Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

ja na mojej karcie gigabyte'a (z vobisu) na ktorej jest bodajże zalman 830(?) mam w idle 37*C ale za to chodzi jak suszara :/ muszę kupić jakiś regulator napięcia wpiąć pod te chłodzonko.

 

Ktoś wie ile RPM ma te chłodzenie z gigabyte'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj znow zrobilem sobie Stability Test w FURtescie!

i o dziwo na taktach jak poprzednio 700/1728/2000 i na pelnym ekranie 1280x1024 po 30 min wygrzewania tempy spadly z 85 do 82stopni!

nie wiem czy to zasluga innego ustawienia wiatraka z boku czy tylko wygrzala sie wkoncu pasta ktora zmienialem ale 3stopnie to jakas tam poprawa jest :D

 

 

EDIT: zrobilem tez benchmarka w Unigine Sanctuary i taki o to wynik na 700/1500/2000! przechodzi bez problemow na takich taktach,ale jak juz podniose rdzen na 710 to wiesza sie w menu odrazu!mysle ze to i tak dobrze bez przestawiania zworki w prawo :rolleyes:

post-114632-1203079657_thumb.jpg

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na mojej karcie gigabyte'a (z vobisu) na ktorej jest bodajże zalman 830(?) mam w idle 37*C ale za to chodzi jak suszara :/ muszę kupić jakiś regulator napięcia wpiąć pod te chłodzonko.

 

Ktoś wie ile RPM ma te chłodzenie z gigabyte'a?

Suszara, to chyba boxa nie słyszałeś ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszara, to chyba boxa nie słyszałeś ;).

gralem w sumie we wszystko co teraz jest uwazane za niezły wycisk dla 8800gt i nawet jak karta chodzila na 100% to ani razu nie przeszkadzała mi w niczym kompletnie ... ogolnie jak czlowiek gra to nie slyszy nic innego, w idle jest bardzo cichutko, nawet z 6 fanami w budzie ( ogólnie z 6 )

 

nie pojme definicji 'szuszarka' chyba juz nigdy xD zanim kupilem gpu to sie obawialem tej glosnosci bo tak ludzie narzekali ale ja nie wiem, o co wam ludziska chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to , że jak ustawisz w rivie wentyl na 100% to usłyszysz i przy tak wielkim hałasie wydajność boxa jest strasznie mizerna np: test futerkowej oponki ładnie to pokazuje - jakies 90 stopni na boxie przy poziomie hałasu jak na placu grunwaldzkim w południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

gralem w sumie we wszystko co teraz jest uwazane za niezły wycisk dla 8800gt i nawet jak karta chodzila na 100% to ani razu nie przeszkadzała mi w niczym kompletnie ... ogolnie jak czlowiek gra to nie slyszy nic innego, w idle jest bardzo cichutko, nawet z 6 fanami w budzie ( ogólnie z 6 )

 

nie pojme definicji 'szuszarka' chyba juz nigdy xD zanim kupilem gpu to sie obawialem tej glosnosci bo tak ludzie narzekali ale ja nie wiem, o co wam ludziska chodzi :P

Dołączona grafika

Nie załamuj mnie...

Ja wiem, że pojęcie głośności, to sprawa subiektywnej oceny... ale wierz mi

tysiące ludzi na całym świecie, którzy kupili referata 88GT nie może się mylić ;]

" zanim kupilem gpu to sie obawialem tej glosnosci bo tak ludzie narzekali ale ja nie wiem, o co wam ludziska chodzi"

Dołączona grafika

 

Może mi powiesz, że ten odrzutowiec, to nic wielkiego...... >

Dołączona grafika

 

NC

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi powiesz, że ten odrzutowiec, to nic wielkiego...... >

Dołączona grafika

 

NC

no sory ale uważasz że każda karta chodzi na takiej glosnosci ? szczerze wątpie ... ja w swojej na 100% naprawde slysze mala roznice T_T

 

i jakim prawem najeżdzasz ? byc może mi sie udało, nic tylko sie cieszyć ..

