Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

co do niestabilności w TDU to juź wykluczyłem kartę. Obniżyłem takty do 600/900 def 700/920 a inne gry działają na 730/1000 a i tak był zwis. Wyeliminowałem także procka i ram bo na wszystko na def i karta downclok i tak się wysypało... więc po prostu TDU jest tak zbugowane, że głowa mała. Co dziwne przeszedłem grę do 6% i wszystko gites, dopiero teraz zawiesza się w kazdym miejscu, samochodzie: zupełnie losowo

Spróbuj zrobić tak jak ci pisałem, myśle że pomoże. Też z tymi zwisami w TDU walczyłem dość długo, i w końcu udało się. Zanim użyjesz tdufixera skasuj z folderu z sejwami taki plik o nieznanym rozszerzeniu, powstaje on gdy gra sie wysypie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

dia8el masz chyba jakiś kompleks, jak ktoś ma lepsze temp. od Ciebie na Twoim mega S1 to już jest zuyy :lol: ?

Bez obrazy ale przesadzasz i trollujesz.

bynajmniej nie

chodziło mi raczej o to, że rozbawił mnie ta fraszka...

:lol2:

 

ps

trollujesz? o czym Ty mówisz :D nie mam zamiaru się kłócić. Nikogo do niczego nie będę zmuszał. jak już napisałem - czasem śmieszy mnie tylko styk baśni i faktów, jaki tu obserwuję :lol2:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czemu :wink: .Bo karta nie jest stabilna przy 770 i tyle.Ogólnie stabilne przy takim wyniku karty 88GT można na palcach jednej ręki policzyć(przy normalnym ,pełnym OC z uwzględnieniem PS o czym niżej).Test 3Dmark to nie wyrocznia ,a zresztą nie grasz chyba w niego więc...U mnie chodzi on na kosmicznych niemal taktach w porównaniu z ustawieniami 24/7.Do tego pójdzie ci np.06 ,a 03 może wywalać...Piszesz o "więcej stabilności"....A co to takiego :rolleyes: ?Albo jest albo nie jest stabilne.Jedyny inny stan to oczekiwanie aż się niestabilność pokaże.Czyli mamy stabilne, niestabilne i ...tryb oczekiwani :wink: .Potestuj innymi markami(Sanctuary Unigine 0.4) i grami na innym silniku ,a nie tylko Crysis.To też żadna wyrocznia.Zainstaluj jak masz Colina Dirt, Rainbow Six Vegaz, GRAW2(pokaże błyski ekranu przy przesadnym OC pamięci, czy SP) i inne.Na ten moment moim zdaniem z opisu wynika ,ze ledwie zacząłeś...Następna sprawa -co się tak zawziąłeś na ROP(GPU)?Przecież OC tych 16tu "potoków" niewiele daje w stosunku do kręcenia 112 zunifikowanych shaderów.A do tego zysk ten jest widoczny raczej w starszych tytułach....16 ROPów to miały karty NV dwie generacje temu -6800GT na przykład.To oczywiście duże uproszczenie, bo rdzeń 88gt jest dużo bardziej złożony ale...no właśnie -czas z tego skorzystać.Skoncentruj się na kolejności podkręcania PS(zunifik.shadery)/ROP("GPU")/pamięć Video.Potocznie zwane "GPU" ROPy obniż na np.700 i jedź w górę z tymi drugimi.Typowa wartość dla 88Gt to dojście do około 1836(przeskok co 54 -tak mają i basta).Jedne mniej ,drugie więcej...Potem możesz "GPU" podnosić.

EDIT -tabelka wskoczyła "potem".Widzę ,ze ruszyłeś jednako PSy...Cóż z tego jak wynik w marku stabilny tylko -kupiłeś kartę do grania chyba?A tak to Ferrari w garażu ,a prawka niet B-)

sory ze tak puzno

mniej-wiecej stabilna....no moze zle sie wyraziłem ale powinnes sie zjazyc o co mi biegało ze stabilnie miałem 685 na gpu teraz 730 ..

co do tych zunifikowanych to riva razemn podciąga je , prubowałem osobno to robic ale niedawało to wiekszego rezultatu.

co do innych gier to colin ciupałem na 730 przez ok 1h i wysypał sie ,zszedłem do 720 i jest ok.

