Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Skok na shaderach wynosi ok 50MHz, a na rdzeniu 10MHz. A to u niektorych chyba co 1MHz. :lol2:

Macie rację -może niektórzy skończą z mitami typu 1850 na shaderach w sigu....Bo kwestia jest znana od dość dawna już(86?Przynajmniej dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sendspace.com/file/01z9bh dla XP 32

http://www.laptopvideo2go.com/forum/index....showtopic=17983 dla Vista 32

Wersja 174.70 -od wczoraj używam i ok.Zajrzyj też...na forum tutejszym do działu o sterownikach i BIOSach.

Pierwszy link nie działa, ale już znalazłem, używając drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdą normalnie tylko blaszkami trzeba lekko pocelować w prześwity na radiatorkach. Na sekcję zasilania też wejdą, tylko te co idą na pamięci, trzeba flexą na pół pojechać ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanko. Bo nie chodzi tu o to co zalozyc na te gorace miejsca na galaxy tylko chodzi mi o to co polozyc miedzy radiatory a sekcje zasilania. Lepiej zapodac tasme termoprzewodzaca czy klej ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienką taśmę termoprzewodzącą 3M -> 0,05 mm. Ponoć są też 0,125mm.

Klej może stwarzać odrobinę problemów w razie potrzeby zdjęcia ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! Mam pytanie: czy próbował ktoś wgrać bios od 8800 512 GTS na 8800 GT 512. W końcu to ten sam procesor G92 z tym za ta pierwsza ma 118 jedn a druga 112 i moze jak by się dło odblokowac to wydajność by poszła do góry <_< troche szulkałem i ktoś coś próbował na forum extreme. Prosze o opinie i porady! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! Mam pytanie: czy próbował ktoś wgrać bios od 8800 512 GTS na 8800 GT 512. W końcu to ten sam procesor G92 z tym za ta pierwsza ma 118 jedn a druga 112 i moze jak by się dło odblokowac to wydajność by poszła do góry <_< troche szulkałem i ktoś coś próbował na forum extreme. Prosze o opinie i porady! Pozdro

 

nie da rady zrobic bios-moda i odblokowac shadery!!! shadery sa zablokowane fizycznie a nie programowo(GPU jest przyciete laserem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeście postów natłukli i ciągle te same problemy, ludzie zainstalujcie porządne finalne sterowniki , a nie jakieś dziadowskie bety , ja mam oryginalne z oficjalnej strony i od pół roku nie miałem żadnej zwiechy, a wszystko to na silencerku za 15 zł :lol:

wszytskie giery 100 % stabilne

kto wie może te bs i inne zwiechy to kara za podkręcanie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty?Chyba przesadziłeś w Święta z tym czy owym :wink: .Grałeś we wszystkie gry?Testowałeś wszystkie sterowniki?Platformy?Karty?Systemy?Ilość konfiguracji jest niemal nieskończona....Kara za OC? :lol: W czasach kiedy producenci się nim chwalą i reklamują je ,ze nie wspomnę o dodawaniu do kart narzędzi dla Ocerów?No daj spokój z takim "wyjaśnieniem sprawy" dla wszystkich :lol:

A co do "finalnych sterowników" to jakoś NV mi nie pomogła gdy sadzałem SATA2 jako SATA na socket A(MSI mobasek) i musiałem dodać stery "spod F6" :rolleyes: .Te ich "finalne" co mieli psu na budę...I od MSI też.Pomogły....tak -kompletnie nieoficjalne z Guru 3D.Nie wspomnę już o sytuacjach gdy osoby prywatne robią poprawki dla "korporacyjnych" sterowników(OMEGI dla Ati).

Tobie chodzi -ciesz sie i winszuję.Ale sterownik to nie lek na wszystko....

EDIT -bankowo nie grałeś we wszystkie tytuły ,bo to niemal niewykonalne no i miałbyś zwiechy skoro jednak(nie bojąc sie kary :lol: ) podkręciłeś....A do tego te gry to z optymalizacją się często mijają niezauważając wspólnie :-P .Pewnie jeszcze Gothic 3 Ci nie przycina wcale?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeście postów natłukli i ciągle te same problemy, ludzie zainstalujcie porządne finalne sterowniki , a nie jakieś dziadowskie bety , ja mam oryginalne z oficjalnej strony i od pół roku nie miałem żadnej zwiechy, a wszystko to na silencerku za 15 zł :lol:

wszytskie giery 100 % stabilne

kto wie może te bs i inne zwiechy to kara za podkręcanie? :D

A jak u Ciebie Frontlines: Fuel of War

U mnie zwiecha po 5-10sekundach, a na nieoficjalnych mogę grać do bólu.

Pozatym to nie dziwne że ostatnie stery dla 8800gt sa z grudnia 2007 ?

