Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam kartę ta co w sigu, nie kręcona.

Co jakis czas pojawia sie problem:

-moniek robi sie czarny, resetuje, sygnal dwa razy i nic, wyłączam z listwy, potem już jest okk, co to może być ??

Stery nV Drivers 171.23 WHQL by Czarny

A skąd pewność ,że to wina karty?Długo ją masz?Jaka była uprzednia?Sądząc po Twoim sigu OC nie jest Ci obce chyba....

Może karta jako całkiem mocna jednostka zmusiła do galopu resztę i gdzieś "popręgi" puściły?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Witam

 

mam kartę ta co w sigu, nie kręcona.

Co jakis czas pojawia sie problem:

-moniek robi sie czarny, resetuje, sygnal dwa razy i nic, wyłączam z listwy, potem już jest okk, co to może być ??

Stery nV Drivers 171.23 WHQL by Czarny

sądząc po Twoim avatarze, to chyba "DARK SIDE" nie powinna być dla Cienie niczym obcym :lol2:

(żart)

POważnie mówiąc, to albo już dostała kiedyś za dużo papu i teraz sie wywala, albo może rzeczywiście nie łapać się w relacjach z resztą sprzętu.... Sprawdź czy problem się będzie powtarzał, gdy puścisz cepa na defie... Sprawdzić też możesz inne stery. U mnie np. na oficjalach 169.21 BS pojawił się TYLKO kilka razy i TYLKO NA GRZE ASSASSINS CREED i śmiem Twierdzić, że to przez "beta" wersję tej gry...

 

 

Znośne...

Jak wiadomo dla każdego jest głośno inaczej.

Dokładnie jak mówisz.

Cisza dla mnie będzie hałasem dla kogoś innego i t d. . .

Ja i tak wziąłbym tego Leadteka, głównie ze względu na cenę. No i nie wierzę, żeby był aż tak głośny, zwłaszcza, że więcej i tak będziesz siedział pewnie przy kreśleniu niż machaniu szabelką, tudzież nawalaniu z shotgun'a

 

pozdro

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność ,że to wina karty?Długo ją masz?Jaka była uprzednia?Sądząc po Twoim sigu OC nie jest Ci obce chyba....

Może karta jako całkiem mocna jednostka zmusiła do galopu resztę i gdzieś "popręgi" puściły?

A czy ja napisałem ze to wina karty :)

Mam ja od 2 miesięcy, wcześniej była x800gto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do testowania grafy starczy:

FUR najlepiej minimum 1280x1024 i 32xAA i MINIMUM 20 minut

3dmark06 MINIMUM 2-3 razy -i to raz za razem, przy czym u mnie najbardziej newralginczny punkt to test ze światełkami latającymi w lesie. Jesli ten test przechodzi, zawsze caly mark przechodzi. Tylko na tym ww tescie mi sie mark06 wywalał, np przy za wysokich taktach gpu (powyżej 756) i spu (powyżej 1944).

Na koniec test w praniu-czyli POGRAJ W CRYSIS w miejscach, gdzie naprawdę dużo się dzieje, w dżungli... Im dłużej pograsz, tym test jest bardziej wiarygodny ;]

A ja powiem...guzik prawda ;)

 

FUR test grzeje gorzej jak sie wlaczy AA...przynajmniej u mnie...screeny gdzies wczesniej wrzucalem w tym watku...fura lepiej rabic bez AA ale z AF 16X :) no i kolejnym problemem jest ze fur sie nie wiesza...fur sypie mikroskopijnymi artami ktore ciezko zauwazyc...ale jak sie czlowiek zawezmie to zauwazy ;)

 

3dmark06 i 3dmark05 pozwalaja na wiecej niz 3dmark03 jesli chodzi o OC :) Sprawdzane na 8600GT po vmodach i 8800GT...czesto na wysokich taktach 06 i 05 przechodzily bez problemow a 03 sie zawieszal...

