Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Zjedź na próbę na CPU z 300MHz tak mniej więcej.To nie jest rzadki objaw ,ze np. wykręcone procki dają radę przy dajmy na to 7900 ,a już 8800GT daje im za bardzo po d....rdzeniach.Colin pięknie z dwu jaj korzysta więc tu może ,choć nie musi, być przyczyna...Po prostu ciut za dużo ma w kontekście nowej karty dane czyli jest mocniej obciążony(bo jest na pewno baaaardzo mocno) i najzwyklej nie wyrabia.Spróbuj.Może te 40MHz na karcie to już za dużo dla...procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem gry się wieszają z przyczyn "inne" hehe.A to niedopatchowanie, a to błędy kodu, systemu czy sterownika...Nowa karta może oznaczać jakieś niezgodności czasem.Jedno jest pewne -88GT w slocie oznacza koniec popierdywania z nudów dla CPU w grach.Mojego musiałem nieco cofnąć ,a podejrzewałem długo kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colin byl u mnie bardziej wymagajacy niz crysis i inne cuda. tez wszystko smigalo a dla tej jednej gry trzeba bylo schodzic z taktowaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź na próbę na CPU z 300MHz tak mniej więcej.To nie jest rzadki objaw ,ze np. wykręcone procki dają radę przy dajmy na to 7900 ,a już 8800GT daje im za bardzo po d....rdzeniach.Colin pięknie z dwu jaj korzysta więc tu może ,choć nie musi, być przyczyna...Po prostu ciut za dużo ma w kontekście nowej karty dane czyli jest mocniej obciążony(bo jest na pewno baaaardzo mocno) i najzwyklej nie wyrabia.Spróbuj.Może te 40MHz na karcie to już za dużo dla...procka.

 

Czasem gry się wieszają z przyczyn "inne" hehe.A to niedopatchowanie, a to błędy kodu, systemu czy sterownika...Nowa karta może oznaczać jakieś niezgodności czasem.Jedno jest pewne -88GT w slocie oznacza koniec popierdywania z nudów dla CPU w grach.Mojego musiałem nieco cofnąć ,a podejrzewałem długo kartę.

Dzięki za głos rozsądku i pożyteczne info. :wink:

 

Często jak coś nowego kupimy to jest to winne wszystkim problemom. Często jednak przyczyną jest niewiedza i lenistwo w szukaniu przyczyny. Nowy sprzęt to czasem też koniec beztroskiego popierdywania dla użytkownika. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

no nie żle mniejsze taktowanie procka a masz w 3demark 06 2600pkt a umnie o 300mhz więcej i mam 22oopkt czyli amd do du... czy to wina visty? bo pozostałe wynik mam zbliżony 5200pkt

Tak - procek to klucz do wyniku 3dmark06 ;] (ps-no i vista tez muli...)

 

 

Panowie, grał ktoś w Colina DiRT na podkręconym 8800GT Galaxy? Ja mam wkurzający problem... Rdzeń we wszystkich programach i grach chodzi ładnie na 670 (bez przekładania zworki), a w Dircie po paru sekundach mam totalnego freeza... :? I to dzieje się tak nawet na 640Mhz tylko, że po dłuższym czasie... Dziś spróbowałem przełożyć testowo zworkę na większe napięcie i to samo... :mur: Gra ma zainstalowany najnowszy patch. Dodam, że na defaultowych taktowaniach działa bez problemu.

Ja na e4300@3GHz + 88GT na 700/1836/2000 jadę bez problemów w DiRT! Wszystko na ultra i zero freezów. Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... No to nie wiem co jest grane. :? Sprawdzałem procka na różnych ustawieniach, i nawet na defaultowym 1.8GHz problem występuje. Co gorsze dziś wystąpił nawet na karcie na default. W żadnych innych grach ani programach testujących problemów nie mam, a grałem już w sporo tytułów na tym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czystego sumienia sprawdź partycję z Colinem:

Wybierz kolejno Sttart/Uruchom i wpisz w okienku "command", a w nowym(czarnym) "chkdsk X:/f/r", a potem...patrz co sie dzieje :wink:

Wpisuj podane komendy bez cudzysłowia i zamiast X daj literę swojej partycji z Colinem.W przypadku partycji systemowej wymagany jest restart po zatwierdzeniu "..że chcę przy następnym starcie systemu" :D .Podejrzewam ,że cała operacja pomoże bardziej tobie niż grze ale jak pisałem -czyste sumienie no i kolejny potencjalny czynnik(błąd sektora/ów) zostanie zdiagnozowany.Coś to wszystko wygląda jednako na błędy w grze -w końcu na def sprzęcie powinna zaiwaniać.U mnie sprzęt z sigu i 7900 Vmod/8600 mocno kręcone i nie było problemów.Nie mam niestety już Colina do testów.Komputer do grania jest offline i krew mnie zalała na savy -nie robiło ich i basta.Podobno tylko online...

