Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

ok moze zle sie wyrazilem :)) mialem na mysli ktory polecasz a nie ktory mam brac:))

 

 

jednak z tego co patrze to i wersje normalnie tego palita tez maja te niebieskie radiatorki..

Edytowane przez prz_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie teraz chłopcy mnie obraziliście te 800 to był żart a podkręcać umiem i to nawet dobrze(znaczy o ile można tak powiedzieć) wiem zę taktowań sie nie porównuje ale chodzi mi o to, że poleci wyżej na niższym procesie technologicznym. Chciał bym te 750 to da karcie lekkiego kopa bo im wyżej rdzeń to shadery i pamięci lecą(przynajmniej mój kumpel tak miał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz

 

te karte z morele bedę miec dopiero jutro, czekam na kuriera...i od razu wrzucam na nią ac accelero X1 plus radiatorki(kosztowało mnie to raptem 25zł a cisza bedzie i chlodno-wiem bo mam x1, mocno skrojone na mym 7900gs)

na razie mam samo chlodzenie - juz powywalałem kolki montażowe, mogące kolidowac z ramem na karcie. Jako smarowidlo uzyje ac silver 5.

 

Wiecej nie powiem - jutro mam miec kartę, to około 17-20 będę mógł opisać wrażenia. Od razu mówie ze testów full wypas nie bedzie, moze test z krejzola, plus 3dm06 jak go odkopie na dysku. I systemu nie postawie nowego, a stery to beda 169.25, lub moze 174.40 jak bede cisnął Krysie.

 

A cena rzeczywiscie do dziś, do około 10 rano była 570zł. Czyli w cenie w jakiej niektore sępy sprzedają 9600gt, a nawet 8800GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie teraz chłopcy mnie obraziliście te 800 to był żart a podkręcać umiem i to nawet dobrze(znaczy o ile można tak powiedzieć) wiem zę taktowań sie nie porównuje ale chodzi mi o to, że poleci wyżej na niższym procesie technologicznym. Chciał bym te 750 to da karcie lekkiego kopa bo im wyżej rdzeń to shadery i pamięci lecą(przynajmniej mój kumpel tak miał)

chyba jednak nie za dobrze. Na takim chłodzeniu i tylko bios modzie nie masz szans na 750mhz core stable. A pamięci kręci się niezależnie od rdzenia, Shadery też można kręcić osobno od rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sztuki może da rade z z tymi pamięciami i shaderami to tak nie do końca kumpel osiagnoł max stable rdzeń pamięci i shadery po v modzie na rdzień i podkręceniu go troche mogł jeszcze pocisnąć shadery i memki możliwe że zbieg okoliczności

 

Jeśli na 1 z poratli osiongeli na evedze referencie na v modzie 756 i 68 stopni na tym oto chłodzeniu, pewnie kłamią

 

Pan Bam1981 wycisnął prawie 770 na gpu na paliowym chłodzeniu

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę po Gainwarda 512MB.

Ma ktoś może i wypowie się w tym temacie?

Ja mam Gainwarda 512 z 2 slotowym chłodzeniem (chłodzenie palitowskie tylko że czarne i z obudową) i nie narzekam. Lekkie OC, wentyl chodzi w miarę cicho chyba że gram w jakieś wymagające gry :) Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nikt nie wie czemu ten palit sie rozni od kazdego innego ?icon_razz.gif

Tamten bez radiatorów taki pasków po boku to mi się wydaje żę to jest 9600gt

 

może to nie niebieski ale nie ma tego po bokach

http://allegro.pl/item333293648_palit_gefo...50_1800mhz.html

 

ta z tymi łopatkami chyab także chłodzi memki

 

może to was zainteresuje

 

http://www.ardero.pl/product_info.php?products_id=16946

 

http://www.ardero.pl/product_info.php?products_id=16296

 

Asus jużwysprzedany ale galaxy nadal jest

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

dlaczego ten palit jest inny niz na kazdych zdjeciach na necie czyt. nie ma tych radiatorków niebieskich?

starszy, gorszy model czy jak ?

i jak on sie ma do galaxymc hp czy gigabyte zalmana ?