 

Crysis...owszem ale tez nie do konca ;) Hm...testowalem w 1280x1024 z AF 16X i AA 4X + natural mod i petelki krecily sie po kilka godzin :) Bez zwiech...bez artow...to samo kilkugodzinne granie...myslalem ze jest stabilnie dopoki nie wlaczylem gry SEGA Rally...jakiez bylo moje zdziwko gdy moj niby juz stabilny (smarki lataly, crysis latal, fur latal, chyba nawet ATITool latal) 8800GT sie zawieszal :D zmniejszylem ciutke ROPy i gra przestala sie wieszac :D Ustawienia SEGA Rally to 1280x1024 AF 16X AA 4X...

 

Co dziwne bardzo czesto jest tak ze jak ATI Tool ma jakies waty to sie okazuje ze wkoncu jakas gra predzej czy pozniej zacznie sie kaszanic...jak w ATI Tool czysto to nie ma bata zeby cokolwiek sie zwieszalo...tyle ze mi tez sie wydaje ze ten test troche "nadpobudliwy" jest ;) Ale z drugiej strony tak samo bylo na 86GT i tak samo jest teraz na 88GT...

 

Podsumowujac...poza syntetykami...to jedna czy dwie gry nie moga byc wymiernikiem stabilnosci ;)

 

Oczywiscie...jesli ktos gra tylko w te gry i ma na nich "stabilnie" to wszystko OK...ale mi sie wydaje ze stabilnosc oznacza "zawsze i wszedzie" :P

 

Ja podzielam zdanie usera miron72 z wiele tych super wysoko latajacych 88GT to karty tak naprawde niestabilne i slabo przetestowane...

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Ja podzielam zdanie usera miron72 z wiele tych super wysoko latajacych 88GT to karty tak naprawde niestabilne i slabo przetestowane...

To prawda.

 

A co do FUR'a to jak mi zaczal wywalac arty (ale to jak juz mocno pogoniłem karte i chlodzenie mialem na low) to byly one bardzo widoczne.

Zwroc tez uwage, ze w moim poscie chciałem powiedzieć właśnie to, co ty- czyli że test w 10 min to du*pa a nie test - pewność stabilności ustawień uzystkuje się po wielu wielu godzinach grania i testowania syntetycznego... z naciskiem na granie, bo przeciez nie w smarka sie gra! ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

 

A co do FUR'a to jak mi zaczal wywalac arty (ale to jak juz mocno pogoniłem karte i chlodzenie mialem na low) to byly one bardzo widoczne.

Zwroc tez uwage, ze w moim poscie chciałem powiedzieć właśnie to, co ty- czyli że test w 10 min to du*pa a nie test - pewność stabilności ustawień uzystkuje się po wielu wielu godzinach grania i testowania syntetycznego... z naciskiem na granie, bo przeciez nie w smarka sie gra! ;)

pozdro

I wlasnie trafiles w dziesiatke...8800GT sie kupuje zeby sobie pograc w nowe gry w wysokich detalach...i tak naprawde nie ma roznicy czy karta bedzie latac 700/1728/950 czy 800/1998/2200 bo i tak dzieki niej radocha z nowych gier jest niesamowita :) Sie niezdrowo podniecam bo to moja pierwsza karta z wyzszej polki ;) Wczesniej mialem 6600GT, 7600GT, 8600GT vmod wiec karty duzo slabsze od 8800GT...

 

No chyba ze ktos sie bawi w polepszanie wynikow smarkow to i owszem...wtedy kazdy takt sie liczy :) Tyle ze to juz sztuka dla sztuki (ja tam lubie sie w to bawic ale teraz za duzo w sieci sie pojawilo samozwanczych OC MASTA ;) )

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem ze to wina karty :)

Mam ja od 2 miesięcy, wcześniej była x800gto

Ty nie napisałeś -tytuł wątku zrobił to za Ciebie :wink: .Jakbyś podejrzewał procka to chyba byś tu nie pisał....Spróbuj zrobić tak jak proponuje dia8el.

