Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Było to bardziej niż pewne , bo na tych gt podkręcanie o kant [gluteus maximus] rozbić ;). Wystarczy spojrzec na różnicę pomiędzy 660mhz a 740 na gpu i rewelacja w wielkości 400-500 pkt więc nie ma co się napalać jak Arab na kurs pilotażu.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miron72 mam ten cabs viewer v.1.4.2 ale niewidze tam napiecia gpu.

po przełozeniu zworki wykreciłem gpu na 750

na 770 zamroziło.temp przy open buda 75, dalej nie prubowałem. ramik 1100 poleciał ale strasznie parzy jutro ide po kostki.Wynik to dokładnie równiutko 13200 na defaulcie w 2k6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

zapodałem vmoda na grafę, w stesie dałem 1.35v i mam 805mhz na rdzeniu bez artów w atitool, ale wyniki nie podskoczyły rewelacyjnie jedyne 13200 3dmarków 2006, jakie max vgpu jest bezpieczne, dodam tylko że moje samsungi zasilane napięciem 2.07v

imho to lepiej zrob testy wydajności po OC w Crysis, zwlaszcza z AA i AF

bo w smarkach wynik masz jak najbardziej ok.

zeby smark wyszedl lepiej musisz zapodac przynajmniej e8400 @ >4GHz lub QUAD.......

takie są realia smarka szóstego

;)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie tam napięć nie ma no i softowe wskazania to psu się na budę zdadzą....Chodziło mi o temperatury ale już trzy te karty są w okolicy i wszystkie mają za ciepło.Nieistotne w sumie -wiadomo ,że przy mocnym OC najczęściej trzeba chodzenie wymieniać....U mnie na moim CPU moge pomarzyć o takim wyniku jak twój hehe

dia8el dobrze mówi -z tego co czytam największy przypływ połera daje sie odczuć w Crysis.Marki tu w zasadzie na nic niemal....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupa.Galaxy na podniesionym napieciu dawało ciewpła max 75stopni w dk6 przy budziku750 ,to przy fur tescie 80 pare i zwis

juz miałem isc po kostki na ram ale mocno zastanawiam sie nad zmianą chłodzenia.

w defaultowym polozeniu zworki na budziku 700 równiez zwiesiło kompa.ponod 80 stopni...

Przeszło ok kolo 10 min fur testu przy defaultowych budzikach max 75stopni.

silencer5 raczej sobie podaruje pomyslec trzeba nad accelero s1

Pytanie ile zejdą około tempy porownujeąc do tego co pisałem... i czy na tym chłodzeniu spokojnie juz bede krecił takie 750mhz na gpu

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyciszeniu zasilacza, teraz najglosniejszym chlodzeniem jest te heatpipowe z CM, kto mowil ze to chodzenie jest ciche pewnie ma problemy ze sluchem. Czy silencer puszczony na 5v bedzie cichszy/wydajniejszy od chlodzenia z galaxy ?

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyciszeniu zasilacza, teraz najglosniejszym chlodzeniem jest te heatpipowe z CM, kto mowil ze to chodzenie jest ciche pewnie ma problemy ze sluchem. Czy silencer puszczony na 5v bedzie cichszy/wydajniejszy od chlodzenia z galaxy ?

Silencer na takim napieciu to sie nadaje do chlodzenia ale nie 88gt wiem bo mam. Na takim napieciu robi sie praktycznie zastoj powietrza w tym systemie DHES (czy jakos tak). Osobiscie mam silencera na tak mysle 7-8 V regulacja z fan mate'a i to takie polacznie ciszy (ale nie idealnej) z wydajnoscia. Po kilku godzinkach grania w Crysis max 65 stopni.