Przecież po tym czasie wyszły nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty?Chyba przesadziłeś w Święta z tym czy owym :wink: .Grałeś we wszystkie gry?Testowałeś wszystkie sterowniki?Platformy?Karty?Systemy?Ilość konfiguracji jest niemal nieskończona....Kara za OC? :lol: W czasach kiedy producenci się nim chwalą i reklamują je ,ze nie wspomnę o dodawaniu do kart narzędzi dla Ocerów?No daj spokój z takim "wyjaśnieniem sprawy" dla wszystkich :lol:

A co do "finalnych sterowników" to jakoś NV mi nie pomogła gdy sadzałem SATA2 jako SATA na socket A(MSI mobasek) i musiałem dodać stery "spod F6" :rolleyes: .Te ich "finalne" co mieli psu na budę...I od MSI też.Pomogły....tak -kompletnie nieoficjalne z Guru 3D.Nie wspomnę już o sytuacjach gdy osoby prywatne robią poprawki dla "korporacyjnych" sterowników(OMEGI dla Ati).

Tobie chodzi -ciesz sie i winszuję.Ale sterownik to nie lek na wszystko....

EDIT -bankowo nie grałeś we wszystkie tytuły ,bo to niemal niewykonalne no i miałbyś zwiechy skoro jednak(nie bojąc sie kary :lol: ) podkręciłeś....A do tego te gry to z optymalizacją się często mijają niezauważając wspólnie :-P .Pewnie jeszcze Gothic 3 Ci nie przycina wcale?

Gothic 3 faktycznie przycina jak na jakiś czas :D , ale to wina podczytywania z dysku ze względu na rozległy świat a nie karty graficznej, zresztą jest na to sposób - trza pogrzebać w jakimś pliku konfiguracyjnym i dać mu wiecej pamięci do dyspozycji ale nie miałem czasu przetestować

 

A jak u Ciebie Frontlines: Fuel of War

U mnie zwiecha po 5-10sekundach, a na nieoficjalnych mogę grać do bólu.

Pozatym to nie dziwne że ostatnie stery dla 8800gt sa z grudnia 2007 ?

Przecież po tym czasie wyszły nowe gry.

nie grałem w toto (siakaś lewa gierka pewnikiem skoro o niej nie słyszałem to i się tnie) :D

 

@Gromitek

rzeczywiście - jakbyś z choinki się urwał chłopie :lol:

:lol:

 

i zapamiętajcie słowa gromitka, bowiem już sam specjalista / projektant z BFG rzekł (na jednym z forów), że "kto przesadnie podkręca biedną kartę i wyciska z niej siódme poty to kara jego sprzętu nie ominie" !

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zapamiętajcie słowa gromitka, bowiem już sam specjalista / projektant z BFG rzekł (na jednym z forów), że "kto przesadnie podkręca biedną kartę i wyciska z niej siódme poty to kara jego sprzętu nie ominie" !

żaden cytat tylko Twoja tendencyjna interpretacja. koleś pisał o problemach z czymś w rodzaju kontrolera pamięci po przekroczeniu pewnej granicy w taktowaniu memek. inna sprawa, że pisząc to, o ile dobrze pamiętam, czekał na bloczek do swojego 8800 :D

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z kartami 88GT od Galaxy? Słyszałem różne wersje, np. że można trafić na wersje z pamięciami 1.2ns, 1.0ns, bądź 0.8ns, czy to prawda? Ta karta nie ma OVP, jest do niej normalnie vmod ołówkowy? Karta nie ma plomby gwarancyjnej nigdzie w miejscach, gdzie mocujemy chłodzenie? No i na chłodzeniu mi nie zależy w sumie, bo chciałbym ją zwodować :) Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, moje przewidywania zaczynają się potwierdzać. Powoli zaczynają się pokazywać wersje Galaxy z HP np. tutaj lub tutaj. Także jeżeli ktoś ma zamiar kupić wersje suszarkowatą to lepiej niech się wstrzyma bo zrobi wielki błąd :)

A jeżeli już mam Accelero S1 to jest sens dopłacać ponad stówkę do tej karty? Najprostsze 88GT 512MB są już poniżej 600 zł, a po założeniu pasywnego chłodziwa powinno być chyba ciszej niż z tym cudem Galaxy? :unsure:

A Accelero chyba da radę schłodzić G92?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

A jeżeli już mam Accelero S1 to jest sens dopłacać ponad stówkę do tej karty? Najprostsze 88GT 512MB są już poniżej 600 zł, a po założeniu pasywnego chłodziwa powinno być chyba ciszej niż z tym cudem Galaxy? :unsure:

A Accelero chyba da radę schłodzić G92?

też urwałeś się z choinki? :mur:

 

...kilkaset stron pisania -między innymi o tym, że S1+120 wiatrak i masz najciszej (nie licząc chłodzeń pasywnych czy np wc....) - a Ty wyjeżdżasz z takim pytaniem....