@Klosiak -ta wyższa półka to długo nie trwa.Jak pomyślę o drżeniu rąk jak wypakowywałem 6800 swoją od Leadteka :lol: .Dziś wypakowując ją raczej rżenie niż drżenie byłoby adekwatne.Normalka -czas płynie.Dlatego też sie podkręca kartę często -ma być gotowa na np.Far Cry 2 i inne.Mocy karty i bicepsa nigdy za wiele B-)

Co do mojej 88GT to z żalem przyznam iż mimo lajtowych temperatur i stabilnego napięcia(miernik) takty z sigu są "zamknięte".To znaczy -chodzi też czasem na mniej ROP więcej US ale nie aż tak wysoko i długo ,by sie tym pochwalić.W markach lepiej dużo ale...mój procek jak je puszczam ma taki wzrok ,że czuję się jakbym staruszkę pod tramwaj popychał :rolleyes: .

W grach wiadomo wielu trzeba testować dla pewności ale...te gry też nie są same z siebie czasem zbyt wiarygodne.Wspomniana SEGA RALLY robiła jaja pamiętne na przeróżnym sprzęcie po i przed OC.Ogólnie dopiłowywanki z konsol niezbyt IMO się do testów nadają(i często do grania też hehe).Taki Asasyn "beta" też dobry przykład -ktoś pisze "ludzie co z moją grafą, bo mi się Asasyn wywala?!", a koleś z Ubisoftu czyta i panika :"Chryste -chyba nie zamknąłem kanciapy na noc z matrycami" :lol: .A gra nie dopieszczona jeszcze no Ubi nie słynie z dopieszczania(komuś pomogły ich patche?)

Kto czyta wątek o sterownikach Sidebanda wie w czym rzecz -chodzi o Pro Street.Nie z konsoli ale też ciekawie.Niby cięło na różnych sterownikach, a na jakimś nie(te dobre, te złe itp.) ,a potem nadszedł patch i...te dobre i te niezłe :wink: .Więc nie zawsze karta czy sterowniki.Ja lubię do testów używać Sancturay Unigine 0.4, 3Dmarka 03 i 06 ,a z gier Crysis, Rainbow Six LV, Hellgate London w Vista, Asasyna w Vista(bo w XP mi...tnie :blink: ), jakieś "ścigałki" z dużą ilością FPSów(Most Wanted dajmy na to), Wiedźmina(też ciekawe ścinki z winy gry ,a często mylnie rozpoznane jako problem hardware)...To taki mój zestaw.W tym ,że co najmniej jedna czy dwie muszą być na Unrealu 3.FUR używam też chętnie jak coś zmieniam w WC -do testów chłodzenia głównie.

Jakby nie narzekać to 8800GT i Radeony 38xx nieco zmieniły na rynku.Teraz naprawdę spora moc jest stosunkowo tania.W sumie tylko Crysis się opiera.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś ze swej strony powiem - jak ktos szuka minimalistycznego pod wzgledem cenowym rozwiązania i ceni ciszę to dowolna karta 8800gt(Leadtek, inno3d) i silencer v5 lub accelero x1 (jak u mnie, po minimalnych przeróbkach...ktore polegaly nie na piłowaniu(bezsens), a wybiciu ?zaczepów? nie pasujacych do PCB)

 

Przy accelero pozostaje jeszcze tylko grzebnąć w biosie i zwiększyć minimalne obroty wiatraka z 29 na 70%(niesłyszalne) i zwiększanie obrotow do 100 przy temp wiekszej niz 50 stopni...i przy zegarach 700mhz temp nie przekracza w stresie 58 stopni :)

 

Przy czym musze przetestować jeszcze tego leadteka...mam go dopiero 2 dni a poki co to mam freezy czasowe w 3d po przekroczeniu 730...750mhz

papu z zasilacza brak, albo papu na rdzeniu...

 

czy ktos wie do czego moze sluzyć zworka obok złącza PEG na karcie?