 

// a i dobrze podkresliles ... "TEN odrzutowiec"

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale wierz mi

tysiące ludzi na całym świecie, którzy kupili referata 88GT nie może się mylić ;]

Chyba referenta :wink: ?

trzeba jednak uwzględnić ,że chłodzenie może mieć fabryczne uszkodzenie -pisałem chyba wyżej o moim przypadku z Zalmanem v700 na 7600 Galaxy.Łożyska w nówce luzy miały i chłodzenie słyszałem w kuchni.Ale jak napisałem na forum o tym to od razu:"co ty pitolisz?!To przecież Zalman!" :lol:

Uśmiałem się po pachy wtedy -Zalman to pikuś przy Mercedesie czy Boeingu ,a tamci sie przecież mylą...Młotek można uszkodzony kupić..Rozebrałem wentyl i łożyska do kosza(chyba 3mm zewnętrznie mają).Kupiłem inne i było ok -cichutko.Nówka karta!

Referencyjne chłodzenie bardzo głośne faktycznie -wyje jak wibrator sąsiadki(sąsiada?Co za czasy... :rolleyes: ).Ale uszkodzone może być głośniejsze.

Czasem też bywa odwrotnie -jakaś sztuka jest nieco cichsza niż standard ale to nie zmienia wiele.Nie w tę stronę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem chłodzenie referencyjne miało być przeprojektowane po wejściu GTSa. przedewszystkim miało mieć większy wentyl. były tu nawet gdzieś chyba liny do fotek. więc może kolega dbq ma właśnie to referencyjne w nowszej odsłonie i stąd te różnice w odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamonotwalem na swoim galaxy zalmana vf700-cu wreszczie cisza :) w 2d temp okolo 48 a w 3d 65-67 karta nie krecona

ja na mojej karcie gigabyte'a (z vobisu) na ktorej jest bodajże zalman 830(?) mam w idle 37*C ale za to chodzi jak suszara :/ muszę kupić jakiś regulator napięcia wpiąć pod te chłodzonko.

Czyli całkowicie różne opinie, a tutaj po angielsku - jednemu pasuje i cisza inny mówi ekstremalnie cichy, jeszcze innemu nie pasuje głośność:

 

Gigabyte z Zalman VF830

 

Dwie opinie z Komputronika:

 

"Chłodzenie Zalmana choć leciwe dobrze sobie radzi z grafiką Nvidii, a co najważniejsze jest ciche nawet w 3D przy temperaturze około 50-60C."

 

"Ogólnie karta OK, dobra wydajność, ale moja radość z jej zakupu zakończyła się z jej włączeniem. Nie działa na niej regulacja obrotów wentylatora. Cały czas działa z maksymalną prędkością emitując okropny hałas."

 

Tak więc tyle jeżeli chodzi o opinie. :rolleyes:

 

Teraz bardziej naukowo:

 

Natężenie dźwięku występujące w różnych sytuacjach i jego wpływ :

· 10 dB oddech, szept,

· 20 dB szum liści,

· 20 dB rozmowa szeptem

· 35 dB cicha muzyka,

· 40 dB średni hałas w mieszkaniu

· 40-45 dB spokojna ulica, zwykła rozmowa

· 45 dB rozmowa - znużenie hałasem u najwrażliwszych,

· 50 dB nowoczesny samochód - zakłócenie odbioru mowy,

· 55 dB suszarka dobrej jakości - zaburzenia snu,

· 60 dB głośna rozmowa - skurcz naczyń krwionośnych,

· 60 dB odkurzacz dobrej jakości - skurcz naczyń krwionośnych,

· 75 dB nowoczesny samochód małolitrażowy - narastanie wrogości i agresji,

· 80 dB klakson - narastanie wrogości i agresji,

· 85 dB uszkodzony kran, wnętrze typowego samochodu na polskich drogach - poziom szkodliwy dla zdrowia,

· 90 dB przerwa w szkole - zakłócenie systemu nerwowego,

· 95 dB odkurzacz typowy - zakłócenie systemu nerwowego,

· 110 dB trzaskające drzwi windy - zakłócenie systemu nerwowego,

· 120 dB silnik samolotowy - zakłócenie systemu nerwowego,

· 130-160 dB wybuch petardy - granica bólu.

 

Odczucie hałasu w pomieszczeniu polega następującej zasadzie: jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego jaki jest na zewnątrz, to odnosi się wrażenie, że jest on mniejszy o połowę. Różnica 3 db jest ledwie zauważalna, a 5 dB jest już wyraźnie zauważalna.

 

Tu trochę testów ze strony miłośników cichych komputerów:

 

VGA Coolers

 

Według róznych opinii :D poziom hałasu VF700 i nowego VF830 jest porównywalny.

