Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie z OC 729/1944/1100

temperaturka 74/30 test wedłóg twoich zaleceń,zworka przesunięta na pozycie podwyższenia Vgpu.

Zaraz zmienie zworkę i ustawie na twoje takty.

Te 30 z 74/30 to pamięci czy otoczenie? W trakcie testu czy zaraz po? Bardzo dobra niska temperatura jak na pamięci.

 

Czym monitorujesz temperatury i czy masz radiatorki na pamięciach, moje są bez.

 

Ta zworka u ciebie na ile volt jest, bo są chyba dwa ustawienia na Galaxy. OC i wyższe napięcie na GPU tłumaczyłoby temp na rdzeniu. Ja testowałem na nie podbitych voltach, default.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na na twoich taktach poza szaderami które były o 28 wyżej niż twoje 1728 na 1700 niemogłem ich usrtawić i zworka ustawiona na normalne Vgpu.Temperatura otoczenia 25C.

A to wynik

Dołączona grafika

Stresik 51C

Radiatorów na pamięciach brak.

Dmuchał na niego Scythe Slip Stream Kaze

Podbite taktowania 720/1890/1100

temperatura wzrosła o 4C

55C

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na na twoich taktach poza szaderami które były o 28 wyżej niż twoje 1728 na 1700 niemogłem ich usrtawić i zworka ustawiona na normalne Vgpu.Temperatura otoczenia 25C.

A to wynik

Dołączona grafika

Stresik 51C

Radiatorów na pamięciach brak.

Dmuchał na niego Scythe Slip Stream Kaze

Podbite taktowania 720/1890/1100

temperatura wzrosła o 4C

55C

Dołączona grafika

Piękne temperatury. Rozumiem, że z Accelero S1 czy może Coolermaster, trochę nie jestem pewien patrząc na twoja stopke. :)

 

Czyli chodziło o temperaturę ambient (otoczenia) jak widzę w RivaTuner. Czy pisząc tutaj "Temperatura otoczenia 25C" masz na myśli temp w pokoju?

 

Sorry ale podałem "papierkowe" default takty. W RivaTuner to jest 702/1674/1836 dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze ten tescik jest jednak niezla grzalka,i Ci co szukaja tzw.Rock Solid stabilnosci uznaja go za super!teraz by sie przydalo porownanie w tym tescie miedzy Accelero S1+Fander a Duorb! i mielibysmy Krola Chlodzenia :D

a silencerek to co? :D

 

dziś puszczę ten test futrzaka i zobacze jak silencerek sobie z nim radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Czekam na swojego 8400 moge zrobc tescik :)

 

btw. wczoraj odpalilem sobie crysisa na 2x8800gt glaciat asusa + 4x2 GB Corsair xms2 dhx@890mhz i 8200@3.6GHZ ...

 

Rozdzialka 1680x1050

System xp 64bit ang +sp2

 

dx9.0c - ustawienia w menu gry na max czyli high ... (bez karty dzwiekowej za malo miejsca sie zrobilo :/) - bylo plynniutko okolo 45fps na moje oko bo nie odpalilem frapsa ... ale zadnych przycinek

 

gdy edytowalem cfg na very high sprawa sie skomplikowala klatek bylo okolo 25 albo momentami mniej ... :( to tyle ..

 

Na reszcie sprzetu w podpisie ...

 

NO TO WIEEEEEEEEELKIE LOL!!!

TOTALNA PORAŻKA!

Jeśli ktoś sobie kupował takiego potwora zanim wyszedł Crysis i sądził, że wszystko mu pójdzie z wielkim fps, to po odpaleniu Crysis'a chyba śruby z kolan mu wypadły! Taka buda (no game-monster normalnie) i okazuje się, że to tylko do bicia rekordów OC i innych gier... ale nie do Crysis XD

hyhy

Lepiej będzie tylko na nowych gpu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogłbyś puścić tego E8400 na 9x333= 3ghz i pamięci na 1000 mhz (5-5-5-15) (fsb:dram 2:3) oraz grafikę (8800gt) na standardowe takty (600/1500/1800) i zapuścić benchmark crysis gpu na high (win xp) w rozdzielczości 1024x768 oraz 1680x1050?