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

ja dobrze wiem ze obecnie sprzet sie szybko starzeje...a zwlaszcza karty grafiki...ale postanowilem dac szanse 8800GT i zobaczymy na ile mi starczy...poki co to mam monitor CRT wiec sobie glownie w 1280x1024 gram ;)

 

nie musisz mi tlumaczyc niczego odnosnie OC bo tez lubie duzo czasu spedzac na komputerem "dopieszczajac" jego takty :D

 

co do metodologii testowania stabilnosci to moje zdanie jest takie ze kazdy niech robi wedle uznania...bo jednemu pasi smark stable...innemu pulpit stable a jeszcze innemu cos tam stable...tyle ze mi sie glownie nie podoba nowa moda, ktora nastala w stylu: "kupilem CPU albo GPU...walnalem takty na pale...windows dziala...gry sie zawiesza od czasu do czasu...ale ja jestem gosc bo robie 800MHz na rdzeniu a inni nie moga ponad 750MHz wyjsc i psiocza na swoje karty"...mysle ze wiesz o co chodzi ;)

 

co do SEGA Rally to w moim przypadku ewidentnie zwiechy powodowalo OC :) tempy w normie (nie wiecej niz 70'C) ... wystarczylo zjechac z OC GPU o 10MHz w dol i jak reka odjal :D

 

a co do Unigine Sanctuary to tez wczesniej juz wspominalem...test po kolo 30 minutach zaczyna wyswietlac balnk screena...a co najlepsze temperatury na GPU sa takie jakby cos sie rysowalo...jakis blad dema moim zdaniem bo mialem to samo na 86GT i 88GT...testowane na stock i po OC...wiec jak widac roznie to bywa :)

 

heh...8800GT ladnie namieszal na rynku i w sumie sprawil ze mocna karte moze sobie przecietny gracz...oczywiscie pomijam to co sie dzialo przez pierwsze 3 miesiace z cenami tej karty w PL...wtedy mnie ewidentnie cena zniechecila do zakupu i sobie sprawilem 8600GT Sonic+...ale obecnie to jest bardzo przyzwoicie (+ jeszcze troche tansze i troche slabsze 9600GT) a tak wogole to sie przymierzalem do radka 3850 ale jak zobaczylem ze moge doplacic 100zl i miec 8800GT to radek przestal dla mnie istniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem -chęć na Radeona po dłuższej przerwie(poprzednie do dziś przeklinam i ich sterowniki).Te 38xx są całkiem niezłe.Ale jak zobaczyłem Galaxy moje za 750 wtedy to.... :rolleyes: .Myślałem -znów będzie pięknie i szybko ,bo to Galaxy...No cóż -jest dobrze ,bez cudów ale też bez konieczności słuchania cewek czy czekania na rev.2.Jeszcze resztę platformy muszę zmienić i na jakiś czas styknie.

Wiecie co -przydałoby się jakieś "odkrycie" nieoczekiwane czy coś ,bo się wątek zapętla powoli :D .W zasadzie niewiele zostało do wałkowania.Ja ciągle się nieśpiesznie szykuję na zmianę nastawów dla 2D i uklecenie mini bloczku na "górną połać" sekcji zasilani czyli na grzbiecie.W sumie wystarczy lekko sklepana rurka tyle ,że mocowanie i sens zabiegu budzą mój niepokój.No nic -jutro sobota to sie zachla i coś się pewnie wyklaruje w "poluzowanej głowie" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci tej nie przysłali hehe:

http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/ka...ce_8800_gt.aspx

A karta...cóż -niewiele ja akurat mogę powiedzieć ponad to ,że ma wyższe zegary i chłodzenie dwuslotowe udające ,że jest czymś więcej niż opuchliną referencyjnego.Jednak wybrałbym Leadteka za 570 plus cooler z wyboru.

Ta z Twojego linka ma w nazwie EXO.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Radzę uważnie obserwować ceny GTSów - ja obserwowałem i mam go za 727zł z agito.pl. Ceny wahają się raz w góre raz w dół.

Ja gdybym teraz miał ok 700zł, to na pewno nie podniecałbym się możliwością zakupu GTS, tylko brałbym np. tego Leadtaka 88GT za 570zł i dodałbym inne chłodzenie. Na takim zestawie przeczekałbym do następnej generacji kart, bo różnica w wydajności GTS vs GT zupełnie nie przekonuje do dołożenia kasy dla GTS.

