Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu juz nie wiem z ktorego odczytu mam korzystac, riva tuner i speed fan pokazuja temperature gpu na poziomie 50-52 stopni w idle natomiast gpu-z 44-45 stopni

Edytowane przez borot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie wyrabia. Ja mam co prawda chiefa 450W ale i tak szczytowe zużycie twojego kompa zapewne nie zbliza sie nawet do 300W. Miałem tak też kiedyś i u mnie okazało się że karta źle w slocie siedzi - sprawdź to i kabelki , jak nie to pewnie do zwrotu : dry.gif

dzięki. też tak mi się wydaje. kabelki i jak karta siedzi sprawdzałem kilka razy i jest wsio OK.... krew mnie zaraz zaleje. w poniedziałek jak zadzwonię to tego zasranego vobisu to ich przez ten tel wystrzelam.... grrrr

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzreszukalem niemal 50 stron wątku i nie znalazłem zdjecia ze zworka w GALAXY 8800GT CM HEATPIPE. Czy to jest taki niebieski ,,dynks'' :D Czy musze wymątowac karte z obudowy czy moge przestawic zworke bez jej wyjmowania, Czy komputer, zasilacz muszą być wyłączone podczas tej operacji?! Przepraszam za laickie pytania, ale nie bardzo znam sie na tych sprawach a chcialbym osiagnac chociaz te 700/2000. Wielkie dzieki za jakakolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzreszukalem niemal 50 stron wątku i nie znalazłem zdjecia ze zworka w GALAXY 8800GT CM HEATPIPE. Czy to jest taki niebieski ,,dynks'' :D Czy musze wymątowac karte z obudowy czy moge przestawic zworke bez jej wyjmowania, Czy komputer, zasilacz muszą być wyłączone podczas tej operacji?! Przepraszam za laickie pytania, ale nie bardzo znam sie na tych sprawach a chcialbym osiagnac chociaz te 700/2000. Wielkie dzieki za jakakolwiek pomoc.

Hmm...

 

Dołączona grafika

 

Nie musisz wyjmowac karty z obudowy. Wystarczy ze przelozysz zworke. Jednak lepiej rob to przy wylaczonym komputerze. Ja Ci radze najpierw sprawdzic ile karta idzie bez przestawiania zworki a jesli beda problemy z osignieciem zalozonych przez Ciebie wartosci zegarow to przestaw zworke i baw sie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam chyba zworke na tyle karty i jest koloru zoltego ;) A czy wy tez tak macie ze jak zainstalujecie jakas gierke pierwszy raz. To na bank po kilkunastu minutach po jej pierwszym uruchomieniu macie zwieche. A potem kolejne uruchomienia sa juz ok ? Bo ja tak mialem teraz z Bioshockiem i Crysisem dzisiaj. Oczywiscie wszystko na default ustawieniach. Temp w Crysisie ok 62C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam chyba zworke na tyle karty i jest koloru zoltego ;) A czy wy tez tak macie ze jak zainstalujecie jakas gierke pierwszy raz. To na bank po kilkunastu minutach po jej pierwszym uruchomieniu macie zwieche. A potem kolejne uruchomienia sa juz ok ? Bo ja tak mialem teraz z Bioshockiem i Crysisem dzisiaj. Oczywiscie wszystko na default ustawieniach. Temp w Crysisie ok 62C.

U siebie nie zaobserwowalem tego o czym piszesz...testowane w grach: Bioshock, Crysis, GoW, Overlord, GH3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Dołączona grafika

 

Nie musisz wyjmowac karty z obudowy. Wystarczy ze przelozysz zworke. Jednak lepiej rob to przy wylaczonym komputerze. Ja Ci radze najpierw sprawdzic ile karta idzie bez przestawiania zworki a jesli beda problemy z osignieciem zalozonych przez Ciebie wartosci zegarow to przestaw zworke i baw sie dalej...

 

 

Wielkie dzieki tak myslalem ze to ten niebieski ,,dynks'' :P W ktora strone mam ta zworke przestawic w prawo czy w lewo [patrzac od przodu komputera]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam chyba zworke na tyle karty i jest koloru zoltego ;) A czy wy tez tak macie ze jak zainstalujecie jakas gierke pierwszy raz. To na bank po kilkunastu minutach po jej pierwszym uruchomieniu macie zwieche. A potem kolejne uruchomienia sa juz ok ? Bo ja tak mialem teraz z Bioshockiem i Crysisem dzisiaj. Oczywiscie wszystko na default ustawieniach. Temp w Crysisie ok 62C.