Co do tego S1 to nawet nie wspominajacie o nim bo to bez sensu i tak nigdzie go nie ma i kupic nikt nie kupi. Sam zlozylem zamowienie w niejednym sklepie i oddzwaniali ze nie ma, Ostatnio w Zenfiscie ciagle maja "srednia" ilosc tyle tylko ze tego chlodznia nawet na oczy nie widzieli. Jak sie wyrazil ktos ze sklepu " na podstawie jakiejs tam faktury" tylko ze jak sie psytalem kiedy mi wysle to nawet nie odpowiedzial. Taki kontakt. Jak wysle za pol miecha to mu nie odbiore na zlosc. Dobrze ze nie przelewalem kasy na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w PL jeszcze nie ma nigdzie S1 rev.2, ostatnio widziałem S1 rev.1 na Allegro gość miał 2szt po 75zł poszły w 2h :lol:

no wiem o tym. Jeszcze na silencerku posiedze a potem zaloze S1 rev. 2 jak dotrze do nas. Niby poglioski mowia o polowie lutego ale u nas to i sie moze koniec zrobic.

 

S2 niepodejdzie...

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem założonego 8800GT tą pasywke HR-03 GT test wraz z 12cm Papstem - no i to jest chyba jedno z najlepszych a zarazem najcichszych chlodziw http://www.pcper.com/article.php?aid=493&a...xpert&pid=1 - czy ktoś już sprzężał to z Galaxy 8800GT ?

Ja testowałem dziś radka 2900xt na deafuld poszedł w Marku 06 9016 (i ten niezapomniany dżwięk :? ) - a zaraz potem na jego miejsce wskoczył Galaxy z HP 8800GT i z miejsca wkręcił 11123 punktów - na deafuld - po podkręceniu 700/932 i przestawieniu zworki uzyskałem 11640 - kumpel piwo stawia bo myślał że ten radek i gietek to PRAWIE to samo :lol2: (zakład poszedł o punkty w 3d miarku 06)

GT jest w miarę ( <_< ) cichy tylko PYTANIE jak wiele jeszcze można go podciągnąć aby sobie chodził na tym HP chłodzonku i nie staną w obliczu zagłady

(szczególnie gołe memy)?

Czy jest jakiś program do pomiaru temp memek i dokladnego napięcia gpu?

Galaxy 8800GT HP @700/932 mierzona Speedfanem w idle 40'C load 65'C podczas 3D Mark 06 test- czyli bestie aż tak bardzo się nie grzeją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co po za kosmicznymi programami obciąży gpu w tak piękny sposób - czy sprawdzałeś jak wypadają najbardziej łapczywe gry/programy do grafy w porównaniu do tego furtest'a?

Jaka będzie bezpieczna granica oc nagich memek w gt aby ich nie przegrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie poco.Narazie wyoknałem ok 20 testów 2k6 i doszedłem do 750/1100 na szajsungach bardzo ładnie sie krecą i są gołe.Te budziki nieznacznie jeszcze do góry pujsc mogą. chciałbym zejsc z tempami w niedrogi sposob tymi silencerami albo accelerami .Tylko ile zejde.

nie, grałem po @ instaluje crisisa i sprawdze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyciszeniu zasilacza, teraz najglosniejszym chlodzeniem jest te heatpipowe z CM, kto mowil ze to chodzenie jest ciche pewnie ma problemy ze sluchem.

Ja mówiłem między innymi ,a te problemy masz chyba ty(bankowo słuch mam dobry) -skoro kilka(naście, dziesiąt) osób na różnych forach tak twierdzi i tak wypowiadają się osoby testujące sprzęt dla różnorodnych portali to możesz mieć nadwrażliwy słuch albo nerwowy dzień :lol: .Albo uwalony wentylator od nowości.Osobiście się zetknąłem z Zalmanem v700 Alu na moim dawnym Galaxy 7600Gs ,który hałasował mimo "zalman ojejeku" jak diabli.Na łożyskach miał luz spory i raz się obracał na nich, a czasem w tulejkach wewnętrznych.Karta nóweczka...To się zdarza niestety....Nawet Mercedes miał wpadki(A-klasse).

Dodatkowo głośność bez pomiaru to kwestia względna -jak panienki mają "te dni" to je nawet pełzanie ślimaka wkurza :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pool80

Ile miałeś w 3d marku 06 w ustawieniach deafuld600/900 w swoim galaxy ? (u mnie 11123) @750/963 1760 (zastanawia mnie jaki jest przyrost przy podbijaniu core/mem w twojej karcie)

Jakie ustawienia riva tuner oprócz Core clock i Mem clock mogą znacząco wpłynąć na perform karty - bo z bajosem to się bawić nie chcę...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawdzilem tego silencera na 5v i rzeczywiscie to jest jakies nieporozumienie, w stresie 110*C :=O. Karta na 1.22V. Swoja droga, silencer nie pasuje do kart na zmodyfikowanym pcb, wystaje jakies 2 cm z przodu. No chyba ze ktos lubi sie bawic w ciecie plexy :).