Jak już pisałem: na dzień dzisiejszy GT wystarcza mi w zupełności - GTS to już bym kupował dlatego, żeby sigiem kozaczyć... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym teraz miał ok 700zł, to na pewno nie podniecałbym się możliwością zakupu GTS, tylko brałbym np. tego Leadtaka 88GT za 570zł i dodałbym inne chłodzenie. Na takim zestawie przeczekałbym do następnej generacji kart, bo różnica w wydajności GTS vs GT zupełnie nie przekonuje do dołożenia kasy dla GTS.

Jak już pisałem: na dzień dzisiejszy GT wystarcza mi w zupełności - GTS to już bym kupował dlatego, żeby sigiem kozaczyć... :wink:

Pięknie powiedziane. :D

 

Chociaż wolę moją Gigabyte. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. tego Leadtaka 88GT za 570zł i dodałbym inne chłodzenie. Na takim zestawie przeczekałbym do następnej generacji kart, bo różnica w wydajności GTS vs GT zupełnie nie przekonuje do dołożenia kasy dla GTS.

Otóż to.A za zaoszczędzone pieniądze dofinansowałbym platformę(czyli jej wymianę) lub inne dziedziny życia.Owszem -GTS jest mocny ale właśnie ta ilość mocy w stosunku do dokładu...no nie dla mnie.A jeszcze trzeba zerknąć jaki sprzęt ma costi.Zbliżony do mojego ,a na moim 88GT się dusi i batoży procka("szybciej dziadek, szybciej -ale ale!!")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci tej nie przysłali hehe:

http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/ka...ce_8800_gt.aspx

A karta...cóż -niewiele ja akurat mogę powiedzieć ponad to ,że ma wyższe zegary i chłodzenie dwuslotowe udające ,że jest czymś więcej niż opuchliną referencyjnego.Jednak wybrałbym Leadteka za 570 plus cooler z wyboru.

Ta z Twojego linka ma w nazwie EXO.

Co ciekawe, na stronie producenta sa zdjecia tych kart z referencyjnym chlodzeniem.

 

Ale chyba rzeczywiscie pojde na taniosc i wezme Leadteka, bo Accelero S1 juz mam, wiec chlodzenie na karcie mi zwisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to w broszurce jaką zasypali klatkę schodową jest też z referencyjnym i ma napisane taktowanie CPU.No no -oni to się znają hihi.Uważam ,że do Twojego(jak i mojego) konfigu 8800GT jest "aż za".I na nastepnym też będzie nieco "aż za" u mnie ,bo core tak ale na quada się nie szykuję.Kupisz -zobaczysz.Tego nie da się przekazać ale moc tych kart w tej cenie powala.Leadtek to moja "love" przed Galaxy.Kręciły się świetnie.Ostatnia co ich miałem to "miedziany" 6800(fajny był).

EDIT -romans z Galaxy też już skończony.Małe cwaniaczki są i tyle...Chodzi mi MSI/Leadteka po głowie lub coś z amerykańskich...Ale to kiedyś

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że stałem się nabywcą karty 8800GT firmy Club 3D o której nikt tutaj nic nie pisał postanowiłem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Na początek kilka zdjęć:

 

Na start zdjęcie samej karty z oryginalnym chłodzeniem

 

Dołączona grafika

 

Porównanie rozmiaru w stosunku do mojego starego Gainwarda 7900GS

 

Dołączona grafika

 

Kostki pamięci Samsunga

 

Dołączona grafika

 

Fabryczne chłodzenie - niby heatpipe ale jakość wykonania daje do myślenia no i za mały, szybkoobrotowy wiatraczek, można powiedzieć że dość uciążliwy :blink:

 

Dołączona grafika

 

Zmiana na ZALMANA z potencjometrem wymontowanych z 7900GS pozwoliła wrócić do ciszy

 

Dołączona grafika

 

Do tego 92mm na sekcji zasilania i dopiero teraz mam spokojną głowę że dziecku nie będzie za ciepło