 

colin stabilnie na 720/1850/1100

odkrecanie procesora nie daje rezultatu.

no i co do ferrari to przecie nie sciemniam ze mam 770 i wszytko gra ,pisze ze wykreciłem tyle i bez zwiechy przechodził mark06 a w graniu juz nie jest tak różowo...i jak dla mnie jest to dziwne bo w w innych grafach to był wyznacznik zawsze ,przechodził mark i w grze juz było wiadomo ze poleci na takich taktach z tolerancją max 10hz. tutaj jest 50hz duuuzo.

zastanawia mnie jak ludzie piszą np o colinie ze chodził a teraz sie sypie i coraz czesciej sie zaczyna sypac.. czy czasem takimi taktami sie nie zarżnie karty...

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy z tymi temperaturami, ja mam 36c w ide, i 49c w stresie, generalnie wasze problemy w podkręcaniu wynikają z niskiego napięcia rdzenia, zapodajcie vmoda i kręccie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba trafiła mi sie trefna sztuka. Na początku wszystko było OK. Grałem przez 1,5h prawie non-stop i wszystko śmigało. Potem zaczęły się problemy. Cały ekran robi się różowy, komputer zawiesza się w Windowsie, występują artefakty czasami nawet zawiesza się przy starcie systemu. Temperatury dalej są takie jak pisałem wcześniej, niedowiarków takich jak dia8el zapraszam do siebie aby na żywo mogli zobaczyć co mi pokazuje Riva Tuner bo przecież nawet jakbym zrobił screena to by mi nie uwierzyli B-) Tak poza "pink screenami" to zauważyłem że Hardware Monitor nie wykywa mi obrotów wentylatora na grafie. To normalne w tym modelu czy tylko u mnie tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o źródło tej wiedzy?Tym bardziej ,ze kumpel twierdzi iż jego karta chodzi po OC na jednej wtyce.Nie widziałem ale nie kłamał dotąd :wink:

Nie powiedziałem, że nie będzie chodzić, tylko, że jest to rodzaj wspomagania, taka opcja jakby co. 10 warstw ma lepsze parametry elektryczne niz 6 warst. Jednak Galaxy ma 3 fazy zasilania i te dwa gniazdka więc to jakby rekompensuje to. Pytanie dlaczego ta karta tego by miała potrzebować? Dla polepszenia stabilności, szczególnie przy zabawach zworką i OC. Co do 6 warstw to wystarczy pogoglować.

 

Poczytaj choćby tutaj:

 

Galaxy 1

 

Lub tutaj:

 

Galaxy 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co myślicie o tym, z czym "przegiąłem" ? Tak się robi na pare sekund co 40-50 min, może dłużej, na taktowaniach 730/1825/1050. 3dmark 2k6 sie nie wywala (dla informacji mam 11944 pkt) i VCST przez pół godziny chodził ale nie pamiętam temperatur

Edytowane przez Kapela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paweł.s

ok jak wróce z pracy po 18-tej to sprawdzę na niższych taktach

 

@Devil

tak, przestawiłem, bez przestawienia nawet przy gpu na 650 sie wieszało, myślę że to kwestia zbyt małej ilości pasty ale dobrze jest chłodzone. Porobię może parę zdjęć jak zamontowałem chłodzenie, może jakieś błędy popełniłem przy montażu ;)

 

@Malik

Masz Viste 64bitową że obsługuje ci poprawnie 4gb ramu czy może zastosowałeś jakiś trick na 32bitowej wersji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamowilem Gainwarda 8800GT 512MB (tego z niereferencyjnym chlodzeniem), ma byc jutro, dam znac sie sprawuje, powinno to sporo osob zainteresowac, bo PODOBNO chlodzenie jest ciche, da sie sterowac programowo wiatrakiem (jest tez opcja, ze karta sama steruje w zal. od temp.) i cena w kilku sklepach jest zabojczo niska (670zl!)