Bo to jest najnowsza wersja Palita 8800GT i aktualnie tylko takie sa w hurtowniach

 

Czym sie różnią od innych ...

 

PCB jest nietypowe bo pochodzi od modelu 8800GS 384MB, a co za tym idzie ma 2fazowe zasilanie i złącze HDMI na śledziu zamiast drugiego DVI. Wentylator na tym Palicie bez obciążenia jest cichszy niż Galaxy z chłodzeniem HP (wiem bo mam aktualnie obydwa w domciu :) ) ..zaś sama automatyczna regulacja działa świetnie

 

Dołączona grafika

 

Poniżej mój Palicior z dołożonymi radiatorami na sekcje zasilania

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tak na szybko ....rdzeń bez modów leci na 730(1861) przy zamkniętej i nie wentylowanej budzie obklejonej matami :D, ile memki, nie wiem, ale na kokosy bym nie liczył bo ta niebieska blaszka która ma niby robić za radiator nie za bardzo mnie przekonuje ( nie ma ona styku z głównym radiatorem )

 

Karta nie piszczy, nie puszcza bąków, ani nie wydaje z siebie innych zbytecznych odgłosów. Jest cichutka szybka i tania :)

 

Ogólnie POLECAM :)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ wyniki OC bez modów i zmiany chłodzenia całkiem niezłe :-P , a jak się sprawuje u ciebie galaxy

 

ps

ale paskuda B-)

sprawdziłem tylko która cichsza i lepsiejszą zostawiłem :) ...druga od razu poleciała do klienta wiec nie dane mi było sprawdzić OC

 

a że paskuda to sie zgadzam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie może nie do końca w temacie ale częściowo dotyczące 8800 GT. Chciałbym dokupić regulator obrotów wiatraka na mojej karcie tylko że końcówka jest 2 pin-owa a wszystkie regulatory posiadają wejścia posiadają 3 pin-owe. Stąd też moje pytanie czy dwa pin da radę wcisnąć w 3 pin albo czy może są odpowiednie przejściówki (ja przynajmniej takich nie znalazłem).

 

Dzięki z góry za info

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki

 

Mam tę kartę z morele(co byla po 570 przez moment)

Karta ma pamięci hynix, na razie ich nie kręce. Rdzeń poki co puściłem na 700/1750, na razie styknie.

Nie testowalem na stocku, tylko od razu założyłem AC Accelero X1, temperatury w spoczynku na OC to 42stopnie(tyle co moj wczesniejszy 7900GS), w obciązeniu wzrasta do 52 stopni.... - i żeby niebyło-odczyt z RT, 2.08.

 

Tylko 9220 pkt w 3dmarku 2006, ale to wynik słabego(relatywnie) procka

 

Czego mi brakuje - trybów 2d/3d i np zegarow GPU 300/700...musze poszperać czy warto ryzykować z modyfikacją biosu. Po prostu nie chcę by w 2d zarła tyle prądu.

 

Poki co, po tescie w COD4 jestem zadowolony.

 

Edit

 

Przypomnialo mi sie ze koło sekcji zasilania, niedaleko PEG zauważyłem 2 bolce, jakby do zalożenia i zrobienia zwarcia...ciekawe do czego to służy

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gainwarda 512 z 2 slotowym chłodzeniem (chłodzenie palitowskie tylko że czarne i z obudową) i nie narzekam. Lekkie OC, wentyl chodzi w miarę cicho chyba że gram w jakieś wymagające gry :)

Właśnie odebrałem Gainwarda BLISS 512, z takim samym chłodzeniem. Nie warto było chyba dopłacać do wersji golden sample ponad 100wke.. Kupiłem za 608zł.