Nie mogę, bo jestem teraz szczęśliwym posiadaczem Gigabyte 8800GTS. Wstępnie się kręci na 740/1850/1120. Wreszcie cisza (na ref. chłodzeniu), ustawione na 50% i ok 65-70 stopni w Crysis. Mi styka tyle póki co. Testy porównawcze nieco później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz aż taką dużą różnicę to może być coś nie tak z wentylacją. Gorąco coraz bardziej się robi i nie jest to usuwane. Nawet czasem w otwartej budzie, kiedy nie ma cyrkulacji a wtedy to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jak masz podbite volty, to też swoje robią.

 

Mam dokładnie takie temperatury i nic na to nie poradzę. :) Tyle, że z dobrym przewiewem, przód wciąga 120mm z filtrem 12V, tył wyciąg 2x92mm 12V (jeden pod kartą graficzną wyciąga przez śledzie drugi pod zasilaczem) i wyciąg 140mm w zasilaczu. Dwie dziury z boku z filtrami przy karcie i przy procku (powietrze zasysa do środka) To daje mi optymalny przepływ powietrza w budzie, stały ciąg. Lepiej niż z wentylem z boku, próbowałem chyba wszystkie możliwe warianty. :D

 

Teraz to co ważne, samo założenie wiatraka pod kartą (wyciąga przez dziury po śledziach) daje mi dodatkowe 6-8 C mniej w stresie ale w idle tylko 1-2 stopni różnicy. Przewiew to podstawa w stresie im goręcej tym większe to ma znaczenie.

 

Moje temperatury, testowane przynajmniej przez pół godziny każdy test, mierzone RivaTuner i Everestem:

 

Idle: 42/34 rdzeń/pamięć

Crysis: 58/50

VCST: 58/50

OpenGL Fur :63/55 (test przeprowadzony tak jak prosiłem wcześniej abyś tak samo zrobił)

 

Temperatura w pokoju 26 C.

 

Karta 700/1700/1840 (default fabryczny) volty default nie podbijane i chłodzenie jak w stopce. Ono nie jest takie złe w tym nowym Gigabyte 8800GT (Zalman VF830), w temperaturach niewiele gorzej od nowego ECS z Accelero S1 w tym teście:

 

Testy chłodzenia są na dole strony.

 

EDIT: Dzięki Devil za testy i odpowiedź.

Widzę ,że ktoś tu mnie nie rozumie. Mam z przodu 120 i z tyłu 1x90 co IMO wystarcza w zupełności.

 

Gdyby ciepło było źle odprowadzane to miałbym wyższe tempy również w innych testach. Przecież Crysis też nieźle grzeje kartę. Teraz nałożyłem nieco grubsza warstwę pasty (tak ,że nadruki na GPU są teraz całkowicie zakryte) ,dokręciłem wiatrak. I przy zamkniętej budzie w Crysis mam już teraz 59'C (na referencyjnym nawet 72'C przy niższym taktowaniu 650/1900 )

 

. Puściłem 3DMark06 i temperatury wachały się w granicach 53-58 'C co jest prawie ,że o 15'C mniej niż na referencyjnym chłodzeniu. Tylko w tym twoim teście tak karta się grzeje. Jak będę miał możliwość to dołożę jeszcze driugi Fander 90mm z tyłu budy pod kartą graficzną.

 

Sorki ,ale nie bardzo wierze w te twoje temperatury. Przecież ty nawet nie masz bezpośrednio chłodzonych pamięci. Chyba ,że ten Zalman to jakieś cudo, albo te Galaxy się tak grzeją i tyle w tym temacie.

 

EOT!

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo i czy to wazne, ale mozna potraktowac jakosc male info:

 

Jezeli ktos szuka 88GT z czarnym pcb to firma XFX z TYLKO tym serial number: PY-T88P-YDQ4

 

Dowod:

 

Dołączona grafika

Hmm Malik coś tu pisał o serii kart XFX 88GT, a co w ogóle o tych dwóch sądzicie?

http://www.allegro.pl/item308069728_grafik...box_od_ss_.html

Do ilu sie opłaca je licytować?

A jak by mi sie nie udało to co możecie powiedzieć o tej:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=309740710

Dzięki i pozdro600!:)

Edytowane przez skwarek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wtrącę. Skupiłem się bardziej na OC.

