Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

sorki jak było gdzieś takie pytanko ;]

 

GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman

Karte prawdopodobnie wezme z : kom

Masz zamiar kupić tą kartę z powyższego linka?

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale czy nie było tutaj mowy o tym konkretnym modelem 88GT i że ludzie mieli dużo z nim problemów...............?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest krotsze. Ma 20cm.

 

To fajnie bo nawet 21 wchodzi bez problemu bo mój sonic ma 17...

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale czy nie było tutaj mowy o tym konkretnym modelem 88GT i że ludzie mieli dużo z nim problemów...............?

To chyba poczytam do tyłu ;] Z tego co czytałem w kometach na kom podobno to rev B z lepszym chłodzeniem może coś zmienili ;]

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Komputronik, jak i Proline czy Apollo mają na fotach starą rewizję Gigabyte'a 8800gt, która sprawiała masę problemów.

 

Wczoraj zamówiłem jednak tego Gigabyte'a przez neta w Komputroniku, z odbiorem i zapłatą w sklepie w Poznaniu - zanim zapłaciłem, dokładnie sprawdziłem - mają tylko rewizję B, tą z Heatpipami.

 

Kartę więc zakupiłem. Mała zabawa DriverCleanerem, żeby usunąć pozostałości po 7900gs i zacząłem testy. System XP, stoi od listopada, nowego instalować mi się nie chciało i widzę, że nie miałoby to sensu.

 

1. wrażenie - karta jest dość głośna. Dość nie znaczy, że bardzo - po prostu głośniejsza od Galaxy 7900gs na Zalmanie. Jeżeli ktoś ma bardzo wyciszoną resztę komponentów, to będzie słyszalna wyraźnie. Nie ma tu jednak mowy o odgłosie suszarki znanym z niebieskiego Galaxy 8800gt

 

PCB ma długość właściwie identyczną z 7900gs (ktoś powyżej się pytał).

 

Karta jest fabrycznie podkręcona, szczególnie shadery i rdzeń - GPU 700/MEM 1840/SHADER 1700. Pamięć, jak widać, tylko symbolicznie.

 

Teraz testy - 1. zapuściłem Crysisa. 1440x900, all na high, cienie medium. Szybko pobiegłem w początkowym etapie nad zbiornik wodny, gdzie wschodzi słońce. Na 7900gs w 1024x768 (jeszcze na crt) i wsjo na medium (woda high) miałem w tym miejscu jakieś 16 klatek. Na 8800gt 37 - fps właściwie nie spada poniżej 30, zazwyczaj jest w okolicy 45 (mierzone FRAPS-em).

 

3dMark06 wyszedł nieźle, za 1. razem równiutkie 12000, za 2. to co widzicie - C2D6550@2,9GHz, 2GB Patriota - żadne tam mega OC, do tego w tle Zone Alarm i AVG

 

 

post-155582-1206516727_thumb.jpg

 

 

CoD 4 w 1650x1080, all na max + antiliasingx4 i anisotropicx8 - właściwie stabilne 60-70 klatek. Wiedźmin w tej konfiguracji stabilne 50 :) Największy szok to taka shitowa gra - Lost. Na 7900gs all na high, miałem w dżungli 10-15 klatek, tutaj 50 :)

 

Karta ma dwa tryby taktowania 2d i 3d. Co ważne działają one automatycznie, bez instalowania softu dołączonego do grafy (nigdy nie lubiłem autorskiego softu producentów sprzętu). Przełączanie wychodzi płynnie i bez zgrzytów (na razie przynajmniej ;).

 

OC nie robiłem i widzę, że robić nie ma sensu. To chyba 1. w historii karta w takiej cenie, gdzie absolutnie wszystko chodzi na max w kosmicznych rozdziałkach (1650x1080) z włączonym antiliasingiem. Crysis to tylko wyjątek potwierdzający regułe ;) a i tak gra się w niego komfortowo.