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po zdjęciach czas na smutne fakty. Mam poważny problem, mianowicie czasami ekran robi sie np fioletowy. Jest to bardzo rzadko i nie zależy od ustawień karty. Czy to możliwe że to kwestia sterów ? Jeśli macie inne podejrzenia to proszę o sugestie. No i druga sprawa to problemy z włączeniem kompa. Czasami komp nie chce się włączyć za pierwszy razem. Mam MSI Neo2 FR i słyszałem o podobnych problemach. Jak się juz włączy to wszystko jest cacy. Jestem przyzwyczajony do tego że zawsze wszystko gra i nie ukrywam że mnie to denerwuje. Karty jeszcze nie kręciłem bo nie mam chyba ku temu odpowiedniego sprzętu. Mowa o zasilaczu TAGAN 430 W który musi dać amu E4500@3GHz 4GB ramu, 3x250GB, 2x500GB, 4 wiatrakom i 2 napędom. Jak ją pokatuję to dam znać. Na razie miałem około 11800 w 2k6 na taktach 690/1650/1900. Na bieżąco będę edytował posta więc od czasu do czasu można zerknąć.

 

Proszę o sugestie co może być nie tak - stery ? Co powinienem zrobić ? Kartę kupiłem 4 tygodnie temu za 560 zł oryginalnie zapakowaną nowiutką, sprowadzoną z zagranicy, przez co bez gwarancji.

Edytowane przez Komornick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej komus poradzilem zwieksz taktowanie PCI-E na 104-106 MHz w BIOSie (najpierw go zaktualizuj do najnowszej wersji). Wgraj tez zmodowane stery z tego forum (znajdziesz przez szukajke).

 

A tutaj cos dla posiadaczy Galaxy 8800GT ktorych ciekawi zworka JP4 i to co sądzi samo Galaxy na temat jej uzywania:

 

Hi,

I've got one question about the graphic card from the topic. Because there is JP4 jumper on the PCB and I know that

changing it's position I'm raising the GPU voltage to ~1.32V. Is it ok to have it all the time while using card ? Or does it

affects to the card negativly ?

Thanks. Hope for fast reply.

Ich odpowiedz:

Dear Valued Customer,

 

We always suggested to keep the setting as original manufacturer default. Otherwise, it will not be covered by the warranty service. And all the cards have been tested for the best result before shipped on market. All the changes afterward may cause the life time of the card shorter. Please noted.

 

Support-Galaxy

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

[...]chyba rzeczywiscie pojde na taniosc i wezme Leadteka, bo Accelero S1 juz mam, wiec chlodzenie na karcie mi zwisa :)

I tego się trzymaj!

 

 

Po zdjęciach czas na smutne fakty.

[..]

Mowa o zasilaczu TAGAN 430 W który musi dać amu E4500@3GHz 4GB ramu, 3x250GB, 2x500GB, 4 wiatrakom i 2 napędom. Jak ją pokatuję to dam znać. Na razie miałem około 11800 w 2k6 na taktach 690/1650/1900. Na bieżąco będę edytował posta więc od czasu do czasu można zerknąć.

Proszę o sugestie co może być nie tak - stery ? Co powinienem zrobić ? Kartę kupiłem 4 tygodnie temu za 560 zł oryginalnie zapakowaną nowiutką, sprowadzoną z zagranicy, przez co bez gwarancji.

No ja już widzę tu kolejny raz takie objawy u kogoś, kto ma wiele dysków w budzie i zasiłkę rzędu 430... + OC proca i OC karty......... IMHO: po pierwsze primo (jak juz wspomniano 105 w bios, po drugie sekundo: ZOSTAW DO TESTÓW MNIEJ PODPIĘTEGO INNEGO ZŁOMU poza hdd z systemem. trzeba sprawdzic czy nie brak papu...

 

u mnie fiolet pojawial sie TYLKO przy baaaaaaaardzo duzym "over-OC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj cos dla posiadaczy Galaxy 8800GT ktorych ciekawi zworka JP4 i to co sądzi samo Galaxy na temat jej uzywania:

Dear Valued Customer,

 

We always suggested to keep the setting as original manufacturer default. Otherwise, it will not be covered by the warranty service. And all the cards have been tested for the best result before shipped on market. All the changes afterward may cause the life time of the card shorter. Please noted.