Naukowo to VF830 porównuje sie z VF900 (heatpipy), poziom hałasu VF830 na 12V to 28,5 dB, więc nawet jak nie znamy angielskiego to tabelki są czytelne i dają nam pojęcie o co chodzi.

 

Czyli po skręceniu wentyli mamy coś na poziomie szumu liści, normalnie duuużo mniej niż cicha muzyka więc w graniu chyba nie przeszkadza?

 

Zauważcie co ciekawe Zalman z heatpipami daje radę nawet po skręceniu, lepiej od Silencera 5 i ma lepsze temperatury otoczenia (ambient).

 

Ludzie trochę przesadzają z tą suszarką:

 

· 50 dB nowoczesny samochód - zakłócenie odbioru mowy,

· 55 dB suszarka dobrej jakości - zaburzenia snu - zakłócenie odbioru mowy też by było i to większe jeszcze.

 

Mała wskazówka, nie opinia, trochę naukowo bo test z "użyciem" kilku osobników: :D

U mnie (zamknięta buda) Zalmana VF830 na 12V zagłusza wiatrak na Pentagram 100HP lite na 2500 obr/min, a komputer jest absolutnie niesłyszalny powyżej 3 metrów dla nikogo z domowników. Czyli możecie sobie porównać.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem duoorba, ale coś mi nie pasuje, VCST wywala się po ok. 30 sekundach na standardowych taktach >_> nie wiem czy wcześniej miałem szczęście że chodził czy coś uwaliłem. Wszystko inne działa jak należy..

700/1750/2000 Tempy na szybko:

Idle: 39*C

3dm06: max 49*C

 

Resztę mogę porobić późnym wieczorem, póki co jestem zadowolony.

Btw. Zworka oczywiście w standardowym położeniu.

 

Z tego co widzę Devil ma praktycznie identyczne tempy na DO.

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi przeszkadza ten zalman na karcie gigabyte'a właśnie w idle! Nie ma żadnej regulacji obrotów i ciągle kręci się na 100% i gdy np. przeglądam forum, albo zostawiam kompa na noc to mi przeszkadza ten szum, bo fakt ze przy grach lub nawet cichej muzyce go nie słychać.

 

Ale zrobię sobie kabelek z potencjometrem i wepnę go między vga a zalmana i w idle będę go skręcał na minimum a w grach dam maxa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamonotwalem na swoim galaxy zalmana vf700-cu wreszczie cisza :) w 2d temp okolo 48 a w 3d 65-67 karta nie krecona

Ja go skrecilem na jakies 6V, jest cisza idealna, a tempy w Stresie max 65C jakie widzialem.

Cisza! :lol2:

Proponuje wyjac karte z obudowy, zakrecic łopatki i przesłuchac łozyska. Mam takie dwa chłodzenia w domu, kolega tez miał takie chłodzenie, wiec opcje ze zrypanym łozyskiem odpada. Zalman po prostu za wysoko sie ceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 700/2000 w 3DMark06 mam ok 51'C ,ale w pokoju dość ciepło. W każdym razie chłodzonko jest dobre,ale mogłoby być cichsze. Tu ma spore znaczenie dobra wentylacja budy. Zrób jeszcze test z oponką. To jest jedyny test ,gdzie temperature mam ok 78'C na tych taktach co w sigu. Ale ja ten test mam głęboko... W grach nie przekracza 60'C i o to chodzi ;)

 

 

Co do VCST to raczej nie wywala Ci się z powodu temperatury. Ten program jest jakiś dziwny i z tego co czytałem u innych też się wywalał przy dość niskich temperaturach. U mnie nawet na 750 rdzeń chodzi po 30 minut i zero błędów przy temperaturze 63'C ,a taki Oblivion po 15 minutach zalicza zwiechę przy temperaturze 56'C :|

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi przeszkadza ten zalman na karcie gigabyte'a właśnie w idle! Nie ma żadnej regulacji obrotów i ciągle kręci się na 100% i gdy np. przeglądam forum, albo zostawiam kompa na noc to mi przeszkadza ten szum, bo fakt ze przy grach lub nawet cichej muzyce go nie słychać.