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawdzilem tego silencera na 5v i rzeczywiscie to jest jakies nieporozumienie, w stresie 110*C :=O. Karta na 1.22V. Swoja droga, silencer nie pasuje do kart na zmodyfikowanym pcb, wystaje jakies 2 cm z przodu. No chyba ze ktos lubi sie bawic w ciecie plexy :).

ups a teraz padnie to slynne "a nie mowilem" :D ale w 110 stopni nie wierze. Moze tak skrecales obroty ze az sie zatrzymal wiatrak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

dia8el miałeś racje średni fps, miedzy 720 a 805mhz to różnica aż 4 kl/s

porównaj 805 z 600

 

 

dobra sprawdzilem tego silencera na 5v i rzeczywiscie to jest jakies nieporozumienie...

"a nie mowilem"

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pool80

Ile miałeś w 3d marku 06 w ustawieniach deafuld600/900 w swoim galaxy ? (u mnie 11123) @750/963 1760 (zastanawia mnie jaki jest przyrost przy podbijaniu core/mem w twojej karcie)

Jakie ustawienia riva tuner oprócz Core clock i Mem clock mogą znacząco wpłynąć na perform karty - bo z bajosem to się bawić nie chcę...???

600/900 11553 750/1K 12965 750/1100 13200

PRCEK 6420 NA 3,2G

RUSZANIE SZADERóW NIC NIEDAWAłO.PRZYROST 1650PKT CAłY CZAS RóWNOMIERNIE.

ALE:

pozamykałem bude zapusciłem crisisa i zweryfikowało zegarki do 680/1k

gołe ramy na 1100 zuciły delikatnie artami po 30 min grania popusciłem do 1k

zworka poszła w default bo po paru minutach mroziło powyzej 85stopni łapało

teraz 680 i góra 78stopni jest stabilnosc {2h grania}

ALE TO DALEJ GORĄCO!!

zmieniłem procka z d915 bo była zajebista grzałka to teraz mam nastepną grzałe...

co by tu założyć ...

 

dobra sprawdzilem tego silencera na 5v i rzeczywiscie to jest jakies nieporozumienie, w stresie 110*C :=O. Karta na 1.22V. Swoja droga, silencer nie pasuje do kart na zmodyfikowanym pcb, wystaje jakies 2 cm z przodu. No chyba ze ktos lubi sie bawic w ciecie plexy :).

mozna wiedziec na jaką karte to przyklajstrowałes,jakie takty i jak temp w stresie przy rozkreconym wiatraku....

i w ktora str wystaje za śledzia czy za wtyczki napięć?

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta od galaxy wersja z heatpipem-troche krotsza niz referent, takty 730/1000, 1.22v na gpu, temperatura przy 12v - 50 idle, 70 stres - silencer, fabryczne chlodzenie - 50 idle, 80 stres. Fabryczne chlodzenie przy 12V sporo cichsze niz silencer przy 12, ale jak dla mnie nadal zbyt glosne, nad wyraz wybijajace sie sposrod innych chlodziw w mojej budzie. Silencer przy 5v, tak jak wczesniej napisalem, nie daje rady: idle - 60, stres 110. Wystaje od strony sledzia - dobre 2 cm.

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zworka po lewo.No to wnioskuje jak skrecisz silencera zeby nieprzeszkadzał szum to tempy sie prawie wyrównują...no i wystaje...

reasumując nie opłaca sie zmieniac pipy na silencera.takie moje zdanie a twe f1zZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kiedys czytalem o jakims nowym GigaByte 8800GT, ktory ma jakis chip, ktory to zmniejsza napiecie GPU w Idle. Widzialem przykladowa fote karty i byla to ta, jaka jest teraz w Vobisie. Czy to jest ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...