 

Support-Galaxy

Taaa....Coś z kolesiami jest najwyraźniej nie teges.Zworka?Nie no -co wy ludzie: jest zbędna i szkodliwa :rolleyes: .Wyniki są bez przełączenia najlepsze.Za to mamy inny super gadżet: dodatkowe zasilanie-chwytadełko.Bestseller!. <_<

 

"Kochany Panie Hieronimie -Pana nowe BMW ma co prawda 8 cylindrów ale dwa są odłączone(zworką hehe).Proszę ich nie włączać!Auto szybciej się zużyje ,a z naszych testów wynika ,że na 6ciu jeździ wyśmienicie i najlepiej.Dodatkowo auto straci prawo do serwisowania i gwarancję gdy Pan załączy te dwa cylindry.Ale auto ma również inne nowinki techniczne -np.dwa wlewy paliwa z jednej strony.Można korzystać łącznie.Z poważaniem....Galaxy"

 

Po kiego te kombinacje jak nie wolno?A dla sprzedaży...Inna sprawa ,że nie mogą napisać "przełącz zworkę brachu i masz tu opis Vmoda na 1.6V.Dawaj czadu -rekordy czekają".To też należy zrozumieć.Sama firma zresztą to potentat podobno ...w Polsce i Indiach czy jakoś tak.A rynek bezlitosny...

Ktoś wie jaki jest rekord papu(czyli V) dla GPU na 88GT?Oczywiście do użytku ,a nie spawania PCB.Cały czas się zastanawiam czemu Galaxy potrzebuje do normalnego OC tyle prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Ktoś wie jaki jest rekord papu(czyli V) dla GPU na 88GT?Oczywiście do użytku ,a nie spawania PCB.Cały czas się zastanawiam czemu Galaxy potrzebuje do normalnego OC tyle prądu.

Ja na Extreme gdzies czytałem o kartach uwalonych przez działanie jakiś czas powyżej 1,4... ale nie pamiętam dokładnie... Pamiętam tylko że koleś to miał na chłodzeniu powietrzem i to był jakiś referat, chyba od xfx...

jak to znajde to zapodam.

 

 

 

PS

a to co odpisał "Support-Galaxy" Symbianowi to zwyczajna kpina! Ta firma naprawdę ostro przekombinowała z tym 88GT. Co za suchar! Nie dość, że to dodatkowe zasilanie to support dla montażu, to jeszcze nie polecają używania zworki, którą sami w tym celu zamontowali.

NO wielkie LOL i krecha dla Galaxy! Ja zakończyłem z nimi przygodę na 7900GS. Teraz już G bym nie kupił!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak z moja karta. :(

Temp GPU i RAMu w zaczeła dochodzic do 90*. Pewnie było by wiecej, ale sterownik sie restartuje i wszystko zaczyna sie od poczatku. Wyglada to tak jakby pasta była zle nałozona, ale jest dobrze nałozona, bo przez miesiac wszystko było ok - tzn idle 44*, stres 60*. Dzisiaj wszystko sie pochrzaniło. Dokładniej po hibernacji(wyszedłem na chwile z domu to pomyslałem sobie, ze nie bedzie chciało mi sie pozniej czekac az właczy sie komp to sobie zhiburnuje gada). Odpaliłem WiCa, gram gram, az tu nagle siup czarny ekran, restart sterownika i gram dalej, mysle ok, pewnie jednorazowy wybryk karty, ale niestety mam tak przez cały czas.

Warto dodac jeszcze, ze radiatory z regulatorów zasilania odpadły. Czyżby od zbyt wysokiej temp(?) A, sprawdzałem organoleptycznie - karta wydaje sie byc goretsza, ale ona zawsze była goraca, wiec nie moge byc pewien. Własnie dotknałem tył karty, tam gdzie znajduje sie GPU. Mało co nie poparzyłem sie - sekunde przytrzymałem palec i juz parzyło... wczesniej to miejsce było jednym z najchłodniejszych na karcie. :(

W idle temp sa w porzadku.