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym, z czym "przegiąłem" ? Tak się robi na pare sekund co 40-50 min, może dłużej, na taktowaniach 730/1825/1050. 3dmark 2k6 sie nie wywala (dla informacji mam 11944 pkt) i VCST przez pół godziny chodził ale nie pamiętam temperatur

 

@paweł.s

ok jak wróce z pracy po 18-tej to sprawdzę na niższych taktach

 

@Devil

tak, przestawiłem, bez przestawienia nawet przy gpu na 650 sie wieszało, myślę że to kwestia zbyt małej ilości pasty ale dobrze jest chłodzone. Porobię może parę zdjęć jak zamontowałem chłodzenie, może jakieś błędy popełniłem przy montażu ;)

Dla mnie jest to ewidentny brak "powera" dla karty. Miałem dokładnie takie same objawy jak karta pracowała na obniżonym napięciu.

 

Czyli zworka jeszcze wyżej, na 1.3V albo zasilacz nie wyrabia, chociaż twój powinien. Jak masz na tej samej szynie 12V za dużo rzeczy i podkręcisz to może byc problem. Nie kręcona 8800GT potrzebuje około 10A, kręcona dużo więcej.

 

Nie bez powodu np. Corsairy mają jedna mocna linię 12V. jak masz więcej np. 4 szyny po 18A to też zależy jak w tej zasiłce rozplanowane jest obciążenie. Najlepiej jakby karta miała całą szynę dla siebie to nie zabraknie jej "soku" na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zabawa z gt by xfx icon_smile3.gif

Poniższy obrazek jest pomniejszony. Naciśnij tutaj, by otworzyć go w oryginalnym rozmiarze 1680x1050.

Obrazek

Czym masz chlodzony procesor?

 

Wie ktos czy ruszy sli z galaxy i palitem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dołączona grafika

 

Co myślicie o tym, z czym "przegiąłem" ? Tak się robi na pare sekund co 40-50 min, może dłużej, na taktowaniach 730/1825/1050. 3dmark 2k6 sie nie wywala (dla informacji mam 11944 pkt) i VCST przez pół godziny chodził ale nie pamiętam temperatur

Na extreme (a także już dawno w tym wątku) było o tym:

dzieje się tak przez przetaktowany ram. Ponadto była mowa, że praca ponad 2000 na pamięciach może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w kostkach i [gluteus maximus] będzie z OC, a nawet i z karty może... a screen tam pokazany (tylko że z Bioshocka) miał takie same właśnie ciekawe wzorki...

Ja bym na Twoim miejscu przystopował z tym ramem na 2000 max!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malik

Masz Viste 64bitową że obsługuje ci poprawnie 4gb ramu czy może zastosowałeś jakiś trick na 32bitowej wersji ?

Mam viste home premium 64bit

 

 

Czym masz chlodzony procesor?

Wszystko jest chlodzone przez WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos jeszcze ten problem z gigabytem, ze nie zmienia zegarow po przejsciu do 2d? W gamerhudzie 2d/3d auto-optimized wlaczone na enabled, wszystkie inne progsy do oc wyłaczone.

Po ustawieniu taktów na sztywno w Gamer Hud (Auto optimized disable) a potem z powrotem w tryb oszczedzania (Auto optimized enable), trzeba restartnąć komputer aby zaczęło znowu działać przełączanie w Gamer Hud.

 

EDIT: Można też wyłączyć Gamer Huda i takty się przełączą za jakiś czas (z biosu ale bez obniżania napięć, to tylko Gamer Hud zrobi), ale jak włączy się Gamer Hud to znowu ustawi 3D i za jakiś czas zmieni. Tylko jak włączysz coś 3D to znowu utknie, więc to takie tymczasowe rozwiązanie, lepiej restartnąć. Tak jest tylko ze sztywnych z powrotem na auto w Gamer Hud (trzeba restartnąć) - z auto na sztywno nie trzeba restartować.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki za info, wogole u ciebie wlacza sie ten tryb 2d po jakims czasie, czy odrazu po przelaczeniu z 3d na 2d?

Dodałem edit w poprzednim poście, proszę przeczytaj.

 

Jak mam cały czas na auto i nie ruszam od włączenia kompa to ładnie przełącza od razu. Jak zmieniam ustawienia to tak jak wyżej napisałem.

 

Grzebanie w Gamer Hud to zmiany na poziomie sprzętu jak w biosie w kompie, więc czasem trzeba restartnąć (ze sztywnych ustawien z powrotem na auto).

