Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Za chwile zamawiam kartę jednak nie wiem czy wziąć Galaxy czy Gigabyte z Vobisu przy czym Galaxy za 710zł ale mam bardzo blisko do miejsca gdzie go sprzedają więc nie było by problemów z gwarancją itd. a Vobis jest na końcu świata. Chłodzenie wymienię na tego s1. Proszę was o szybką radę bo za chwile zamawiam i nie mam dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy chwali swoje ;)

 

Ja sam zastanawiałem się nad Gigabyte (kupiłem mobo tej firmy i chciałem mieć parkę) ale faktycznie na wielu forach i tych zagranicznych pojawiało się wiele sceptycznych ocen tej marki. Jednym wyła innym też dodatkowo piszczała a do tego wszystkiego pamięci nie wyrabiały nawet przy defaultowych taktach.... ale.....

nie jest powiedziane, że nadal są takie bajki i niestety wyboru musisz dokonać sam ;)

 

Odnośnie Galaxy, wiem że to raczej mało markowa firma jednak wcześniej miałem model GF7900GS z Zalmanem i karta wypas!!!

Teraz też trafiło na Galaxy z powodu kasy, dałem za nią 770pln kiedy podobny Palit stał po 850. Miała być jednoslotowa a dostałem dwu i to z nowszą revizją (zworki)

Minusem i to wielkim to hałas!!! Cały komp wyposażyłem w ultra ciche wiatraki i kiedy do tej ostoji ciszy dołączyła Galaxy.... "sprawa się rypła"

Dlatego 54 pln poszły na Accelero S1 i wentyl 120 (choć zastanawiam sie nad dwoma 80 lub 92) i naprawdę nastała idylla ;)

 

Karta kręci się dobrze, w poście wyżej w AtiTool zmieniłem od razu na 700/1000 i bez zworek czy czegokolwiek karta ruszyła i nie sypała artami!!! Zostają jeszcze magiczna zworki ew. upgrade biosu i mocowanie się z zegarami ale.... mnie to styknie no chyba, że ulegnę ogólnemu fanatyzmowi żyłowania wszystkiego...

 

może coś naświetliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz wersję z heatpipem. Czy mógłbyś podać w jakim sklepie kupowałeś(chciałbym sprawdzić kod producenta)? Jeszcze jedno czy ona jest aż taka głośna? :wink:

 

EDIT: Czy to: KLIK to wersja z heatpipem i zworkami czy referent? W opisie kod producenta oraz opis chłodzenia wskazuje że jest wersja z heatpipem jednak obrazek przedstawia referenta, to jak z tym jest?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że ci co im nie piszczy ani skwierczy nie będa raczej nic o tym pisać bo po co, a ci co piszą to ilu ich jest na te ilości kart jakie istnieją? Ilu ludzi i jacy piszą na forum? Są to zawodowcy, którzy nie ustają w poszukiwaniu doskonałości i dziur w sprzęcie. Dla nich wszystko trochę inaczej wygląda i brzmi niż dla zwykłych użytkowników sprzetu komputerowego. :D

Sluszna uwaga :) "Normalny" czlowiek nawet nie bedzie wiedzial, ze cos takiego jak skwierczenie cewek istnieje. Ja jestem czepialski poprostu.

Co do tych cewek na moim Gigabyte, to w grach tego praktycznie nie slychac, slychac bardzo wyraznie jak sie wlaczy 3D View w AitTool i dosyc wyraznie w 3DMarkach, ale jak juz pisalem, na szczescie w grach jest duzo lepiej.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty oni mnie chyba w bambuko zrobili bo też byłem po 14(pewnie się minęliśmy :wink:)! Możliwe też że im bardzo szybko zeszły :wink:

Co do wyniku: kręciłeś kartę?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCHaCkiN mam do Ciebie prośbę. Mógłbyś zrobić test w 3DMark06 na standardowych taktowaniach karty i podkręconym procku do 3 ghz. Chciałbym mieć porównanie e2180 do tego 8200 na tym samym taktowaniu 3 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga :) "Normalny" czlowiek nawet nie bedzie wiedzial, ze cos takiego jak skwierczenie cewek istnieje. Ja jestem czepialski poprostu.

