Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No to karta przyszla. Jest to dokladnie ta wersja z fotek w Vobisie, czyli z nowym Zalmanem (ten wyglada bardzo solidnie). Pamieci Samsunga, wiec zapowiada sie ciekawie ;) Niech tylko zlapie troche temperature w pokoju i zaraz podpinam.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak.

 

Takty 2D to: 450Mhz GPU, 1200Mhz Shader, 1400Mhz Mem

Takty 3D to: 700Mhz GPU, 1700Mhz Shader, 1840Mhz Mem

 

Karta ma 512MB. Chlodzenie bardzo wydajne, skrecilem kontrolerem praktycznie na minimum, a tempy w 3D wstepnie na szybko ok. 60C.

Nie wiem jak z napieciem na GPU, czy zmniejsza w 2D, czy nie, bo nie wiem czym to sie sprawdza, jak ktos podpowie, to bede wdzieczny.

Jedna sprawa mnie bardzo denerwuje, nie tylko na tej karcie, ale ogolnie. Jak widze na cewkach te "kosteczki", to juz wiem, ze to bedzie dawac czadu w 3D i nie inaczej jest tym razem. W 3D slychac cewki i to wyraznie. Ja pier..., czy ci jeb... prodcenci nie moga laskawie dawac poprostu zalanych jakims plastikiem (czy co to jest), jak czesto robi Palit ?? Wtedy w koncu jest cisza, bo jak widze te pier... kosteczki, to w 90% przypadkow wiem, ze bedzie lipa...

Pamieci to oczywiscie Samsungi 1,0ns. Winikow jeszcze nie podaje, bo musze potestowac.

 

EDIT:

 

Pierwszy i oby ostatni problem. UT3 chodzi do [gluteus maximus], 3DMark2006 tez, wiec sprawdzam co jest grane, a karta chodzi jako PCIex 1x, teraz nie wiem co z tym zrobic, plyta glowna to MSI-Neo2-FiR.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cm812, mozesz podac jakie temp na roznych ustawieniach zworki w stresie i idle oraz czy widzisz jakas poprawe w oc po zmianie chlodzenia ? Aha masz ta karte z krotszym pcb ?

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak.

 

Takty 2D to: 450Mhz GPU, 1200Mhz Shader, 1400Mhz Mem

Takty 3D to: 700Mhz GPU, 1700Mhz Shader, 1840Mhz Mem

 

Karta ma 512MB. Chlodzenie bardzo wydajne, skrecilem kontrolerem praktycznie na minimum, a tempy w 3D wstepnie na szybko ok. 60C.

Nie wiem jak z napieciem na GPU, czy zmniejsza w 2D, czy nie, bo nie wiem czym to sie sprawdza, jak ktos podpowie, to bede wdzieczny.

Jedna sprawa mnie bardzo denerwuje, nie tylko na tej karcie, ale ogolnie. Jak widze na cewkach te "kosteczki", to juz wiem, ze to bedzie dawac czadu w 3D i nie inaczej jest tym razem. W 3D slychac cewki i to wyraznie. Ja pier..., czy ci jeb... prodcenci nie moga laskawie dawac poprostu zalanych jakims plastikiem (czy co to jest), jak czesto robi Palit ?? Wtedy w koncu jest cisza, bo jak widze te pier... kosteczki, to w 90% przypadkow wiem, ze bedzie lipa...

Pamieci to oczywiscie Samsungi 1,0ns. Winikow jeszcze nie podaje, bo musze potestowac.

 

EDIT:

 

Pierwszy i oby ostatni problem. UT3 chodzi do [gluteus maximus], 3DMark2006 tez, wiec sprawdzam co jest grane, a karta chodzi jako PCIex 1x, teraz nie wiem co z tym zrobic, plyta glowna to MSI-Neo2-FiR.

DziubekR1 może to przez stery ? Wcześniej miałeś x1950 PRO. Wyczyściłeś dokładnie pozostałe stery ? Zrób tak:

 

Zainstaluj sobie Driver Cleaner 3 i w trybie awaryjnym odpal ten program i usuń stery zarówno Catalysty i ForceWare.... Potem normalnie zainstaluj stery.

