Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie: jakie programy sciagnac do podkrecania ? mam Gigabyte 8800Gt 512 core2duo 2.66ghz i 2gb kingstone 1066.

podkrecal moze ktos ta karte ? jezeli trzeba dokladny model podam. z gory dzieki za odp.

ja krece na terakocie, bo najmniejsze opory sa, na blacie idzie troche gorzej a krecenie na dywanie to tragedia, bo prawie zero efektu.

 

 

skad sie kufa tacy ludzie biora :mur: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zarzucić foto z zaznaczeniem tych grzejących się elementów na rewersie karty? Mam 4 wolne radiatorki od S2, i chetnie zrobilbym z nich uzytek. Z gory dzieki.

Jak mi dasz linka do zdjecia rewersu tej karty to moge pozaznaczac grzejace sie elementy bo ja nie mam mozliwosci pstrykniecia fotki na chwile obecna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja krece na terakocie, bo najmniejsze opory sa, na blacie idzie troche gorzej a krecenie na dywanie to tragedia, bo prawie zero efektu.

skad sie kufa tacy ludzie biora :mur: :damage_wall:

to ladnie masz .. . ale mogles chociarz podac nazwe tego programu. nie wymagam zebys sie bardziej wysilal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...udalo mi sie znalezc zdjecie rewersu karty :)

 

Dołączona grafika

 

na zaznaczonych elementach umiescilem radiatory bo te elementy tez sie dosc mocno nagrzewaja...najbardziej nagrzewa sie ten podluzny scalak zaznaczony w kolku :) (chyba to jest uklad odpowiedzialny za vGPU albo vMEM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E w Pesie robią się następujące błędy : - na tych sterownikach 169.44

"Aplikacja powodująca błąd pes2008.exe, wersja 1.2.0.1, moduł powodujący błąd d3d9.dll, wersja 5.3.2600.2180, adres błędu 0x000a59b2."

 

Edit : eeee to problem chyba kitservera do PESa

Edytowane przez szpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec że można łączyć karty innych producentów w SLI ale różnie czasmi bywa.

Łączył ktoś może tutaj Galaxy CM i Palita non sonic w SLI zakupiłem tanio Abit IN9 32X-MAX (115)

http://www.comparemaster.com/ssproduct.asp...w=IN9%2032X-MAX

i muszę grafę drugą kupić a Palit tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niemiec - rozwalił mnie Twoj post :lol:

 

Dobra...udalo mi sie znalezc zdjecie rewersu karty :)

 

(fotka)

 

na zaznaczonych elementach umiescilem radiatory bo te elementy tez sie dosc mocno nagrzewaja...najbardziej nagrzewa sie ten podluzny scalak zaznaczony w kolku :) (chyba to jest uklad odpowiedzialny za vGPU albo vMEM)

Dotknąłem paluchem tego zaznaczonego kółkiem (jak to ja, doświadczenie empiryczne ponad wszystko) i sie poparzyłem ;D Tak więc trzeba smigac do komputronika po radiatory, bo tutaj ich bedzie potrzeba az 6 (+8 na pamięci).

 

Btw, stabilnie na rdzeniu osiagam tylko 690, przy 700 sa juz spadki wynikow w 3dm 06, przy 710 zwiechy. Ale zauwazylem, ze roznice w wynikach i tak sa znikome (procek), więc zworki nie będę ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknąłem paluchem tego zaznaczonego kółkiem (jak to ja, doświadczenie empiryczne ponad wszystko) i sie poparzyłem ;D Tak więc trzeba smigac do komputronika po radiatory, bo tutaj ich bedzie potrzeba az 6 (+8 na pamięci).

 

Btw, stabilnie na rdzeniu osiagam tylko 690, przy 700 sa juz spadki wynikow w 3dm 06, przy 710 zwiechy. Ale zauwazylem, ze roznice w wynikach i tak sa znikome (procek), więc zworki nie będę ruszał.

ja to pocialem stary radiator od Pentium MMX :) na szerokosc idealnie pasowal na te 4 mosfety ulozone w rzedzie :) a na te dwie pozostale [ciach!]ly to podocinalem sobie z tegoz radiatora odpowiednie kostki ;)

 

co do wynikow OC to ja mialem podobnie bez ruszania zworki...taraz mam zworke na 1.3V i karta chodzi na codzien na 720/1782/1008MHz i to jest rock stable...dla wynikow smarkow mozna jeszcze troche zegary podniesc ale ze stabilnoscia to juz wtedy nie ma nic wspolnego ;) smarki przechodza ale dluzszego obciazenia karta nie wytrzymuje :D tyle ze mam zmienione chlodzenie na Evercool Turbo2 (lub jak ktos woli Revoltec Graphic Freezer Pro) i zalozone miedziane radiatorki na pamieci...