Co do tych cewek na moim Gigabyte, to w grach tego praktycznie nie slychac, slychac bardzo wyraznie jak sie wlaczy 3D View w AitTool i dosyc wyraznie w 3DMarkach, ale jak juz pisalem, na szczescie w grach jest duzo lepiej.

Pozwól, że podzielę sie z tobą tym co naczytałem sie o cewkach.

 

Niektórzy rozwiązują ten problem ustawiając Vsync na on i triple buffering w OpenGL i Directx, to jeden sposób.

 

Można podobno też sprawdzić, która to cewka naciskając je po kolei ołówkiem z gumką i zobaczyć, która przestaje skwierczeć.

 

Później podobno pomaga pomalowanie jej jakimś klejem silikonowym, ale byś musiał sam to poszukać dokładnie bo nie pamiętam gdzie to czytałem.

 

Cóż, każdy chwali swoje ;)

 

Ja sam zastanawiałem się nad Gigabyte (kupiłem mobo tej firmy i chciałem mieć parkę) ale faktycznie na wielu forach i tych zagranicznych pojawiało się wiele sceptycznych ocen tej marki. Jednym wyła innym też dodatkowo piszczała a do tego wszystkiego pamięci nie wyrabiały nawet przy defaultowych taktach.... ale.....

nie jest powiedziane, że nadal są takie bajki i niestety wyboru musisz dokonać sam ;)

Te wszystkie problemy dotyczyły wersji z Zalman 700 i Quimondami nowa rev 1.0 z Zalman VF830 i Samsungami jest wszędzie chwalona i jeszcze nie słyszałem aby ktoś miał takie problemy jak z poprzedniczką.

 

Sam mam tą nową Gigabyte i uwierz mi jest to już 3 karta do mojego nowego kompa i w końcu jestem usatysfakcjonowany po wielu nieprzespanych nocach poszukiwań na sieci (angielski to mój drugi język) i trzech zakupach.

 

1. Kupiłem Powercolor HD3870 PCS z powodu jakości, chłodzenia, ceny i oszczędności prądu.

 

2. Ceny 8800GT spadły i kupiłem Palita 8800GT z powodu wydajności i tego, że na tą chwilę był to najlepszy wybór wśród 8800GT z wielu powodów głownie chłodzenia, jakości wykonania i użytych komponentów itp.

 

3. Pojawiła sie nowa Gigabyte 8800GT rev 1.0 z Zalman VF830 (miedziane heatpipy) za 649 zł w Vobisie , kurier gratis. Palit mimo, że fajny był i kręcił sie, regulacja itp. to pojechał do sklepu (ale szkoda mi go było trochę).

 

Co mam:

 

1. Oszczędność prądu lepsza niż na 3870 dzięki unikatowemu rozwiązaniu Gigabyte z chipem regulującym napięcie VGO i Gamer Hud. To do 20 W mniej w idle w porównaniu z innymi 8800GT. To przy kompie 24/7 około 175 KWh oszczędności rocznie na samej karcie. Na teraz to około 75 zł przy cenie 0,43 gr za 1 KWh, a prąd ma podrożeć. Niby niewiele ale jak podliczymy cały komp z monitorem... mój na teraz 24/7 to około 500 zł rocznie (w idle a load?).

 

2. Super jakość wykonania Ultra Durable itp, super chłodzenie i 3 lata gwarancji. Autorskie rozwiązanie jak u Palita i obie przewyższają jakością referenciaki i inne autorskie rozwiązania np. Asusa.

 

3. Karta fabrycznie podkręcona na 700/1700/1840. Niektórzy się cieszą jak tyle osiągną. No ale to raczej zależy od jakości procesora GPU a nie od firmy. Na razie latała na 3DMark2006 bez problemu @756/1836/2000 bez ruszania voltów. Powinna lekko pójść 800 po podniesieniu o trochę napięcia w Gamer Hud ale nie chcę męczyć karty. :)

 

4. Karta ma niesamowity potencjał w kręceniu dzięki VGO i Gamer Hud, coś jak zworka na Galaxy tylko z windowsa. No i super chłodzonko miedziane 2 heatpipy z Zalmanem VF830, można puścić na 5V i dalej dobre temp do 65 C jak tu czytałem.

