Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

dla Gromitka:

czy nie przyszło Ci nigdy do głowy, że producenci kart graficznych już od dawna wiedzą, że muszą projektować karty wa taki sposób, aby klient mógł je sobie podkręcać? To oczywiste, że już na etapie planowania i testów robi się OC i potem celowo zaniża takty tak, aby przynajmniej te milowe produkty świetnie dały się przetaktowywać. Tak tworzy się historię i renomę. Markę, która ma się kojarzyć z "ukrytym" (ha ha ha ) potencjałem i możliwością "przechytrzenia"(ha ha ha) producenta i wyciśnięcia więcej MHz z tańszego modelu (te już OC są dla tych, co -bez urazy- są zbyt leniwi, by użyć google i poczyać jak zaoszczędzić kasę...). Przecież 8800GT sama w sobie już jest historią. Nie dość że powalała ceną w stos do wydajności (mówię o sugerowanej cenie wejścia), to jeszcze świetnie się kręci. TO samo było choćby z e4300... Tak się robi właśnie biznes!

Więc rzeczywiście nie ma sensu namawiać do nie kręcenia naszych 8800GT, bo nie po to kupujesz samochód sportowy, żeby nie wchodzić nigdy na czerwone pole obrotomierza.... :D

 

Pozdro 4 all

 

 

A teraz mały OT, poniekąd związany jednak z naszymi 88GT ;)

 

tak sobie bowiem obserwuję sytuację na polu boju jednostek GPU o klienta i stwierdzam, że dobrze zrobiłem kupując 8800GT, a nie coś droższego... Może to i lakoniczne i "każdy żyd swój towar chwali" i takie tam...

ale porównania wydajności w ogóle nie przekonują, żeby był sens do kupowania czegoś innego.

Zupełnie już powala mnie śmiech, jak widzę np takie wypociny 9800GX2 :] Totalna porażka w porównaniu z takim 8800GT SLI. Za 1140 zł (2x570 8800GT Leadtek) przecież teraz ma się potwora wydajności!!! Tym czasem najtańsza nową GX2 widziałem za 1450zł :/ To się nazywa segment dla snobów (bez urazy!)

Więc jak już gdzieś pisałem - siedzę na 8800GT do nowej generacji kart, które bedą nie o 3-5 fps szybsze w Crysis, tylko o 30-40 fps. Mam nadzieję, że 2008 r będzie udany pod tym względem. I mam nadzieję, że (AMD)ATI nie skona. NIE dlatego, że wolę ich karty, tylko dlatego, że gdyby ich zabrakło, to już napewno zieloni nie popełnią tak rewelacyjnych cen, jak te, którymi zaskoczyli świat wydając 8800GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mojego Winfasta 8800GT to poki co musze stwierdzić, ze w podkręcaniu jest to CRAP

 

ma limit 697Mhz na rdzeniu przy 1730-1850 na shaderach. Powyzej mam objaw wysypywania sie grafy w postaci paru sekundowego freeza(lub totalnego).

 

niezależne od gry, i od sterowników

 

fur mark sie nie wysypuje, 3d marki też, po prostu w czasie sesji COD4 czy TDU obraz staje, dzwiek leci dalej. Po zmniejszeniu taktów na granice 697 moge wrocic do gry...przeważnie, bądź zrestartować kompa.

 

Bios mod nie pomaga, jedyna zaleta grzebania w biosie to ustawienie chlodzenia na 70%mocy i temperaturki w stresie do 60 stopni(przynajmniej tyle riva tuner wskazuje)

 

której wersji atitool najlepiej używać?bo pomęcze jeszcze troche te karte, a nuż widelec pojdzie ciut wyżej, tylko musze sprawdzić jeszcze chłodzenie...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

jeśli chodzi o mojego Winfasta 8800GT to poki co musze stwierdzić, ze w podkręcaniu jest to CRAP

 

ma limit 697Mhz na rdzeniu przy 1730-1850 na shaderach. Powyzej mam objaw wysypywania sie grafy w postaci paru sekundowego freeza(lub totalnego).

 

niezależne od gry, i od sterowników

 

fur mark sie nie wysypuje, 3d marki też, po prostu w czasie sesji COD4 czy TDU obraz staje, dzwiek leci dalej. Po zmniejszeniu taktów na granice 697 moge wrocic do gry...przeważnie, bądź zrestartować kompa.