 

wiecej karty nie mam zamiaru meczyc bo tak czy siak CPU zaczyna ja ograniczac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znowu wyłączył mi się monitor podczas grania , a dzwięki były normalnie , udało mi się wyłączyć grę , poruszałem myszką i winda działa , więc wydaje mi się że komputer myśli że się nic nie dzieje i wyłącza monitor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał do czynienia z MSI NX8800GT ZILENT ??

Recenzja na frazpl.

W cenie ~ 750 zł to chyba dość ciekawa propozycja.

Co o tym sądzicie ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze mam zmienione chlodzenie na Evercool Turbo2 (lub jak ktos woli Revoltec Graphic Freezer Pro) i zalozone miedziane radiatorki na pamieci...

Mógłbyś zrobić zdjęcie i nam tu zademonstrować, jak to u Ciebie wygląda, bo sie szczerze muszę sie przyznać ze mnie zaciekawiłeś. Ja mam "nowa suszarkę" od Galaxy i karta bardzo mi sie grzeje, w grach do 80stopni, wiec o OC przy takich temperaturach można zapomnieć. Tak se popatrzyłem na zdjęciach jak to chłodzenie (Revoltec Graphic Freezer Pro) wygląda i można stwierdzić pobieżnie że sie za wiele by montaż nie różnił od Accelero S1, a ten revoltec ma obrazu wentylator itd.

 

Jak zrozumiałem również posiadasz kartę od Galaxy, jeśli nie byłby to problem Mógłbyś napisać jak stoisz z temperaturami i jak głośne jest to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem podziekowac w poprzednim poscie, dzieki Klosiak :)

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z MSI NX8800GT ZILENT ??

Recenzja na frazpl.

W cenie ~ 750 zł to chyba dość ciekawa propozycja.

Co o tym sądzicie ??

W/g mnie w tej cenie zaden 8800gt nie jest ciekawa propozycja.

 

Za 30zl mniej masz gainwarda golden sample, ktory jest cichy i wydajny (mowa o chlodzeniu).

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał do czynienia z MSI NX8800GT ZILENT ??

Recenzja na frazpl.

W cenie ~ 750 zł to chyba dość ciekawa propozycja.

Co o tym sądzicie ??

Ja sądzę, że za 50 zł więcej można kupić 8800GTS 512, który będzie szybszy od tego 88GT ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z napieciami. Bez zworki mam 0.8v, ze zworka albo 1.12 albo 1.22. Powinno byc chyba 1.12, 1.22, 1.32? W idle jest 1.22 a w stressie

~1.26. Co jest nie tak? Jakby wgrac bios z wiekszym napieciem to by bylo ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że za 50 zł więcej można kupić 8800GTS 512, który będzie szybszy od tego 88GT ;]

I tak i nie. Jak pisałem wcześniej wśród 8800GT (GTS) szukam możliwie najcichszego. Ten MSI czy też Gainward mają szanse na miano cichych, czy najtańszy GTS też ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z napieciami. Bez zworki mam 0.8v, ze zworka albo 1.12 albo 1.22. Powinno byc chyba 1.12, 1.22, 1.32? W idle jest 1.22 a w stressie

~1.26. Co jest nie tak? Jakby wgrac bios z wiekszym napieciem to by bylo ok?

Niekoniecznie coś jest nie tak...Pierwsze -te wartości mogą się nieco różnić między sztukami(choć chyba nie aż tak).Jeżeli karta działa ok na niższym to bym się tylko cieszył.Drugie -miernik....Sprawdź drugim i to prawdziwym.Nie wiem jakiego używasz ale jak za kilkanaście zeta to się ośmiej i olej wskazania.Trzecie -jeżeli karta nie działa dobrze i miernik masz sprawdzony niezłej klasy(potwierdzony innym jeszcze byłoby dobrze też porządnym) to...coś jest nie tak <_<

BIOS z wyższym napięciem?Pokaż mi taki proszę -myślę ,że się nie uda go "zaprezentować" :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS z wyższym napięciem?Pokaż mi taki proszę -myślę ,że się nie uda go "zaprezentować" rolleyes.gif

No przeciez mozna edytowac bios i zwiekszyc napiecia.

