Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem ze swoją 8800GT Club 3D. Objawia się to wskoczeniem na pulpit jednolitego koloru - to szary, to fioletowy, to błękitny. Co ciekawe komputer działa podczas czegoś takiego, gdyż miałem odpalone Dual Viev i na TV lecieli Włatcy Móch ;-) i nic się z nim nie działo. Dzieje się to stosunkowo rzadko, aczkolwiek denerwuje mnie jeśli coś w moim sprzęcie nie gra i chciałbym tą przypadłość wyeliminować. W czym może być problem ?

 

Drugie pytanie - mam dość sporo urządzeń w kompie a zasiłka nie najnowsza, mam z tyłu przełącznik split i combine - która jest bardziej wskazana ? (mam E4500@3GHz, 4GB ram, 3x250GB, 2x500GB 1x120GB, 4 wentyle w budzie, jeden wiatrak. A zasiłka to zwykły Tagan EasyOn U15 czy coś takiego - 430W Czy ktoś słyszał o czymś podobnym ? Czy może pomóc zmiana biosu karty ? Czy może to przypadłość mojej płyty w połączeniu z 8800GT - mam MSI Neo2 FR.

 

Błagam o pomoc bo oszaleję :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Kartę więc zakupiłem...

No to się nazywa recka :D

GJ

 

Mam poważny problem ze swoją 8800GT Club 3D. Objawia się to wskoczeniem na pulpit jednolitego koloru - to szary, to fioletowy, to błękitny. Co ciekawe komputer działa podczas czegoś takiego, gdyż miałem odpalone Dual Viev i na TV lecieli Włatcy Móch ;-) i nic się z nim nie działo. Dzieje się to stosunkowo rzadko, aczkolwiek denerwuje mnie jeśli coś w moim sprzęcie nie gra i chciałbym tą przypadłość wyeliminować. W czym może być problem ?

 

Drugie pytanie - mam dość sporo urządzeń w kompie a zasiłka nie najnowsza, mam z tyłu przełącznik split i combine - która jest bardziej wskazana ? (mam E4500@3GHz, 4GB ram, 3x250GB, 2x500GB 1x120GB, 4 wentyle w budzie, jeden wiatrak. A zasiłka to zwykły Tagan EasyOn U15 czy coś takiego - 430W Czy ktoś słyszał o czymś podobnym ? Czy może pomóc zmiana biosu karty ? Czy może to przypadłość mojej płyty w połączeniu z 8800GT - mam MSI Neo2 FR.

 

Błagam o pomoc bo oszaleję :mur:

cóż. na moje oko to moze byc za mało pradu

albo walnięta sztuka

 

1 - zostaw tylko hdd z systemem (reszte odłącz od proadu, dvdrw i inne zbedne dla testu...) i zobacz czy to pomoze

2 - sprawdz karte u kolegi w

3 - przeinstaluj stery | w najgorszym wypadku windę(choc watpie czy to konkretnie ma sens)

4 - oddaj do serwisu (ups-chyba nic z tego, bo nie masz gwart - no to pozostaje ci udać się na "poważną rozmowę ze sprzedawcą... B-) )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy niewyrabiania zasilacza sa przeciez inne. Jak nic padnięta grafa, niestety tak to jest, jak chce się pare zł zaoszczędzić. Mozesz jeszcze sprobowac zainstalowac inne sterowniki, ale watpie, zeby to bylo przyczyna.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Komornick jaka płyta, może abit? Podkręć PCI tak koło 104 MHz paru osobom w tym i mnie to pomogło.

 

Pozdrawiam.

 

sorry nie doczytałem masz msi ale spróbuj może coś to da.

Edytowane przez qNick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak wyeliminować denerwujące haczenie w ProStreet, stery 174.70 winda XP

Na x1950gt chodziło mi płynnie, a tu takie jajca na GF :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YOYO

 

Która karta jest lepsza palit sonic czy galaxy heat pipe w tej samej cenie

 

TAnioooooooooooooooooooooooo znalalme z heat pipem na allegro o wiele drozej

 

http://www.arche.home.pl/osc/product_info....de1485baa55bdd3

 

czy taka?

http://www.arche.home.pl/osc/product_info....de1485baa55bdd3

 

czy tego galazy pocisnie amarox warrior 450 - 400 wat w peaku do 450 widze ma 2 wejscie na zaislanie

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury - nie miałem czasu długo testować. Moja buda to masakra dla overclockera - masa latających kabli i żadnych wiatraków. Temp otoczenia karty 36 stopni. Stąd w idle 49-51 stopni. 40 min crysisa i temp wzrosły do 71 i tak się ustabilizowały. Widać, że chłodzenie daje radę, o żadnych kosmosach nie może być mowy.

Zainstalowałem wiatraczek na boku obudowy, żeby dmuchał na grafę i temperaturki ładnie spadły. W spoczynku 40 stopni, a po 2h grania w Crysisa (ppolecam mapki z crysis-maps.com) nie przekroczyła 64 stopni.