 

5. Zaufanie do marki i gra z tych co lubię. :wink:

 

Nie zamieniłbym sie na żadną inną, tylko na 8800GTS 512 bez dopłaty, sprzedałbym i kupił znowu Gigabyte 8800GT (nowego rev 1.0 co jest ważne).

 

Oczywiście to wszystko tylko moje osobiste zdanie. :D

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga pomalowanie, tylko problem sie zaczyna jak jakis debil zalozy na cewki, te nieszczesne "kwadraciki", przez co uniemozliwia dostep do nich, chyba ze je sie da jakos sciagnac, to zaraz sie za to zabieram.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

EDIT: Czy to: 2904738[/snapback]

W opisie kod producenta oraz opis chłodzenia wskazuje że jest wersja z heatpipem jednak obrazek przedstawia referenta, to jak z tym jest?
ach te wspaniałe opisy w sklepach internetowych............. :rolleyes: Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie to ma być żart? :blink:

Nie rozumiem co ci się nie podoba. Chyba rozumiesz o co mi chodzi? Jeżeli nie to może powtórzę: nie zgadza się opis produktu ze zdjęciem. Ty pewnie myślisz że jaja sobie robie podając link do referenta(?) i jeszcze zastanawiając się czy to referent? Właśnie nie, po prostu już nie wiem czemu mam ufać czy opisowi czy zdjęciu.

 

EDIT: Gościu ze sklepu na GG mi powiedział że on już sam nie wie co to jest :mur:

 

@Avatar25

Strone lub dwie wcześniej wszystko masz napisane. Jak byś nie mógł znaleźć to podam link który zamieścił już wcześniej użytkownik Remo': Gamer Hud

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Feniks007 @DziubekR1 a jak pamięci i sekcja zasilania nie grzeją się za mocno (OC) bo widzę że nie mają radiatorków.

drugie kłeszczyn: jest miejsce między zalmanem a pamięciami żeby zamontować na nie radiatorki??

Ten nowy Zalman VF830 na Gigabyte tak dmucha, że żonie grzywkę podwiewał jak słuchaliśmy czy cewki skwierczą. :D

 

To sie przekłada na to, że temperatura pamięci i PCB jest niższa niż na Palit 8800GT, z tą blachą na pamieciach. Są pięknie owiewane.

 

U mnie w idle ambient to około 32 C, a pamięci 36 C, rdzeń 43 C, temp w pokoju 26 C. Poza tym samsungi to nie qimondy.

 

Tu masz temperatury na starym zalmanie a nowy jest o wiele lepszy. No comments.

 

post-154682-1202314970_thumb.jpg

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Na kompie z podpisu mam 13600 punktów w 3dmarku05.Coś mi sie zdaje że za mało wszystko def.Musze podkrecic procka i grafe ale narazie nie mam chłodzenia:)Ile def powinienem mieć??NIe gram w smarki ale w crysis fps też nie szokuje.W nfs ps 35fps crysis na high 1280x1024 no aa 26-35 fps spada do 17:(NFs mw też jakoś lipnie stery 169.21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty oni mnie chyba w bambuko zrobili bo też byłem po 14(pewnie się minęliśmy :wink:)! Możliwe też że im bardzo szybko zeszły :wink:

Co do wyniku: kręciłeś kartę?

Ale to dziwne bo pytałem o stan magazynowy i było 5 sztuk... no chyba, że rzeczywiście szybko zeszły :P

 

PCHaCkiN mam do Ciebie prośbę. Mógłbyś zrobić test w 3DMark06 na standardowych taktowaniach karty i podkręconym procku do 3 ghz. Chciałbym mieć porównanie e2180 do tego 8200 na tym samym taktowaniu 3 ghz.

Ok, zaraz będę robił test na standardowych ustawieniach.

 

Imo wynik 14000 w 2k6 bardzo ladny, przylaczam sie do pytania czy kreciles karcioche?

