Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

BO z tego co tu czytam to tak .. galaxy .. box odpada .. galaxy z coolmasterem do OC odpada .. i czytalem recke na e-gieldzie i slabo sie spisuje ten coolmaster

Czemu Galaxy BOX odpada? Ja sie zastawiam, bo za jakis tydzien/dwa bede kupowal 8800GT. Ma dobra cene, zdejmujesz BOXa, zakladasz cos lepszego, zworka podbijasz napiecie i wjo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś odpalić Sanctuary w dx9 fulscreen i zmienić rozdzielczość z 1024x768 na 1280x1024? Ja mam automatycznie zwis. W OpenGL się nie odpala u mnie :/

 

O tym samym mialem napisać. Identycznie jak u Ciebie nie mogę dać wyższej rozdziałki ,a OpenGL wywala błąd aplikacji main.exe :| WTF! Może to ta wersja na Unigine v0.4 jest jakaś do [gluteus maximus]. Sprawdzałem na innych sterach i jest tak samo. LoL.

 

ToMaS022 wynik masz w normie i nic po za tym. Kręcenie tego GT daje mizerne rezultaty w 3Dmark06 w porównaniu do procka. U mnie procek puszczony na 3.3 ghz i już mam ~12100 na 700/2100. Także w dużej mierze smarki są uzależnione od procka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Galaxy BOX odpada? Ja sie zastawiam, bo za jakis tydzien/dwa bede kupowal 8800GT. Ma dobra cene, zdejmujesz BOXa, zakladasz cos lepszego, zworka podbijasz napiecie i wjo.

Tak ale to sie koszty zwiekszaja , poza tym zdejmowanie chlodzenia=utrata gwarancji .. no chyba ze super ultra ladnie zdejme :) chociaz inni widze zdejmuja.. wiem ze mozna nalozyc znowu stockowe chlodzenie - ale jak mowie koszty rosna .. musze posluchac tego galaxy u kogos boxowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to sie koszty zwiekszaja , poza tym zdejmowanie chlodzenia=utrata gwarancji .. no chyba ze super ultra ladnie zdejme :) chociaz inni widze zdejmuja.. wiem ze mozna nalozyc znowu stockowe chlodzenie - ale jak mowie koszty rosna .. musze posluchac tego galaxy u kogos boxowego

Ja mam boxowego galaxy, zmienilem chlodzenie na zalmana V700-CU i jest gitara, aczkolwiek w tej samej cenie mozna miec galaxy z chlodzeniem coolermastera miedziane z heatpipe, aczkolwiek bez radiatorow na pamieciach.

 

Co do gwarancji to jeszcze nie slyszalem by galaxy nie uznawalo zwrotow kart z modyfikowanym chlodziwem zreszta oddaje sie z boxowy, tylko palit umieszcza plomby.

Edytowane przez borot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym mialem napisać. Identycznie jak u Ciebie nie mogę dać wyższej rozdziałki ,a OpenGL wywala błąd aplikacji main.exe :| WTF! Może to ta wersja na Unigine v0.4 jest jakaś do [gluteus maximus]. Sprawdzałem na innych sterach i jest tak samo. LoL.

Jestem z daleka od mojego sprzetu i SU0.4 ale ona chyba jest odpalana plikiem *.bat?I w nim chyba jest zdefiniowana rozdzielczość wpisana?Nie pamiętam ale może trzeba ten plik zedytować.Osobiście zawsze w def puszczam wszystkie marki coby wykładnia była.To "def" dotyczy również sterowników :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś odpalić Sanctuary w dx9 fulscreen i zmienić rozdzielczość z 1024x768 na 1280x1024? Ja mam automatycznie zwis. W OpenGL się nie odpala u mnie :/

Mam identycznie a Devil to samo na Galaxy więc nie karta, nie martw się. Takie to Sanctuary po prostu jest...

 

Są jeszcze sterowniki dźwieku i tysiące innych powodów na problemy systemu. Karta dla mnie jest OK jak nie ma artefaktów i większość gier jest OK, ta mniejszość jak ma problem to po prostu zwalone gry i programy lub sterowniki. Co sprzet wtedy ma zrobić, nic nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym mialem napisać. Identycznie jak u Ciebie nie mogę dać wyższej rozdziałki ,a OpenGL wywala błąd aplikacji main.exe :| WTF! Może to ta wersja na Unigine v0.4 jest jakaś do [gluteus maximus]. Sprawdzałem na innych sterach i jest tak samo. LoL.

 

Mam identycznie a Devil to samo na Galaxy więc nie karta, nie martw się. Takie to Sanctuary po prostu jest...

