Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumie was palit sonic ma wyższe standardowe taktowania lepiej się kręci(mimo że ma 1 wtyczkę do prądu) ma niższe temperatury jest o 50 zł tańsza od Galaxy HP a mimo to polecacie galaxy?? Nie rozumie was, moim zdaniem jeden Ciepłowód chłodu nie czyni a tym bardziej rewelacji.

 

Ma ktoś może recenzje palita sonica jak się podkręca bo słyszałem że super i lepiej niż ten heatpipowy galaxy

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , ta sytuacja z zanikaniem ekranu działa się na 169.21 i na 169.08 z tym wyjątkiem że ekran znikał w Windowsie.

Częstotliwość PCI-E ustawiona na 102, teraz wgrane stery 174.53 z tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam Galaxy -chłodzenie do kitu(kto uważa inaczej niech poczeka na upały i podkręci), karta bierze(chyba) więcej prądu przez wyższe napięcie GPU, grzeje się jak wściekła, ma krótsze PCB(czasem zmiana chłodzenia jest upierdliwa), 6-warstwowe(a więc cienkie dosłownie i w przenośni), dodatkowe zasilanie komplikujące niepotrzebnie sprawę(chyba już od miesiąca nie używam niespełna i nic to nie zmienia), jest droższa, ma zworkę(tak tak -to bez sensu IMO) przełączającą ją na tryb "kręci się jak inne bez zworki ale na dużo wyższym napięciu".To tyle zalet :wink: .Moja już opanowana -gdyby nie to to wymieniłbym się z kimś na inną(polowanie na CM HP -why??Pewnie wygląd i magia hetpipów :lol: ).

Wniosek -po grzyba kupować tę komplikację drożej jak kupisz taniej nieudziwnioną konstrukcję plus chłodzenie lepsze(i dalej taniej) i chłodniej i takie samo OC i mniej kabli...blebleble.A uwaga -miałem kilka Galaxy kolejno(od 6600GE) i uważałem sie za fana firmy(ale już ochłoda przy 86 -zwykłe do bólu i też bez wtyki chodziła...jak inne.A też po OC i to nie na żarty).Więc chyba coś w tym musi być no nie?Nie lubię Gigabyta jako firmy(i wiem za co ,a Ultra [gluteus maximus]ble mam gdzieś) ale 88GT zrobili w rev.2 lepsze niż "OC ready" Galaxy :wink:

Wszystko zalezy od potrzeb... Mnie mocne o/c nie interesuje bo i tak mam za slabego proca (więc zworki nie ruszalem), chłodzenie jest bezgłosne i daje radę, natomist krótsze pcb to jeden z głownych powodów, dla których wybrałem tę, a nie inną kartę (mam bardzo małą i lipną budę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie was palit sonic ma wyższe standardowe taktowania lepiej się kręci(mimo że ma 1 wtyczkę do prądu) ma niższe temperatury jest o 50 zł tańsza od Galaxy HP a mimo to polecacie galaxy?? Nie rozumie was, moim zdaniem jeden Ciepłowód chłodu nie czyni a tym bardziej rewelacji.

 

Ma ktoś może recenzje palita sonica jak się podkręca bo słyszałem że super i lepiej niż ten walony galaxy

 

Lepiej czyli o ile ? U mnie śmiało idzie na 760/2200 ,więc IMO nie jest tak źle. A co do cen to różnice nie są wcale takie duże ,a to chłodzenie też nie jest rewelacyjne, bo jest dość głośne. Przynajmniej te co widziałem u znajomego co ma tego Palita co opisałeś. Wersja z HP tak nie wyła na max obrotach (prócz tego dwuslotowego chłodzenie ,bo ono rzeczywiście jest głośne).