To sie ciesze że jest ładny :) Tak karta jest podkręcona, myśle, że jeszcze coś w zapasie ma na pewno ale nie chce ryzykować, bo nie wiem ile da się max. ustawić na pamięciach, core i shaderach... Oświećcie mnie prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Na kompie z podpisu mam 13600 punktów w 3dmarku05.Coś mi sie zdaje że za mało wszystko def.Musze podkrecic procka i grafe ale narazie nie mam chłodzenia:)Ile def powinienem mieć??NIe gram w smarki ale w crysis fps też nie szokuje.W nfs ps 35fps crysis na high 1280x1024 no aa 26-35 fps spada do 17:(NFs mw też jakoś lipnie stery 169.21

No jeżeli procek też def to Ci troche hamuje 8800gt ;). Różnica miedzy c2d@3.0 a 3.4 to ponad 1k pkt w 3dmarku 2006 ;o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych ktorym na kartach dziala regulacja obrotow pod RT. Tzn przynosi efekty ;)

 

Mozecie sprawdzic w biosie -> Temperatures-> Fanspeed IC czy macie zaznaczone Automatic speed czy Dynamic Speed

 

W moim przypadku w Gigabyte jest ust Dynamic speed i wiatrak lata non stop na 100% bez mozliwosci regulacji w RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych ktorym na kartach dziala regulacja obrotow pod RT. Tzn przynosi efekty ;)

 

Mozecie sprawdzic w biosie -> Temperatures-> Fanspeed IC czy macie zaznaczone Automatic speed czy Dynamic Speed

 

W moim przypadku w Gigabyte jest ust Dynamic speed i wiatrak lata non stop na 100% bez mozliwosci regulacji w RT.

U mnie -> Gainward -> w biosie - Dynamic Speed -> regulacja w RT działa.

Wydaje mi się, że jeśli działa czujnik temperatury to i regulacja powinna działać.

Możesz jeszcze przypisać profile wiatraka do trybów 2D/3D - jeśli takowe występują w twojej karcie/biosie.

Jak nie, to biosmod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie (czy ktoś wie) jakie chłodzenie na galaxy jest lepsze, heatpipe czy takie całe zabudowane?

 

Heatpipe. Ale nie jest ponoć wcale takie wydajne. Do def taktowań starczy ,ale do OC na dłuższą metę by się przydało coś lepszego. No właśnie ktoś montował Accelero S1 na tej Galaxy ? A może coś innego polecicie poza Silencerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Zalman VF830 na Gigabyte tak dmucha, że żonie grzywkę podwiewał jak słuchaliśmy czy cewki skwierczą. icon_biggrin3.gif

To sie przekłada na to, że temperatura pamięci i PCB jest niższa niż na Palit 8800GT, z tą blachą na pamieciach. Są pięknie owiewane.

U mnie ambient to około 32 C a pamięci 36 C w idle. Poza tym samsungi to nie qimondy.

Tu masz temperatury na starym zalmanie a nowy jest o wiele lepszy. No comments.

dzięki za rozwianie wątpliwości :) do mnie gigabyte też już jedzie :) (ale cosik vobisowi ta dostawa w 24h nie wychodz hmmm - no cóż czekamy)

 

p.s. gdzieś tam żonę wcisnął do kompa? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCHaCkiN:

jakie masz sterowniki? Ja dziś zakupiłem Galaxy 8800GT z CoolerMasterem, właśnie zrobiłem format i przy procku na 3GHz, karcie na def mam ~10900 3d marków 06. Z tego co widzę to 300pkt mniej mam na teście CPU (przez mniejszą ilość cache?). Ale na tym SM test mam też 300pkt mniej.

 

A tak wogóle to jakie sterowniki byście polecali do używania obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia z jakimi udało mi się przerobić 3DMarka06, jeszcze trochę się pobawię może da się wycisnąć kilka herców więcej. 770/2070 jak dala mnie wynik super :) i to sprzęt za 649 zł z VOBISU :) 8800GT 512 MB Zalman Cooling :)

 

Wynik

 

3DMark06 13269

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...