 

Są jeszcze sterowniki dźwieku i tysiące innych powodów na problemy systemu. Karta dla mnie jest OK jak nie ma artefaktów i większość gier jest OK, ta mniejszość jak ma problem to po prostu zwalone gry i programy lub sterowniki. Co sprzet wtedy ma zrobić, nic nie może.

Dzięki za odpowiedzi, testuję i łapię się już wszystkiego, bo grafa już ma przyznany nr zlecenia naprawy, a Crysis np. chodzi spoko, bez zwiech. Coś się odmieniło czy jak? :? Ale ten numer ze zmianą rozdzielczości w Sanctuary na 7900GS nie występuje, rozdziałka zmienia się bez problemu :huh: Ostatnio i LockOn się nie zawiesza. Zdurniałem normalnie, jeszcze z żadną grafą takich jazd nie miałem. Teraz to już sam nie wiem czy jest sprawna czy nie :mur: Dziś zainstalowałem ponownie GamerHUDa i uruchomiłem go, po czym zobaczyłem arty, fioletowy ekran i reset trzeba było zrobić. Sam nie wiem co mam myśleć :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem w końcu tego HR-03 GT, ciężko było, zalman vf900 znacznie łatwiej mi się montowało ;) Co dotemperatur, właśnie idzie VCST i już idzie 15 min i przez 8 min cały czas już jest 56*C z wentylem Qoltec 92mm puszczonym na 12V, całość prawie niesłyszalna tylko szum powietrza trochę. Myśle że troche za mało pasty dałem, akurat się skończyła, albo pasta się porozjeżdżała po gpu nierównomiernie, w idle mam 44. Buda niewentylowana. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem odtworzyć ten błąd, ale u mnie ok.

odpalam dx9 1024x768, zaznaczam FullScreen daję Apply. Przy FullScreen zamieniam rozdziałkę na 1280x1024 i jest OK.

>GTS 169.28/Vista

Tym sposobem u mnie też chodzi. Odpal Sanctuary batem od razu w fullscreen i wtedy zmień rozdzielczość... Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

U MNIE FUR TEST:

 

TEST 1

czas: 45 minut

ustawienia: 1280x1024 wszystko na def

gpu: 8800GT -zegary na def

chłodzenie gpu: s1+120 fander @ 1400 rpm (słyszalny, ale bardzo cicho i z bliska)

otoczenie: buda zamknięta z dwoma WD3200AAKS, 120 fan front +120 fan tył, 24C w pokoju

 

WYNIKI TEMP GPU

idle 40

stress 57

fps: 28/40/51

 

post-149435-1203248989_thumb.jpg

 

 

 

 

TEST 2

czas: 20 minut

ustawienia: 1280x1024 wszystko na def

gpu: 8800GT -zegary na def

chłodzenie gpu: s1+120 fander @ 700 rpm (na 700 rpm, siedząc 1 metr od budy nie słyszę go)

otoczenie: buda zamknięta z dwoma WD3200AAKS, 120 fan front +120 fan tył, 24C w pokoju

 

WYNIKI TEMP GPU

idle 42

stress 65

fps: 28/40/51

 

post-149435-1203249059_thumb.jpg

 

 

 

 

TEST 3

czas: 35 minut

ustawienia: 1280x1024 wszystko na def

gpu: 8800GT - OC 702-1836-2000

chłodzenie gpu: s1+120 fander @ 700 rpm (na 700 rpm, siedząc 1 metr od budy nie słyszę go)

otoczenie: buda zamknięta z dwoma WD3200AAKS, 120 fan front +120 fan tył, 24C w pokoju

 

WYNIKI TEMP GPU

idle 43

stress 70

fps: 33/48/62

 

post-149435-1203251996_thumb.jpg

 

 

 

 

 

PS - wynik temp dla gpu core opieram na odczycie z nvtemp loggera oraz histori core temp w Riva

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na referencyjnym Zotacu chłodzonym s1 + acutake fan 120mm + acutake fan 80mm w idle 38 a w stressie 10 stopni więcej.Buda zamknięta z przodu fander 120mm a z tyłu acutake fan 120mm.

Dołączona grafika

 

Aż się sam zdziwiłem jak dzisiaj mi VCST przeszedł ponad 58 minut, bo wcześniej wywalało mi się po minucie. Jedyną rzeczą jaką zmieniłem od tamtej pory to ...timingi ramu - jakiś związek ??

