Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy karta graficzna, w moim przypadku 88gt, a dokładniej jej radiator, może opierać się o radiator chipsetu??

Jesli styka sie tylko metal o metal, nie metal o pcb to nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tam jest tak napisane nie oznacza, ze w rzeczywistosci tak jest. U mnie według RT tez jest niby fan duty cycle 29%, a wiatrak na prawde kreci sie z max predkoscia. ;)

Tez prawda...najlepiej sprawdzac organoleptycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma sie tak, że w nowych Galaxy 8800gt jest już dynamiczne sterowanie obrotami wentylatora, sek w tym że coś jest ono nie wydajne, bo jak sobie wczoraj testowałem (FUR) to przy 75stopniach wentylator miał już 100% obrotów a temperatura na rdzeniu sobie rosła, rosła i rosła, przy 100stopniach wymiękłem. Mam jednak świadomość że FUR grzeje ekstremalnie i w normalnym graniu takich temperatur nie osiągnę, lecz było nie było, sprawy źle sie maja, że na "stokowym" wentylatorze takie temperatury są.

 

 

 

PS: skąd wiem że to nowy galaxy? a) ma dynamicznie zmieniane obroty wentylatora, B) ma zworkę to zmiany napięcia rdzenia w ogóle innym miejscu, równolegle do gniazd zasilania(na boku karty patrząc prosto na układ chłodzenia), a nie prostopadle (na górze karty) jak do tej pory, c) gdzieś czytałem ze to nowy wypust 8800gt od galaxy :P

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to samo chłodzenie co na 9600gt od galaxy, które jest ciche - mniejsze obroty.

Tez mi sie tak wydaje.

 

Trochę protestowałem w grach, CSS, Gothic 3, Wiedzmin, EVE Online dochodzi do 75-78 stopni max przy obrotach na 70-80% wiec jest jakby ok. W ogóle wydaje mi sie ze to chłodzenie najwydajniejsze jest przy 80% prędkości, mam wrażenie ze powyżej wentylator zaczyna "mielić" powietrze przestając skutecznie chłodzić.

 

Raczej nie będę probował na razie podkręcać tej karty, dopiero jak zmienię chłodzenie na coś godnego zaufania (accelero s1 + fan 122mm) będę sie trochę bawił.

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja grafa ożyła na dobre znowu vmod, woda i ponad 800mhz na zegarze, co za chłam

hehe karta zalicza zwisy, cos w niej jest nie tak i jeszcze bezczelnie nie chce sie popsuc na amen. Kurde nV nie potrafi wydac dobrej karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chyba sie wyjasnil ten problem z BLACK SCREENEM. :) Mianowicie zmienilem chlodzenie na suszarke i poszedlem do serwisu (tam powiedzieli ze z mobo moze byc cos nie tak wiec poszedlem sprawdzic do kumpla). Opalamy gierke w ktorej mialem zawsze zwieche czyli COD4 i gram gram .... i wszystko bylo ok ! Wiec podejrzenie padlo na mobo. No to dzisiaj wkladam karte (z suszarkowym chlodzeniem) i gram w COD4 i odziwo tez jest ok. Wiec jedynym mozliwym wyjsciem jest to ze ta suszarka ma wiatrak nad samą sekcja zasilania karty i tam musi byc po prostu nawiew inaczej bedą takie anomalia. Wiec mam teraz pytanie, czym moge jakos bardziej schłodzic to miejsce ze złotym radiatorem ? Dzis przesmaruje tam AC Silver 5 ale to moze byc za malo bo Zalman VF1000 ma wentyl nad rdzeniem a nie sekcja zasilania. Hehe, kto by pomyslal ze to przez taka drobnostke sie dzieja takie jajka :)

Jeszcze pomecze dzis Lost Planet i powiem co i jak.

 

EDIT. Lost Planet chodzi ok. Teraz zalozylem Zalmana i zobaczymy co sie bedzie działo.

Dołączona grafika

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może daj dodatkowy nawiew na sekcje zasilania?