Póki co super zadowolony jestem, jest cichutku, wygląda wszystko porządnie. Gainwardy mają 4 fazowe zasilanie, a myślałem że tylko Pality :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie to samo? :blink:

No dobra -zakończyłem badanie kliniczne mojej karty Galaxy 8800GT CM HT.Oto wyniki:

Przedmiot badań -dodatkowe zasilanie(o rany -Galaxy to potrafi :lol: ).

Sposób badań -no...wypięcie go(tego głębiej zostawiając "narożne").Grafika testowana cały czas po OC(zworka "na prawo") 732/1836/2202 lub 702/1890/2202

Co badano -stabilność, wydajność, napięcia ,temperatury ,użyteczność i sensowność zasilania dodatkowego.

Co wyszło -a to co przewidywałem czyli to zasilanie ma kontekst tylko marketingowy(no i można pokadzić lamie jakiejś -"zobacz ile smok musi prądu dostać").Szczegóły?A proszę bardzo:

Gry -bez zmian

Marki -bez zmian

Temperatury -bez zmian

Napięcia -bez zmian

Ogólnie -bez zmian

Czas testu -a jakoś ponad 3 tygodnie i ..trwa nadal ze zmianą statusu(na normal z tested)

Straty własne -brak

Zysk -a kabli mniej w budzie(przejściówka w szufladzie) i "pokazałem im ,ze kłamią" :lol:

Wnioski -psu(od pies nie od PSU=zasilacz :wink: ) na budę to dodatkowe zasilanie.Żartowałem nieco ale na serio to nie widzę sensu wtykania tego babola w grafę.Kompletny brak różnic.Aby nie być gołosłownym użyłem nawet dwóch mierników wysokiej klasy.Nic, kompletnie nic nie zmienia ta wtyczka.To już druga wtyka w oko Galaxy.W 8600GTS tej firmy wpinałem dodatkowe zasilanie okazyjnie(jak kupiec nadchodził).A też była po OC.Szybki test na 88GT kolegi(tyle, że dwuslotowy "boski wiatr") potwierdził wyniki "badań" -wpinanie jak CD w aucie na lusterku zawieszone: nie pomaga ,a wręcz przeszkadza(kabelki) :wink: .Dla chętnych...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie to samo? :blink:

Co gainward i palit ? Nie to samo, inne pcb( gainward ma inny układ kondensatorów, i czerwone pcb).

Ustawiłem dla picu 735 na rdzeniu bez zmiany jakichkolwiek napięć( z resztą nie wiem jak/czym :lol2: ), leci sobie teścik, artów brak, temp w stressie gpu ~50*. Dalej jest cicho, ale widze że te blaszki na pamięciach gorące jak pierun.

 

Edit:

Skończyło

Teraz

743 na rdzeniu+ 966 na memkach , teścik leci, artów nie widać.

BTW:

Czym podkręcacie swoje karty, i czym zmieniacie napięcia jeśli karta nie ma zworki jak mój gainward ?

Ja póki co kręce w nTune...

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

-jak zwykle świetna recka :lol:

czyli ten dodatkowy power to takie galaktyczne ultra-durable... :lol2:

Dziękuję za uznanie trudu badacza :wink: .Wiesz co?A może ja od początku źle myślałem -może tam wcale nie ma dochodzić prąd...może karta go produkuje :lol: :lol: .Ech....niedługo pewnie zaczną montować wentylatory ,które się nie kręcą.Ale potwierdzam całkiem poważnie -wtyka jest jakby jej nie było.Jedyny plus(znalazłem -a jakże!) -łatwiej kartę się wyjmuje ze slotu ,bo wygodnie trzymać za dwa gniazda zasilania.To taki niuans dla koneserów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie to samo, ale jedna firma ... A może jeden zlepek firm, kto ich tam ...

