Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

..czyli radził Ci kręcić w RIVA, ale ODZNACZ opcję linkedi kręć osobno core i shadery...

:D

Jako żywo hehe -to właśnie miałem na myśli.Dzięki za sprostowanie i przepraszam pool80 za skrót myślowy.Powinienem napisać jaśniej.Ale faktem jest ,że tylko tak dojdziemy do maksymalnego wykorzystania potencjału karty.Może sie udać i bez niejednoczesnego...no "unlinked" :wink: OC ale w zasadzie będzie to przypadek.Dzięki nielinowości można podnieść "shadery" kosztem "core"(GPU) co uważam za lepsze rozwiązanie i "tak zalecają" :rolleyes: .Praktyka(czyli granie) to potwierdza...

Tak mnie nastraszyliście tymi taktami Vram ,że chyba odkręcę swoje.Chodzą niby pięknie 2100 i nawet więcej(ale mi nerwy siadły -bo to już były zbędne emocje zwłaszcza z moim CPU).Są ledwo ciepłe przy rozwiązaniu własnym chłodzenia ale skoro to kontroler...to kontroler jest do d... :mur: .A na głupim 8600GTS Galaxy chodziły mi chyba 2140 cały czas i sprzedałem kartę 100%.Inna sprawa ,że tam nie miały zbytnio co robić no i szyna 128.Ale niesmak pozostaje :lol:

Gwarancja fakt -ale i kłopot plus przestój faktem jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem Gainwarda 8800GT, wiec szybko opisze co i jak, wynik niepodkrecanej karty w 3DMarku 2003 na sprzecie z siga to 36057, sterowanie w zaleznosci od temperatury dziala i rzeklbym, ze dziala bardzo fajnie (slychac bardzo mocno roznice miedzy idle a stressem), w idle'u jest porownywalny z Zalmanem VF700@5V, w stresie jest slyszalny, na chlodzeniu niestety jest plomba i przy duzej ilosci fpsow cewki spiewaja jak modem (osobiscie mi to nie przeszkadza, bo jest tylko slyszalne tylko w niektorych grach, w idle cisza). Ogolnie jak za ta kwote to bardzo polecam.

 

ps. chlodzenie nie jest referencyjne tylko Palit z czarna blacha na spodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Tak mnie nastraszyliście tymi taktami Vram ,że chyba odkręcę swoje...

Kręcenie powyżej 2000 już nie daje takiego kopa, więc staje się to sztuką dla sztuki... a po co ryzykować.

 

Test w Crysis GPU bench, 1280x1024, dx9, HIGH, 4XAA

Zegary. . . . . . . . .MIN/AVG/MAX

600/1500/1800 =17,22/29,29/35,78

-----/------/2000 =16,75/30,44/37,44

-----/1944/----- =18,33/31,31/38,88

729/------/----- =16,74/30,48/36,99

729/1944/2000 =25,69/34,66/42,23 (w jedności siła ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od Galaxy - też Wam się tak grzeją elementy zaznaczone na zdjęciu niżej?

Dołączona grafika

 

Dziś po dłuższym graniu zauważyłem, że są mocno gorące - nie mogłem na nich utrzymać palca dłużej niż 5s :| Sama karta grzeje mi się według wskazań do 70-72C (zworka na niższe napięcie) więc jest chyba ok jak na niezmieniane chłodzenie. Natomiast te zaznaczone części mnie trochę martwią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziobak te kwadraciki to cewki i mogą grzać się , ale przy okazji ładnie nagrzewa radiator , który odprowadza ciepło z mosfetów , czyli przy okazji temp mosfetów wzrasta. Wentyl 80mm puszczony na 5-7v załatwi sprawe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, faktycznie nie zauważyłem w skąpcu. Troszkę wysoka cena, ale to nowość, może cena spadnie po 2,3 tyg., bo własnie wtedy będę zmieniał.

Szukam takiej karty, by było cicho i wydajnie bez zmiany chłodzenia.

 

Oczywiście jeśli cena będzie za wysoka to pewnie galaxy + S1 lub inne chłodzenie.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Czy jest jakaś kolejność w jakiej trzeba instalować ten ExpertTool? tzn. przed sterownikami czy po ? Bo u mnie po podkręceniu 3d05 bez zmian a 3d06 o 40pkt. ? (może dlatego ze mam nedzny proc P4 3.00)

kolejność nie ma znaczenia.

cep blokuje ci grafę. pewnie połowy jej możliwości nie osiągniesz z takim wapniakiem...