 

Ten sonic przy 780 już łapał freezy przy znośnych temperaturach. Oczywiście to może być uwarunkowane tym, że trafił na jakąś średnią sztukę. W każdym razie określanie w ten sposób Galaxy jest IMO lekką przesadą. To też bardzo dobra karta.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie was palit sonic ma wyższe standardowe taktowania lepiej się kręci

Bez urazy ale chyba...w pudełku.Bo ja tam nie widziałem i nie słyszałem aby był lepszy w OC, a zwracałem uwagę -mam gdzie akurat(koledzy mają i te i tamte...i inne).W zasadzie dokładnie to samo czyli zależy od sztuki

Ma ktoś może recenzje palita sonica jak się podkręca bo słyszałem że super i lepiej niż ten walony galaxy

No właśnie "słyszałeś" tylko ,a ja Ci mówię ,że to nieprawda.Pisząc "walony galaxy" wiesz chociaż dlaczego ją tak dosadnie określasz?Jakieś osobiste animozje czy "ze słyszenia"?Ja nie doradzam Galaxy ,bo jest przekombinowana niepotrzebnie IMO ale jak ja obejrzysz dokładnie(wykonanie na przykład) to zrozumiesz ,że to nie odpad co z TIRa zleciał.Po prostu -przekombinowana i to jest mój główny zarzut dla niej.A w sigu jak widzisz realne takty u mnie 24/7 i zero kłopotów(bo w markach to o wieeeele wyżej ale już nie w grach więc sie nie liczy).Po jajach ze sterami i innymi wyjaśnione i jest OK.OC w normie -bez wychyłek ale niezłe.I tak mój proc tego nie docenił :wink: .

A Pality moim zdaniem jednak jakościowo ustępują Galaxy no chłodzenie też do wymiany.Ale jak wyrwiesz taniej nawet ze zmianą chłodzenia to warto ,bo łatwa w obejściu i OC takie samo -czyli losowe.Palit to żaden Houdini kart graficznych tylko zwykły wyrobnik jak inni z tego przedziału kasowego.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam się zleży od sztuki ale kazda ma odpowiednie kryteria palit sonic jest dobry w oc, przecież te tanie i mające dobre oc sa najlepsze w sprzedazy jest ogólny kanon danej firmy im masz wyżej standard to wyżej ci leci wiem że pamięci galaxy ma dobre ktore maja gwaranta 2,2 ale pality z testow i tu z forum mają wyższe takty rdzenia i shaderow przy cyzm nie ma 90stopni na standardzie jak widziałem na jednym portalu z galaxym. A palit sonic to okazja 619 bo po 670 na alegro lecą i ludzie kupują, każdy poleca tego galaxa a nei wiadomo czemu, chyba zorbie losowanie. Nie beda możę rożnice w nich ogromne 10 kaltek tylko max 5 jak każdy będzie po oc, "skoro ma się bryze to po co przepłacać " i lepej wziąć nawet tą tańszą ktora poleci na 2ghz i 700 i 1700 skoro jest za neicałe 600 i to SONIC http://allegro.pl/item338145902_palit_gf_8..._1ns_sonic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ,bo ja polecałem...nie Galaxy właśnie -zerknij nieco do góry.Co do ilości sprzedaży -kryteriów tysiące: sieci dealerskie, znajomość marki, reklama, mity, stereotypy, kolorki PCB, artykuły ,wypowiedzi autorytetów i "autorytetów" i inne tu mają znaczenie.A do tego ilość dostępnych kart -wiele osób brało Pality ,bo nie upolowało Galaxy CM HP -nie tak dawno niemal obławy na nie robili(IMO bez sensu nieco -jak ja kupowałem to przywiązanie do marki i....były tańsze od innych.Potem brałbym inną).Osobiście teraz brałbym Leadteka z linka wyżej danego -za 570 to darmocha -chłodzonko można cacy za różnicę dowalić.Albo z małym dokładzikiem 2GB ramu :) .Firma żadne leszcze(i uważam lepsza niż Palit i "Gainword" czy ostatnie popisy Galaxy).Miałem jakieś 5ki ich i 68xx dwie -kręciły sie jak nawiedzone.Dopiero mnie Galaxy odciągnęło(chwilowo 66ge i dalej 76....i dalej...).To co o pamięciach piszesz ,ze na 2200 idą to fraszka -na co to komu?Ja dałem dla zasady tylko(fajnie w sigu wygląda).Różnica w FPS przy ilościach ~170 jest może 2 klatki w stosunku do pamiątek 2000.Ale mam tam radiatory i nawiew(mimo bloku WC) więc niech dymają.Padnie?Gwara...