Miernik jest dobry, przynajmniej inne rzeczy pokazuje ok :)

Ale jak w FAQ pisze, ze bez zworki ma byc 1.12v a u mnie "niby" jest 0.8v to jakies to to dziwne.

Wgralem bios z ustawionymi wszystkimi napieciami na 1.1v ale chyba nic to nie dalo. Ale teraz przynajmniej w stressie zobaczylem 1.3v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zdjęcie i nam tu zademonstrować, jak to u Ciebie wygląda, bo sie szczerze muszę sie przyznać ze mnie zaciekawiłeś. Ja mam "nowa suszarkę" od Galaxy i karta bardzo mi sie grzeje, w grach do 80stopni, wiec o OC przy takich temperaturach można zapomnieć. Tak se popatrzyłem na zdjęciach jak to chłodzenie (Revoltec Graphic Freezer Pro) wygląda i można stwierdzić pobieżnie że sie za wiele by montaż nie różnił od Accelero S1, a ten revoltec ma obrazu wentylator itd.

 

Jak zrozumiałem również posiadasz kartę od Galaxy, jeśli nie byłby to problem Mógłbyś napisać jak stoisz z temperaturami i jak głośne jest to chłodzenie.

Prosze bardzo...zdjecia mam takie bo mi sie nie chcialo karty z obudowy wyciagac...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To samo z testem...zrobilem na szybko furmarka...oglnie wiecej niz 85'C w furmarku nie widzialem...

Karta taktowana 720/1782/1008MHz (zworka na 1.3V). Wentylator Zalmana ustawiony na 2400-2500 RPM (czyli nie maks, ktory wynosi ~3100 RPM). W grach maksymalne temperatury wahaja sie miedzy ~55'C a ~70'C (zalezy od gry...przewaznie jest 60-65'C a czasem wiecej a czasem mniej). W idle mam 45'C. Nie wiem jak sie sprawuje ten oryginalny wiatraczek bo od razu sie go pozbylem na rzecz Zalmana 80x80 :) Jak widac musialem przyciac dwa radiatory, ktore sa na pamieciach, zeby nie kolidowaly z rurkami cieplnymi.

 

Jeszcze napisze czemu takie chlodzenie...a temu ze lezalo u kolegi nie uzywane wiec sie nim zaopiekowalem ;) Sprawuje sie lepiej niz oryginalne CM Heat Pipe, ktore daje Galaxy.

 

PS: Tylko z tego co widze to w sklepach za Revoltec Graphics Freezer Pro chca kolo 60zl wiec ja bym tyle ze to nie dal. Lepiej Accelero S1 jesli ktos mysli o powazniejszym OC (zwlaszcza przy takiej grzalce jaka jest Galaxy 88GT przy vGPu 1.3V).

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Jak pisałem wcześniej wśród 8800GT (GTS) szukam możliwie najcichszego. Ten MSI czy też Gainward mają szanse na miano cichych, czy najtańszy GTS też ma ??

Niby gts głośny? W tej chwili już za 799zł są - moim zdaniem warto dopłacić te 50zł. Powyżej 700zł za gt - nie warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię na temat karty 8800GT produkowanej przez firmę Innovision . Ma ktoś coś takiego ?

Są 2 wersje, jedna z referencyjnym chłodzeniem, a druga:

http://www.gral.pl/preview/Inno3D/GeForce8...V2xDVIPCI-E_00/

 

Sam się zastanawiam nad tą drugą, a wersją Gigashita z zalmanem. Zależy mi na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z tym Gainwardem i jego suszarą?

http://www.gainward.com/product/product_de...products_id=145

(618zł http://www.profnet24.pl/index.php?products...mp;prod_id=2887 )

 

Ponoć jest cichy, tylko jak z OC - tym bardziej, że sam Gainward wypuszcza podkręconą wersję z tym samym chłodzeniem? ktoś stwierdził, że jego bliss idzie na 700/2050. Szukam potwierdzenia we wiarygodnym źródle ;)

 

No i ostatecznie czy z poniższym zestawem, wystarczy 380W ? Liczyłem kalkulatorami i wychodzi 338W.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo...zdjecia mam takie bo mi sie nie chcialo karty z obudowy wyciagac...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To samo z testem...zrobilem na szybko furmarka...oglnie wiecej niz 85'C w furmarku nie widzialem...