 

Bo są dwie wersję tej karty ze zworką . Widziałem z niebieską i dwuslotowym chłodzeniem i żółtą z dwuslotowym chłodzeniem ,którą właśnie mam. Znajduje się obok wejść na zasilanie. Są też te dwie wersje z HeatPipe . Rózni się też kolorem radiatora w okolicach sekcji zasilania. (ten podłużny z tyłu obok zworki. Tu masz srebrny ,a ja mam jakby złoty. Nie wiem czy to miedź czy co innego. Co do zwiech to nie miałem czegoś takiego .Grałem już w Crysisa z dobre 4 godziny bez przerywania. To samo UT3 czy Oblivion. Co najmniej po 1.5 godziny męczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w prawo czy lewo ? Tak zebys mial 1 i 2 pin zajety (patrzac z obrazka). A moje stery to 169.21. Moze to w nich cos nie gra? ;]

 

 

 

Patrzac z boku obudowy to mam przesuwać w lewo i prawo tak jak drzwi przesuwane (lewo prawo) :P czy mam nacisnac ten dynks :P Hehehe Ale ja pytania zadaje ale ostatnio bawilem sie z czyms przy plycie glownej i tak zrobilem ze cos wylamalem i musialem lutowac wiec nie chce tez wylamac zworki. W ogleo jakie napiecie ile daje. Wielkie dzieki i przepraszam za kompletna niewiedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś biosem Gigabyta? Przy edycji nibitorem znalazłem taką zakładkę z temperaturami i tam wartości dla fanspeed są wszędzie 100% czy jak bym zmienił w 2D na np. 50% to wiatrak na chłodzeniu zwolni czy raczej to nie będzie działać?

 

FOTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac z boku obudowy to mam przesuwać w lewo i prawo tak jak drzwi przesuwane (lewo prawo) :P czy mam nacisnac ten dynks :P Hehehe Ale ja pytania zadaje ale ostatnio bawilem sie z czyms przy plycie glownej i tak zrobilem ze cos wylamalem i musialem lutowac wiec nie chce tez wylamac zworki. W ogleo jakie napiecie ile daje. Wielkie dzieki i przepraszam za kompletna niewiedze.

hm...jak masz karte wlozona do slotu (chlodzeniem do dolu) to pin 1 jest pierwszy od lewej...ustawienie zworki 1-2 daje napiecie ~1.25v a ustawienie 2-3 daje ~1.35V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszex aż tak trudno pomyśleć ?? Ustawienia zworki odpowiedzialnej za vGPU w galaxy była podawana już kilka razy w tym temacie, na pierwszej stronie również znajdziesz stosowne info. Wiec na przyszłość nie przepraszaj tylko szukaj i nie powielaj pytań, na które odpowiedzi były już udzielane.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...jak masz karte wlozona do slotu (chlodzeniem do dolu) to pin 1 jest pierwszy od lewej...ustawienie zworki 1-2 daje napiecie ~1.25v a ustawienie 2-3 daje ~1.35V...

 

 

Dzieki bardzo :D Nic sie uszkodzic ta zmiana napiecia nie da? I jakie napiecie bedzie najbardziej efektywne jesli chodzi o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy zdarzały się wam dziwne zwiechy na tej karcie, różowy ekran i pomaga tylko reset. Mi zdarzyło się to już dwa razy i to na 2D. Karta nie kręcona, XP stery 169.21. Nie wiem czy to wina karty czy sterowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy zdarzały się wam dziwne zwiechy na tej karcie, różowy ekran i pomaga tylko reset. Mi zdarzyło się to już dwa razy i to na 2D. Karta nie kręcona, XP stery 169.21. Nie wiem czy to wina karty czy sterowników ?

Ja mialem takie cos tylko w Crysisie. Alenie wiem czy to napewno od karty, bo jak poluzowalem ram to bylo ok. Stery mialem 169.xx teraz 171.23 i jeszcze nie bylo pink screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzaja Wam sie wkurzajace spadki fpsow (z 60 na okolica 40, strasznie to widac na ekranie, tak jakby przycina) w Wiedzminie w Wyzimie Handlowej? Bo miewalem takie same spadki fpsow (tylko, ze z 30 na 20) przy 7900GT. Spodziewalem sie, ze na 8800GT bedzie mozna komfortowo grac w Wiedzmina (1280x1024, max detali z af i aa). Reszta sprzetu jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem takie cos tylko w Crysisie. Alenie wiem czy to napewno od karty, bo jak poluzowalem ram to bylo ok. Stery mialem 169.xx teraz 171.23 i jeszcze nie bylo pink screena.

Vista czy XP ? Skąd zassać te stery 171.23 bo najnowsze beta na oficjalnej stronie to 169.28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=258098

 

Wystarczyło troszkę poszukać :| Ludzie to różowe screeny też są ;) Ja niczego takiego nie doświadczyłem. Ale miałem mały zonk z grą Lost. Otóż miałem artefakty na tektsurach. Tyle ,że one pojawiały się w tych samych miejscach. Np na skrzydle samolotu czy jakimś innym elemencie z wraku. Zainstalowałem sobie stery 171.23 i jak ręką odjął. Nic się nie pojawia. Stery wcześniejsze to 169.32 by Side. Nie wiem czy to wina karty ,ale jak ktoś miał podobny problem w tej grze niech napisze. Dodam ,że tylko w tej grze tak miałem !