Różnice w klatkach jak piszesz 5-10 to przy dwu 88kach wystąpią po OC różnym i ilościach klatek około ...bo ja wiem -200 zapewne lub podobnie.I nie będą miały znaczenia oczywiście w grach :wink: .Ale gdyby to było 5-10 w Crysis(znów ten Crysis...ech) to już byłby kosmos co? :rolleyes:

Tak czy siak nie pisz o mojej karcie "walona" :wink: .Bo to mnie w złym świetle stawia :lol:

A'propos -kumpel ma MSI referenta i mimo katowania przy ~755/1890/2???(ale nie 2200 na pewno) nie chce się wywalić.A dociekałem i gnębiłem ,bo poszła lepiej niż moja.Dał jakoś okazyjnie(chyba poniżej 600).WC założył i na 1.1V buja zdaje się.

EDIT -w sumie to na ten moment zgadzam sie z opinią ,którą tu gdzieś widziałem -jak najtańszy referent(jak najtańszy) i chłodzenie do niego porządne(które nam zostanie na następną grafę).Kasa zaoszczędzona i unikniesz dziwactw, które czasem wyłażą przy "indywidualnym podejściu" niektórych firm.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra usunąłem to brzydkie słowo ;p No ten la la .... leadatek zaintrygował mnie ma przejściówkę do monitora najważniejsze ;p A te trele morele to jakieś zaufane?? I co do chłodzenia to jakie ?? tak żeby chłodziło pamięci itp i nie urwało karty

 

http://allegro.pl/item336433594__arctic_co...i_wydajne_.html

 

http://allegro.pl/item333067084_revoltec_g...or_wydajny.html

 

http://allegro.pl/item333933414__evercool_...r_gpu_w_wa.html

 

Ten drugi fajny chociaż 3 identyczny

 

Tylko narazie bym nie kupował dopiero jak się dorobie i będzi lepszy niż galaxy a wyjdzie nawet taniej, wydaje mi się, że z wiatrakiem wydajniej będzie niż pasywnie

i co doleci do 800 rdzen bo musze doleciec więcej niż na moim 3850 który na 759 mhz na rdzeniu sie resetował i na 920 resetował na pamięciach i się zawiodłem

 

No własnie czy te chłodziwa pasują do 9xxx?? a może 1xxxxx będzie rewolucją.

 

Up

 

tak samo się robi z procami jak najtańszy dual core albo sredni plus schyte lub coś i chłodzenie też zostanie na pożniej

 

lead... ma plomby czy nie??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

EDIT -w sumie to na ten moment zgadzam sie z opinią ,którą tu gdzieś widziałem -jak najtańszy referent(jak najtańszy) i chłodzenie do niego porządne(które nam zostanie na następną grafę).

Jak zawsze miron72 masz 100% racji! :)

Zdanie moje i w pełni nadal je podtrzymuje!

 

Brać teraz tego ww. Leadteka +S1.... i nic więcej nie kombinować ;]

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1@up a nie może być s2 i 12 cm fan zalmana z ledem bo kupiłem przez przypadek i nei mam co z nim zrobić ;p i potem jeszcze jedna 12 dojdzie do tego

widze, że źle popatrzyłem bo widziałem za 100 zł s1(ale to z 2wentylami) a w s1 są zadiatory na pamięci?? i czym je przykleić do pamięci i czy da się wrzucić biosa winfashem lub czymś czym można zpod windy wrzucić

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z ARCTIC COOLING NV Silencer5.

Piszą, że pasuje do 8800GT.