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że nie będzie chodzić, tylko, że jest to rodzaj wspomagania, taka opcja jakby co. 10 warstw ma lepsze parametry elektryczne niz 6 warst. Jednak Galaxy ma 3 fazy zasilania i te dwa gniazdka więc to jakby rekompensuje to. Pytanie dlaczego ta karta tego by miała potrzebować? Dla polepszenia stabilności, szczególnie przy zabawach zworką i OC. Co do 6 warstw to wystarczy pogoglować.

 

Poczytaj choćby tutaj:

 

Galaxy 1

 

Lub tutaj:

 

Galaxy 2

Sideband ci już odpisał ,a ja doprecyzuję.Chodzi o odprowadzanie ciepła od elementów, nieco mniej o pojemność cieplną całości układu(bo i 10 warstw sie w końcu nagrzeje i basta) i wytrzymałość.Ta karta IMO jest pełna sprzeczności -dovoltowana, rozbudowana i...obiedzona na PCB i chłodzeniu(CM jkest do d..y i nikt mnie nie przekona ,że jest inaczej.To zabawka nie chłodzenie)..Mam bloczek wodny i radiatory na pamięciach i sekcji zasilania(oryginał i z drugiej strony własne).Wentyl na bloczku co owiewa całość.Mimo to część elementów wrzątek.Ale nie o tym chciałem...Pytanie powraca -czemu Galaxy potrzebuje aż 1.32V każda niemal sztuka aby dogonić referenty na 1.1V?Gdyby nie przypływ temperatur ponad normę to zakwestionowałbym prawidłowość miejsca pomiarowego napięcia dla GPU.Te dodatkowe złącza prądu to taki "myk" Galaxy od jakiegoś czasu.Śmieszny zresztą nieco jak dla mnie....

@pool80 -kręć "unlinked" -Riva niech się wypcha.Odznacz wspólne podciąganie zegarów i skoncentruj sie na shaderach -to naprawdę daje lepszego kopa karcie.Faktem jest ,że przy 8800GT chyba większa jest przepaść marki/gry.Karty jakie miałem nie były tak "fałszywe" w testach.Jak testy wszystkie przeszły(a wielu używam) to już rzadko w grach miałem problem.Rzadziutko....Jedyna rada -przyzwyczaić się.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na extreme (a także już dawno w tym wątku) było o tym:

dzieje się tak przez przetaktowany ram. Ponadto była mowa, że praca ponad 2000 na pamięciach może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w kostkach i [gluteus maximus] będzie z OC, a nawet i z karty może... a screen tam pokazany (tylko że z Bioshocka) miał takie same właśnie ciekawe wzorki...

Ja bym na Twoim miejscu przystopował z tym ramem na 2000 max!

Czy ktoś może jeszcze potwierdzić słowa tego pana ? Szczerze to jak na razie karta lata bez problemu na 2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband ci już odpisał ,a ja doprecyzuję.Chodzi o odprowadzanie ciepła od elementów, nieco mniej o pojemność cieplną całości układu(bo i 10 warstw sie w końcu nagrzeje i basta) i wytrzymałość.Ta karta IMO jest pełna sprzeczności -dovoltowana, rozbudowana i...obiedzona na PCB i chłodzeniu(CM jkest do d..y i nikt mnie nie przekona ,że jest inaczej.To zabawka nie chłodzenie)..Mam bloczek wodny i radiatory na pamięciach i sekcji zasilania(oryginał i z drugiej strony własne).Wentyl na bloczku co owiewa całość.Mimo to część elementów wrzątek.Ale nie o tym chciałem...Pytanie powraca -czemu Galaxy potrzebuje aż 1.32V każda niemal sztuka aby dogonić referenty na 1.1V?Gdyby nie przypływ temperatur ponad normę to zakwestionowałbym prawidłowość miejsca pomiarowego napięcia dla GPU.Te dodatkowe złącza prądu to taki "myk" Galaxy od jakiegoś czasu.Śmieszny zresztą nieco jak dla mnie....

To nie ja się pytałem i nie mi Sideband odpowiadał. :-)

 

Tak mi się wydaje, że to ja komuś odpowiadałem, ale tak ogólnie i z linkami i z propozycją pogoglowania. :unsure:

 

Tylko delikatny starałem się być (parametry elektryczne itd, co w domyśle przekłada się na cieplej), no ale ty wyjaśniłeś już bez szczypania się. :wink:

 

Czy ktoś może jeszcze potwierdzić słowa tego pana ? Szczerze to jak na razie karta lata bez problemu na 2100.

