Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No to niezła rzeźnia. A powiedz jak ci chodzi wentyl? Może ty się orientujesz na ile on jest ustawiony. Może na 100%?

hmm nie mam pojecia na ile jest nastawiony, praktycznie caly czas tak samo chodzi... Edytowane przez Melon55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak. Ale wezmę Ci kartę na parę dni i nie wiadomo co się z nią stanie i czy w ogóle coś zrobią ;/

No rozumiem, popróbuje i zobaczę.

 

hmm nie mam pojecia na ile jest nastawiony, praktycznie caly czas tak samo chodzi...

A jak ci się wydaje głośno on chodzi? Ja niestety nie mam porównania bo to moja druga karta graficzna a przed nią był tylko GF 4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, popróbuje i zobaczę.

A jak ci się wydaje głośno on chodzi? Ja niestety nie mam porównania bo to moja druga karta graficzna a przed nią był tylko GF 4 :P

No niestety tez nie mam zbytniego porównania , przed nią był R9550 z malutkim wiatraczkiem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tu dzielnie walczę od rana z szukaniem, bo niestety komp stoi w domu :P najwyżej go je*nę parę razy :D nie no żart. Wierzcie mi, że jak ustawię coś sensownego to dam Wam znać na 100%.

 

wczytałem info o 2.07 beta - nie wiem kiedy się pojawi i nie mogę zagwarantować, że będzie działać poprawnie - dowiemy się jak wyjdzie ;d

 

możecie sprawdzić to rozwiązanie:

 

yup you would have to add 600h to G92= 610h-61Fh in the rivatuner config for it to work.

 

and it should turn out like this: G92 = 610h-61Fh,600h

 

czyli plik rivatuner.cfg odszukujecie g92 i dopisujecie ",600h" po Fh - sprawdźcie czy Wam to zadziała bo mi wczoraj nie bardzo chciało.

 

ewentualnie taki zapis:

G92 = 610h-61Fh

G92 = 600h

 

O dziwo wyczytałem, że raczej powinno się mieć RT w wersji od guru3d. nie wiem co zmienia, ale jednak je polecają :D

Edytowane przez paweł.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktorys z Was, posiadaczy 8800GT ma w kompiku X2 z zegarem 3GHz lub mniej/wiecej ? ...interesuje mnie jak sie skaluje taka karta graficzna z procesorami AMD

Ja przed chwilką odebrałem 8800gt Galaxy Heat Pipe :lol2:

Tak że biore się teraz za formata i po napisze jak wygląda sprawa na x2

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tu dzielnie walczę od rana z szukaniem, bo niestety komp stoi w domu :P najwyżej go je*nę parę razy :D nie no żart. Wierzcie mi, że jak ustawię coś sensownego to dam Wam znać na 100%.

 

wczytałem info o 2.07 beta - nie wiem kiedy się pojawi i nie mogę zagwarantować, że będzie działać poprawnie - dowiemy się jak wyjdzie ;d

 

możecie sprawdzić to rozwiązanie:

 

yup you would have to add 600h to G92= 610h-61Fh in the rivatuner config for it to work.

 

and it should turn out like this: G92 = 610h-61Fh,600h

 

czyli plik rivatuner.cfg odszukujecie g92 i dopisujecie ",600h" po Fh - sprawdźcie czy Wam to zadziała bo mi wczoraj nie bardzo chciało.

 

ewentualnie taki zapis:

G92 = 610h-61Fh

G92 = 600h

 

O dziwo wyczytałem, że raczej powinno się mieć RT w wersji od guru3d. nie wiem co zmienia, ale jednak je polecają :D

Niestety nie działa, mam wersję od guru3d :| Możliwe że to wina softu a nie sprzętu?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to wina softu a nie sprzętu?

heh :P wina sprzętu :D z innych informacji wynika o modyfikacjach pcb, których nie odczyta nic - chyba, że palit wypuści bios nowy i go wgrasz. Wychodzi na to, że nie ma szans na odczyty tych 2-óch parametrów. Niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź do grala i pogadaj o wymianie na wersje sonic albo od Galaxy bo ludzie ale to wyje niemiłosiernie gorzej niż moja 9600Pro po prawie 3 latach pracy.Dla mnie to bubel a nie karta i walczył bym o coś normalnego.Nawet ten mój 7300 od palita posiada regulacje fan'a i odczyt temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Czy moje wyniki z 3dmark'a są dobre?

Przypominam że mój procesor to X2 4200+.

Oczywiście narazie ani karta ani procek bez OC.

Wez nie rob smietnika bo jak kazdy sie zacznie pytac o wyniki na swoim kompie to burdel bedzie straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie robisz sobie jaj (a kilka postów wyżej 2 osoby piszą o tym samym, w tym ja staram się jakoś to wyjaśniać), to - czytaj to co jest napisane wyżej :D wychodzi na to, że się nie da.

No na na rt 2.06 mam pokazywane tempy ;p. Palit niebieskim radiatorem.

Co do 3dmarka 2006 to słabiutko strasznie :| 10750 pkt. Nie wiem przez co takie wyniki. Musze chyba driver cleanerem powyczyszczać albo zrobić formata co niestety jest cholernie cieżkie w moim przypadku (za dużo softu do instalacji...). Może coś w sterach pobabrałem :).

 

Jakby ktoś z Was mógł dać skrina z ustawien globalnych (panel sterowania NVIDIA -> zarządzanie ustawieniami 3D) to byłbym bardzo wdzięczny :). u mnie jest to tak ustawione:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na na rt 2.06 mam pokazywane tempy ;p. Palitz niebieskim radiatorem.