 

Dla tych co zamawiają Gigabyte'a przez neta - na pudełku są od spodu fotki nowego chłodzenia. Oznaczenia na pudełku GV-NX88T512HP REV 1.0 - od starego gigabyte'a różni się chyba tym Rev 1.0, ale głowy nie dam.

 

Na razie jestem bardzo zadowolony, a po zakupie Fan Mate'a powinno być całkiem super. Niestety kontroli obrotów z poziomu systemu niet, ani ntune, ani Riva tuner nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

a ja polecę PALITA jednak...z mojej sygnatury...

 

karta po wymianie pasty pod radiatorem na Arctic Silver 5 w idle z standardowych 46astopni na tempa jak na obrazku

 

Dołączona grafika

na obraazku też takie delikatne OC kary jakie narazie osiągnałem (standardowe napięcia full stabilnie)

w stresie 56/59 po dłuzszej grze

 

przeprowadziłem dzisiaj moding biosu i zwiększyłem napięcie do 1.1v (mam kartę od 5 dni jeszcze nie przysiadłem do niej porzadnie heheh :lol:)

 

bardzo dobra cena wydajność i chłodzenie z PWM też super jest....

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

a ja polecę PALITA jednak...z mojej sygnatury...

 

karta po wymianie pasty pod radiatorem na Arctic Silver 5 w idle z standardowych 46astopni na tempa jak na obrazku

 

Dołączona grafika

na obraazku też takie delikatne OC kary jakie narazie osiągnałem (standardowe napięcia full stabilnie)

w stresie 56/59 po dłuzszej grze

 

przeprowadziłem dzisiaj moding biosu i zwiększyłem napięcie do 1.1v (mam kartę od 5 dni jeszcze nie przysiadłem do niej porzadnie heheh :lol:)

 

bardzo dobra cena wydajność i chłodzenie z PWM też super jest....

Ehhmmmm

Jak masz zamiar jechać na takich taktach dla pamięci, to nadal skrupulatnie licz dni posiadania tej karty...

nie wiele Ci ich pozostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Komornick jaka płyta, może abit? Podkręć PCI tak koło 104 MHz paru osobom w tym i mnie to pomogło.

 

Pozdrawiam.

 

sorry nie doczytałem masz msi ale spróbuj może coś to da.

 

Zmieniłem FSB na 101MHz i narazie jest ok - mam nadzieję że karta nie jest walnięta

 

Czy na takiej zasiłce jak mam jest możliwe sensowne OC czy narazie lepiej dać sobie spokój ?

 

Jaki tryb jest lepszy split czy combine ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem mojego Gigabyte 8800gt type B - wrazenia po paru godzinach zabawy:

 

1. male zaskoczenie po wyjeciu karty z pudla - z tego co czytalem przed zakupem wersje z zalmanem vf700 mialy pamieci qimonda, a te z vf830 samsungi - coz, widac czegos nie doczytalem bo moj egzemplarz ma hynix'y

 

2. chlodzenie caly czas pracuje na max obrotach i robi przy tym sporo halasu

 

3. cewki - moze nie jest tragicznie ale u mnie przy otwartej obudowie mimo halasu generowanego przez standardowy cooler nie sposob nie zauwazyc kiedy gpu ma cos do roboty a kiedy nie

 

4. benchmarki na szybko (stery 169.21; def. takty 702/1728/918):

3dmark06 - 12200

3dmark05 - 18800

3dmark03 - 39500

crysis 1440x900 all@high benchmark_gpu - 44fps

 

5. O/C - nic nadzwyczajnego, zastanawiam sie czy to nie przez moj zasilacz (kupiony ponad 2 lata temu, stosunkowo slaba linia 12V w porownaniu do nowszych konstrukcji o podobnej mocy calkowitej) - otoz wedlug atitool'a shadery ani troche nie daja sie podkrecic, rop'y smieszne 10mhz :/ sytuacje nieco ratuje gamer hud i mozliwosc podniesienia napiecia - ostatecznie rop'y polecialy na 756mhz, shadery na 1838mhz; pamieci przy 950mhz ok, przy 975 atitool pokazuje juz bledy, wynik nieciekawy ale po przeczytaniu tych rewelacji o problemach z kontrolerami pamieci to i tak nie mialem zamiaru ich wyzej krecic dla tych paru fps...

 

6. temperatury - podczas wygrzewania atitoolem (obracanie szescianu) przy max OC i standardowym coolerze temp. dobila do 74-75 stopni, ze wzgledu na halas postanowilem jednak wymontowac standardowy wiatrak i przymocowac tam arctica 92mm ktory nawet na pelnych obrotach jest zdecydowanie cichszy i teraz max temperatura to 66-67 stopni

Edytowane przez _lukash_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hynix'y z tego co pamiętam to są samsungi ... no chyba że mi sie coś z głową stało ;p

 

Już sie nie mogę doczekać zakupu tego gigabajta i tylko zęby to był type B...