 

Ale zrobię sobie kabelek z potencjometrem i wepnę go między vga a zalmana i w idle będę go skręcał na minimum a w grach dam maxa ;]

No właśnie, do pomysłowych i odważnych świat należy. :wink:

 

Cisza chyba zawsze najlepsza jest domowej roboty, kupić ją trudno no i kupne to nie to samo. :-)

 

Cisza! :lol2:

Proponuje wyjac karte z obudowy, zakrecic łopatki i przesłuchac łozyska. Mam takie dwa chłodzenia w domu, kolega tez miał takie chłodzenie, wiec opcje ze zrypanym łozyskiem odpada. Zalman po prostu za wysoko sie ceni.

Zaraz do pasywa dojdziemy i dopiero będzie dobrze (cicho) no ale gorąco, czyli zawsze można narzekać. :D Patrzmy na tą pełną połowę szklanki nie tylko na ta pustą. ;-)

 

Zalman jest OK a szczególnie ten z heatpipami, to nie tylko wiatrak wystarczy wywalić oryginalny wiatrak i np Acutake 92mm za 10zł lub 120mm za parę zł więcej załozyć i już będzie lepiej i taniej niż kupować nowe chłodzenie za dużo więcej. Przy karcie za 649zł to chyba jeszcze nie tak źle.

 

Co tam, można zaszaleć i walnąć Accelero S1 i Acutake 120mm i jeszcze będzie się opłacać. Albo WC, albo jeszcze lepszy (droższy) wentyl itd.

 

Ale jak mówimy o kartach dostępnych w Polsce i fabrycznych AC to nie jest tak źle a nawet dobrze IMHO. No i w tej cenie mamy więcej kasy na usprawnienia. Za 10 zł regulator lub inny wiatrak i która karta na rynku (w Polsce) ma coś lepszego?

 

Raczej wszystkie niereferenciaki z lepszym chłodzeniem chodzą na 100% i które jest lepsze od VF830? Być może Sparkle pasywny z dodanym wentylem 120mm. Jednak też trzeba poprawiać nie wiem czy taniej i nie znam firmy, taka moja teoria tylko.

 

A propos regulacji to osobiście wolę wiatrak na stałych obrotach czy 12V czy 5V, ta "regulacja" często zawodzi i w wielu sterownikach jest zrypana co może się = krótszy żywot lub usmażona karta. Nie bez powodu producenci poprawiają referencyjne chłodzenie i odchodza od regulacji obrotów, szczególnie na fabrycznie OC kartach.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos VCST...

Wkładam do kompa "starego" Palita 7900GS. Odpalam VCST, 6 minut i test się wywala. WTF? :blink: Grafa testowana ponad rok i w 120% sprawna. No i tknęło mnie ustawić koligację na jedno jajko dla VCST. Test poszedł bez zacięcia przez pół godzinki. Wsadziłem teraz z powrotem GB 8800GT. VCST puszczony na dwa jajka wywalił się znów po paru minutach. Koligacja ustawiona na jedno jajko i mija właśnie 35 minuta testu bez problemu. Co za program do testowania graf..... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł 8800GT by Galaxy, wersja ta z ich "suszarką", po włączeniu okazało się że to co piszą jest prawdą :P Masakra, najgłośniejszy element w kompie, ale nie na długo bo przyszło też chłodzenie do niego i na mobo i cpu. A odpaliłem na 16 min VCST, 78*C i już później cały czas tyle. Za pare h może zamontuje lepsze chłodzenie. A kupiłem Thermalright HR-03 GT, HR-05 i Ultima 90, do tego 2xqoltec 92mm na gpu i cpu. Co sądzicie o takim chłodzeniu ? HR-03 GT z qoltec będzie lepszy niż duorb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ktoś tu testował i podawał link. Do Duoorb też zresztą była recenzja na FrazPC. Co do referencyjnego wyjca to też mnie lekko przygniótł jak go włączyłem. Na szczęście nie trwało to tak długo ;)

 

 

 

P.S Zastanawia mnie ten Zalman na Gigabyte'ach. Muszę się popytać po kumplach czy ktoś ma tego Gigabyte'a i sobie go po testować dokładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, Devil, widze że masz identyko zasiłke jak ja, jak długo ją masz ? Chodzi mi o zużycie. No i czy bez problemu wyrabia to co masz w sygnaturce bo sam chce na ultimie jeszcze bardziej procka podkrecic moze, a grafe na 100% podkrecic, minimum to 700/1800/2000 :P

