Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

To mało :wink: ?Te temperatury to też wina 6cio warstwowego PCB.I są jednak sporo wyższe niż średnia.Dodatkowe ujemne skutki to pobór mocy ale....widziałem testy gdzieś i wykazywali ,że bierze tyle co inne 88GT(?).Przy 1.32V jak jest u mnie? :blink: .Może...Oc może nie marne ale przy takim nakomplikowaniu to się spodziewałem.. :rolleyes: .A tak mam teraz 732/1836/2202.Sekcja obłożona aluminium z obu stron i inne duperele też.Nawet na podzielnik V coś nakleiłem -wszystko efekty szalonego popołudnia z piłką do metalu B-) .Się cięło to się ma hehe.Innymi słowy ta karta jak Maluch ze spojlerami i pasami na dachu(plus CD na lusterku :lol: ) -każdy widzi ,że chęci są ale...to nic nie zmienia.Ale też niewiele przeszkadza.

no dla mnie malo bo mi nie przeszkadza...do tego moim zdaniem jest to akceptowalne za taka cene (a dokladniej jak ja kupowalem ta karte...byla srednio 50-75zl tansza od innych) :) a u mnie jest smiesznie z OC...na 720/1782/1008 wszystko smiga (kilka godzin petli 3dmarka03 w 1600x1200 AA + AF, kilka godzine petli Crysis i inne gry) poza Sega Rally, ktora sie zawiesza (znaczy lapie freeza i mozna wyjsc z gry)...zmniejszam shadery na 1728MHz albo GPU na 702MHz i Sega Rally chodzi jak trzeba...moim zdaniem to ewidentnie brakuje pradu...no ale ja tez nie mam wody na GPU i chlodzenie takie sobie (ale lepsze niz CM HP i za darmo ;) ) bede musial pomierzyc jakie napiecia mam na vGPU w idle i stress...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten benchmark troche juz nie jest na czasie...ale jak kumpel chce porównać osiągi z innymi, to niech odpali 3d Mark 2005(2006),a wynik będzie mógł łatwo sobie porównać na stronie producenta tegoż softu.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączyłem do grona posiadaczy 8800gt, moja wersja to inno3d z chłodzeniem a'la Pentagram XC-70/80.

Wieczorem mogę podać temperatury jak ktoś zainteresowany. Dałem 635zł w miejscowym sklepie, więc myślę że nieźle

 

W RT musiałem przełączyć na diode, temp idle: 44st

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEj, wiadomo coś odnośnia Accelero S1 - kiedy pojawi się w sklepach? Nie śledzę tematu, ale ktoś tu mówił z 3 miechy temu, że będzie za miesiąc, tymczasem w chwili obecnej można go jedynie na Allegro kupić w cenie astronomicznej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kumpel kupil sobie nowego kompa i ma 33000 w 3d mark 2001 to duzo czy malo na taki komp:

CORE QUAD, 2 x 8800 GT, 4 GB RAMU

?

Smiesznie malo. Ja na kompie z siga, z 8600gt mialem 43k (co i tak jest marnym osiagnieciem). No ale 3dm01 nie wykorzystuje 4 rdzeni a tym bardziej mocy grafiki.... Niech lepiej zapusci 3dm06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanie czy ktoś z was mam model kart XFX 8800GT (YDQ4) bo według specyfikacji karta referencyjnie powinna mieś shadery ustawione na 1600Mhz w mojej niestety wynoszą 1500Mhz więc nie wiem co jest grane (sterowniki najnowsze ze strony nvidi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanie czy ktoś z was mam model kart XFX 8800GT (YDQ4) bo według specyfikacji karta referencyjnie powinna mieś shadery ustawione na 1600Mhz w mojej niestety wynoszą 1500Mhz więc nie wiem co jest grane (sterowniki najnowsze ze strony nvidi. Pozdrawiam

Prawdopodobnie blad w specyfikacji, jezeli ma 600 na rdzeniu, to analogicznie 1500 na shaderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie blad w specyfikacji, jezeli ma 600 na rdzeniu, to analogicznie 1500 na shaderach.

niestety nie jest to błąd w specyfikacji moja karta ma standartowo 625Mhz na rdzeniu 1800Mhz pamięć i 1600Mhz shadery i ten ostatni parametr się nie zgadza bo jest tylko 1500 specjalnie dopłaciłem 50zł do tej wersji.

http://www.xfxforce.com/web/product/listCo...ationId=1640442

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest to błąd w specyfikacji moja karta ma standartowo 625Mhz na rdzeniu 1800Mhz pamięć i 1600Mhz shadery i ten ostatni parametr się nie zgadza bo jest tylko 1500 specjalnie dopłaciłem 50zł do tej wersji.

http://www.xfxforce.com/web/product/listCo...ationId=1640442

No to w takim razie pozostaje Ci reklamacja (kurcze, po co doplacac do lekko podkreconej karty, skoro mozna to zrobic samemu ;/)

 

Chcialbym napisac, zebys to olal i sam sobie podkrecil, ale skoro doplacales 50 zl, to zostales nabity w butelke i nie ma co tego tak zostawiac. Ewentualnie ubiegaj sie o zwrot roznicy (50zl).

