Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chciałbym jakiegoś 8800gt do 650zł, zależy mi na ciszy. Nie chcę dokładać do Galaxy HP, czy znajde coś w referencyjnych z automatyczną kontrolą obrotów w zależności od temp. rdzenia ?

Jeśli można prosiłbym o typy z tego sklepu: www.gral.pl

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem FurMarka w fullscreen. 1280x1024 AF 16x i AA 4x :P Test trwal ~30 minut

2947588[/snapback]

Też mam pewne obserwacje.

W oknie mam wyższe tempy niż na FS :)

To widze ze nie jestem sam...zauwazylem ze w furmarku mam wyzsze temperatury (srednio ~10'C) gdy testuje bez AA. Wlaczenie AA "zbija temperature". Mozliwe ze przy wlaczonym AA czesc jednostek US zaczyna sie "nudzic" i dlatego temperatury sa nizsze...

 

Jest jeszcze inna mozliwosc (choc malo prawdopodobna)...ze mam popsuty czujnik temperatury na karcie ;)

 

Podsumowujac...nie testowac na pale a obserwowac co sie dzieje przy roznych ustawieniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Gigabyte 8800GT z tym nowym Zalmanem. U mnie skrecony na minimum byl bardzo cichy, a temp. max jakies 62C bylo. Ogolnie naprawde bardzo fajnie zrobiona karta.

Tylko że u mnie 665zł on stoi :/ No ale jak jest lepszy od pozostałych to dołoże te 15zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym jakiegoś 8800gt do 650zł, zależy mi na ciszy. Nie chcę dokładać do Galaxy HP, czy znajde coś w referencyjnych z automatyczną kontrolą obrotów w zależności od temp. rdzenia ?

Jeśli można prosiłbym o typy z tego sklepu: www.gral.pl

50 zł to nieduża suma i imho warto je dołożyć do Gainwarda GS jeśli chcesz mieć ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie 665zł on stoi :/ No ale jak jest lepszy od pozostałych to dołoże te 15zł

Na pewno jest lepszy od dowolnego referenta, referenty się strasznie grzeją (i hałasują).

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup referenta typu winfast - 600-620zł i załóz accelero x1 lub nv silencera 5 i po sprawie

 

sam cos takiego kupuje(jak mi w koncu udziela kredytu, bo nie moge sie doczekac na kase ze skarbówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze ten Gainward to nie jest ten z fajnym chlodzeniem opartym na HP, tylko ten ze zwyklakiem. Na Gainwardzie mozna ostatecznie zrobic to, co ja zrobilem na GSie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253584&st=420 , tylko trzeba miec troche miejsca pod karta, ale sposob tani, bardzo wydajny i bardzo cichy ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszem, ale czy jest to lepsze chłodzenie od zwykłego jednoslotowego oraz tych jak w galaxy ?

http://www.in4.pl/ima_news/1_long_14556.jpg

 

(nawet jeśli - to cena jest dużo lepsza od innych przed zmianą chłodzenia ;) )

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepsze, ale glosne. Przynajmniej na Palicie bylo, ale to w koncu ta sama firma i chlodzenie. Ale z tego co pamietam, to nawet skrecone na mniejsze obroty daje ladne temperatury, napewno kepsze niz jednoslotowiec i CM na Galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to się prezentuje. Co to za wiatraczki ? Tempy masz dość zbliżone do moich na Duoorb.

Standardowe od coolink-a, czyli 2x80x80x10mm@2000rpm i 18dB wg producenta.

 

Tutaj recka i porownanie wlasnie z Duorb i TR HR-03 GT.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...ler-review.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze ten Gainward to nie jest ten z fajnym chlodzeniem opartym na HP,

Czyli to wypasione chłodzenie jest tylko na GoldenSample ?? Pytanie też czy na wszystkich GS, czy może jak się trafi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Galaxy 8800GT 512mb rev.1 [ ta ze zworka i pamieciami samsunga ]. Zworka jest przesunieta i ustawione napiecie 1.3v.