Co do 3dmarka 2006 to słabiutko strasznie :| 10750 pkt. Nie wiem przez co takie wyniki. Musze chyba driver cleanerem powyczyszczać albo zrobić formata co niestety jest cholernie cieżkie w moim przypadku (za dużo softu do instalacji...)

1-rzeczywiscie score taki sobie, ale tez bez przesady. ja mam na def ok 11180 a wiec nie aż tak dużo więcej. Zawalona windoza może to powoduje. Moze konfig... do końca nie bedziesz wiedzial jesli nie zrobisz reinstala z formatem (osobiscie biwiem uważam, ze cos takiego jak "wyczyszczenie windy cleanerem" to tylko wmawianie sobie, ze jest poprawa....).

 

OT

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

2-ja tez mialem ten problem-duzo softu i zalewajaca mnie krew przy reinstalacji...Radze pociagnac temat obrazow hdd... Ja np mam taki obraz czystej windy z softem i jak xp mi za bardzo sie zasyfi po prostu odtwarzam obrac C i wszystko znów śmiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :P wina sprzętu :D z innych informacji wynika o modyfikacjach pcb, których nie odczyta nic - chyba, że palit wypuści bios nowy i go wgrasz. Wychodzi na to, że nie ma szans na odczyty tych 2-óch parametrów. Niestety :(

A jak by tak podpiąć wtyczkę wiatraka GPU do gniazda na dodatkowe wentylatory na płycie głównej i wtedy sterować obrotami? Nie znam się na tym za bardzo ale może jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest jakaś różnica między kartami GeForce 8800GT(512): Gainward, Asus, Galaxy, Gigabyte oraz Palit. Która z nich jest najlepsza nie patrząc na cenę bo są mniej więcej takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym galaxy z chodzeniem CM jest zworka odpowiedzialna za napiecie . Moze ktos podac w jakim zakresie jest ono zmieniane ? oraz ktore ustawienie zworki za jakie v odpowiada .

 

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka u mnie przełożona w prawo jak kartę włożyć w slot podbiła OC/napięcie.Ta wersja powinna się nazywać nie z Heat Pipe ale z mega pipą :mur: .Chłodzenie jest ciche...i nie ma więcej zalet.Aaaaa -jedna jeszcze: nie koliduje z bloczkiem u mnie na NB :D .Temperatury wyświetlają się w każdym programie póki co(XP-stery, Gpu Caps Viewer, Everest) i to nieciekawe.Po kilkunastu minutach w FUR teście(Gpu Caps Vi...) karta z pastą Zalmana STG1 osiąga nawet do 85 przy około 23 w pokoju.Na wiosnę -Czarnobyl.Chyba ,że zapinkę na bloczek wreszcie sklecę.W 3D06 na sprzęcie z sigu ,karta bez OC 103xx(chyba 10345) czyli według oczekiwań.W grach -jak u każdego "ale zaiwania tylko ,że w Crysis..." blebleble.Jakie OC?Przy wyższych taktach już po nagrzaniu zaczyna wyświetlać "te różne".Nieczęsto ale nie czekałem aż się pokój od nie zagrzeje.Nie kręcę więc obecnie do czasu zwodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Palit 8800gt i tez nie dziala regulacja wentylatorów oraz odczyt temperatury.Moze cos w biosie skopali.....,Wkurzylem sie bo chciałem załozyc chlodzenie wodne a w sklepie ESC zalozyli stickera gwarancyjnego na śrubke przykrecajacą wentylator :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym galaxy z chodzeniem CM jest zworka odpowiedzialna za napiecie . Moze ktos podac w jakim zakresie jest ono zmieniane ? oraz ktore ustawienie zworki za jakie v odpowiada .

 

Z gory dziekuje

Zworka JP4

o o o = ~1.12V

[o-o]o = ~1.22V - standardowo ustawione

o[o-o] = ~1.32V

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update do moich wyników temp z thermalrightem hr-03gt na pokładzie.

Przy pierwszym montażu za słabo go dokręciłem bo pomimo że temperatura w idle jest identyczna jak wcześniej 45C to już w obciążeniu nie osiąga więcej niż 58-60 gdzie wcześniej było 65-68C hehehe

 

Otrzymałem przesyłkę z http://www.arcticsilver.com/arcticlean.htm wyczyściłem elegancko wszystkie elementy karty poprzyklejałem oryginalne radiatorki od thermala. Z czystym sumieniem polecam ten płyn, zresztą pod wskazanym linkiem napisali dlaczego nie używać innych wynalazków alkocholowych...

 

Dzięki tym operacjom udało mi się w końcu pamięci karty podkręcić na 1000mhz gdzie wcześniej już przy 970 odmawiały współpracy. Teraz siedze i kręce dalej kartę :lol2:

 

update:

Karta obecnie kręci się stabilnie na 750/1875/1020 1.1V :D dotychczas max to był 720/1800/970 B-) nieźle jak na referenta :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-21833-1201807416_thumb.jpg

 

Moim zdaniem to taka karta będzie najlepsza ze względu na dobre chłodziwo oraz regulacje napięcia na gpu(dla 2d i 3d) z pod windowsa B-)

Tylko szkoda, ze softu do zmiany napiecia pod winda jeszcze nie ma. Niedawno pisali o tym GamerHUD ale jak do tej pory nie wypatrzyłem nigdzie w sieci tego cuda. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...