Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

ale dzis- dam przykład, Call of Duty 4: Modern Warfare, tak prawde powiedziawszy czy mam 60 czy 170 fps efekt taki sam, ntomiast w Call of Duty UO grze starszej róznica miedzy 100 a 250 jest znaczaca ale to tez za sprawa tak zrobionej gry, od ilosc fpsów zalyzna jest długosc skoku i pare innych rzeczy)

Malutki offtop

dla COD:UO progi fps'ow sa ustawione troche inaczej 1-szy jest na 125 fps'ach a drugi 333 fps'ow. I to wlasnie na 333 fpsach mozna dalej i wyzej skakac :)

 

A wracajac do tematu ciekaw jestem czy na ta karte wejdzie bez problemow TR HR-03+. NIby jest dla Geforce'ow serii 88XX ale pytanie czy nvidia nie zmienila odleglosci otworow na PCB wzgledem rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał HR-03 zwykłe szybciej niż HR-03+ ale to czas pokaże...

 

poza tym na razie wiemy że karta jest szybka w markach ale jedną już taką co szybka w tym wydali i wiele z tego poza tymi markami nie wynikło... (R600/2900XT)

 

bardzo ciekawy jestem co z tego wyniknie - z tego 8800gt i z tego ati 3000... kibicuje wyjątkowo ati, bo do sli potrzeba płyty na nividiowym chipsecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmp mam pytanie do ciebie. Czy 2792244[/snapback]

Galaxy widze poki co wydalo referencyjna wersje, pewnie dopiero za jakis czas mozna sie spodziewac "wynalazkow".

Nadzieja matką głupich.

 

ja bym obstawiał HR-03 zwykłe szybciej niż HR-03+ ale to czas pokaże...

 

Kto czyta nie błądzi. "Na liście kompatybilności z kartą GeForce 8800GT znalazły się chłodzenia z obecnych kart: Radeon X1800, X1900, GeForce 7900, 7800 (bez 7800 GS), 7600, 6800

A także: Thermalright HR-03 (wersja z 4 heastpipes), Thermalright V2, Apack GX815, GX810

Zalman VF900, ZV9, VF1000"

 

poza tym na razie wiemy że karta jest szybka w markach ale jedną już taką co szybka w tym wydali i wiele z tego poza tymi markami nie wynikło... (R600/2900XT)

 

No my raczej wiemy więcej niż ty bo przeczytaliśmy 2 dostępne recenzje. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto czyta nie błądzi. "Na liście kompatybilności z kartą GeForce 8800GT znalazły się chłodzenia z obecnych kart: Radeon X1800, X1900, GeForce 7900, 7800 (bez 7800 GS), 7600, 6800

A także: Thermalright HR-03 (wersja z 4 heastpipes), Thermalright V2, Apack GX815, GX810

Zalman VF900, ZV9, VF1000"

Niby tak ale generalnie 8800GT blizej jest do serii 88XX (no bo to ta sama rodzina) niz do serii 7XXX. Dodatkowo na stronie Pussik w tabelce tez podala wymiary PCB 8800 GT i jest takej samej dlugosci jak w wersjach GTS 320/640 MB.

Dlatego sie wlasnie zastanawiam czy faktycznie seria HR-03 (rev.A) - ktora wymieniles czy HR-03+ - ktora jest de facto dedykowana dla kart 88XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liście kompatybilności z kartą GeForce 8800GT znalazły się chłodzenia z obecnych kart: Radeon X1800, X1900, GeForce 7900, 7800 (bez 7800 GS), 7600, 6800

A także: Thermalright HR-03 (wersja z 4 heastpipes)

Thermalright V2

Apack GX815, GX810

Zalman VF900, ZV9, VF1000

 

źródło : http://www.geforce9.pl

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać na giełdzie co premiera 8800gt zrobiła z posiadaczami 8800gts, troche szkoda. Przydałoby się aby pmp jakieś testy porobił ;)

 

SILAN kilka postów wyżej jest to samo. **byłem wolniejszy ;p

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale generalnie 8800GT blizej jest do serii 88XX (no bo to ta sama rodzina) niz do serii 7XXX.