Mała ciekawostka co do Galaxy CM -sekcja zasilania ma radiator.U mnie chłodny(bloczek na GPU plus nawiew pamięci i sekcję) ale na odwrocie PCB(u góry jak w slocie siedzi) ,na rewersie tej sekcji elementy niemal sie gotują.Nie we wszystkich grach ale po 20 minutach Crysis nie da się ich macać.To samo oponka...Założyłem radiatorki i...założę jeden duży, zbiorczy.Te małe po prostu wrzą.A co będzie latem?Wentylacja budy?W budzie mam chłodniutko -3 bloczki, nawiew na RAM i PCB grafiki.Radiatory na sekcjach itp.Ciekawe jaki wpływ ma na OC karty dobre schłodzenie wspomnianych elementów?W końcu Galaxy ze zworką w prawo podaje ~1.32V czyli o wiele więcej niż BIOSmody referencyjne(~1.1V).Gdzieś to się jako ciepło musi pokazać.Nie mam czasu sprawdzić choć nie spodziewam się szczerze lepszych wyników.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem z TDU. wszystko śmiga: orthos, pi, 3dmark06, cod4 i crysis max detale a w TDU łapie zwieche :/

To nie wina sprzętu tylko gry...O ile zwiechy masz przy save pointach. Jeśli tak to ściągnij sobie tdufixer z forum atari ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Ehh... No to nie wiem co jest grane. :? Sprawdzałem procka na różnych ustawieniach, i nawet na defaultowym 1.8GHz problem występuje. Co gorsze dziś wystąpił nawet na karcie na default. W żadnych innych grach ani programach testujących problemów nie mam, a grałem już w sporo tytułów na tym sprzęcie.

uwalona gra moze

albo (bez urazy) syf w windzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie zwiechy, podwyższyłem gpu na 700 i shadery na 1750 i po minucie 3dmark 2k6 ma zwiechę, ale co najlepsze mogę dać ctrl alt del żeby menedżer zadań sie pokazał tylko to trwa jakieś pół minuty. Obniżyłem później na 650 gpu a shadery nie pamiętam ile sie ustawiło tam w trybie Linked, i 3dmark przeszedł za to crysis po 20 min grania się tak samo przywiesił. Myślicie żeby przestawić tą zworkę napięcia ? Ona jest tam przy złączach zasilania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie -czemu te Galaxy potrzebują aż tyle napięcia dla rdzenia.Przecież 1.32V to sporo siafu w porównaniu do innych kart.A wyniki podobne.Co do diaska jest sknocone?Przecież gdzieś musi być błąd.

@Kapela -tak.Przełóż ja w prawo.Spodziewaj się wyższych temperatur przy okazji...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak jak dorwę Dirta to napiszę co i jak. Próbowałeś z różnymi sterami?.

 

Ja miałem freeza ostatnio w Oblivionie na 700 GPU. To samo miałem na def taktowaniu ,ale po dłuższym czasie. W żadnej innej grze nawet na 740 nie miałem zwiech. Mnie tam szczerze nie podoba się cała ta seria 8800GT. Są troszkę problematyczne ,ale obstawiam ,że to też kwestia sterowników. Także wypróbuj może jakieś nowsze stery 171.23 czy te ostatnie 174.12.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację -jak to zebrać do kupy to się okazuje ,że nie ma bezpiecznych taktowań.Karty wieszają się znienacka i wbrew logice.Choć u mnie teraz wszystko ładnie działa i stabilnie to ułamkowe(max 2sek) freezy miewam na Rainbow Six Vegas.Nie było ich na poprzednich kartach choć miały mniej pamięci i mocy....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie -czemu te Galaxy potrzebują aż tyle napięcia dla rdzenia.Przecież 1.32V to sporo siafu w porównaniu do innych kart.A wyniki podobne.Co do diaska jest sknocone?Przecież gdzieś musi być błąd.

Te karty potrzebują więcej V żeby osiągać to samo taktowanie, bo chyba mają mniej warstw na pcb, chyba że się mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest w porządku, próbowałem na innych sterach (171.17), gra z patchem i bez, zawsze to samo... W 3 minuty od odpalenia wyścigu mam zwiechę. A winda instalowana jakieś 10 dni temu - syfu nie ma.

Cóż... narazie zostawiam tą grę, jeśli będą problemy w innych to będę kombinował żeby to jakoś naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do niestabilności w TDU to juź wykluczyłem kartę. Obniżyłem takty do 600/900 def 700/920 a inne gry działają na 730/1000 a i tak był zwis. Wyeliminowałem także procka i ram bo na wszystko na def i karta downclok i tak się wysypało... więc po prostu TDU jest tak zbugowane, że głowa mała. Co dziwne przeszedłem grę do 6% i wszystko gites, dopiero teraz zawiesza się w kazdym miejscu, samochodzie: zupełnie losowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Te karty potrzebują więcej V żeby osiągać to samo taktowanie, bo chyba mają mniej warstw na pcb

taaa - może dodajmy, że dla lepszego OC istotne jest także

bardzo sumienne wyczyszczenie ekranu monitora...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak jak dorwę Dirta to napiszę co i jak. Próbowałeś z różnymi sterami?.