Edytowane przez Kapela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedł duoorb

temperatury znacząco spadły ok 20 stopni i wiecej w stresie w porównaniu z CM

na przepiętej zworce rekord gpu 770 i zaledwie 56 stopni 3dmk 2k6

niestety niewiem czemu ale w crisisie wywala przy tych ustawieniach ,w 3dmk jest ok.

pełna stabilnosc w crisie to 730 , czyli w porównaniu z cm zyskałem ok 50hz wiecej stabilnosci w tej grze.

czyli pomogło,

zyskalem duzo nizsze temperatury, wiekszą stabilnosc ale i szum

szum jest mocno słyszalny i jak dla mnie nie do zaakceptowania w nocy koniecznie regulator

te radiataorki z zestawu niegrzeszą wielkoscia wiec zostawiłem pentagramy , cooler ładnie je owiewa i stabilnie jest 1100mhz na kostkach.

przy montowaniu podgiołem jeden radiator bez wiekszych problemów, i ostroznie dokrecałem śróbki,napreawde drobny gwincik moze szlag trafic przy mocnym dociąganiu, ładnie dolega zastosowałem paste z zestawu jest ok, {gdy najpierw zastosowałem swój wynalazek srebrna paste bbd temperatury były wyzsze i karta mniej stabilna}zastanawiam sie jakbym wysmarował naprawde konkretna pastą,no chyba ze ta z zestawu jest juz konkretną} <_<

aha u mnie w budzie midle przy wyzszym napieciu 42 stopnie przy skreconym wiatraku

no i chyba tyle jestem zadowolony cooler mniejszy niz ze zdjec z recki fraza,ale to plus nie zajmuje duzo miejsca

 

 

post-142333-1203155873_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przepiętej zworce rekord gpu 770 i zaledwie 56 stopni 3dmk 2k6

niestety niewiem czemu ale w crisisie wywala przy tych ustawieniach ,w 3dmk jest ok.

pełna stabilnosc w crisie to 730 , czyli w porównaniu z cm zyskałem ok 50hz wiecej stabilnosci w tej grze.

czyli pomogło,

zyskalem duzo nizsze temperatury, wiekszą stabilnosc ...

post-142333-1203155873_thumb.jpg

Ja wiem czemu :wink: .Bo karta nie jest stabilna przy 770 i tyle.Ogólnie stabilne przy takim wyniku karty 88GT można na palcach jednej ręki policzyć(przy normalnym ,pełnym OC z uwzględnieniem PS o czym niżej).Test 3Dmark to nie wyrocznia ,a zresztą nie grasz chyba w niego więc...U mnie chodzi on na kosmicznych niemal taktach w porównaniu z ustawieniami 24/7.Do tego pójdzie ci np.06 ,a 03 może wywalać...Piszesz o "więcej stabilności"....A co to takiego :rolleyes: ?Albo jest albo nie jest stabilne.Jedyny inny stan to oczekiwanie aż się niestabilność pokaże.Czyli mamy stabilne, niestabilne i ...tryb oczekiwani :wink: .Potestuj innymi markami(Sanctuary Unigine 0.4) i grami na innym silniku ,a nie tylko Crysis.To też żadna wyrocznia.Zainstaluj jak masz Colina Dirt, Rainbow Six Vegaz, GRAW2(pokaże błyski ekranu przy przesadnym OC pamięci, czy SP) i inne.Na ten moment moim zdaniem z opisu wynika ,ze ledwie zacząłeś...Następna sprawa -co się tak zawziąłeś na ROP(GPU)?Przecież OC tych 16tu "potoków" niewiele daje w stosunku do kręcenia 112 zunifikowanych shaderów.A do tego zysk ten jest widoczny raczej w starszych tytułach....16 ROPów to miały karty NV dwie generacje temu -6800GT na przykład.To oczywiście duże uproszczenie, bo rdzeń 88gt jest dużo bardziej złożony ale...no właśnie -czas z tego skorzystać.Skoncentruj się na kolejności podkręcania PS(zunifik.shadery)/ROP("GPU")/pamięć Video.Potocznie zwane "GPU" ROPy obniż na np.700 i jedź w górę z tymi drugimi.Typowa wartość dla 88Gt to dojście do około 1836(przeskok co 54 -tak mają i basta).Jedne mniej ,drugie więcej...Potem możesz "GPU" podnosić.