Wedlug mnie to ona bardzo przypomina serie GF78/9xx i GF68xx z wygladu pcb nawet przez chwile myslalem jakby tam upchnac na nia Arctic cooling Accelero X1 :P

 

A co do posta wyzej.. to mysle ze z ramka wejdzie bez problemu. Ramka jest jak na 6800GT/Ultra :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokol GPU [; Przerosniety shim + heatspreader na gts i gtx vs normalny shim na chipsecie gt by pmp [;

Wniosek jest jeden :wink: :

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
NO moze dwa...
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie ma czapy = lepsze tempy
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie ma czapy = Wieksze ryzyko ukruszenia rdzenia :)
Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy shimie kruszenie rdzenia... Hmm - 2 lewe rece w gipsie + parkinson w zaawansowanym etapie?

Nizsze temperaturki - oby. Tylko zeby nie doszlo do tego ze mamy mniejszy a cieplejszy kawalek elektroniki do chlodzenia ;]

Chyba zaczne sie szykowac na zmiane karty po nowym roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy shimie kruszenie rdzenia... Hmm - 2 lewe rece w gipsie + parkinson w zaawansowanym etapie?

 

Chyba zaczne sie szykowac na zmiane karty po nowym roku :D

he heh rozbawiłeś mnie maxymalnie...

 

Z Tego co wiem Lanc nie ma parkinsona, a rdzeń jago karty graficznej wyglądał jak po masakrze :P... z każdej strony ukruszony :) wiec czasem shim sie przydaje (zwłaszcza jak często coś sie zmienia i modyfikuje).

Nie Tylko Ty sie szykujesz na zmianę :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko sam GPU jest wielkości tego z 7900GT/GS etc. podwójny rozstaw dziurek wokoło GPU - może jakieś cudaczniejsze chłodzenie podejdzie.

 

Co do chłodzenia sekcji zasilania - radiatory muszą być wąskie bo wokoło kondensatory SMD są wyższe niż same VRM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tego co wiem Lanc nie ma parkinsona, a rdzeń jago karty graficznej wyglądał jak po masakrze :P... z każdej strony ukruszony :) wiec czasem shim sie przydaje (zwłaszcza jak często coś sie zmienia i modyfikuje).

Mu chodzi o ukruszenie rdzenia kiedy shim jest zamontowany. kiedy nie jest to normalka że się ukruszy podczas zmiany.

 

GTS ma kosztować 305$ więc będzie droższy od GT o jakieś 150-200 zł i co wtedy powiedzą ludzie którzy nie chcą sprzedawać swojego GTX'a. Na allegro już się robi wysyp GTX'ów, o GTS'ach nie wspominam :). Niedługo będą 3 strony a jak ja wystawiałem była 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej dziwia mnie ludzie ktorzy sprzedaja gtxy bez gwary (albo nawet z ) w super mega hiper promocji za ok 1600zl - wczoraj nawet w ktr mozna blo kupic (chyba gigabyte) za 1650 - dzis w prawdzie cena 1777zl, ale to nie zmienia faktu ze troszke a tym alledrogo ktos przesadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie na to zamontowac sam bloczek (abaddon gpu) czy trzeba cos jeszcze chlodzic na grafie?
Może i się da zamontować, nie wiem, nie znam dokładnych rozstawów otworów na zamontowanie chłodzenia. Jeśli chodzi o to czy coś trzeba chłodzić oprócz GPU to chyba tak, nvidia dla kaprysu chyba nie umieszczała chłodzenia na pamięciach i sekcji zasilania.

2792514[/snapback]

I jak ma sie sprawa z zasilaczem (na newegg podawali zasilke minimum 450w z 26A na +12 o_O)
Karta potrzebuje o ok 30W mniej papu od 8800GTS i pobiera pod obciążeniem ~110W(gdy pracuje każdy tranzystor) więc odpowiedź jest oczywista, że markowy zasilacz 350W(HK350) pociągnie tą kartę.

 

edit

Podaje 110W gdyż wszystkie serwisy nawiązują do tej wartości, czy pobiera 80W to się sprawdzi w praniu.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne info na fudzilii:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...9&Itemid=34

250 ojro ? ;0 miało być 250$. Rożnica jest znaczna i znając polskie warunki karta pewnie nawet w 1k zł by sie nie zmieściła.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...