Istnieje taka teoria, niejaki pan JonnyGuru tak twierdził. Facet ma swoją strone, głównie o zasiłkach. Pracuje w BFG czy jakoś tak i to taki przeciek był, że Nvidia i jej partnerzy robili testy i wyszło, że interfejs pamięci na karcie 8800GT na dłuższą metę nie wytrzymuje 2000MHz i więcej. Pamięci pójdą na 2000MHz i więcej, ale interfejs na karcie nie wyrabia, więc karty krótko będą żyły i następują nieodwracalne uszkodzenia.

 

Jak piszesz na razie jest ok, ale kto wie. Masz gwarancję niby itd, ale co kłopot to kłopot. No i czy te 2000 kontra 1900 tak dużo daje?

 

Na sieci dużo o tym jest. Coś w tym może jest, bo mało firm daje fabryczne 2000 chyba EVGA miała taką kartę, ale nie wiem jak teraz.

 

Oryginalne ostrzeżenie:

 

"jonnyGURU PSU Inquisitor

 

2000MHz memory OC is easy with this card BUT the overclock won't hold long term.

 

The memory is actually 2GHz, but the interface can't handle the speed for long periods. This has been tested by Nvidia, their OEM's and some partners over several weeks. The card will run like a bat out of hell for a while and then suffers irrepairable damage.

 

Just look at XFX. These guys overclock anything regardless of yield (I guess they don't take the overhead of support into account when they sell stuff) and they're only at 1950MHz on their highest OC card (Alpha Dog).

 

I would only crank the memory up to 2GHz plus to get a killer benchmark and then crank it back down to 1900~1950MHz for day to day use."

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak było oficjalnie powiedziane, że karty przy 2000 i więcej na ramach na dłuższą metę mogą uszkodzić grafę.

ja tam wole nie ryzykować, tym bardziej że OC ramu na grafie praktycznie nic nie daje, więc na codzień latam na 1900 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co myślicie o tym, z czym "przegiąłem" ? Tak się robi na pare sekund co 40-50 min, może dłużej, na taktowaniach 730/1825/1050. 3dmark 2k6 sie nie wywala (dla informacji mam 11944 pkt) i VCST przez pół godziny chodził ale nie pamiętam temperatur

 

ze niby ram , u mnie identyczny obraz pojawił sie po przetaktowaniu szaderów.

 

 

ram u mnie chodzi na 2200 i jest ok radiatory i wiatrak ładnie owiewa, moim zdaniem daje podniesienie tego ramu...

 

@miron72 nie moge znalesc tego programu do kręcenia zamiast rivy podlinkował bys..dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze niby ram , u mnie identyczny obraz pojawił sie po przetaktowaniu szaderów.

ram u mnie chodzi na 2200 i jest ok radiatory i wiatrak ładnie owiewa, moim zdaniem daje podniesienie tego ramu...

 

@miron72 nie moge znalesc tego programu do kręcenia zamiast rivy podlinkował bys..dzieki z góry

To zrob test porownawczy w Crysisie. Sprawdz jaka jest roznica pomiedzy 900 a 1100 MHz na ramach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

@miron72 nie moge znalesc tego programu do kręcenia zamiast rivy podlinkował bys..dzieki z góry

pool80 - "Unlinked" to nie jest program do kręcenia! :lol2: :lol2:

 

@pool80 -kręć "unlinked" -Riva niech się wypcha....

-pisząc to miron72 miał na myśli to:

Dołączona grafika

(fotka pokazuje ustawienia 8800 GTX-akurat nie miałem pod ręką innego screena)

 

czyli radził Ci kręcić w RIVA, ale ODZNACZ opcję linkedi kręć osobno core i shadery...

 

:D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ...filmotechnika :-P zrobiłem tak i jak w edycji poprzedniego postu stabilnie ps na 1850 na 1930 wywaliło wiecej nie sprawdzałem

jak bede miał chwile to zrobie na odkreconych kostakach ale w gpu-z pokazuje mi na takim ramie 70gb/s poezja B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...