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzaja Wam sie wkurzajace spadki fpsow (z 60 na okolica 40, strasznie to widac na ekranie, tak jakby przycina) w Wiedzminie w Wyzimie Handlowej? Bo miewalem takie same spadki fpsow (tylko, ze z 30 na 20) przy 7900GT. Spodziewalem sie, ze na 8800GT bedzie mozna komfortowo grac w Wiedzmina (1280x1024, max detali z af i aa). Reszta sprzetu jak w sigu.

I dobrze sie spodziewałeś -u mnie np. tak jest.Wszystko full 1280x1024 z AAx4.Wyzina ,bagna zdeptane i nie czułem ani razu klękania fpsów.A zerknij na mojego procka -on przecież nawet indykiem już nie jest ,że o orle nie wspomnę :lol: .Inna sprawa ,że system do gier ma wywalone co się da i nie ma netu.Jest ciągle czyszczony i defragmentowany i...blebleble.A na dniach przechodzę chyba na XP w wersji...MalcolmaX mx6.Już ma wstępne testy za sobą...Musisz polookać po sprzęcie -coś Ci bruździ lekko.Ale też Wiedźmak potrafi być nierówny jakoby i nieco nieobliczalny.Ale jaki klimatyczny -mniam!

 

@Devil -fajna ta gra?Warta czasu?Sterowniki na guru 3d wrzucili bety 174.20 bodajże dla XP 32ki

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podejrzewam jedna rzecz, mam wersje Wiedzmina, ktora pojawila sie na necie od razu po premierze, bez zadnych patchow itp i wydaje mi sie, ze to moze byc wina wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak znów o tym Galaxy zagadnę, otóż mam wersją dwuslotową i wymieniłem "syszarkę" na S1.

Co do zworki to chciałbym się tylko upewnić czy chodzi o "JP4" i ciekawi mnie czy Galaxy standardowo usawiła ją na ~1,35V czy ~!,25V - bo o dziwo bez ruszania jej karta spokojnie wyrabia 700/1750/1000 - możliwe to to???

 

I jak sprawdzić na jakim napięci aktualnie chodzi grafa - może tak nie miernikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=246126

"cm812" aż tak trudno pomyśleć ?? Ustawienia zworki odpowiedzialnej za vGPU w galaxy była podawana już kilka razy w tym temacie, na pierwszej stronie również znajdziesz stosowne info. Wiec na przyszłość nie przepraszaj tylko szukaj i nie powielaj pytań, na które odpowiedzi były już udzielane.

zal Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi automatyczna zmiana zegarów trybu 3d na 2d ,komp uruchamia sie z zegarami 450/920 ,po wlaczeniu gry przechodzi w tryb 3D 725/950 ale po wylaczeniu gry nie wraca spowrotem do trybu 2D ,podobno to wina sterowników moze ktos to potwierdzic ,karta Gigabyte ,gamer hud zainstalowany ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzaja Wam sie wkurzajace spadki fpsow (z 60 na okolica 40, strasznie to widac na ekranie, tak jakby przycina) w Wiedzminie w Wyzimie Handlowej? Bo miewalem takie same spadki fpsow (tylko, ze z 30 na 20) przy 7900GT. Spodziewalem sie, ze na 8800GT bedzie mozna komfortowo grac w Wiedzmina (1280x1024, max detali z af i aa). Reszta sprzetu jak w sigu.

To raczej nie jest wina twojego sprzętu tylko samej gry. Jeśli poczytasz wątki o wiedźminie to natkniesz się na podobne problemy ludzi z wyzimą handlową i jeszcze paroma innymi miejscami w grze. Możliwe że jakieś najnowsze poprawki rozwiążą problem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać coś o Palicie tym z niebieskim chłodzeniem, jakie pamiątki, głośność chłodzenia, regulacja chłodzenia, jakie OC z biosu można osiągnąć?

 

Obecnie mam Gigabyta z nowym zalmanem tym miedzianym całym, karta bardzo dobra narazie bezproblemowa ale mimo bardzo skutecznego chłodzenia (w idle teraz mam 31*C, radiator chłodny, w pokoju też raczej chłodno) jest dla mnie dalej głośne i zastanawiam się czy jest sens zmieniać na Palita bo tam jest regulacja tego wiatraka czy raczej kupić regulator obrotów do tej karty (ewentualnie przymocować inny wiatrak do radiatora i ustawiać rpm z biosu płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...