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się sam zdziwiłem jak dzisiaj mi VCST przeszedł ponad 58 minut, bo wcześniej wywalało mi się po minucie. Jedyną rzeczą jaką zmieniłem od tamtej pory to ...timingi ramu - jakiś związek ??

<_<

...raczej niedopracowanie programu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy Accelero +120Fana!

ma ktos tak ze to chlodzenie z wentylatorem praktycznie styka sie z jakas karta na PCI?bo ja mam zajete wszystkie 2 PCI :D i jakbym wrzucil Accelero + wentylator to weszloby na styk!nie wiem tylko czy by wtedy to chlodzenie zdalo egzamin bo bylby wentyl w wiekszosci zasloniety! i tak wlasnie sie zastanawiam czy raczej nie poszukac jakies innej alternatywy!

(mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi-jakby co to po imprezce jestem mocnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

mam pytanie do posiadaczy Accelero +120Fana!

ma ktos tak ze to chlodzenie z wentylatorem praktycznie styka sie z jakas karta na PCI?bo ja mam zajete wszystkie 2 PCI :D i jakbym wrzucil Accelero + wentylator to weszloby na styk!nie wiem tylko czy by wtedy to chlodzenie zdalo egzamin bo bylby wentyl w wiekszosci zasloniety! i tak wlasnie sie zastanawiam czy raczej nie poszukac jakies innej alternatywy!

(mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi-jakby co to po imprezce jestem mocnej :D

imho to będzie kiepskie rozwiązanie...

Szukaj innej alternatywy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że idę na łatwiznę ale w temacie chłodzenia jestem zielony. A więc do rzeczy: jakie polecanie tanie i wydajne chłodzenie na Galaxy z tym niebieski chłodzeniem? Silencer odpada bo za krótki, Zalman VF700, 900 za drogi. Jest coś jeszcze warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero S1+Fander 120mm ,albo jakiś inny cicha 120'stka . Nieco wydajniejszy od tego mojego Duoorb i do tego tańszy. Tyle ,że ostatnio ciężko go dostać. Tak to już dawno bym wziął Accelero S1 ;) Ale to tylko by przeżyć ten rok i wziąć coś z G94 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalem sie posiadaczem modelu Galaxy(wersja z suszarka).

Max co udalo mi sie osiagnac(zworka na 1,32) to 750/1780/2100.

Temperatura idle 41 stopni, po 15 minutach VCST 71 stopni.

Btw jakie napiecie ma ten wiatrak? - 12V? Bo nie mam zabardzo czym zmierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz bylo ale wlasnie wgralem stery 171.23 Side i widze ze dodali overscan dla tv-out w 8800GT. Mozna powiekszac i przesuwac obraz na tv, znika problem z szara ramka w okol i brakiem zapelnienia calego obszaru tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Tak - również u mnie to właśnie FUR najbardziej wygrzewa grafkę...

 

FUR TEST

czas: 35 minut

ustawienia: 1280x1024 wszystko na def

gpu: 8800GT - OC 702-1836-2000

chłodzenie gpu: s1+120 fander @ 700 rpm (na 700 rpm, siedząc 1 metr od budy nie słyszę go)

otoczenie: buda zamknięta z dwoma WD3200AAKS, 120 fan front +120 fan tył, 24C w pokoju

 

WYNIKI TEMP GPU

idle 43

stress 70

fps: 33/48/62

 

post-149435-1203251996_thumb.jpg

 

 

 

3dmark06

czas: ...

ustawienia: 1280x1024 wszystko na def

gpu: 8800GT - OC 702-1836-2000

chłodzenie gpu: s1+120 fander @ 700 rpm (na 700 rpm, siedząc 1 metr od budy nie słyszę go)

otoczenie: buda zamknięta z dwoma WD3200AAKS, 120 fan front +120 fan tył, 24C w pokoju

 

WYNIKI TEMP GPU

idle 43

stress 57

 

post-149435-1203273253_thumb.jpg

 

 

 

 

PS - wynik temp dla gpu core opieram na odczycie z nvtemp loggera oraz histori core temp w Riva

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, grał ktoś w Colina DiRT na podkręconym 8800GT Galaxy? Ja mam wkurzający problem... Rdzeń we wszystkich programach i grach chodzi ładnie na 670 (bez przekładania zworki), a w Dircie po paru sekundach mam totalnego freeza... :? I to dzieje się tak nawet na 640Mhz tylko, że po dłuższym czasie... Dziś spróbowałem przełożyć testowo zworkę na większe napięcie i to samo... :mur: Gra ma zainstalowany najnowszy patch. Dodam, że na defaultowych taktowaniach działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...