 

(ps-z tego co wisze to Ty masz 8800GS... -sprawdź we właściwym topiku)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie część z Was juz zapoznała się testami 9600gt, a dokładnie chodzi mi o model od galaxy ze swoim chłodzeniem dwuslotowym - taki jak ma wersja 8800gt

http://www.allegro.pl/item309969668_galaxy...0_ps_4_1ns.html

Z testów w sieci wynika że te chłodzenie jest ciche i bardzo wydajne.

 

egiełda.com:

"Galaxy GF 9600 GT 512 MB Overclocker

Dostarczona nam karta firmy Galaxy to autorska konstrukcja tej firmy. Producent zbudował własną płytkę PCB i zamontował chłodzenie firmy CoolerMaster. Osoby, które czytały recenzje Galaxy GF 8800 GT z pewnością zapytają w tym momencie o głośność chłodzenia. Uspokajamy – tym razem nie popełniono błędu i na karcie znajduje się w pełni regulowany wentylator, który jest praktycznie niesłyszalny! Generowany hałas jest na poziomie akceptowalnym przez zdecydowaną większość użytkowników – jedynie osoby lubujące się w pasywnych rozwiązaniach mogą być niezadowolone."

 

benchmark.pl:

"Chłodzenie jest za to bardzo wydajne i ciche. W trybie domyślnym prędkość wiatraczka ustawiona jest na 50% nominalnej mocy. Mimo podniesionych zegarów, temperatura przy dłużym obciążeniu nie przekraczała 60°C. Dodatkowym atutem takiego coolera jest wydmuchiwanie ciepłego powietrza na zewnątrz obudowy, czyli system DHES.

Na osobnej płytce CD dołączone jest oprogramowanie XtremeTuner, którym możemy regulować moc chłodzenia, podkręcać kartę, oraz zmienić BIOS. Przejrzyste, bardzo wygodne w obsłudze narzędzie, bez zbędnych bajerów. "

 

Może do regulacji tego wenta jest potrzebne oprogramowanie XtremeTuner? Na moim 7900gs z podpisu vent powyżej 40% też jest słyszalny (60+ to suszara) więc podejrzewam że vent na 8800gt i 9600gt to ten sam, choć mogę się mylić...

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od Galaxy - też Wam się tak grzeją elementy zaznaczone na zdjęciu niżej?

Dziś po dłuższym graniu zauważyłem, że są mocno gorące - nie mogłem na nich utrzymać palca dłużej niż 5s :| Sama karta grzeje mi się według wskazań do 70-72C (zworka na niższe napięcie) więc jest chyba ok jak na niezmieniane chłodzenie. Natomiast te zaznaczone części mnie trochę martwią...

5 sekund?To jednak mało pograłeś albo...nie chciałbym liścia dostać taką ręką :D .U mnie cała okolica wrzątek ,a też delikatny nie jestem :rolleyes: .Dla przypomnienia -bloczek na karcie, na bloczku stockowy wentyl założony, na pamięciach zalmaniątka blue, sekcja zasilania z obu stron radiatory i na niektórych wybranych elementach radiatory.Buda otwarta i chłodna(ma trzy bloczki itp.).I nawet jeden radiator nie jest gorący -wszystkie są bardzo gorące :D .Takty?732/1836/2100(czasem 2000).PCB gorące przy sekcji zasilania.Ta karta to grzejnik na maxa.Ach -zworka na maxa.Dziś próbowałem pograć w Most Wanted i Carbon.Na żadnych ku...źwa taktach!Chodzi ,chodzi i...się ścina lub zmienia grafikę w "na Allacha co to?".Nawet jak dłużej chodzi to przycinki ma.W MW jak zmieniałem rozdziałkę to kilkadziesiat sekund to trwało.W Carbonie spoko.Oto próbka:

Dołączona grafika

W innych grach zero kłopotu.Crysis, Raibow Six Vegas, GRAW 2...Dziwne te karty -ciągle coś nie gra.Jak z radeonami :wink: .

Acha -czy jedna wtyka wpięta czy dwie karta chodzi i OC nie ulega zmianie.W grach też bez różnicy(jakieś 2h Crysis, a raczej modowanych mapek.Tak jak myślałem -kolejny mit dla kupujących.Tak jak 8600GTS -miesiąc bez wtyki mu nie zaszkodził w niczym.Kompletnie

Osobiście co do Galaxy to czuję sie nabrany.Gdyby to był referent -ok.Ale co to miało nie być ,a co jest -na psa urok.