 

EDIT: Się troszkę wkurzyłem ,bo zamówiłem Galaxy w Apollo i dziś do mnie zadzwonili ,że kart nie ma i muszę czekać jeszcze do następnego tygodnia. Tylko czemu napisali wcześniej ,że karta w wysyłce :/ Coś tam mają bałagan w tym sklepie internetowym. W Wrocławskim oddziale też nie ma ,mimo ,że na stronie jest napisane ,że niby u nich jest. Widać sporo chętnych na te karcioszki.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa mnie bardzo denerwuje, nie tylko na tej karcie, ale ogolnie. Jak widze na cewkach te "kosteczki", to juz wiem, ze to bedzie dawac czadu w 3D i nie inaczej jest tym razem. W 3D slychac cewki i to wyraznie. Ja pier..., czy ci jeb... prodcenci nie moga laskawie dawac poprostu zalanych jakims plastikiem (czy co to jest), jak czesto robi Palit ?? Wtedy w koncu jest cisza, bo jak widze te pier... kosteczki, to w 90% przypadkow wiem, ze bedzie lipa...

piszesz że gitara, a jak z tymi cewkami w końcu? nie słychać czy jednak słychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2D nic nie slychac, ale w 3D slychac wyraznie, przeciez jest napisane w tym poscie "W 3D slychac cewki i to wyraznie."

Praktycznie zawsze jak mam do czynienia z tymi jeb... kosteczkami, czy to na plycie glownej, czy na grafie, to daja czadu w 3D. Ani to zalac cewek nie mozna, ani wlasciwie nic, bo jak te kostki pier... niby sciagnac.

 

Co do chlodzenia, to spisuje sie wysmienicie. Nie wiem na ile mozna wierzyc programowi GPU-Z jako odczyt temperatury, ale Zalman skrecony na minimum spisuje sie po 10min tak:

 

Dołączona grafika

 

W IDLE jakies 35C.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@f1zZ, zworek nie ruszałem bo do końca nie wiem czy aby coś dają ;)

samą kartę RivaTuner'em podkręciłem "na oko" 700/1750/2000 i zauważyłem raczej usłyszałem piszczenie jakby cewek ale czy to grafa czy sekcja zasilania na mobo nie sprawdziłem ;(

Co do zworki to podnosi napięcie z 1,25v na 1,30v (chyba) i niby ma pomóc w podkręcaniu - czyli uptade biosu jest tu niepotrzebne???

 

nawet nie wiem cię sprawdza tą temp. GPU, zapuściłem AtiTool i włączyłem "Scan of Artifacs" tempy skoczyły po jakimś czasie:

 

iddle/stress ;)

 

GPU - 37* / 50*

otoczenie GPU - 29* / 39*

wentyl na AcceleroS1 - 690 RPM

post-109140-1202222607_thumb.jpg

post-109140-1202222634_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grejt.

A galaxy ma wiecej płytek krótsze dłuzsze?chyba nieee

z tego co widze u cm802 to ze karcie znacznie brakuje do wymiaru szerokosci mobo,wiec to ta krótsza, cm 802 zmierzył bys ile wystaje od powiezchni mobo do krawedzi s1{czy zamkne swobodnie bude}i ten wymiar od sledzia do środka śóbki mocującej

Ma ktos namiary na dostępnosć tego s1?

 

a w sumie ten zalman na gigabajcie tez niegłupi...ciekawe,tylko osobno nie do kupienie pewnei

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła karta z Vobisa. Gigabyte 8800GT 512MB rev 1.0 z nowym zalmanem. Przesyłka 24 godziny, za darmo kurier i karta 649 zł.

 

Pobawiłem sie trochę i tak:

 

Wszystko super, jakość wykonania bomba. Wiatraczek cichutki nie głośniejszy niz Palita. Regulacja voltów i tryb 2D oszczędny z aplikacją Gamer Hud. Rewelacja zmierzyłem, że w 2D to jakieś do 20 watów mniej bierze system niż z Palitem 8800GT Super. :D

 

Około 75 zł rocznie mniej na rachunkach za prąd na samej karcie. Jak będę sprzedawał za jakiś czas to pokryje trochę różnicę w cenie. :D

 

Nic nie piszczy sprawdzane komisyjnie z żoną.

 

Ładnie sie wszystko przełącza z tym Gamer Hud i oszczędzaniem i z EIST. W 3DMark2006 bez podkręcania 11400 więc OK.

 

Karta jest fabrycznie podkręcona na 702/1674/918. Samsungi.