 

Temperatury - nie miałem czasu długo testować. Moja buda to masakra dla overclockera - masa latających kabli i żadnych wiatraków. Temp otoczenia karty 36 stopni. Stąd w idle 49-51 stopni. 40 min crysisa i temp wzrosły do 71 i tak się ustabilizowały. Widać, że chłodzenie daje radę, o żadnych kosmosach nie może być mowy. Na bok budy pójdzie wiatrak żeby coś wiało na sekcję zasilania, z czasem zmieni się i obudowę, na coś bardziej przystającego do tego co jest w środku ;) Prawdopodobnie wtedy też trzeba będzie zrobić coś z wiatrakiem z grafiki (kontroler obrotów).

 

Ogólnie po 3h wygląda wszystko ok, wydajność jest niesamowita, ale dopiero kilkugodzinne testy pokażą pełny obraz. Jakby co jest tydzień na oddanie karty.

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Komputronik, jak i Proline czy Apollo mają na fotach starą rewizję Gigabyte'a 8800gt, która sprawiała masę problemów.

 

Wczoraj zamówiłem jednak tego Gigabyte'a przez neta w Komputroniku, z odbiorem i zapłatą w sklepie w Poznaniu - zanim zapłaciłem, dokładnie sprawdziłem - mają tylko rewizję B, tą z Heatpipami.

Czy jest gdzieś na karcie a szczególnie na pudełku oznaczone, że to nowsza rewizja z lepszym chłodzeniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem 8800GT firmy Club 3D. Zegar to 600/1500/1800. Troszkę się martwię bo gdy uda mi się poprawnie odpalić system to wszystko jest cacy. Ale gdy włączam kompa (obecnie mam XP SP2) to czasami po okienku ładowania systemu mam cały fioletowy ekran. Zawsze druga próba uruchomienia kompa pomaga. Może coś poprzestawiałem w BIOSie bo się ostatnio bawiłem. A może to moja zasiłka nie wyrabia ? Mam Tagana 430W. Obecnie w obudowie 6xHDD napęd DVD Procek wykręcony na 3GHzm Możliwe że potrzebuje papu ? Czy możliwym jest że jest coś nie tak z biosem karty ? Na zasilaczu mam 2 opcje split i combine - która jest bardziej wskazana dla mojego configu ?

 

Dołączona grafika

 

Dodam że kartę kupiłem za 560 zł nową zafoliowaną - co prawda bez gwarancji :blink:

Edytowane przez Komornick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś na karcie a szczególnie na pudełku oznaczone, że to nowsza rewizja z lepszym chłodzeniem ??

No na karcie, to chyba nie potrzebujesz napisu ;)

 

Na pudełku w wersji 256MB były zdjęcia podkreślające nowe chłodzenie. Na moim pudełku w tym miejscu jednak wsadzili masę naklejek i do upewnienia potrzebne było otwarcie pudła. W komputroniku zrobili to bez najmniejszych problemów, mogłem oglądać całą zawartość. Pewnie gorzej przy wysyłce <_<

 

Oczywiście karta ma swoje oznaczenie na pudełku przy kodze kreskowym, które zapewne się różni od starej rewizji, ale nie zwracałem na to uwagi. Strona Gigabyte'a może być pomocna. Tam obok siebie przedstawione są obie rewizje:

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...?ProductID=2720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleszczynski a mozesz podac to oznaczenie z pudełka? Kartę będę kupował przez internet więc to ma ogromne znaczenie...

 

 

Zastanawiam się co będzie cichsze... Ten Gigabyte Rev. B czy MSI 8800GT wersja Zilent z Zalmanem AlCu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleszczynski a mozesz podac to oznaczenie z pudełka? Kartę będę kupował przez internet więc to ma ogromne znaczenie...

Zastanawiam się co będzie cichsze... Ten Gigabyte Rev. B czy MSI 8800GT wersja Zilent z Zalmanem AlCu ?

 

Uuu, to najwcześniej wieczorem. Teraz jestem w pracy. Myślę, że jest szansa, że cichsza jest MSI ;) Ale to zbyt nowy model a kwestia głośności zbyt subiektywna, żebyś otrzymał prostą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem że ciężko stwierdzić która głośniejsza nie mając 2ch koło siebie :(

 

Tak się zastanawiam czy ten AlCu jest taki sam jak ten VF 1000 led tylko z miedzianymi rurkami, a aluminiowymi żeberkami i bez led'a?