 

Ja jednak kupiłem GTSa 512, cichutkie chłodzenie. Na defaultowych ustawieniach z cpu @3.2Ghz karta robi 12011 pkt. Za cenę 727zł :D naprawde warto dopłacić tą niecałą stówkę (galaxy - 650zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może daj dodatkowy nawiew na sekcje zasilania?

 

Ja jednak kupiłem GTSa 512, cichutkie chłodzenie. Na defaultowych ustawieniach z cpu @3.2Ghz karta robi 12011 pkt. Za cenę 727zł :D naprawde warto dopłacić tą niecałą stówkę (galaxy - 650zł).

Gdzie kupiles ta karte za taka cene? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje sie rzecz straszna w CSS mam czasami po 30fps np. jak jest dużo ludzi w zasięgu wzroku i na mapach z dużą otwarta przestrzenią. Na tych samych mapach na radeonie x1950pro miałem minimum 80fps. Ja wiem że Source jest podobno optymalizowany pod ATI, ale bez przesady, jedna z najszybszych kart graficznych ever ma takie problemy w stareńkim CSS? Co to ma być? Sytuacja ma miejsce tylko w przypadku CSS, wszystkie inne gierki śmigają jak przecinak, tylko ten CSS. Jest może na to jakiś fix? Jeśli tak to gdzie go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak nie byla wina sekcji zasilania bo gram juz troche i dalej stabilnie z Zalmanem. Winą był najprawdopodobniej wczesniejszy BIOS mobo. Od kilku dni mam najnowszy (dla IP35-E z numerkiem 15) i wyglada na to ze teraz jest juz ok :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wynik 16500 w marku 05 i 11000 w marku 06 na takim kompie:

E2140@3,1Ghz

2x1GB

8800GT 512 @720/1830/2000

 

jest w normie? Wydaje mi sie ze powinnienem miec wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wynik 16500 w marku 05 i 11000 w marku 06 na takim kompie:

E2140@3,1Ghz

2x1GB

8800GT 512 @720/1830/2000

 

jest w normie? Wydaje mi sie ze powinnienem miec wiecej.

Moze faktycznie pare punktow za malo, ale czy to takie wazne? :-| W kazdym razie sprobuj zminimalizowac liczbe procesow, wylaczyc "niezbedne" programy typu antywirusy, zrobic defraga dyskow. Takie proste zabiegi pomagaja utrzymac sys w formie - ja np mam juz winde od poltora roku, w miedzyczasie kilka kart graficznych sie przewinelo i dalej chodzi fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne wazne;) W crysisie mam dziwne spadki do 16-18 klatek i to mnie tez zastanawia. Jestem posiadaczem tej karty od wczoraj, a wczesniej mialem do testow 8800Gts 512 i wyniki w markach byly podobne. System swiezy, zmieniałem stery, przestawiałem pciex na 101-104, wrzucuiłem nowego biosa do mobo (Gigabyte 965 S3). Nic nie pomogło. Widziałem wynik na E4300@3GHz, karta z podobnymi taktami i mark06 - 12200 :blink: O co biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie pare punktow za malo, ale czy to takie wazne? :-| W kazdym razie sprobuj zminimalizowac liczbe procesow, wylaczyc "niezbedne" programy typu antywirusy, zrobic defraga dyskow. Takie proste zabiegi pomagaja utrzymac sys w formie - ja np mam juz winde od poltora roku, w miedzyczasie kilka kart graficznych sie przewinelo i dalej chodzi fajnie.

Masz racje z systemem -sam mam kilka miesięcy i jest ok ale z drugiej strony taki wynik(około 11000) to ja mam na swoim konfigu przy 740/1836/2100.Powinien mieć więcej -naprawdę sporo syfu by musiało być.Kolega ma taki sprzęt jak ja ale na C2D 4300 około 3GHz i wynik ma lepszy w markach nawet z siecią pracującą(no takie tam....P2P :wink: ) i gadulcami plus innymi w tle.Antywirus też pracuje i zapora komercyjna... Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam swiezutki system. Nawet instalowałem specjalnie XP-ka zeby sprawdzic czy winowajca nie jest Vista- wyniki podobne. Gdzies mi ucieka te~1000pkt w 06 i chyba ok ~ 1500pkt w 05.