 

Bios mod nie pomaga, jedyna zaleta grzebania w biosie to ustawienie chlodzenia na 70%mocy i temperaturki w stresie do 60 stopni(przynajmniej tyle riva tuner wskazuje)

 

której wersji atitool najlepiej używać?bo pomęcze jeszcze troche te karte, a nuż widelec pojdzie ciut wyżej, tylko musze sprawdzić jeszcze chłodzenie...

Pytanie za 100 pkt.: po co chcesz męczyć tę kartę, skoro ewidentnie masz walla na 697? Nie szkoda Ci karty?

Już zresztą tyle razy było wałkowane, że powyżej 700 to już nie ma takiego przyrostu, głównie dlatego, że lepiej dodać więcej na shaderach! Pisałem już kilka razy: 700/1944 daje więcej niż 756/1836! Tak więc pozostaje Ci tylko korzystać z takiego właśnie schematu oc albo sprzedaż karty i zakup nowej (gdzie też - jak wiadomo - nigdy nie ma pewności co wyciśniesz...).

 

PS. Ciekawe ile gier przez ten brak przetaktowania powyżej 700 Ci nie chodzi... A może brakuje Ci 2-3 fps do poczucia komfortu w Crysis?

No chyba, że miałeś zamiar ustanowić jakiś rekord OC...

(i masz już przygotowany bloczek, wentylatory, wypaśną mobo i super szybki ram oraz dobry CPU, np 4 jajka lub 8400... (na tym AMD to ta karta i tak się dusi...))

...to wówczas sorry - rzeczywiście masz problem!

 

Pozdro!

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej nie tak ostro tylko dlatego, że post burzy teorie niektórych o zakupie taniej 88GT.

Mówiąc szczerze też bym był wk^#^%$ gdyby moja karta nie robiła minimum pomijając już procek i inne!!!

Na szczęście moja karta ma większe taktowania standardowe niż ten Winfast robi po OC :D

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

post burzy teorie niektórych o zakupie taniej 88GT.

Co masz na myśli? Jeśli to, że (tanie) jego Leadteki są tak cienkie w OC, to póki co widzę tu pierwszy taki przypadek.

To już burzy teorię opłacalnego zakupu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin "opłacalny" też jest względny bo zazwyczaj występuje w parze z "mniej" lub "bardziej".

 

A post kolegi przypomina, że nie zawsze jest różowo i "opłacalność" może wystąpić w parze z "mniej" przy konkretnym założeniu i oczekiwaniach kupującego...

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odkręć jeszcze procka ,bo sobie popsujesz :lol2: .Znowu wyjeżdżasz z tą swoją filozofią "uwalania" przez nas kart?Wszystko Ci śmiga?A zagraj sobie w coś pod Vista np.Hellgate London w 1280x1024...śmiga?Bardzo bym się zdziwił.Crysis też Ci śmiga?Pewnie odpiszesz ,że masz go gdzieś.A inni niekoniecznie.Ale wiesz co -nie podkręcasz karty, bo masz wybór.My też ,a wielu z nas dobrze(i często jeszcze lepiej) wie co robi.Uwaliłem w życiu tylko jedną kartę i to na skutek uszkodzenia łącza na chłodzeniu czyli mechanicznie(ale moja wina) ,a nie w skutek OC.Cieszę sie Twoim szczęściem standardowych zegarów ale mam prośbę -porzuć protekcjonalny ton i pozwól mi i Innym cieszyć się tym co robią.Bo już nas pouczałeś kilka(naście?) stron temu i...nie posłuchaliśmy więc najwyraźniej nie zamierzamy :wink:

post był w szczególności skierowany do ptysia, który cały czas marudzi, że karta jest be , że syf totalny i że rąbnie o ścianę bo po podkręceniu jest niestabilna i chyba uwalona

 

co do visty to nie mam a że spowalnia wszystko o kilkanaście procent w stosunku do xp to wiem i nie musisz mi przypominać dla tego używam xp :D

co do crysisa to masz rację na levelu z zimą i lotniskowcem to pewnie nie śmiga ale podkręcenie karty też nic nie da przy rozdzielczości 1680x1050 na tychże levelach

 

co do podkręcania kart i straszenia słowami specjalisty bfg to był to taki półżart - kolega diabeł się zorientował

ps: jakby ironia miała nogi i kopnęła cię w d.. to i tak byś tego nie zauważył :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę od kogokolwiek o zrzut ekranu z nibitora z zakładek z częstotliwościami GPU/mem.... z karty, w której działa automatycznie i poprawnie przełączanie trybów 2d/3d