EDIT -tabelka wskoczyła "potem".Widzę ,ze ruszyłeś jednako PSy...Cóż z tego jak wynik w marku stabilny tylko -kupiłeś kartę do grania chyba?A tak to Ferrari w garażu ,a prawka niet B-)

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otoz zamiezam kupic 8800GT

Co sadzicie o tej

INNO3d

Karta wyglada ciekawie ma zalmana i cena atrakcyjna w sumie

BO z tego co tu czytam to tak .. galaxy .. box odpada .. galaxy z coolmasterem do OC odpada .. i czytalem recke na e-gieldzie i slabo sie spisuje ten coolmaster

a Tu jest zalmana i radiatorki na pamieciach .. co sadzicie ?

// Przegladalem pare stron i nic o tej karcie nitk nie wspominal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o tej karcie nie wspominał bo ja juz o niej pisałem ale raczej zaden user z tego forum jej nie posiada.

 

A czy na tym niebieskim chlodzeniu (glosniejszym) Galaxy mozna regulowac obroty softem np w rivie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymiana całkowicie pasty (AC Silver), mocniej upięte kable od zasilacza i napędów i ponowne zamontowanie Duoorb dało nieoczekiwane rezultaty. Temperatura w Crysis czy COD 4 nie przekracza 53'C.

 

W takich grach jak HL2 czy Q4 mam ledwie 48'C :) W oponce ok 67-69'C po ok 19 minutach testu. Jak napisałem wcześniej ważna jest cyrkulacja powietrza. Buda jest całkowicie zamknięta i zrobiłem tam troszkę więcej miejsca.

 

Z przodu duży Fan i dwa male z tyłu obudowy pod zasilaczem. Mogę teraz śmiało Duoorb'a skręcić na 7v i jest wtedy cichutko. Tempy to jakieś 4-6'C różnicy ,więc jest nieźle. Myślę czy nie dać jeszcze jakiegoś nawiewu z z boku karty. 90mm a może lepiej 120mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWA INFORMACJA DLA POSIADACZY GIGABYTE 8800GT Z VGO I GAMER HUD

 

Zauważyłem, że w słabszym obciążeniu w 3D (gry itp) karta może przełaczyć się w tryb 2D (oszczędnościowy) jeżeli mamy w Gamer Hud tą opcje na Enabled. Wtedy może się zdarzyć spadek wydajności lub zawieszka w grze. Podobny "problem" odnotowali użytkownicy HD3870 i HD3850 z funkcją Powersave. Karta przełacza sie w tryb 2D przy słabym obciążeniu w 3D. Karta wtedy zmniejsza takty i napięcie na rdzeń, stąd spadek wydajności w grze lub nawet zawieszka bo za mało prądu dostanie. Przy mocnym obciążeniu (wymagające gry itp) karta nie powinna przełączać, "problem" występował raczej w "słabszych" grach.

 

Jak wiecie Gigabyte 8800GT z Zalmanami ma jako jedyna 8800GT oddzielny tryb 2D oraz 3D z innymi taktami i napięciami. Do kiedy nie było Gamer Hud raczej nie mozna było tego kontrolować (chodzi o napięcia) i stąd prawdopodobnie zdarzały się problemy typu zawieszki, BSODy itp. Same takty to nie problem najwyżej spadnie wydajność, ale za niskie napięcie na rdzeń może spowodować zawieszkę. Widać ani ATI Powersave ani VGO nie są wystarczająco inteligentne.

 

Rozwiązaniem w takim przypadku jest podczas grania ustawić kartę "na sztywno". Wtedy mamy "zwykłą" kartę bez trybu oszczędnościowego.

 

Od kiedy jest Gamer Hud rozwiazanie tego "problemu" jest proste:

 

Podczas sesji grania wystarczy wyłączyć (Disable) tryb oszczędnościowy i ustawić kartę na sztywno (Apply), wtedy karta nie przełącza się w niższe napięcia. Podczas sesji 2D wystarczy włączyć (Enable) tryb osczędnościowy w Gamer Hud i oszczędzamy prąd i kartę.

 

Miałem parę zawieszek w starej grze i odkąd na czas grania ustawiam "na sztywno" w Gamer Hud - problemu nie ma. :)

 

Jak nie gram wtedy przełączam w oszczędzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...