:rolleyes:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 faktycznie przycina jak na jakiś czas :D , ale to wina podczytywania z dysku ze względu na rozległy świat a nie karty graficznej, zresztą jest na to sposób - trza pogrzebać w jakimś pliku konfiguracyjnym i dać mu wiecej pamięci do dyspozycji ale nie miałem czasu przetestować

To siadaj i testuj -ale na wakacje nie pojedziesz ,a gra i tak się będzie cięła :lol: "Podczytuje z dysku"?No pewnie -pytanie "pacziemu?"....

nie grałem w toto (siakaś lewa gierka pewnikiem skoro o niej nie słyszałem to i się tnie) :D

:lol:

Taaa -skoro nie grałeś to musi być lewa...Nie ma jak SIMSy!Każdy to powie :lol:

i zapamiętajcie słowa gromitka, bowiem już sam specjalista / projektant z BFG rzekł (na jednym z forów), że "kto przesadnie podkręca biedną kartę i wyciska z niej siódme poty to kara jego sprzętu nie ominie" !

Tak na poważnie -o co Ci chodzi?!Popiłeś faktycznie czy CI się wątki pomyliły?Spoważniej nieco i przestań grać "głos Boga".Bo się ośmieszasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Gothic 3 faktycznie przycina jak na jakiś czas :D , ale to wina podczytywania z dysku ze względu na rozległy świat a nie karty graficznej, zresztą jest na to sposób - trza pogrzebać w jakimś pliku konfiguracyjnym i dać mu wiecej pamięci do dyspozycji ale nie miałem czasu przetestować

nie grałem w toto (siakaś lewa gierka pewnikiem skoro o niej nie słyszałem to i się tnie) :D

:lol:

 

i zapamiętajcie słowa gromitka, bowiem już sam specjalista / projektant z BFG rzekł (na jednym z forów), że "kto przesadnie podkręca biedną kartę i wyciska z niej siódme poty to kara jego sprzętu nie ominie" !

...śmiech na sali.

Nie wiesz o czy mówisz Gromitek, więc się wyluzuj w tym temacie.

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie/potwierdzenie:

http://www.allegro.pl/item330309192_kabel_...szy_krakow.html

Otóż czy taki kabel nada sie do xfx 88gt=> benq FP93G S, bo coś mi monitor smuży w grach i czasem na pulpicie nawet, i chyba taki kabelek powinien coś poprawić? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to producent deklaruje ze monitor ma 5ms opoznienia. Wiec watpie zeby ten kabelek cos poprawil. Ja mam Samsunga 710N i on ma 12ms podlaczony przez D-SUB i nie zauwazam zadnego smuzenia ;) Predzej bym obstawial matryce niz kabel.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję przed wyborem grafiki... 8800GT Zależy mi na ciszy...

 

I zastanawiam się nad modelami:

MSI NX8800GT 512MB 256bit

Galaxy 8800GT 512MB 256bit CoolerMaster HP

 

Którą grafikę wybralibyście? A może jeszcze inną? Zawsze można kupić coś innego "wyjącego" i zainstalować inne chłodzenie typu Zalman... tylko żeby koszta nie byly duzo wieksze...

 

Proszę o wybór z arche.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję przed wyborem grafiki... 8800GT Zależy mi na ciszy...

 

I zastanawiam się nad modelami:

MSI NX8800GT 512MB 256bit

Galaxy 8800GT 512MB 256bit CoolerMaster HP

 

Którą grafikę wybralibyście? A może jeszcze inną? Zawsze można kupić coś innego "wyjącego" i zainstalować inne chłodzenie typu Zalman... tylko żeby koszta nie byly duzo wieksze...

 

Proszę o wybór z arche.net.pl

Hm...nie jest z arche ale ja w tym sklepie kupowalem swojego 8800GT Galaxy CM HP i nie bylo zadnych problemow...

 

http://www.mccomp.info/product_info.php?cP...ducts_id=205030

 

MSI 8800GT Zilent (z chlodzeniem Zalmana)...za ~680zl to moim zdaniem dobra oferta...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy lepej kupić taniego 8800 za okolo 660 zł czy dobrego asusa 9600gt z "gladiatorem" za 500 zł po promocji te 160 zł a mam pewność że asus się ładnie zakręci i czy 96gt czy 88gt ma lepszy stosunek cena wydajność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosiak - fajna ale w arche.net.pl nie ma tego modelu - a w sklepie który podałeś ceny wyższe reszty podzespołow i nie ma np. pamięci A-Data :(

 

 

Co powiecie o modelu http://www.arche.home.pl/osc/product_info....oducts_id=19067

 

Warto dołożyć te 50zł na Gainwarda GS? Zamiast MSI bądź Galaxy HP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki jak było gdzieś takie pytanko ;]

 

GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman

Karte prawdopodobnie wezme z : kom

 

I pytanka ;]

 

Jakiej to jest długości bo pcb po fotce wygląda na krótszą niz inne 8800 i czy wyje ?

 

z kom biore bo muszę (cały zestaw biore ;))

 

No i miał być raczej 9600 gt bo najtańszy jest za 525 ale jedyny normalny i dostępny to gainward za ~590 wiec dopłacić warto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...