 

przydatne też byłoby zerknięcie na napięcia gpu w tych trybach

 

thx

 

PS. komu sie nie chce zaśmiecać tematu czy coś to poprosze o zrzuty na PW

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Gigabyte 8800GT z "żółtym" Zalmanem. Wczoraj w konńcu wrzuciłem to w kompa i 3D Mark 05 ok, ale COD4 po kilku min. wywalił czarny ekran, ale po chwili zawisu wrócił do gry, ale już przy wychodzeniu do windy zwis całkowity <_<

Na forum pclaba wyczytałem, że to normalka dla tych kart, tzn. większość ma jakąś wade i zalicza właśnie czarne ekrany i zwisy. Podobno z uwagi na fabrycznie podkręcone shader'y ~1700.

Czy ktoś się z tym już spotkał?

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Mam pytanie do posiadaczy Gigabyte 8800GT z "żółtym" Zalmanem. Wczoraj w konńcu wrzuciłem to w kompa i 3D Mark 05 ok, ale COD4 po kilku min. wywalił czarny ekran, ale po chwili zawisu wrócił do gry, ale już przy wychodzeniu do windy zwis całkowity <_<

N aforum pclaba wyczytałem, że to normalka dla tych kart, tzn. większość ma jakąś wade i zalicza właśnie czarne ekrany i zwisy. Podobno z uwagi na fabrycznie podkręcone shader'y ~1700.

Czy ktoś się z tym już spotkał?

LOL

Nic mi nie wiadomo o takich rewelacjach. BS się pojawiają, ale imo nie można jeszcze mówić, że "większość ma jakąś wadę"...

U mnie BSów brak, a karta była goniona... COD4 przeszedłem 2 razy. Nie zawiesiła mi się ani razu, a już na pewno nie miałem BS itp...

 

Rozwiń zdanie "większość ma jakąś wade [...] Podobno z uwagi na fabrycznie podkręcone shader'y ~1700", bo przyznam, że takiej filozofii to jeszcze tu nie słyszałem :D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat gb mogę tylko same superlatywy powiedzieć , aczkolwiek na fabrycznych taktach jest full rock stable, zostawiając gpu na 700 mhz z shaderami można lecieć spokojnie w granicach 1900mhz , jesli zas na gpu damy np 756 mhz to juz ze shaderami jest problem przy 1780 mhz(1,15V, na 1,2V można dać 800mhz , ale shadery oczko niżej) memki na 1050 lecą . Chyba kolezka ma slabszy egzemplarz , ale tak to już w tym biznesie oc jest ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Gigabyte'em wsio Ok na poczatku miałem klopoty ze sterami 174.xx ale po przeczyszczeniu systemu Drive Cleanerem i instalacji sterów 169.21 WHQL i najnowszych DirectowX Nov07 wsio jest full stabilne a poprzedni potrafiło mnie wuwalic po kilu minutach gry w Quake WARS'a i to co ciekawe w tym samym miejscu, Teraz ciesze sie z ciszy jak zainslalowałem Fan Mate 2 i ustawiłem go na 5V temp w stresie QW to max 60st a Idle 41 st. ( Z boku mam nawiew) Chłodzenie naprawdę wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podkręcania kart i straszenia słowami specjalisty bfg to był to taki półżart - kolega diabeł się zorientował

ps: jakby ironia miała nogi i kopnęła cię w d.. to i tak byś tego nie zauważył :lol:

Półżart więc też półserio -zauważyłeś ten niuans?A do tego już drugi raz "półżartujesz" z tym "uwalaniem".Coś tam ci się okazyjnie z tym kopaniem wypsnęło ale...wybaczam(czytaj -nie zajmuje mi to myśli :wink: )

a ja lecę cały czas na standardowych zegarach i jest super - zresztą jak na razie nie widzę sensu żeby podkręcać , raz z ciekawości się trochę pobawiłem ale żeby na co dzień , po co ? jak i tak wszystko śmiga rolleyes.gif a uwalajcie se te karty skoro musicie...