Takty 24/7 mam :

 

725 /1750 /2100 . Chlodzenie to TR HR-03 GT + Scythe 120cm 1600 obr. Podlaczone jest to pod panel zalmana i ustawione na okolo 900 obr/min. Tempty wynosza 62*C po 40 minutach dzialania FurMarka. Wystepuje niezwykla cisza i z tego jestem niezwykle zadowolony/ Jeden minus to to iz karta zajmuje az 4 sloty [ pcie + 3 sasiedni ]. Zostal mi tylko jeden na karte muzyczna :D

 

Zastanawiam sie ile mozna by dac core/shader/pamiec 24/7 przy 1.3v na tej galaxy tak aby nie bylo duzego ryzyka padniecia karty.

Co lepiej podkrecic shadery czy rdzen ? Co jest "bardziej zdrowe" ?

Edytowane przez Velinyth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Galaxy 8800GT 512mb rev.1 [ ta ze zworka i pamieciami samsunga ]. Zworka jest przesunieta i ustawione napiecie 1.3v.

Takty 24/7 mam :

 

725 /1750 /2100 . Chlodzenie to TR HR-03 GT + Scythe 120cm 1600 obr. Podlaczone jest to pod panel zalmana i ustawione na okolo 900 obr/min. Tempty wynosza 62*C po 40 minutach dzialania FurMarka. Wystepuje niezwykla cisza i z tego jestem niezwykle zadowolony/ Jeden minus to to iz karta zajmuje az 4 sloty [ pcie + 3 sasiedni ]. Zostal mi tylko jeden na karte muzyczna :D

 

Zastanawiam sie ile mozna by dac core/shader/pamiec 24/7 przy 1.3v na tej galaxy tak aby nie bylo duzego ryzyka padniecia karty.

Co lepiej podkrecic shadery czy rdzen ? Co jest "bardziej zdrowe" ?

podkrecaj tak zeby bylo stabilne...jesli bedzie stabilne to bedzie zdrowe ;) w tych kartach podobniez lepiej krecic shadery...tyle ze rdzen tez wypada troche podniesc...tak na marginesie...to nie taktowanie a wysokie napiecie i nadmierna temperatura zabijaja GPU jak i cala karte (pamieci+sekcja zasilania) ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wypasione chłodzenie jest tylko na GoldenSample ?? Pytanie też czy na wszystkich GS, czy może jak się trafi ...

 

Na 99,9% tak. Na zwyklym jest takie 2947746[/snapback]

Dzieki. Tego oczekiwałem od tej karty.

 

Tylko szukaj wersji gdzie cewki sekcji zasilania sa zalane zywica czy co to tam jest, bo bez tego lubia dawac czadu pod obciazeniem.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecaj tak zeby bylo stabilne...jesli bedzie stabilne to bedzie zdrowe icon_wink2.gif w tych kartach podobniez lepiej krecic shadery...tyle ze rdzen tez wypada troche podniesc...tak na marginesie...to nie taktowanie a wysokie napiecie i nadmierna temperatura zabijaja GPU jak i cala karte (pamieci+sekcja zasilania) icon_wink2.gif

Okey, podkrece troche wiec karte : P

 

Te galaxy maja nie referencyjne PCB, krotsze oraz inaczej rozlozone kondesatory + 3 fazowa sekcja zasilania.

Fabrycznie maja ustawione napicie 1.2v [ normalne 8800gt uzywaja natomiast 1.1 ] i wystepuje u nich ta zworka

to zmiany napiecia az do 1.3. Czy 1.3 powinno sie uzywac tylko do krotkotwalych testow czy mozna na 1.3 "jechac"

24/7. Jaka jest wasza opinia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, podkrece troche wiec karte : P

 

Te galaxy maja nie referencyjne PCB, krotsze oraz inaczej rozlozone kondesatory + 3 fazowa sekcja zasilania.