 

Bo jeżeli tak to już mógłbym pytać użytkowników VF1000 czy jest cichy i wtedy jakoś porównywać ;D

 

Z jaką prędkością kręci się ten Gigabyte w stresie i w spoczynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką prędkością kręci się ten Gigabyte w stresie i w spoczynku?

 

Nie sprawdzałem dokładnie, nie miałem na tyle wczoraj czasu.. Mimo znacznej różnicy w taktowaniu między 2d a 3d, w hałasie wielkiej różnicy nie ma, więc podejrzewam dopiero po zainstalowaniu Gamer Huda (czy jak mu tam) wprowadzone zostaną osobne profile dla fana.

 

Stałem się posiadaczem 8800GT firmy Club 3D. Zegar to 600/1500/1800. Troszkę się martwię bo gdy uda mi się poprawnie odpalić system to wszystko jest cacy. Ale gdy włączam kompa (obecnie mam XP SP2) to czasami po okienku ładowania systemu mam cały fioletowy ekran. Zawsze druga próba uruchomienia kompa pomaga. Może coś poprzestawiałem w BIOSie bo się ostatnio bawiłem. A może to moja zasiłka nie wyrabia ? Mam Tagana 430W. Obecnie w obudowie 6xHDD napęd DVD Procek wykręcony na 3GHzm Możliwe że potrzebuje papu ? Czy możliwym jest że jest coś nie tak z biosem karty ? Na zasilaczu mam 2 opcje split i combine - która jest bardziej wskazana dla mojego configu ?

 

Przy tylu dyskach, do tego naprawdę dużych i pewnie potrzebujących energii, + 3 fany zasiłka może już nie wyrabia?

 

U mnie na 420W Chiefteka nic niepokojącego nie zauważyłem, ale dyski 2: 250 i 80GB.

 

Inna sprawa, że braki na zasiłce odczułbyś raczej podczas obciążenia, a nie na starcie systemu (chyba, że może wówczas windows wszystkimi dyskami na raz mieli).

 

Niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą, choć pewnie bez pomocy miernika wiele się nie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyniosłem do domu 8800gt w zeszłą sobotę, to też pierwsze odpalenie fioletowy ekran i pisk speakera, za drugim razem już było dobrze. Od tamtej pory się to nie powtórzyło.

 

A teraz moje pytanie, czy jak kolega ma profile dla 2d i 3d, to czy można taki bios wgrać do mojej 8800gt inno3d Wind w referencyjnym PCB, bo u mnie takich profili w biosie brak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyniosłem do domu 8800gt w zeszłą sobotę, to też pierwsze odpalenie fioletowy ekran i pisk speakera, za drugim razem już było dobrze. Od tamtej pory się to nie powtórzyło.

 

A teraz moje pytanie, czy jak kolega ma profile dla 2d i 3d, to czy można taki bios wgrać do mojej 8800gt inno3d Wind w referencyjnym PCB, bo u mnie takich profili w biosie brak :/

Zrzuc bios nibitorem, zrob profile wg uznania i wrzuc ma karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Coś dziwnego się dzieje. Po 5 minutach grania komp się zawiesza na amen. Przeinstalowałem stery od grafy i od dźwięku i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na karcie, to chyba nie potrzebujesz napisu ;)

z tym oznaczeniem karty to faktycznie :lol2:

Chodziło mi głównie o oznaczenie na pudełku -> ważne przy zamawianiu ....

Niestety Gigabyte na swojej stronie nie chwali się, czy jest różnica w oznaczeniach. Nr modelu ten sam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po nie całych 2tygodniach dostałem grafę z serwisu nową na niebieskim PCB i jest jeden minus który mnie irytuje mianowicie cewka która piszczy gdy załączę grę czy 3dmarka i tu mam pytanie czy idzie usunąć to piszczenie tej cewki z góry dzięki za odpowiedz.

 

pozdrawiam rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego się dzieje. Po 5 minutach grania komp się zawiesza na amen. Przeinstalowałem stery od grafy i od dźwięku i dalej to samo.

Rece opadaja. A co my wrozki ? Napisz konfiguracje, tempy, stery, system, chlodzenie karty itp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy idzie usunąć to piszczenie tej cewki z góry dzięki za odpowiedz.