Ja tam nie widzę tu nic o "w szczególności do ptysia" -ogólnie to ja to widzę jako post do ogółu.A sprawa z uwalaniem jest prosta: umiesz się obejść ze sprzętem i masz cierpliwość to nie uwalisz.A jak masz drewniane ręce i "muszę mieć tyle co kolesie na forum" to tylko kwestia czasu kiedy grafika zajęczy...Wiedzę jak podkręcić bezpiecznie kartę(tu -8800GT) można w sieci za popołudnie zdobyć.Dlatego bez sensu uważam pisanie jak do totalnych lam ,że "uwalajcie se te karty skoro musicie".Bo po co?Stań przy bieżni i powiedz sprinterom "wolniej ,bo was stopy będą boleć albo nogę złamiecie" :lol2: .A my tu jesteśmy "sprinterami grafik" -zmuszamy je do "galopu"(i nie czuć ich koniem dodatkowo :wink: ).Capito?No to bez urazy compadre :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winien jestem kilka słów komentarza. Otóż raz miałem BS, ale moze to zupełny przypadek. Poprostu dzisiaj rano czytałem posta na forum PClaba o Gigusiu i duzo osób nazekało na zwisy i BS po pewnym czasie uzytkowania tej karty. Głównie na pierwszą wersje - z memorkami Quimond i Zalmanem Alu - choc byli i tacy co skarzyli sie na obydwie wersje. Tak tylko z głupa o to zapytałem, bo mało mam czasu na gry i na razie tylko kilka pentli 3D Mark 05 ~20900pkt i demko Stranglehold i ok.

Pytam głównie z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe oficjalne sterowniki ver 174.74 tylko że nie są one przeznaczone dla 8800 gt / gts :oops: . Jak se je zainstaluje do 8800 gt to będzie ok? Najbardziej aktualny sterownik dla 8800 gt (169.21) jest denerwujący bo nieprawidłowo odtwarza niektóre animacje np. kopiowania w windowsie (pojawia się różowe tło zamiast animacji).

 

A może ktoś zna dobrą stronkę z modami sterowników nvidia, bo do ati to wiem że są dobre omega drivers. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj co robi Sideband ze sterownikami.Ja używam właśnie 174.74 i nie wiedziałem nawet ,że NV nie podaje obsługi 88GT.I te sterowniki polecam(chyba mam z dopiskiem beta by side czy jakoś tak).Używam dla Visty i XP.

http://forum.purepc.pl/temat/Sterowniki-Bi...p-vista/259698/

 

EDIT -kartę widzę podkręciłeś :wink: .

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Problem mam następujący:

 

na świeżo złożonym kompie (e1260, DFI BloodIron, 2x2GB, Gigabate Zalman A 8800GT, Corsair 520W), z zainstalowanym Windowsem XP Pro SP2 ze wszystkimi poprawkami nie działają mi nowe 3Dmarki.

3Dmark01SE jeszcze się uruchamia i daje wynik 39919, 3Dmark03 restartuje komputer w 4 sekundzie testu CPU2 (z trollami), 3Dmark05 i 06 od razu przy włączaniu daje niebieski ekran z errorem

Dołączona grafika

 

w necie nie mogę znaleźć żadnego podobnego problemu na podobnym sprzęcie. jakieś informacje na forach są tylko sprzed kilku lat, a biblioteka Microsoftu mówi mi, że może to się pojawić w Windowsie 2000 przy błędach pamięci. Puściłem MemTest86+ i nie wykryło mi żadnych błędów.

Dodatkowo - Gears of War oraz Warhammer: Mark Of Chaos działają bez problemu.

 

O co może chodzić?

 

temat umieszczam tu i w temacie o procesorach i płytach głownych bo nie wiem nawet co dokładnie powoduje te błedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez ich uzywam od pewnego czasu i polecam. Jedynie w ProStreet'a sie nie da grac bo animacja przycina. Ale dla mnie ta gra to porazka ;) Reszta smiga ok (Crysis, COD4, Dirt itp....)

Też uważam ją za krok w tył(choć grafika i sterowanie akurat mi nie robią problemów).Podobno patch naprawia błędy z przycinaniem.Ale sam jej nie mam ....ani żaden z najbliższych kumpli żeby choć pożyczyć :wink:

 