Stery mam 174.xx(12?) -może to one?Wcześniej jednak nie grałem w te dwie samochodówki -wrzuciłem na próbę dziś i buba.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

No wlasnie, testowal ktos z was ktore sterwoniki sa najlepsze do 8800gt?

Tu będziesz miał tyle różnych odpowiedzi, co użytkowników:)

Z moich testów wynika, że 169.21 oraz starszy 169.09 spisują się świetnie.

Zresztą różnice będą pewnie takie, że w grach i tak tego nie odczujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigbyta z Zalmanem z Vobisu i martwią mnie temperatury. Na standardowych taktach(dla tej karty, czyli 700 na rdzeniu) i wiatraku na max mam do 45'C w idle i powyżej 70'C w stresie. Po zamknięciu budy temp przekracza 80'C. Obciążam stability testem. Futrzany pączek z dziurką to by pewnie jeszcze bardziej podgrzał. Temperatury są te same w GamerHudzie i w Rivie. Zdaje mi się, że ludzie na skręconym wentylu mają znacznie lepsze temp. Organoleptycznie heatpipki parzą. Można utrzymać palucha 3 sek. Niedługo sprawdzę to na platformie C2D, bo narazie karta kisi się na przestarzałej DFI NF4. Co więcej karta potrafi w niektórych grach złapać freeza na kilka sek po czym wykrzaczają się tekstury. Jak wyskoczę alt+tab i wrócę do gry to się załądują tekstury poprawnie. Może to proc freezuje bo nie wyrabia i karta się gubi. Jak na C2D nie będzie poprawy to raczej karcioszka do zwrotu, tylko jak panowie z Vobisu to przyjmą to nie wiem.

 

Edit: Dodam, że pastę wymieniłem z tej zaschniętej skorupy na Arctic Silver. Zysk moze 1-2'C.

Edytowane przez grooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigbyta z Zalmanem z Vobisu i martwią mnie temperatury. Na standardowych taktach(dla tej karty, czyli 700 na rdzeniu) i wiatraku na max mam do 45'C w idle i powyżej 70'C w stresie. Po zamknięciu budy temp przekracza 80'C. Obciążam stability testem. Futrzany pączek z dziurką to by pewnie jeszcze bardziej podgrzał. Temperatury są te same w GamerHudzie i w Rivie. Zdaje mi się, że ludzie na skręconym wentylu mają znacznie lepsze temp. Organoleptycznie heatpipki parzą. Można utrzymać palucha 3 sek. Niedługo sprawdzę to na platformie C2D, bo narazie karta kisi się na przestarzałej DFI NF4. Co więcej karta potrafi w niektórych grach złapać freeza na kilka sek po czym wykrzaczają się tekstury. Jak wyskoczę alt+tab i wrócę do gry to się załądują tekstury poprawnie. Może to proc freezuje bo nie wyrabia i karta się gubi. Jak na C2D nie będzie poprawy to raczej karcioszka do zwrotu, tylko jak panowie z Vobisu to przyjmą to nie wiem.

 

Edit: Dodam, że pastę wymieniłem z tej zaschniętej skorupy na Arctic Silver. Zysk moze 1-2'C.

Nie piszesz jaka masz temp w pokoju więc trudno powiedzieć.

 

Tego typu chłodzenie (tak jak na Galaxy CM HP lub Palit) wcale nie musi być najchłodniejsze przy otwartej budzie, chociaż lepiej będzie niz przy zamknietej z kiepską wentylacją. Najlepsze temperatury mam jak jest dobry niezakłócony przeciąg w budzie. Przód 120mm wciąga, tył nad kartą za prockiem 92mm wyciaga, 14cm zasilacz wyciąga no i pod kartą 92mm wyciąga przez dziury po śledziach, przez dwie dziury z prawego boku (karta i procek) i jedna z lewego (dyski) z filtrami powietrze zasysa do środka. Z wszystkich kombinacji ta jest najlepsza.

 

Temperatury 42 C idle i futro po pół godzinie 63 C przy temp w pokoju 26 C. Przy max temperaturach heatpipy dobrze ciepłe, natomiast pamięci, cewki, mosfety gorące ale mogę trzymać palce cały czas a nie pracuję fizycznie.