 

ps. Da sie mu zdjąć chłodzenie bez utraty gwary tzn. czy ma w ogóle jakieś naklejki jak na palit-ach bo kumpel pobno kupił mi Arctic Silver 5 i bym przetestował odrazu na grafie :]

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, co do Gigabyta, to faktycznie są na nim Hynixy.

Mi wstępnie karta się kręciła, jak koledze wyżej na 756/1838/950mhz <- jakieś bardzo podobne takty miałem, ale to bardzo na szybko, bo czasu nie było, a komputer już oddałm... Jedynie to jeszcze wentylator na 5V puściłem i zdaje egzamin spokojnie na tym Zalmanie. Ludzie z Corsairami HX itp będą zadowoleni z takiego rozwiązania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Da sie mu zdjąć chłodzenie bez utraty gwary tzn. czy ma w ogóle jakieś naklejki jak na palit-ach bo kumpel pobno kupił mi Arctic Silver 5 i bym przetestował odrazu na grafie :]

nie ma zadnych plomb na chlodzeniu w gigabajcie (zdejmowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słyszałem ze na tym galaxy HP są duże temperatury i brak możliwości regulacji wiatraka, czy może jadnak się da biosem na 100% ustawić wiatrak czy on sam się przestawia względem temperatur ??

Wentyl pomimo max obrotow jest praktycznie nieslyszalny. Zawsze chodzi na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po trzech sztukach 88gt moja dotychczasowa najlepsza sztuka to XFX 600\1800

 

Kręciła się na 1.05v 720\1700\2000MHz max czy na AC czy też na WC. Po modzie na 1.1v temp już się robi duża ( 42stress a mam wc blok fullcover ) ale już jest 800MHz na gpu ( w zależności od temp ) 1850MHz shadery i 2000MHz pamięci. Szkoda że nie mam zdolności do robienia modów lutowanych bo bym jeszcze dał jej trochę papu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co lepej 88gt galaxy hp za 670 czy palit sonic oc za 620

Od siebie moge z czystym sumieniem polecic Galaxy. Chociaz podejrzewam, ze palit bedzie się lepiej kręcić (nie wiem tylko jak z temperaturami i głośnością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam Galaxy -chłodzenie do kitu(kto uważa inaczej niech poczeka na upały i podkręci), karta bierze(chyba) więcej prądu przez wyższe napięcie GPU, grzeje się jak wściekła, ma krótsze PCB(czasem zmiana chłodzenia jest upierdliwa), 6-warstwowe(a więc cienkie dosłownie i w przenośni), dodatkowe zasilanie komplikujące niepotrzebnie sprawę(chyba już od miesiąca nie używam niespełna i nic to nie zmienia), jest droższa, ma zworkę(tak tak -to bez sensu IMO) przełączającą ją na tryb "kręci się jak inne bez zworki ale na dużo wyższym napięciu".To tyle zalet :wink: .Moja już opanowana -gdyby nie to to wymieniłbym się z kimś na inną(polowanie na CM HP -why??Pewnie wygląd i magia hetpipów :lol: ).

Wniosek -po grzyba kupować tę komplikację drożej jak kupisz taniej nieudziwnioną konstrukcję plus chłodzenie lepsze(i dalej taniej) i chłodniej i takie samo OC i mniej kabli...blebleble.A uwaga -miałem kilka Galaxy kolejno(od 6600GE) i uważałem sie za fana firmy(ale już ochłoda przy 86 -zwykłe do bólu i też bez wtyki chodziła...jak inne.A też po OC i to nie na żarty).Więc chyba coś w tym musi być no nie?Nie lubię Gigabyta jako firmy(i wiem za co ,a Ultra [gluteus maximus]ble mam gdzieś) ale 88GT zrobili w rev.2 lepsze niż "OC ready" Galaxy :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 169.44

Podczas gry w PES-a następuje taka sytuacja:

- obraz się zatrzymuje podczas gry , dźwięk dalej jest

- lekko się cofa i nagle robi się ekran czarny

- z gry da się wyjść bez problemu przez ctrl+alt+del i można ją znowu uruchomić i wtedy działa dobrze

Temperatury ok , zero artefaktów , tylko wtedy jak był ten czarny ekran to się dziwne rzeczy działy

Wcześniej takie rzeczy można było zauważyć w NHLu a teraz nawet i w tym

Problem karty , płyty głównej , zasilacza a może sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 169.44

Podczas gry w PES-a następuje taka sytuacja:

- obraz się zatrzymuje podczas gry , dźwięk dalej jest

- lekko się cofa i nagle robi się ekran czarny

- z gry da się wyjść bez problemu przez ctrl+alt+del i można ją znowu uruchomić i wtedy działa dobrze

Temperatury ok , zero artefaktów , tylko wtedy jak był ten czarny ekran to się dziwne rzeczy działy

Wcześniej takie rzeczy można było zauważyć w NHLu a teraz nawet i w tym

Problem karty , płyty głównej , zasilacza a może sterowników?

Zmień sterowniki i zobacz czy wtedy coś takiego występuje. Jak tak to potem będziemy kombinować co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...