Karta taktowana 720/1782/1008MHz (zworka na 1.3V). Wentylator Zalmana ustawiony na 2400-2500 RPM (czyli nie maks, ktory wynosi ~3100 RPM). W grach maksymalne temperatury wahaja sie miedzy ~55'C a ~70'C (zalezy od gry...przewaznie jest 60-65'C a czasem wiecej a czasem mniej). W idle mam 45'C. Nie wiem jak sie sprawuje ten oryginalny wiatraczek bo od razu sie go pozbylem na rzecz Zalmana 80x80 :) Jak widac musialem przyciac dwa radiatory, ktore sa na pamieciach, zeby nie kolidowaly z rurkami cieplnymi.

 

Jeszcze napisze czemu takie chlodzenie...a temu ze lezalo u kolegi nie uzywane wiec sie nim zaopiekowalem ;) Sprawuje sie lepiej niz oryginalne CM Heat Pipe, ktore daje Galaxy.

 

PS: Tylko z tego co widze to w sklepach za Revoltec Graphics Freezer Pro chca kolo 60zl wiec ja bym tyle ze to nie dal. Lepiej Accelero S1 jesli ktos mysli o powazniejszym OC (zwlaszcza przy takiej grzalce jaka jest Galaxy 88GT przy vGPu 1.3V).

Wiesz co nie obraz sie ale to twoje chlodznie to jest gowno warte. Jak ty masz w 85 stopni w Furmarku w oknie to pewnie full screen+AA+AF masz z 90. Do tego sorrki 2,5 k obrotow to wichura. Jestes pewny ze to dobrze zalozyles? Ty piszesz o radiatorkach, chlodzeniu sekcji zasilania a niepomyslales ze jak masz ~ 90 stopni wg jakiegos czujnika to moze wewnatrz rdzenia jest ze 100.

I jeszcze te takty to sie normalnie osiaga na stockowym napieciu. np. moj XFX.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Wiesz co nie obraz sie ale to twoje chlodznie to jest gowno warte. Jak ty masz w 85 stopni w Furmarku w oknie to pewnie full screen+AA+AF masz z 90. Do tego sorrki 2,5 k obrotow to wichura. Jestes pewny ze to dobrze zalozyles? Ty piszesz o radiatorkach, chlodzeniu sekcji zasilania a niepomyslales ze jak masz ~ 90 stopni wg jakiegos czujnika to moze wewnatrz rdzenia jest ze 100.

I jeszcze te takty to sie normalnie osiaga na stockowym napieciu. np. moj XFX.

no właśnie. mi tez cos tu smierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie cos jest troche nie tak, bo ja na cm hp osiagam identyczne tempy jak Ty na swoim Klosiak (a wierz mi, moja buda jest tragiczna, nie dam tu foty bo sie wstydze :lol:) Moze jednak daj szanse stockowemu chlodzeniu - ono jest naprawde niezle ;) i bezglosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa...na stockowym to mi dobijalo do 80'C w grach (i to przy 1.2V na rdzeniu). Na tym chlodzeniu zadna gra nie potrafi rozgrac karty na wiecej niz 70'C. Na stockowym chlodzeniu mam wyzsze temperatury...sprawdzane empirycznie...a chlodzenie to chlodzenie jest dobrze zalozone...moze u kogos jest inaczej ale u mnie jest jak jest...2500 RPM przy tym Zalmanie to jest mniej wiecej taka sama glosnosc jak CM Heat Pipe...

 

Co do OC karty to faktycznie jest biedne...z taka dokladnoscia ze ja szukam taktow full stable a nie jak niektorzy...ustawiaja wysokie takty...przejda im smarki i inne furmarki (bo z tego co zaobserwowalem to jest to zaden wymiernik stablinosci...mozna wstepnie tym testowac ale potem wiele baboli wychodzi w grach) a potem sie dziwia ze w grach maja pink-black screeny albo freezy i zwiechy...

 

Zreszta zaraz zapuszcze jeszcze furmamarka z AA i AF to sie zobaczy ile jest na GPU :) Mnie ogolnie temperatury na rdzeniu podczas grania w okolicach ~70'C calkowicie satysfakconuja a FurMark mnie nie obchodzi bo w niego nie gram ;)

 

PS: Jesli chodzi o FurMarka to mam pewna obserwacje na temat tego progsa ale poki co nie bede o tym pisal bo musze jeszcze raz to sprawdzic ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja na Galaxy wraz z S1 + 120 Thelmrlight maks tempy jakie uzyskałem przy podkręconej karcie (730/1840/2100) z zapuszczonym FUR-em to 55*C - wynik w NVtempLogger.log i mam nadzieję, że to dobre tempy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...