 

Zrobiłem test w AtiTool ,ale rdzeń puściłem na 740 ,bo w tym teście na 750 co jakiś 3 minuty pojawią się na sekundę jedna biała kropka i wywala ,że jest błąd. Na 740 po 15 minutach zero błędów i temp 52'C

 

Dołączona grafika

 

Co dziwne w 3Dmark06 ,TDU, Oblivion ,Crysis , Quake 4 i Tomb Raider: Legend (750 GPU) artów nie ma ,albo są niewidoczne :) Na dzień dzisiejszy 739/1847/2106 i to mi w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test z oponką ;)

 

temp. pokoju 21*C, grafika 700/1000/1750 iddle 37*C (NvTempLogger)

test wg. ustawień @Feniks007, stery FW 169.21 - czy dobre???

 

FPS min. 34 AVG 46 max 62 - 8155 sec. 56*C

 

walnąłem jeszcze benki, tylko na full ekranie ;)

 

600/900/1500 --> 2296; FPSmax/min 50/32 Temp stres/iddle 46/34

700/1000/1750 --> 2647; 57/37; 48/37

test trwa 6000ms (coś koło minuty ;) ) wg. ustawień programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle wygrzewa ten futrzany donut - po 15 minutach max tem 68 stopni (waha się pomiędzy 67 i 68)

i to na silencerku za 20 zł !!!!!!

po paru minutach spadła na ilde czyli 44

(wszystko w zamkniętej obudowie), pasta CLP, w pokoju 23 st

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sparkle 8800Gt referencyjny system chlodzenia

i chcialbym załozyc blok wodny tylko nie weim czy takie male kostki w pobliżu zasilania (uklady scalone) teraz dotykaja przez tasme termoprzewodząca obudowy ukladu chlodzenia

w zwiazku z tym mam pytanie czy moga dzialac bez przeszkud jak bym dal tam lekki nawiew

czy nie ryzykowac i zakladac w jakis sposób radiator na nie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie miał tego Duoorba niech napiszę jakie ma tempy w tym tescie z oponką.

 

Jestem ciekaw jak to chłodzenie sobie poradzi u innych. Ja stawiam ,ze moja karta się tak grzeje w tym teście ,zwłaszcza ,że w innych jest od 10-15 'C chłodniej niż na referencyjnym. Bardzo zastanawiające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update testu:

 

Windows XP SP2:

E8400 @ 4GHz, 4x1GB 1115 CL5

GeCube HD3850 743/999, catalyst 7.12

Galaxy 8800GT 720/1800/1050, forceware 171.16

Gigabyte 8800GTS 785/1850/1120, forceware 171.16

Wyniki w markach (HD3850/8800GT/8800GTS):

01 66700/72500/73550

03 39950/45300/48800

05 22900/24250/25050

06 11600/14200/15300

06 7800/9800/10850 - 2048x1536

06 5100/6450/7150 - 2048x1536 AA4x Anizo 16x

Crysis 21.43/31.88/35.93 - 1280x960 Very High (w XP), ostatni loop GPU benchmark

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz widać jak GTS jest wydajniejszy od GT. Mimo wszystko teraz bym wziął GTS ,bo są teraz nieco tańśze.

 

Kikas jakbyś kiedyś miał czas to porobił byś testy na def taktowaniach zarówno E8400 (3.0 GHZ) i tych trzech kart ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie żle mieć procek 4ghz i 88gt to daje 15tyś nie żle

wystarczy mieć amd 3,3 ghz i wydajność spada o 3tyś :sad:

u mnie na karcie trafił sie dobry procesor bo kręcę go do 820mhz ale pamięci z trudem przekraczają 2ghz

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja mam z tą kartą :) Nie przechodzi ani ati toola ani tego orthosa gpu nawet na stocku, a gry latają bez problemu 740/1950/1900 i zero zwiech i artów.. ;)

 

btw. oponka na 700/1702/1850 stress jakieś 10 minut 51C przy 33,3C w budzie

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kikas jakbyś kiedyś miał czas to porobił byś testy na def taktowaniach zarówno E8400 (3.0 GHZ) i tych trzech kart ?