@archaon -nie wiem jak z Blood Iron jest(lubię DFI -owszem) ale ogólnie płyty dla ocerów(a w sumie DFI...) bardzo często lubią ustawienia pamięci "na piechotę".Nie wiem jak działałeś więc bez urazy ale spróbowałbym da łagodne(czyli teoretycznie pewne) nastawy pamięciom w BIOSie i napięcie im ustawił nieco wyżej niż def/zalecane.Zerknij może w FAQ tej płyty -zdaje sie jest wątek na forum.Mogą coś pisa na ten temat.Swego czasu biegałem/jeździłem nieco po okolicy "do DFI".Najczęściej wywalały z powodu ustawień dla pamięci na AUTO.Pomijam jakieś dziwactwa właścicieli czy zasilacz 4life(korki wywalił :rolleyes: ).Ogólnie co możesz sprawdzi to połączenia, "dociśnięcia" w slotach, przełożyc pamięci do drugiej pary slotów(tak tak -że są inne nieco to nie rzadkośc), doczytac czy Twój BIOS lubi się z Twoim RAMem(też bywa różnie i czasem poza BIOS wykracza czyli płyta może "nie lubic" pamięci XXX), poustawia wszystko ręcznie na sprawdzone(dopytane u tych co mają) wartosci.Będzie buba jak sie okaże ,że RAM nie kompatybiles zwłaszcza w 2x2GB(a jaki to RAM?).To wszystko opieram na Twojej informacji iż kod błędu dotyczy pamięci.No możesz też plik stronicowania sprawdzic czyli partycję jak zakładam C(czyli start/uruchom/wpisz "chkdsk c:/f/r".Coś pomarudzi ,że nie może ,a po restarcie może to sie łaskawie zgodzisz i restart).Nie sądzę aby to było od błędów na HDD ale plik stronicowania można z lekkim uporem do pamięci zaliczyc -sprawdzenie potrwa nieco i tyle kosztów :wink:

A żeby nie było iż całkiem OT to: raczej nie uważam ,że jest to wina karty graficznej cho nie jestem oczywiście wróżką.Sprawdź jak mówiłem i...szukaj dalej.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądowa? :lol2: No to powiem ,że za firmę "burek nieznany" z dziwnym chłodzeniem(dwa wyjce -bueeee) ,które może być ok ale może być dramat to sobie tyle liczą....niech się wypchać dadzą.To już można zaczynać polowanie na 512 GTSa przy takiej kasie(byle szybko -kończą produkcję ledwie się zaczęła)....Uuuuu...Tylko mi nie mówcie ,że to jakaś legendarna firma :wink: .Miałem kiedyś taką "legendę" nieznaną -Dream 5200.No pewcia -FX.Ale była siermiężna....

Nie to żebym się chciał zagłębiać ale mi to referentem zalatuje....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie kupilem GF 8800gt Zotac 512mb i problem w tym ze w speedfanie nie widze predkosci wiatraczka, kolejna sprawa tempoeratury to 86 stopni i rosla ale przerwalem grac w LostPlanet i 70 na memkach. Wiatraczek jakos dziwnie wolno sie obraca na moim poprzednim gf 6800 zapieprzal jak suszarka a ten sie wolno i cicho obraca. To ze cicho to fajnie ale nie chlodzi grafiki. Jak to moge zmienic ?? stery najnowsze ze strony NVidi

 

 

EDIT

Juz rozwiazalem problem, w riva tunerze jest regulacja, automatyczna nie spelnia moich oczekiwan gdyz podczas grania nie przalacza sie na full wydajnosc.

 

Nic bede musial zmieniac w rivie.

system - automat

gra - full spees

Edytowane przez hojrak6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając neta natrafiłem na Twintech 8800GT. Chłodzonko wygląda na wydajne. Tutaj poglądowa cena.

 

Więc jeżeli chodziło Ci o ten fragment, odpowiadam Tak... wygląda... ale jak jest naprawdę tego nie wie pewnie nikt z nas... I podkreślam, że 750zł można lepiej wydać niż na takie "siajne" chlodzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta grafa wygląda jak referent nakryty promocją z supermarketu :rolleyes: .Ale spoko -takie linki są potrzebne abyśmy bitwy wygrywali: my vs. marketing i leszczołówstwo/jeleniłówstwo(fajne się słowa wymyśla? :wink: ).W Polsce polityka cenowa...blebleble.Dlatego jak bardzo drogo to też fajnie poczytać -ku przestrodze.Nie widzę potrzeby wprowadzania "fali" w zakupach kart graficznych.Kto kupuje pierwszy raz nie musi kupować źle no nie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do włascicieli Gibagyte 8800GT, czy w Gamer HUD da się kontrolować szybkośc witraka, bo dość głosny jest, a jeśli nie to jak go ustawiacie w RT, bo ja czytałem tutorial z Guru3D i mam problemy - tzn. nie pojawia mi sie przycisk do ustawienia zakresów temp. i stosownego cylka wiatraka (% obrotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...