Wogole to na codzien jade na 3Ghz ale na probe dalem te 100 wiecej i dzieki temu wynik mi podskoczył z 16000 na 16500 czyli bardzo duzo. Wyglada na to ze grafe blokuje mi procek. Tylko dlaczego?

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do problemów z serią 8800..

 

w grudniu zeszłego roku mając w rękach jeden z pierwszych Palitów jaki dotarł do Polski zastanawiałem się czy niejaki Product Manager BFG, którego ostrzeżenia łaskawie podlinkował tutaj x3n, miał rację (będą miały w przyszłości jakieś przełożenie na rzeczywistość).

wspomniane posty szybko zniknęły w gąszczu zachwytów i ocerskich wyczynów więc czekałem (nawet przestałem przeglądać ten wątek). zerkam dziś i proszę! wszyscy o błędach, problemach i zawiedzionych ambicjach :) nie twierdzę, że na 100% ma to związek ale oceńcie sami bo niektórym to chyba umknęło:

 

Wpadam do topicu co jakis czas, wiec mozliwe ze ta kwestia byla juz poruszana.

2834828[/snapback]

hmm ciekawe. przyznam, że pogrywałem sobie ostatnio w Painkillera taktując w RT 700/1050 i po ok godzinie co 20-15 min zabawy zdarzały mi się czarne zrzuty ekranu po których musiałem odczekać ok pół minuty, po czym wszystko ruszało normalnie na nowo (identycznie jak przy przetaktowaniu rdzenia). obniżałem takty pamięci do 999 i częstotliwość tego zjawiska spadała - zdarzało się już tylko ok raz na godz. czyżby miało to jakiś związek?

Jak by to miala by byc prawda z tymi pamieciami na 2.0 ghz to taka evga ktora wydala wersje superclocked musiala by sie chyba zastrzelic.Chociaz pewnie oni uzyli innych pamieci bo jak by mialy nagle wszystkie karty padac to by tyle sobie klopotow narobili ze hej.

hmm ten gość to Product Manager BFG 2835044[/snapback]

Kupujcie wersje firmowo podkręcone ze specjalnie wyselekcjonowanych egzemplarzy?;]

BFG wydalo wersje 88GT OC2 gdzieco prawda pamieci smigaja na 1950, nie na 2 Ghz ale to juz calkiem blisko tej granicy.

 

Poza tym Galaxy, Evga, ZOtac wydaly wersje z memami smigajacymi na 2Ghz i co? Kazdy wbija sobie noz w plecki?

a czytałeś te podlinkowane posty? poczytaj bo chyba uciekł Ci kontekst. ten koleś sam czeka na bloczek i wcale nie namawia do fabrycznych wersji ocerskich czy nie podkręcania na własną rączkę. sam przywołuje przykład XFX gdzie jego zdaniem nie przypadkiem najszybsza wersja ma zegar memek 1950 - 2G nie jest wyczynem dla pamięci tej karty i każdy to wie. twierdzi że to kwestia interfejsu który nie wyrabia po dłuższym okresie pracy na wartościach od 2G+. pisze też że problem jest znany nv i jej partnerom ~ tyle może przekazać, że nie warto. więc moze jednak coś w tym jest (?)

Nie twierdze ze nie ma w tym ziarna prawdy, ale fakt jest ze troche modeli z 2GHz pamieciami sie pokazalo. Z drugiej strony jest tez sporo takich co bujaja sie przy 1950. Czas pokaze ;]

u nas narazie chyba nikt nie zaliczył zgona

Jedyne co może ubić te pamięci , to nie mhz tylko zbyt wysoka temperatura pracy.