Przetestowane Furem.

Dołączona grafika

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mail od Galaxy spowodował drobne zamieszanie. Nalezy sie slowo sprostowania. Wiec od siebie powiem ze rowniez nie mam bladego pojecia po jaka cholere daja do dyspozycji taka zworke ktorej nie zalecaja uzywac a sami ją seryjnie montują. Jest to dla mnie co najmniej nieuczciwe w stosunku do klienta ktory takową karte zakupił. Skoro jest taka mozliwosc to dlaczego nic o tym nie pisza? Ehh, bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mail od Galaxy spowodował drobne zamieszanie. Nalezy sie slowo sprostowania. Wiec od siebie powiem ze rowniez nie mam bladego pojecia po jaka cholere daja do dyspozycji taka zworke ktorej nie zalecaja uzywac a sami ją seryjnie montują. Jest to dla mnie co najmniej nieuczciwe w stosunku do klienta ktory takową karte zakupił. Skoro jest taka mozliwosc to dlaczego nic o tym nie pisza? Ehh, bez sensu...

Przeciez jezeli zapewni się karcie odpowiednie chłodzenie (głownie chodzi mi o sekcje zasilania) to i tak nic sie złego nie stanie. Co za róznica, czy karta pożyje 5, czy 10 lat, skoro po 2-3 juz się prawie do niczego nie nadaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka pilka.

Galaxy 8800gt wersja dwuslotowa, zakupielem dla szwagra w prolinie...jak podlaczylem odpalilem kompa zamarlem, myslalem ze zaraz ucichnie....e tam...mysle riva tuner i przykrece ee tam....

Doczytalem wkoncu ze sa 2 serie jedna z 2 zylowym druga z 3 zylowym kablem, bo galaxy wycofal partie ktora ma regulacje temp bo sie przegrzewala...

na stronie proline pisze;

"Zapewnia cichą i komfortową pracę urządzenia.

Cooler został wyposażony w funkcję THERMAL CONTROL. Jej zadaniem jest automatyczne dostosowanie szybkości wiatraka do temperatury rdzenia graficznego. Finy wiatraka posiadają wyprofilowane łopatki, które dodatkowo podnoszą jego wydajność. Ramiona wiatraczka ułożone są pod kątem, co zwiększa ich powierzchnię."

 

Jak sadzicie mozna to reklamowac czy raczej podlega to wymianie od reki? Szfagrowi to nie przeszkadza w sumie, ale mnie krew zalewa w tym prolinie co oni wyrabiaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Jak sadzicie mozna to reklamowac czy raczej podlega to wymianie od reki?

Szybka pilka = zapomnij

 

EDIT: tzn nie zrozum mnie źle-życzę Ci powodzenia i wymiany na coś cichszego..., ale jak znam życie to Cie oleją...

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka pilka.

Galaxy 8800gt wersja dwuslotowa, zakupielem dla szwagra w prolinie...jak podlaczylem odpalilem kompa zamarlem, myslalem ze zaraz ucichnie....e tam...mysle riva tuner i przykrece ee tam....

Doczytalem wkoncu ze sa 2 serie jedna z 2 zylowym druga z 3 zylowym kablem, bo galaxy wycofal partie ktora ma regulacje temp bo sie przegrzewala...

na stronie proline pisze;

"Zapewnia cichą i komfortową pracę urządzenia.

Cooler został wyposażony w funkcję THERMAL CONTROL. Jej zadaniem jest automatyczne dostosowanie szybkości wiatraka do temperatury rdzenia graficznego. Finy wiatraka posiadają wyprofilowane łopatki, które dodatkowo podnoszą jego wydajność. Ramiona wiatraczka ułożone są pod kątem, co zwiększa ich powierzchnię."

 

Jak sadzicie mozna to reklamowac czy raczej podlega to wymianie od reki? Szfagrowi to nie przeszkadza w sumie, ale mnie krew zalewa w tym prolinie co oni wyrabiaja...

Jesli kupowales wysylkowo, to w te pedy odsylaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...