Fabrycznie maja ustawione napicie 1.2v [ normalne 8800gt uzywaja natomiast 1.1 ] i wystepuje u nich ta zworka

to zmiany napiecia az do 1.3. Czy 1.3 powinno sie uzywac tylko do krotkotwalych testow czy mozna na 1.3 "jechac"

24/7. Jaka jest wasza opinia ?

hm...ja tam przestawilem na 1.3V i jade caly czas na takim napieciu...masz dobre chlodzenie wiec moim zdaniem 1.3V nie bedzie straszne dla Twojej karty :)

 

pozatym to Galaxy troche sie ta karta nie udala ;) dokladniej to chyba chodzi wlasnie o sekcje zasilajaca i samo zasilanie GPU...no bo jak inaczej wyjasnic to ze referenty robia przy vGPU na poziomie ~1.1V wiecej niz to Galaxy na ~1.3V :) a druga ciekawostka jest to ze referenty w wiekszosci maja ustawione vGPU na 1.05V a Galaxy domyslnie ma 1.2V...ale ogolnie nie zauwazylem (moze poza troche wyzszymi temperaturami i marnym OC) jakis ujemnych skutkow tych kombinacji Galaxy :) karta dziala jak nalezy wiec sie ciesze i jej uzywam :D w momencie gdy kupowalem 88GT to byla najtansza karta i tyle wiec nie ma co sie cudow po niej spodziewac...a wydajnosc jest bardzo dobra nawet bez OC...

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szukaj wersji gdzie cewki sekcji zasilania sa zalane zywica czy co to tam jest, bo bez tego lubia dawac czadu pod obciazeniem.

To nic nowego - cewki na poniższej płycie już piszczą w pewnych rozdzielczościach/momentach np. menu obliviona. Czasem gdy przewijam cięższy pdf, to popiskuje równo z myszką.

 

Martwi mnie tylko zasilacz, czy wyrobi, ale powinien, bo 7800gtx pobiera tyle samo, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% tak. Na zwyklym jest takie http://www.sk.co.yu/2006/11/sktd02b.velika.jpg ,

Takie coś to siedzi ma mojej 6800GS extreme od XpertVision. Ciche toto nie było, musiałem wywalić ten wentyl ze środka i podpiąć Arctica 80-tkę @5V ....

Czyli polowanie odbędzie się na Gainwarda GS albo MSI ZILENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z karta galaxy 8800gt HP

 

w grach czasami obraz sie "przecina" tak jakby byl przeciety w poziomie (zwlaszcza przy szybkich zwrotach akcji :P, takie cos wystepuje u mnie tez w intrach animacjach. (chcialem wstawic screena z tym ale na screenach obraz wyglada normalnie.

 

 

 

Nieco mnie to denerwuje, wie ktos moze jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale ogolnie nie zauwazylem (moze poza troche wyzszymi temperaturami i marnym OC) jakis ujemnych skutkow tych kombinacji Galaxy :) nawet bez OC...

To mało :wink: ?Te temperatury to też wina 6cio warstwowego PCB.I są jednak sporo wyższe niż średnia.Dodatkowe ujemne skutki to pobór mocy ale....widziałem testy gdzieś i wykazywali ,że bierze tyle co inne 88GT(?).Przy 1.32V jak jest u mnie? :blink: .Może...Oc może nie marne ale przy takim nakomplikowaniu to się spodziewałem.. :rolleyes: .A tak mam teraz 732/1836/2202.Sekcja obłożona aluminium z obu stron i inne duperele też.Nawet na podzielnik V coś nakleiłem -wszystko efekty szalonego popołudnia z piłką do metalu B-) .Się cięło to się ma hehe.Innymi słowy ta karta jak Maluch ze spojlerami i pasami na dachu(plus CD na lusterku :lol: ) -każdy widzi ,że chęci są ale...to nic nie zmienia.Ale też niewiele przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...