Ja u siebie jak najbardziej zaobserwowalem problem z pamieciami. Przy 2GHz na samym poczatku wsio bylo ok, z czasem zaobserwowalem problem w paru gierkachw postaci zwisow z przebarwieniem na zielono ekranu, wtedy zjechalem z oc pamieci do def. 1900 i tak juz dzialam. Z mojego doswiadczenia wynika ze gra ktora bardzo szybko robila mi arty jest C&C3 (radze zrobic skirmish, utworzyc mase jednostek i kazac im atakowac glebe, oczywiscie all full), takze hitman blood money z opcjami na full nie podzialal mi za dlugo, gears of war troszke dluzej zanim wisi.

..niedługo po tym dyskusja umarła i warto chyba dziś do niej wrócić. bo po trzech miesiącach katowania kart można już wysnuć jakieś pierwsze wnioski :)

 

ps. ja trzymam się od tamtego czasu poniżej 2000 i wszystko jest w najlepszym porządku. btw. czy przyrost wydajności w walce o te 100MHz był wart ryzyka?

 

co do sterowników to nie dziwi mnie że nv się nie przykłada. seria 8800 miała odnieść sukces marketingowy i tak się stało. teraz trzeba zebrać jego plony - wypuszczamy nowe (prawie) tak samo szybkie karty ale odrobinę tańsze - czyt. lepsze (czyli tańsze w produkcji :D ) i ot seria 9600 :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celny strzał -faktycznie czas na wnioski.Moje będą skromne.Karta lekko ponad miesiąc chodzi na 740/1836/2100 i jest ok.Używam jej sporo i po chwili paniki obniżyłem pamięci na dzień/dwa ale...niech diabli to Galaxy -jak już nudziłem dla mnie rozczarowanie.Więc pamięci jeszcze podniosę -trafi ją szlag to na gwarę.Pierwszy kto się zapyta z kumpli "sprzedajesz?" zostanie jako poważny klient potraktowany.NV zaczyna zasysać -88GT to (bez urazy dla "miłośników" :wink: ) seria sknocona IMO i problematyczna i to nie tylko dla OCerów.A zresztą -przy obecnym rynku seria ,która robi kłopoty w OC śmiało może być nazwana sknoconą -OC to już część oferty w zasadzie.Dokładam do tego sterowniki NV -no po prostu masakra.Jak na Ati często -oddzielny sterownik do niektórych gier :rolleyes: .Fakt -karty wydajne ale problemów takich w "barwach NV" to dawno nie było z całą serią.Tyle ,ze alternatywa też nie lepsza...

Reasumując -karta chodzi ok po pewnych kłopotach i walce podgrzewając miło okolicę mimo bloczku i wentyla łącznie +pełno żeberek na niej.Problem robią teraz sterowniki czasem -169.44 i blue screeny w Crysis.Na innych zero kłopotu w nim.Znowu Carbon lubi u mnie...blebleble.

Pamięci ustawiłem dokładnie 1054 i tak 24/7.Artów nie widziałem na tej grafie -chyba ,że całoekranową zmianę barw nazwać artem(zmiana sterów pomogła -Most Wanted to było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta sama karte co miron i niemal identyczne takty 732/1850/2100 przez caly czas uzytkowania. Takie ustawienia mam 100% stabilne - crysis, dirt, enemy territory, tdu, bioshock, cod4 zadnych zwiech, przeklaman czy innych dupereli (stery 169.21). Mialem bóle z oblivionem ale problem lezal po stronie kodekow.

 

EDIT

Weźcie pod uwagę że jak ten gostek sie wypowiadał to prawie wszystkie 88gt na rynku byly na quimondach. Teraz wiekszość to samsungi, kto wie moze to ma jakies znaczenie w koncu qiumondy sa bardziej problematyczne...

Edytowane przez sledziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę że jak ten gostek sie wypowiadał to prawie wszystkie 88gt na rynku byly na quimondach. Teraz wiekszość to samsungi, kto wie moze to ma jakies znaczenie w koncu qiumondy sa bardziej problematyczne...