Niestety wymieniłem 8800GT na GTS, więc nie mogę go już testować. HD3850 też już jedzie do brata. Zostaje mi tylko GTS. Crysis ma teraz niezły rozrzut FPS od 70 wewnątrz statku do 15 podczas walki końcowej :D Ustawienia jak na teście. Wynik na 3GHz jest do przewidzenia - wszystkie 3 karty będą miały o wiele bardziej zbliżone wyniki. Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie żle mieć procek 4ghz i 88gt to daje 15tyś nie żle

wystarczy mieć amd 3,3 ghz i wydajność spada o 3tyś :sad:

u mnie na karcie trafił sie dobry procesor bo kręcę go do 820mhz ale pamięci z trudem przekraczają 2ghz

Na takim procku (E8400 @ 4GHz) miałbyś raczej koło 16-17 tys nie 15, przy tak kręconej karcie. Na pewno widziałem wynik 18144 pkt w 3DMark2006 przy Q6600@4000 karta 8800gt@885/2200/2051 rdzeń/shadery/pamięci. Chyba tu na forum PurePC.

 

To potwierdza jeszcze raz, że kręcenie 8800GT musi iść w parze z odpowiednim prockiem chyba, że dla sportu lub to sztuka dla sztuki raczej niż dla wydajności. :D Co też jest niewątpliwą frajdą dla wielu.

 

@ Kikas

Zastanawiam sie czy przy takim procku to już karta 8800GT osiąga granice swoich możliwości i nawet procek ma zapas? W 3DMark to procek chyba nabija większość dodatkowych punktów co nie bardzo potwierdza sie w życiu (grach) gdzie dużo zależy jednak od karty.

 

Wygląda na to, że taki proc jak twój jest z zapasem dla dużo mocniejszych kart.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach ważniejsza grafa, w markach procek. Proste. Jak sama grafa chodzi widzisz na przykładzie 3 ostatnich moich testów. Kręcenie shaderów daje dużo w Crysis, rdzenia w 3DMark trochę, pamięci w wyższych rozdzielczościach i z AA. Dodam, że na Athlonie całkiem przyjemnie mi się grało w połączeniu z HD3850. Zmiana procesora poprawiła głównie Crysis i Obliviona z modami u mnie. Reszta gier chodzi podobnie. Wyniki HD3850 w markach to 38000/34600/16100/10000 na Opteronie 185(2,6GHz@3GHz;2x1MB cache, ram na 215 CL2 2 2 7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kikas domyśłam się , że wyniki w smarkach będą podobne ,bo tam liczy się bardziej proc , a przy 3.0ghz GTS może być już lekko dławiony ,więc i wyniki będą podobne. Liczyłem na test w grach jak Crysis ,ale skoro się nie da to luzik. Przymierzam się do sprzedaży tego Galaxy i kupna GTS ,bo jednak przy dobrym procku będzie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja mam z tą kartą :) Nie przechodzi ani ati toola ani tego orthosa gpu nawet na stocku, a gry latają bez problemu 740/1950/1900 i zero zwiech i artów.. ;)

 

btw. oponka na 700/1702/1850 stress jakieś 10 minut 51C przy 33,3C w budzie

A Sanctuary przechodzi twoja grafa? U mnie się wywala na stocku na tym "orthosie" (chociaż dziś jakby nigdy nic zrobiła spoko 111 minut :huh: ), Fur lata bez problemu (w stresie po 20 minutach 64`C), ale na Sanctuary zawsze się wywala. Co do gier, to na początku wywalała się w Crysis i w Lock On: Flamming Cliffs, teraz jakoś chodzi. Chociaż wczoraj raz w Crysis się wywaliła. Właśnie ustalam z serwisem Vobis temat naprawy gwarancyjnej, bo mnie to już z deka denerwuje.

Edit: Właśnie wywalił się LockOn, wrr.. dość już mam tej grafy...

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sanctuary przechodzi twoja grafa? U mnie się wywala na stocku na tym "orthosie" (chociaż dziś jakby nigdy nic zrobiła spoko 111 minut :huh: ), Fur lata bez problemu (w stresie po 20 minutach 64`C), ale na Sanctuary zawsze się wywala. Co do gier, to na początku wywalała się w Crysis i w Lock On: Flamming Cliffs, teraz jakoś chodzi. Chociaż wczoraj raz w Crysis się wywaliła. Właśnie ustalam z serwisem Vobis temat naprawy gwarancyjnej, bo mnie to już z deka denerwuje.