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pozostaje Ci reklamacja (kurcze, po co doplacac do lekko podkreconej karty, skoro mozna to zrobic samemu ;/)

 

Chcialbym napisac, zebys to olal i sam sobie podkrecil, ale skoro doplacales 50 zl, to zostales nabity w butelke i nie ma co tego tak zostawiac. Ewentualnie ubiegaj sie o zwrot roznicy (50zl).

Tylko co tu reklamować skoro z kartą wszystko ok oprócz tego że shadery mają 1500Mhz. Numery seryjne jak i model zarówno na pudełku jak i na karcie się zgadzają XFX wydaje różne wersje które wyglądają tak samo a różnią się taktowaniami (może karta po prostu ma wgrany jakiś bios z innego modelu chociaż nie sądzę bo taktowanie rdzenia tzn 625Mhz się zgadza) - może to wina sterowników, karta zakupiona w Vobisie nie wiem czy reklamacja jest grą wartą świeczki Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chodziby to , że teraz jest stabilny. Nie pojawiają się głupie komunikaty w stylu , że nie można wrzucić huda do traya a i tak wrzucał. Poza tym coś się zmieniło w moim odczuciu w oc , mianowicie czasem w tym starym było tak , że nawet w pulpicie w 2d pojawiał mi się pink skreen gdy zmieniałem napięcie przez huda i teraz tego problemu nie ma.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat przypadkowo wyłączyłem sobie automatyczną kontrolę obrotów (a wydawało mi się że jakoś mega cicho jest hehe) i zaczaiłem że temp doszła do 91c - mam nadzieje że nie rozwaliłem sobie karty, żadne arty ani zwiechy nie wystąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tu reklamować skoro z kartą wszystko ok oprócz tego że shadery mają 1500Mhz. Numery seryjne jak i model zarówno na pudełku jak i na karcie się zgadzają XFX wydaje różne wersje które wyglądają tak samo a różnią się taktowaniami (może karta po prostu ma wgrany jakiś bios z innego modelu chociaż nie sądzę bo taktowanie rdzenia tzn 625Mhz się zgadza) - może to wina sterowników, karta zakupiona w Vobisie nie wiem czy reklamacja jest grą wartą świeczki

Reklamacja. Powod - towar niezgodny z opisem. Imo 50zl jest grą wartą świeczki, ale to tylko imo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy gamer hud to jakas lipa!! na poprzedniej wersji po ustawieniu 730/1800/1050 v1.2 przechodziło 3dmarka06 a na tym nowym na ustawieniach 710/1750/1000 mam zwiechy i greyscreeny :|

to faktycznie niezłe wyniki. tyle mój referent robi bez vmoda..

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla użytkowników @Symbian i @Marrrcin. Moja karta msi ze dwa razy w tygodniu lubiła wywalic BS lub PS na default w 2D. Po podkęceniu PCI na 104 Mhz ten problem ustąpił (abit AB9 Pro). Wynika z tego, że często za niestabilność tych kart odpowiadają płyty. W 3D po podkęceniu na 725/1800/1000 działa stabilnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale u mnie jak miałem załaczonego Gamer Huda nie wlaczał sie tryb 2d mino wlaczonej opcji Auto w programie,zegary cały czas były w trybi3 3d,teraz uzywam Riva tuner i automatyczne przełaczanie w tryb 2d/3d działa bezbładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla użytkowników @Symbian i @Marrrcin. Moja karta msi ze dwa razy w tygodniu lubiła wywalic BS lub PS na default w 2D. Po podkęceniu PCI na 104 Mhz ten problem ustąpił (abit AB9 Pro). Wynika z tego, że często za niestabilność tych kart odpowiadają płyty. W 3D po podkęceniu na 725/1800/1000 działa stabilnie.

 

Pozdrawiam.