Przerabiałem cewki na płycie głównej oraz na radeonie 9800pro. Całkowicie usunąć nie idzie. Częściowo usunąć bez utraty gwarancji -ciężko. Trzeba to cholerstwo po prostu zakleić. Klej silikonowy, gdzieś, ktoś używał supergluta.

Ale myślałem, że na 8800GT nie ma nawijanych cewek tylko takie śmieszne, kwadratowe ustrojstwa .... One piszczą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam na dniach kupić 8800GT i pojawia sie dylemat - jaki model?

Najpierw myślałem o Galaxy z Cooler Masterem, potem poczytałem o MSI Zilent. Na razie Zilent jest słabo dostępny w Krakowie, a jak juz jest, to cena nie zachwyca ~750zł (Sirius, a Bit to juz kosmos, ponad 800zł), a Galaxy tez ok 700zl. Preferuje raczej zakup w realu, a nie allego, bo tam Zilent jest dostępny za ok. 670zl. Ostatnio pomyślałem o Gigabyte Ultra Durable2, a jego cena jest całkiem kusząca, bo ok. 630zl. No i co wziąć.

Moim faworytem jest MSI Zilent, a z nim dostane Colina Dirt, którego miałem sobie kupić (ok. 50zeta), wic jestem skłonny dopłacić te 50zl i kupić, powiedzmy za 700zl, ale nie wiecej. Czy może jednak brać Gigabyte?

Jak z jego głośnością? Porównywalny z Zilent, czy raczej z Galaxy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie ciezka sprawa z tym, ktorego 8800GT wybrac... ja poczatkowo myslalem o galaxy z cm hp ze wzgledu na ta slynna zworke do vgpu ale ostatecznie zniechecily mnie zupelnie przecietne wyniki oc tej karty mimo podniesionego napiecia... przeczytalem ostatnie 30 stron tego tematu, przegladnalem kilka artykulow w necie i wybor padl na gigabyte z zalmanem vf830 (duza role odegrala dostepnosc w krakowie w cenie 632zl).

 

Bleszczynski widze, ze masz ta sama karte - nie bawiles sie w ogole w oc? wiem, ze wydajnosc na def i tak juz pewnie jest wystarczajaca, ale u mnie z czystej ciekawosci co do jej max mozliwosci to karta nie pociagnie na def. ustawieniach dluzej niz do momentu az zainstaluje sterowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych nowych Gigabyt'ów, to na opakowaniu jest napisane, że chłodzenie to ultra durable 2 i z drugiej strony na pudełku też jest zdjęcie owego chłodzenia.

To chłodzenie samo w sobie nie jest ciche, a jest wręcz "suszarkowate", bo regulacja RPM nie działa. Pasywnie nie daje rady nawet w idle. ( ale sprzęt czeka na budę, więc nie ma żadnego obiegu powietrza dodatkowego. ) Sam zobaczę jeszcze, jak się to na 5V sprawuje, a jak będzie słabo to zabawa z 92 albo 120 i jak wciąż bedzie głośno lub/i słabo to wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych nowych Gigabyt'ów, to na opakowaniu jest napisane, że chłodzenie to ultra durable 2 i z drugiej strony na pudełku też jest zdjęcie owego chłodzenia.

To chłodzenie samo w sobie nie jest ciche, a jest wręcz "suszarkowate", bo regulacja RPM nie działa. Pasywnie nie daje rady nawet w idle. ( ale sprzęt czeka na budę, więc nie ma żadnego obiegu powietrza dodatkowego. ) Sam zobaczę jeszcze, jak się to na 5V sprawuje, a jak będzie słabo to zabawa z 92 albo 120 i jak wciąż bedzie głośno lub/i słabo to wymiana.

Ja załaczylem do mojego Gigabyte'a Zalman Fan mate2 (14 zł) i skrecony jest na 5V wentyl jest dosłownie niesłyszalny zagluszaja go inne wentyle wewnatrz kompa freezer np.

Co do temp w idle to mam 45 st. a w stresie zaledwie (quake wars- 60), (ati tool- 66st) st czyli luzik ale dodam ze mam z boku obudowy wentyl 92mm ktory wieje bezposrednio na karte. Karta nie krecona zreszta z moja zasilka nie ma co za bardzo krecic tej karty ani sprzetu wiecej.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...