Programy potrafią się wywalać z róznych przyczyn. To nie musi byc karta. Równie dobrze może byc inny sprzęt lub przyczyna programowa. Fajnie jakbyś mógł najpierw sprawdzić po kolei każdy sprzęt wymieniając po kolei kartę itd. na inne np. od kumpla. Lub swój sprzęt u kumpla. Też czasem myślałem, że na pewno coś tam, ale po takim sprawdzaniu często okazywało się co innego. Nie ma lekko, ale to pewna metoda wykrycia problemu.

 

Możesz stracić czas na te gwarancje itp. a okaże się coś innego.

 

U mnie ten VCST wywalał się jak za dużo sie działo, w tle Crysis, poczta, Opera normalna praca. Jak nic nie ruszam to się nie wywala. Ten program trochę wrażliwy jest i na to wygląda, że nie lubi towarzystwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy potrafią się wywalać z róznych przyczyn. To nie musi byc karta. Równie dobrze może byc inny sprzęt lub przyczyna programowa. Fajnie jakbyś mógł najpierw sprawdzić po kolei każdy sprzęt wymieniając po kolei kartę itd. na inne np. od kumpla. Lub swój sprzęt u kumpla. Też czasem myślałem, że na pewno coś tam, ale po takim sprawdzaniu często okazywało się co innego. Nie ma lekko, ale to pewna metoda wykrycia problemu.

 

Możesz stracić czas na te gwarancje itp. a okaże się coś innego.

 

U mnie ten VCST wywalał się jak za dużo sie działo, w tle Crysis, poczta, Opera normalna praca. Jak nic nie ruszam to się nie wywala. Ten program trochę wrażliwy jest i na to wygląda, że nie lubi towarzystwa.

Obstawiam grafę, bo wcześniej na tym systemie chodził 7900GS i nie było żadnych problemów. Sprawdzałem różne drivery, czyściłem Driver Cleanerem, postawiłem nawet na drugiej partycji nowy system i to samo. Niestety nie mam za bardzo gdzie tej grafy sprawdzić w pobliżu, ale nic innego niż wina grafy nie przychodzi mi już do głowy. VCST, podobnie jak np. Sanctuary, wywala się nawet wtedy kiedy nic na kompie nie jest robione. W piątek nie opłaca mi się już wysyłać grafy do serwisu, więc jeszcze będę miał czas na wsadzenie z powrotem 7900GS i testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potwierdza jeszcze raz, że kręcenie 8800GT musi iść w parze z odpowiednim prockiem chyba, że dla sportu lub to sztuka dla sztuki raczej niż dla wydajności. :D Co też jest niewątpliwą frajdą dla wielu.

 

@ Kikas

Zastanawiam sie czy przy takim procku to już karta 8800GT osiąga granice swoich możliwości i nawet procek ma zapas? W 3DMark to procek chyba nabija większość dodatkowych punktów co nie bardzo potwierdza sie w życiu (grach) gdzie dużo zależy jednak od karty.

 

Wygląda na to, że taki proc jak twój jest z zapasem dla dużo mocniejszych kart.

Wydaje mi się, że w 3DMarkach najbardziej zawyża wynik procesor, a nie o to chodzi. Głównie liczy się ilość FPS-ów, a sam procesor nie jest w stanie nam dać takiego przyrostu klatek/s jak karta graficzna. Gdzieś widziałem test z różnymi kartami i różnymi procesorami np. 88GT z procesorem Intel Quad (nie pamiętam modelu) miał w niektórych testach tylko kilka klatek więcej niż Athlon 2.2 GHz, a w innych tyle samo, więc jeżeli chodzi o bicie rekordów w smarkach to trzeba mieć dobry procesor :) Oczywiście nie ma sensu łączyć słabego procesora z dobrą kartą graficzną i na odwrót co nie zmienia faktu, że do gier lepiej mieć silniejszą kartę graficzną i słabszy procesor niż odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...