki problem lecz nikt sobie z nim nie poradził. Napisałem maila do palita w niemczech i zobaczę co mi odpowiedzą (o ile w ogóle). Jak nic nie zrobią - jadę oddać kartę na serwis i postaram się o wymianę na nową, którą poproszę o przetestowanie w salonie. Dobrze, że jeszcze nie sprzedałem GTS'a to może jak mi ją zabiorą to będę miał chociaż co wsadzić do środka ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś na gralu i powiem Ci że możesz zamienić na wersje od Galaxy po uprzednim sprawdzeniu czy z nią jest ten sam problem bo i cena ta sama albo dorzuć do Sonica bo ludzie piszą że cicho pracuje i chłodzenie lepsze.Wydaje mi się że są to albo wadliwe egzemplarze skoro parę osób narzeka na to ale nie każdy.Jak ją zabierzesz to na czym ja będę jechać?Good damyt :P

Edytowane przez gomez1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good damyt icon_razz.gif

Chyba god damn it ? :D no jak będę miał możliwość i się zgodzą to postaram się wymienić na sonica, mi to nie robi bo jestem zadowolony, chcę po prostu wiedzieć jakie są tempy i ten wiatrak. Może to nawet być zwykłe gt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsza część informacji o niedziałających odczytach temperatur - serwis gral podał mi taką informację: jak pan chce, może pan kręcić kartę, ajeśli się spali będziemy myśleć nad gwarancją... no OMFG :D o tyle, że dostawali już spalone 8800gt palita w wersjach sonic jak i zwykłej. Także raczej mało prawdopodobne bym ją oddawał. Przeżyję po prostu brak odczytu jednej temperatury :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsza część informacji o niedziałających odczytach temperatur - serwis gral podał mi taką informację: jak pan chce, może pan kręcić kartę, ajeśli się spali będziemy myśleć nad gwarancją... no OMFG :D o tyle, że dostawali już spalone 8800gt palita w wersjach sonic jak i zwykłej. Także raczej mało prawdopodobne bym ją oddawał. Przeżyję po prostu brak odczytu jednej temperatury :(

No to ja już naprawde nie wiem co robic...nie po to kupywałem karte z wyższej półki za 800 zł , żebym nie mógł sprawdzic temperatury i wyregulować wiatraczka... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłem Palita 8800gt z ich chłodzeniem nie sonica jednak nie mam pojęcia jak sprawdzić temperatury. Próbowałem już różnych programów jednak żaden nie pokazywał temperatur tak jakby na karcie nie było czujnika. Druga sprawa to obroty wentylatora. Jakie obroty ustawiają się standardowo zaraz po zainstalowaniu karty? No i ten sam problem co z temperaturami: gdzie się konfiguruje obroty wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupiłem Palita 8800gt z ich chłodzeniem nie sonica jednak nie mam pojęcia jak sprawdzić temperatury. Próbowałem już różnych programów jednak żaden nie pokazywał temperatur tak jakby na karcie nie było czujnika. Druga sprawa to obroty wentylatora. Jakie obroty ustawiają się standardowo zaraz po zainstalowaniu karty? No i ten sam problem co z temperaturami: gdzie się konfiguruje obroty wiatraka?

Hmm czyli widze że "usterka" dobrze znana...jednak nie tylko ja mam ten problem.

Czy znalazł ktoś może jakieś rozwiązanie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie robisz sobie jaj (a kilka postów wyżej 2 osoby piszą o tym samym, w tym ja staram się jakoś to wyjaśniać), to - czytaj to co jest napisane wyżej :D wychodzi na to, że się nie da.

A po co bym miał sobie jaja robić? Zreszta jestem nawet trochę zdenerwowany, przeciez chyba płaciłem 800 zł za to żebym mógł sobie spokojnie odczytać temp i wyregulować wiatraczek...a tu nic nie moge zrobić... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...