Dokładnie to samo chciałem napisać, imho problem z taktami pamięci leżał raczej w quimondach. Zobaczcie co było w pierwszej rewizji 88GT od Gigabyte'a... Karty fabrycznie deko podkręcone i pamięci się sypały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsznie grzeje mi sie ten zeberkowany radiator rownolegly do krawedzi konca karty. Przed chwila zebralem 3 x zwisa w crysisie po ok 5min gry. Zeberka az pazyly :/

 

Zworka ustawione 'na lewo' czyli z tego co wiem napiecie defaultowe. Miedzy czasie podpialem drugie 6pin (myslalem ze grafa moze chce wiecej papu czy cos)

 

Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsznie grzeje mi sie ten zeberkowany radiator rownolegly do krawedzi konca karty. Przed chwila zebralem 3 x zwisa w crysisie po ok 5min gry. Zeberka az pazyly :/

 

Zworka ustawione 'na lewo' czyli z tego co wiem napiecie defaultowe. Miedzy czasie podpialem drugie 6pin (myslalem ze grafa moze chce wiecej papu czy cos)

 

Co myslicie?

daj nawiew na sekcje zasilania i zobacz czy dalej beda zwiechy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria na temat tego wlasnie radiatorka sekcji zasilania zakłada ze zwieszki i Black Screeny, mogą pochodzic ale nie muszą, wlasnie przez zmiane suszarkowego chlodzenia na inne ktore nie daje bezposredniego nawiewu na to miejsce. Chyba jest w tym jakis sens.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktos w stanie powiedziec, ktora karte lepiej wziac? (do 670zl).

 

Mysle nad Palitem bądź Galaxy z HP (ponoć ciche, ale za to gorące). A moze jakies inne propozycje?

 

Dokładniejszy opis sytuacji:

 

- Sprzęt jak w podpisie

- Buda dosyć ciasna i pomimo nawiewu z przodu i z tyłu cyrkulacja nie jest najlepsza (tu raczej na - dla galaxy)

- Nie mam zamiaru kręcić powyzej 700 na rdzeniu i 1900 na pamięciach (raz, że nie chce katować zasilacza, dwa - i tak proc bedzie mi ograniczał kartę).

 

Najbardziej zalezy mi na relatywnie chłodnej karcie i stabilności, chociaż cisza nie jest bez znaczenia. Zmiana chłodzenia nie wchodzi w grę - budżet i tak zostanie mocno nadszarpnięty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także chcę kupić 8800GT z tym, że interesuje mnie najbardziej cisza zapewniona przez producenta ewentualnie z niewielką moją pomocą :) Oczywiście OC mile widziane, ale powiedzmy wystarczy tak jak u darkx (700/1900).

Poczytałem wątek pół dnia (!) ale nie wyjaśniło to moich wątpliwości.

Kandydatów znalazłem 3:

1) Gigabyte+Zalman - we wszystkich sklepach na skapcu zdjęcie tej karty to wersja z chłodzeniem bodajże VF700 AlCu. Jak zrozumiałem to starsza wersja sprawiająca problemy. Zastanawia mnie w takim razie czy wszystkie sklepy mają przestarzałe zdjęcie a tak naprawdę w sprzedaży jest wersja z VF830? Jeśli kupował ktoś ostatnio Gigabyte w sklepie to jakie chłodzenie dostał? Karta z VF830 nie jest wg wielu opinii dość cicha ale można podobno wiatrak podpiąć pod 5V i jest już cichutko i nadal daje spoko radę. Nie pokumałem co prawda jak to zrobić ale w razie czego na pewno pomożecie, więc moim zmartwieniem jest tylko jaka wersja jest w sprzedaży...

2) Galaxy z CM HP - tu podobno jest naprawdę cicho, tylko że chłodzenie może nie dawać rady przy wyższym napięciu często niezbędnym do taktowania rzędu 700MHz, jest też droższa od Gigabyte

3) MSI wersja Zilent z VF1000 - o tej wiem najmniej, tyle że chłodzenie powinno być ciche, ale jak - tak jak Galaxy czy głośniej/ciszej? Czy waszym zdaniem warto dopłacić ok. 70zł w porównaniu do Gigabyte?

Co byście z tego wybrali (ewent. inne propozycje), ja mam dylemat ale muszę się w końcu na coś zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...