Hmm, a to juz mam glownego podejrzanego, jakim jest firma Abit i jej mobo. Jakims dziwnym trafem wszyscy posiadacze Abitow maja takie BSody i problemy... Moze kolejny bios cos poprawi. Obecnie mam wgrany przedostatni i on nieco poprawil. Oby bylo coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy gamer hud to jakas lipa!! na poprzedniej wersji po ustawieniu 730/1800/1050 v1.2 przechodziło 3dmarka06 a na tym nowym na ustawieniach 710/1750/1000 mam zwiechy i greyscreeny :|

Eee na tym nowym u mnie idzie jak burza teraz karta i nie to , że działa przez 30 min stabilnie tylko juz gram 4 h i rock stable !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy gamer hud to jakas lipa!! na poprzedniej wersji po ustawieniu 730/1800/1050 v1.2 przechodziło 3dmarka06 a na tym nowym na ustawieniach 710/1750/1000 mam zwiechy i greyscreeny :|

Takie małe pytanko,chyba nie trudno podać rzeczywiste taktowanie szaderów i GPU 729/1782/1050 i 712/1728/1000 no wiadomo zaokrąglone wartości lepiej wyglądają ale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko,chyba nie trudno podać rzeczywiste taktowanie szaderów i GPU 729/1782/1050 i 712/1728/1000 no wiadomo zaokrąglone wartości lepiej wyglądają ale

Dokładnie. Skok na shaderach wynosi ok 50MHz, a na rdzeniu 10MHz. A to u niektorych chyba co 1MHz. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie stało z moja kartą ,jeszcze pare dni temu wszystko chodziło stabilnie jak skała,w tej chwili nie da sie grać po kilku minutach monitor sie wyłacza,po resecie komp botuje sie ale z wyłaczonym monitorem ,musze wyłaczyc pare razy kompa i dopiero wtedy uruchamia sie normalnie system,czytałem ze to czesta przypadłosc na kartach 8800gt ale nie mam pojecia czemu przez 3 miesiace karta chodziła dobrze az do tej chwili :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie stało z moja kartą ,jeszcze pare dni temu wszystko chodziło stabilnie jak skała,w tej chwili nie da sie grać po kilku minutach monitor sie wyłacza,po resecie komp botuje sie ale z wyłaczonym monitorem ,musze wyłaczyc pare razy kompa i dopiero wtedy uruchamia sie normalnie system,czytałem ze to czesta przypadłosc na kartach 8800gt ale nie mam pojecia czemu przez 3 miesiace karta chodziła dobrze az do tej chwili :(

Moze opisz konfiguracje sprzetowa, sterowniki, w co grasz, kiedy to ma miejsce, jakie o/c itp... Ludzie, tu naprawde nie ma wrozek :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie stało z moja kartą ,jeszcze pare dni temu wszystko chodziło stabilnie jak skała,w tej chwili nie da sie grać po kilku minutach monitor sie wyłacza,po resecie komp botuje sie ale z wyłaczonym monitorem ,musze wyłaczyc pare razy kompa i dopiero wtedy uruchamia sie normalnie system,czytałem ze to czesta przypadłosc na kartach 8800gt ale nie mam pojecia czemu przez 3 miesiace karta chodziła dobrze az do tej chwili :(

Ja tak miałem po o/c. Nieby wszystko stabilnie - ATi Tool, Fur, 3DMark, 100 petli crysis-bench - ale własnie takie cos czasem sie robi. Raz moge grac(na ustawieniach o/c) cały dzien, a raz po 30 min robi sie czarny ekran i komp sie restartuje. Czasem bywa tak, ze szybkie przekrecenie regulatora obrotów i wyłaczenia gry ratuje mnie przed restartem kompa. Czasem tylko sterownik sie wywala i komp dalej działa jak trza, tylko trzeba gre w procesach wyłaczyc.

Z tego co zdazyłem zauwazyc to dzieje sie tak kiedy ukł. zasilania mocno sie grzeje. Niestety do takiej karty jezeli chcemy pobawic sie w mocne o/c potrzeba duo-orb. U mnie po przyklejeniu radiatorków na ukł zasilania PCB strasznie sie nagrzewa, a nie mam ochoty zwiekszac obortów na wentylatorze na S1 do wiecej niz 800RPM dla tych 5% wydajnosci(i tak mało w Crajzisa gram a wszystko inne hula az miło).

 

Ach, bym zapomniał. Na radku X1900XT z Accelero X2 miałem ten sam problem. Temp układów zasilania dochodziły do 100*. 80tka na tył i koniec karty i po problemie - temp max 80*. :D

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z TV-LCD, w rozdzielczościach pulpitu nie ma do wyboru 1360x768, mam tylko 1280x720 i 1920x1080.

Wszystkie opcje odnośnie przeskalowywania są przyciemnione. U brata na 6800gs wszystko jest dostępne. Wcześniej miałem x1950gt i też mogłem ustawiać 1360x768.

 

EDIT: Wystarczy dodać własną rozdzielczość i wszystko gra, już sobie poradziłem, nawet lepiej jest w 1366x768 co jest natywną matrycy :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...