 

Ja miałem freeza ostatnio w Oblivionie na 700 GPU. To samo miałem na def taktowaniu ,ale po dłuższym czasie. W żadnej innej grze nawet na 740 nie miałem zwiech. Mnie tam szczerze nie podoba się cała ta seria 8800GT. Są troszkę problematyczne ,ale obstawiam ,że to też kwestia sterowników. Także wypróbuj może jakieś nowsze stery 171.23 czy te ostatnie 174.12.

Gry robia teraz strasznie zabugowane. Na przykład Titan Quest potrafi przycinać nawet na 8800 Ultra nawet w SLI, w tych samych lokacjach co np 7900GS czy inne, więc to nie jest tak, że seria 8800GT coś tu jest winna. Czasem patch numer xxxxxx rozwiązuje sprawę, czasem sterownki, a czasem po prostu kod gry jest tak zwalony, że nowa by musieli ją zrobić o ile by potrafili. :lol2:

 

Te karty potrzebują więcej V żeby osiągać to samo taktowanie, bo chyba mają mniej warstw na pcb, chyba że się mylę ;)

Zgadza się. Galaxy niereferencyjne ma na pewno 6 warst, stąd chyba też wspomaganie się np. dwoma gniazdkami zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Galaxy niereferencyjne ma na pewno 6 warst, stąd chyba też wspomaganie się np. dwoma gniazdkami zasilania.

Można prosić o źródło tej wiedzy?Tym bardziej ,ze kumpel twierdzi iż jego karta chodzi po OC na jednej wtyce.Nie widziałem ale nie kłamał dotąd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doszedł mój Gigabyte o którym pisałem tutaj dokładnie tydzień temu. Pieniądze wpłaciłem w zeszły poniedziałek i we wtorek już do nich doszły, ale sklep wysłał mi kartę dopiero w piątek. Więc jeżeli chodzi o obsługę to totalna klapa. Co do karty to jestem zadowolony. Przysłali mi wersje z miedzianym radiatorem (nie ta co jest u nich na zdjęciu). Popatrzałem na pamięci i pisze Samsung. Czyżby to była ta nowa rewizja którą mieli w promocji w Vobisie? Cena w sumie ta sama co w Vobisie tylko bez gratisowej przesyłki. Jak na razie odpaliłem tylko 3dMarka 06. Wynik na default (702/918) to 11 649 pkt. Na starej karcie miałem 10 974 pkt. Karta grzeje się znacznie słabiej niż moja poprzednia, oto tempy jakie uzyskałem:

 

IDLE

CORE: 35 AMBIENT: 24

 

3DMARK06

CORE: MAX 49 AMBIENT: MAX 28

 

EDIT: // Dodaje fotke

Dołączona grafika

Edytowane przez Marrrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie po to daje za karte sporo kase zebym potem mial takie problemy z wysypywaniem sie w grach.

 

A czy w Galaxy z tym glosnym chlodzeniem mozna softem regulowac obroty ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nareszcie doszedł mój Gigabyte o którym pisałem tutaj dokładnie tydzień temu. Pieniądze wpłaciłem w zeszły poniedziałek i we wtorek już do nich doszły, ale sklep wysłał mi kartę dopiero w piątek. Więc jeżeli chodzi o obsługę to totalna klapa. Co do karty to jestem zadowolony. Przysłali mi wersje z miedzianym radiatorem (nie ta co jest u nich na zdjęciu). Popatrzałem na pamięci i pisze Samsung. Czyżby to była ta nowa rewizja którą mieli w promocji w Vobisie? Cena w sumie ta sama co w Vobisie tylko bez gratisowej przesyłki. Jak na razie odpaliłem tylko 3dMarka 06. Wynik na default (702/918) to 11 649 pkt. Na starej karcie miałem 10 974 pkt. Karta grzeje się znacznie słabiej niż moja poprzednia, oto tempy jakie uzyskałem:

 

IDLE

CORE: 35 AMBIENT: 24

 

3DMARK06

CORE: MAX 49 AMBIENT: MAX 28

 

EDIT: // Dodaje fotke

Dołączona grafika

nie dodałeś jeszcze, ze kompa masz chyba za oknem lub/i wentylator na full'u nawala jak wodospad wody w dolnopłuku...

no ale cóż - przecież w grach i tak nie słychać tego napie****nia

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dia8el nie rozumiem o co Ci chodzi. Temperatury w idle które wcześniej podałem były mierzone jakieś 10 minut po włączeniu kompa i dlatego są takie niskie. Teraz od jakiejś godziny gram W HL2:EP2 i max temperatury jakie zarejestrował Riva Tuner to:

CORE: 50

AMBIENT: 31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el masz chyba jakiś kompleks, jak ktoś ma lepsze temp. od Ciebie na Twoim mega S1 to już jest zuyy :lol: ?

Bez obrazy ale przesadzasz i trollujesz.

Bo ma racje. Zalman do piet dorasta S1. Miałem, wiec wiem. Na zalmanie 90* po o/c z suszara(mowie o zamknietej obudowie, a nie wystawianiu na podworku jak to niekrorzy tutaj robia), a na S1 max 65* z 120tka przy 600RPM. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...