 

W Rivie regulować można procenty wiatraka i odczytuje zmiany, w głośności i tak cicho więc nie wiem, ale może to jest regulacja wiatraka.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Feniks007 @DziubekR1 a jak pamięci i sekcja zasilania nie grzeją się za mocno (OC) bo widzę że nie mają radiatorków.

drugie kłeszczyn: jest miejsce między zalmanem a pamięciami żeby zamontować na nie radiatorki??

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cm812

- jeśli możesz wrzuć jakieś screeny z marka 06 (jeszcze lepiej wrsję wyniku w exelu) - mam taki sam config (nie licząc zluzowanych timing'ów w patriotach ) bo ciekawi mnie jak się procesor ma do oc tej galaxy. (bo tu wszyscy leprze CPU mają i nie ma z kim porównać - a jakoś blado u mnie po oc w niemiarodajnym - trzeba przyznać :lol2: 3dm 06 :D )

 

do znawców - co bardziej pasuje do OC grafy podciągnąć prędkość pamięci RAM na zluzowanych timing'ach czy lepiej mniejszy CL przy niższym taktowaniu?

 

pool80

- to chłodzenie z gigabyte czyli zalman VF830 nie jest jak narazie w sprzedaży ale pokrewny mu VF900 jest w cenach ok 100zł - ja wciąż pozostaje pod urokiem HR-03 GT Thermalright'a TU pewnie go sobie z GB sprowadze za ok 150zł :D

Edytowane przez abrasadera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gigabyte z vobisu ma referencyjne pcb?

Nie, autorskie Gigabyte...

 

Panowie, gdzies widzialem screeny jakiegos programu, co podawal napiecie jakie idzie na GPU w 2D i 3D. Nie moge teraz tego znalezc. Moze ktos zarzucic nazwa ? Ciekaw jestem czy dziala ten chip co Gigabyte montuje ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, autorskie Gigabyte...

 

Panowie, gdzies widzialem screeny jakiegos programu, co podawal napiecie jakie idzie na GPU w 2D i 3D. Nie moge teraz tego znalezc. Moze ktos zarzucic nazwa ? Ciekaw jestem czy dziala ten chip co Gigabyte montuje ;)

To jest wlasnie ten Gamer Hud o ktorym wspomnial Feniks007.

Jest juz do sciagniecia na stronie Gigabyte, szukalem go od 2tyg az w koncu wrzucili. Przed chwila zassalem ale jeszcze sie nie bawilem czy zmniana napiecia cos daje. W kazdym badz razie jest mozliwosc regulacji miedzy 1.05 a 1.2V.

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmniejsza automatycznie napiecie w 2D bez zadnych dodatkowych bajerow ? Nie trzeba jakichs profili itp. tworzyc ?

Z tego co tam zauwazylem nie ma mozliwosci ustawiania osobno napiecia dla 2D i 3D. Takze jak jest z napieciem w 2D to nie mam pojecia czy sie zmniejsza.

Niecale 7MB wiec sciagnij i pokombinuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2D nic nie slychac, ale w 3D slychac wyraznie, przeciez jest napisane w tym poscie "W 3D slychac cewki i to wyraznie."

Praktycznie zawsze jak mam do czynienia z tymi jeb... kosteczkami, czy to na plycie glownej, czy na grafie, to daja czadu w 3D. Ani to zalac cewek nie mozna, ani wlasciwie nic, bo jak te kostki pier... niby sciagnac.

 

Co do chlodzenia, to spisuje sie wysmienicie. Nie wiem na ile mozna wierzyc programowi GPU-Z jako odczyt temperatury, ale Zalman skrecony na minimum spisuje sie po 10min tak:

 

2903965[/snapback]

No to przyszła karta z Vobisa. Gigabyte 8800GT 512MB rev 1.0 z nowym zalmanem. Przesyłka 24 godziny, za darmo kurier i karta 649 zł.

 

Pobawiłem sie trochę i tak:

 

Wszystko super, jakość wykonania bomba. Wiatraczek cichutki nie głośniejszy niz Palita. Regulacja voltów i tryb 2D oszczędny z aplikacją Gamer Hud. Rewelacja zmierzyłem, że w 2D to jakieś 17 watów mniej bierze system niż z Palitem 8800GT Super. :D

 

100-150zł rocznie mniej na rachunkach za prąd. Jak będę sprzedawał za jakiś czas to pokryje różnicę w cenie. :D

 

Nic nie piszczy sprawdzane komisyjnie z żoną.