Jeśli daje radę i jest cichy to za 600zł można mieć Leadteka + ARCTIC COOLING NV Silencer5 -> Gainward GS staje się mało opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1@up a nie może być s2 i 12 cm fan zalmana z ledem bo kupiłem przez przypadek i nei mam co z nim zrobić ;p i potem jeszcze jedna 12 dojdzie do tego

widze, że źle popatrzyłem bo widziałem za 100 zł s1(ale to z 2wentylami) a w s1 są zadiatory na pamięci?? i czym je przykleić do pamięci i czy da się wrzucić biosa winfashem lub czymś czym można zpod windy wrzucić

S2 nie pasuje,do flasu biosa NVFLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiaki w kompie od paru minut mam świeżutkiego palita 8800GT 512MB za którego zapłaciłem całe 530zł

 

nic w tym szczególnego po za dwiema kwestiami ...na śledziu jest jedno DVI, HDMI i tv-out, a PCB pochodzi z modelu GS :wink:

 

sorki ze foty, ale są zassane z netu...nie chciało mi sie po aparat iść

 

http://img229.imageshack.us/img229/8730/dsc00039gl5.jpg

 

http://img254.imageshack.us/img254/6471/dsc00043xu6.jpg

 

plus jest taki ze działa pięknie automatyczna regulacja obrotów i karta jest naprawdę cichuteńka, żeby nie powiedzieć bezgłośna niemalże, a spotkałem sie z opinia ze modele na PCB od GSa sa pozbawione tej funkcji

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus jest taki ze działa pięknie automatyczna regulacja obrotów i karta jest naprawdę cichuteńka, żeby nie powiedzieć bezgłośna niemalże, a spotkałem sie z opinia ze modele na PCB od GSa sa pozbawione tej funkcji

To dolicz sobie 10C do tego co pokazuje GPU-Z to wyjdzie prawdziwa temp rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

i jazda oc bios mody 800 na rdzen ;p mam nadzieje że poleci na te 750 jak moj radzio

no co Ty - tylko 800? Na takim cool chłodzeniu możesz jechać od 1000 wzwyż na core, nie mówiąc już o spu i mem minumum 2500...

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jazda oc bios mody 800 na rdzen ;p mam nadzieje że poleci na te 750 jak moj radzio

Jak już "pochodzi" dłużej z 800 na rdzeniu to daj znać -pomogę Ci napisać pismo do gwaranta :wink: .Ech -słodka niewiedzy...Ale jako człowiek z natury życzliwy mam dla Ciebie dwie dobre rady:

-przeczytaj wątek cały(najlepsza)

-OC zacznij od...początku nie od końca(przewrotna)

-nie kupuj "radziów" do odwołania(trzecia -miało być dwie ale ta też jest dobra).

Czyli -bez gorączki ,spokojnie i "oczytanie".Daj spokój z porównywaniem taktów na Ati i NV.Chyba ,że uważasz ,iż mój proc 3.0 jest równy mocą C2D 3.0GHz(kto sie zamienia?kto?) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

dlaczego ten palit jest inny niz na kazdych zdjeciach na necie czyt. nie ma tych radiatorków niebieskich?

 

 

 

 

starszy, gorszy model czy jak ?

i jak on sie ma do galaxymc hp czy gigabyte zalmana ?

post-158273-1206996743_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

na tym palicie mozna na przyklad tak jak ponizej... ale to nie jest jego kres...

 

Dołączona grafika

 

 

albo i tak: to nie sa moje najlepsze wyniki

Dołączona grafika

chłodzenie standardowe grafy zasilacz 450 Watt

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

a skąd ja mam to wiedzieć czy lepiej czy nie...mozesz kierować się ogólną opinią o karcie tylko to jak u ciebie będzie smigać zalezy od wielu czynników...

 

jak widać powyzej przy dobrym wietrze bez kombinowania jest szybszy od 8800 GTX...

 

co do radiatorków to ja mysle ze to ma tylko wersja SONIC SUPER ta droższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...