 

EDIT: Tak się właśnie zastanawiam, czy 8800GT nie gryzą się ze starszymi płytami z lekko niestandardowymi PCIe 1.0. 8800GT to PCIe 2.0 i jak wiadomo, były problemy z niektórymi płytami z PCIe 1.0. Problemy są też na płytach z układami VIA. Napisz jak i co na platformie C2D i mam nadzieję, że to nie płyta na VIA.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

dlugo w tym temacie nie siedzialem, z racji tego ze mam swojego GT zrobilem to co chcialem zrobic i jestem zadowolony. Dlatego na obecna chwile mam duze braki jakies ok 60-70 stron do przeczytania a szczerze mi sie nie chce :) . Do czego zmierzam, chodzi mi o to czy z obecnych modeli sprzedawanych fabrycznie pojawily sie jakies, ktore nie maja problemu z regulacja predkosci wiatrak i cichym chlodzeniem?

Wiem ze te nowe Pality ze zmienionym chlodzeniem (z niebieskiego na zlote) maja problemy z obrotami wentyla i kreci sie ona 100% jak suszara.

Pls o info, ktore karty ze niereferencyjnym chlodzeniem (ale fabrycznie zamontowane) sa ciche i mozna tam cos regulowac bez zmiany chlodzenia, nawet recznie, w riva tuner itp. NIe wiem jakis palit, galaxy lub gigabyte z Zalmanem.

 

Z gory dzieki za info. Skladam kompa kumplowi i musze wlasnie mu jakiegos w miare cichego 88GT'eka kupic, tak w ok. 680 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy, jak skrecic obroty w tym Galaxy z duzym chlodzeniem ? Riva tuner nie reaguje na kontrole obrotow a w Panelu Sterowania nVidia przesuwanie nic nie daje ;/ !! Boze jakie to glosne na 100% !

Przeciez przy tym nie idzie nawet wysiedziec !!

 

Ok wyczytalem ze z tym sie nic nie da zrobic niestety. Co polecacie do zmiany chlodzenia? Poza Silencerem ktory jest klopotliwy na galaxy , glosny i ciezko sie go potem zdejmuje ? S1 tez jeszcze nie ma nigdzie... Czyzby tylko Duorb zostal ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Feniks007

Ale temperaturki masz na wiatraku na maksa czy skręconym. Bo ja tego szumu nie przetrawię i muszę coś z tym zrobić.

AC Silencer z 6800gt wejdzie na 8800gt?

Na maxa ale trawię. :D

 

Kilka osób miało na 7 i 5 voltów i dalej temperatury były w normie kilka stopni zaledwie więcej. Z tym, że cicho.

 

Powiem tak, po co zmieniać chłodzenie, to jest naprawde dobre, lepiej tu skręcić wiatrak lub go zdjąć i założyc cichy 92mm itd.

 

Jak nie będzie pasować to może, ale nie sądzę by coolery typu Dual Orb, Silencery mimo, że nawet dobre są to nie w takim stopniu abym zmieniał tego VF830. Temperaturowo i w głośności nie zyskam tyle by były warte ceny i zachodu z tego co tu czytałem.

 

Jak już to musiałoby naprawdę być duuuużo lepsze. Może z nudów i dla zabawy nie z potrzeby, to pobawił bym się S1, lub HR-03 albo coś takiego:

 

Arctic Cooling Accelero Xtreme 8800 Video Card Cooler Review

 

Inaczej to raczej tylko sztuka dla sztuki, skręcony na 5-7V Zalman VF830 bedzie i cichy i wystarczajaco wydajny.

 

Zacytuję użytkownika z taką kartą jak moja (tylko założył radiatorki na pamięci), ale z innego forum, z którym porównywałem temperatury:

 

"Kolejny update temperaturowy - po podłączeniu kontrolera obrotów (podłączenie domowej roboty jakby kto pytał )

Napięcie po skręceniu ok 7-8V (co oznacza, że wentylator karty nie jest głośniejszy niż reszta wentylatorków - których mam sporo - jak już wyżej)

 

Idle

GPU: 43

MEM: 35

Otoczenie: 31

 

Load VCST

GPU: 64

MEM: 56

Otoczenie: 39

 

Po wyłączeniu VSCT (po 60 sec i po 120 sec)

GPU: 48 | 45

MEM: 39 | 37

Otoczenie: 37 | 34

 

Tak więc w idle róznic za dużych nie ma, natomiast w load już trochę róznice widać - jeszcze gorzej jest jeżeli nie ma nawiewu z boku (w moim przypadku po zdjęciu bocznej ścianki) wtedy temperatury GPU i pamięci są wyższe nawet o 4-5 st. C."

 

Czyli nie jest źle, ale trzeba mieć dobrze wentylowaną budę, bo inaczej nawet najlepszy cooler nie pomoże.

 

Trzeba pamietać, że dla większości 8800GT temperatury w zakresie 70-90 C w stresie to normalka i nie ma o co się martwić.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...