No właśnie , niby to samo ale inne :)

 

Dziękuję za uznanie trudu badacza :wink: .Wiesz co?A może ja od początku źle myślałem -może tam wcale nie ma dochodzić prąd...może karta go produkuje :lol: :lol: .Ech....niedługo pewnie zaczną montować wentylatory ,które się nie kręcą.Ale potwierdzam całkiem poważnie -wtyka jest jakby jej nie było.Jedyny plus(znalazłem -a jakże!) -łatwiej kartę się wyjmuje ze slotu ,bo wygodnie trzymać za dwa gniazda zasilania.To taki niuans dla koneserów :rolleyes:

Na radku bez tego dodatkowego zasilania wyskakiwał komunikat zaraz po włączeniu kompa i bez tego komp sie nie włączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no i po co ja specjalnie z chaty targałem jeszcze jeden kabel do PCI-E... Ale jak juz przywiozlem to niech bedzie podlaczone. Tak "profilaktycznie"

EDIT.

A praktycznie to nie chce mi sie otwierac budy :D

 

No właśnie , niby to samo ale inne :)

Na radku bez tego dodatkowego zasilania wyskakiwał komunikat zaraz po włączeniu kompa i bez tego komp sie nie włączał.

Jak to, to najpierw sie nie wlaczal a potem byl komunikat czy na odwrot ? Najpierw byl komunikat a potem sie nie wlaczal ? Bo juz nie rozumiem ... Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no i po co ja specjalnie z chaty targałem jeszcze jeden kabel do PCI-E... Ale jak juz przywiozlem to niech bedzie podlaczone. Tak "profilaktycznie"

EDIT.

A praktycznie to nie chce mi sie otwierac budy :D

Jak to, to najpierw sie nie wlaczal a potem byl komunikat czy na odwrot ? Najpierw byl komunikat a potem sie nie wlaczal ? Bo juz nie rozumiem ...

Komp się włączał, ale jeszcze przed biosem wyskakiwał komunikat na czerwono że Uwaga że kabel dodatkowego zasilania jest nie podłączony i że proszę to zrobić.

Bez podłączenia kabla nie dało sie uruchomić komputera, chyba że lubimy wpatrywać się w jeden i ten sam text :)

 

Edit:

 

Nie znalazłem na dysku żadnego 3dmarka :lol2:

Musze coś ściągnąć, porównać .

memki przeszły @2000.

Idę spac mam dość, ząb mnie tak napierd...a że @##$

post-15179-1207167732_thumb.jpg

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dziękuję za uznanie trudu badacza...

Nie ma za co - zasługujesz na uznanie :wink:

Z tym prądem to nie głupia sprawa. Może dostaniesz mniejszy rachunek...

A poza tym jeśli chodzi o ergonomię uchwytu to też pokłon dla Galaxy - nie bawili się w jakiś tam nowy design, badania, crashtesty nowego uchwytu dla lepszego wyjmowania, tylko sRU!! - gniazdo energii razy dwa i po sprawie! Ehh Ci konstruktorzy. Wiedzą jak ukręcić bat z g*** :lol2:

 

Btw, co sie bardziej opłaca kręcić - ropy kosztem shaderów czy na odwrót?

SHADERY są najważniejsze! (autopsja i wiele razy powtarzano to na tym forum) :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHADERY są najważniejsze! (autopsja i wiele razy powtarzano to na tym forum) :damage_wall:

No, ta zasada w 8600gt miala ogromne przelozenie na wydajnosc. Natomiast tutaj jest az 16 ropów, no i pojawilo sie kilka wypowiedzi, zeby kręcić przynajmniej synchronicznie, bo ropy są równie ważne, jak shadery. Ja zjechałem do 670 na rdzeniu zeby podbić do 1728 na shaderach i minimalnie na + w crysisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ta zasada w 8600gt miala ogromne przelozenie na wydajnosc. Natomiast tutaj jest az 16 ropów, no i pojawilo sie kilka wypowiedzi, zeby kręcić przynajmniej synchronicznie, bo ropy są równie ważne, jak shadery. Ja zjechałem do 670 na rdzeniu zeby podbić do 1728 na shaderach i minimalnie na + w crysisie.

A ten magiczny Galaxy ze specjalna zworka i super zasilaniem dwuwtyczkowym i bajeranckim chlodzeniem nie lata wyzej. Toz zwykle referenty wiecej robia bez zadnych modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...