 

Ładnie sie wszystko przełącza z tym Gamer Hud i oszczędzaniem i z EIST. W 3DMark2006 bez podkręcania 11400 więc OK.

 

Karta jest fabrycznie podkręcona na 702/1674/918. Samsungi.

 

W Rivie regulować można procenty wiatraka i odczytuje zmiany, w głośności i tak cicho więc nie wiem, ale może to jest regulacja wiatraka.

Czyli reasumując co do głośności karty to ruletka, co za czasy :mur:

Dam znać co będzie u mnie, ja już zamówiłem ...

Ściągaliście chłodzenie, jakiś glut czy coś bardziej sensownego pod radiatorem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam zauwazylem nie ma mozliwosci ustawiania osobno napiecia dla 2D i 3D. Takze jak jest z napieciem w 2D to nie mam pojecia czy sie zmniejsza.

Niecale 7MB wiec sciagnij i pokombinuj ;)

A masz moze gdzies pod reka linka ? Bo bez kitu nie moge tez znalezc ani przez google, ani przez ich stronke :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie ten Gamer Hud o ktorym wspomnial Feniks007.

Jest juz do sciagniecia na stronie Gigabyte, szukalem go od 2tyg az w koncu wrzucili. Przed chwila zassalem ale jeszcze sie nie bawilem czy zmniana napiecia cos daje. W kazdym badz razie jest mozliwosc regulacji miedzy 1.05 a 1.2V.

Nie było mnie wdomu już chętnie dam biosik ale nie widze jak go załączyć niby prawie 20MB można, tylko obrazki mi wchodzą. Nie wiem jak na pm wysyłać załączniki więc tu myślałem że dam. Muszę chyba trochę poczytać najpierw. Chyba, że wiesz i będzie szybciej.

 

Nie jestem pewien czy to kontrola wiatraka ale w Rivie mozna zmieniac % i monitoring to wykazuje.

 

post-154682-1202233016_thumb.jpg

 

@ DziubekR1

 

Nic nie skwierczy, piszczy czy coś innego oprócz szumu powietrza i pracy dysku. Z tym Gamer Hud wszystko odbywa sie automatycznie i jak pisałem nie wpływa na wydajność razem z EIST procesora wszystko ładnie sie przełacza.

 

Gamer Hud 1.2 szukaj w Tools.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak naprawde nic nie skwierczy, to moze im odesle do wymiany, bo z tego co wiem, cewki sie na to kwalifikuja. Mam prosbe, wlacz "3d View" w AtiTool, bo tam to slychac najwyrazniej. Masz cichego kompa ? Bo to u mnie slychac bardzo wyraznie, identyczne dzwieki w 3D mialem kiedys na Galaxy 7600GS, 7900GS i Palit 7900GS. Wszystkie mialy te pier... kostki nalozone na cewki, zamiast zalane jakas zywica. Wszystkie karty, ktore mialem z cewkami zalanymi zywica (czy co to jest to szare) byly idealnie ciche, wiec nie wiem czemu to nie jest powszechnie stosowane.

 

EDIT:

 

Dzieki Remo`

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak naprawde nic nie skwierczy, to moze im odesle do wymiany, bo z tego co wiem, cewki sie na to kwalifikuja. Mam prosbe, wlacz "3d View" w AtiTool, bo tam to slychac najwyrazniej. Masz cichego kompa ? Bo to u mnie slychac bardzo wyraznie, identyczne dzwieki w 3D mialem kiedys na Galaxy 7600GS, 7900GS i Palit 7900GS. Wszystkie mialy te pier... kostki nalozone na cewki, zamiast zalane jakas zywica. Wszystkie karty, ktore mialem z cewkami zalanymi zywica (czy co to jest to szare) byly idealnie ciche, wiec nie wiem czemu to nie jest powszechnie stosowane.

 

EDIT:

 

Dzieki Remo`

Co do cichości komputera to mam tak, że wentyl od Pentagrama 100 lite jest troszeczhe głośniejszy od tego na Gigabycie więc daje ci to troche pojęcie bo Gigabyta masz.

 

Skwierczenia nasłuchiwaliśmy w AtiTool i 3DMark2006. Tak nawiasem AtiTool ładnie oczytuje Gigabyta a Palita nie chciał.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...