Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do włascicieli Gibagyte 8800GT, czy w Gamer HUD da się kontrolować szybkośc witraka, bo dość głosny jest, a jeśli nie to jak go ustawiacie w RT, bo ja czytałem tutorial z Guru3D i mam problemy - tzn. nie pojawia mi sie przycisk do ustawienia zakresów temp. i stosownego cylka wiatraka (% obrotów)

Ten tutorial na guru jest trochę... nie świeży - może z tym się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wgrałem swój bios do nibitor i mam coś takiego:

Clockrates: 2d/throttle/3d - wszystkie pola puste, pole Extra 600/1500/900

Voltages: Exact mode - wszystkie pola puste, VID mode mam od 0,95v 1v 1,05v do 1,1v wpisane wartości.

Temperatures: Fan speed - wszystkei wartości 100%

 

Teraz pytanko czy ja mogę ustawić sobie profile 2d i 3d w biosie i nic sie nie skopie, zarówno takty jak i fan, bo coś nie teges ten bios :/

Karta to inno3d, a w biosie vendor jest: NVIDIA

Wersja biosu: 62.92.16.00.05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stalem sie wlascicielem Asusa 88GT TOP :) Montaz jutro, musze sobie kupic radiatorki na RAM i na sekcje zasilania - padnie pewnie na dwa komplety od Pentagrama, bo najtaniej, a chyba bedzie wystarczajaco skutecznie. Jako chlodzenie "ogolne" pojfdzie Accelero S1 z Acutake 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT SLI w akcji z avg i min FPS.Jak narazie pozytywne wrażenia,testy przeważnie 1920x1200.Zrobione 15 tytułów i będzie więcej

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...=0#entry5045958

Jak zwykle świetna robota :)

Potwierdza się, że jak już teraz chcesz mieć moc w pudle i mobo pozwala Ci zrobić SLI, to 2x8800GT jest wyśmienitym rozwiązaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przy okazji testowania max oc mej karty usłyszałem jak myśli przy ati tool i artifact testerze :D

 

piszczenie o zmiennym rytmie, prawie umykające w szumie wentylatora cpu

 

w sumie w grze nie przeszkadza, czy gram na glosnikach czy na słuchawkach...ale z tym piszczeniem to mi przypomniała ta karta mego starego celera 666mhz i piszczenie cewek mobo w stresie, takie ledwo uchwytne, prawie podprogowe, i upierdliwe

 

stabilne oc ustalone tylko dla wartosci 680-690rdzen, 1800-1830 shader. Memy tylko 950 pusciłem, nie miałem czasu testowac samych pamieci.

 

na powyzszych ustawieniach żadna giera nie wywala/łapie freeza, crysis v.h (z tweaka) śmiga(o ile można tak określic te 25-30 fps, min 15...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do włascicieli Gibagyte 8800GT, czy w Gamer HUD da się kontrolować szybkośc witraka, bo dość głosny jest, a jeśli nie to jak go ustawiacie w RT, bo ja czytałem tutorial z Guru3D i mam problemy - tzn. nie pojawia mi sie przycisk do ustawienia zakresów temp. i stosownego cylka wiatraka (% obrotów)

 

Nie ma regulacji wentyla w Gamer Hud, nie da rady też przez Riva Tuner - on ma dwa kable i trza na nim zmniejszać napięcie.

 

Polecam do tego wspomnianego Zalmana Fan Mate 2 - zabawka kosztuje 14zł, jest ładnie wykonana, praktyczna i wycisza wyntyl na grafie do poziomu niesłyszalnego. Tempy wzrosły mi o cały 1 stopień w stresie.

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. szybka piłka. Kumpel kupuje kompa w sklepie. Miał brać 8800Gt ale koleś w sklepie mu w tej samej cenie zaproponował 9600GT 1024mb. Co wydajniejsze? Co lepiej wziąć?

Koleś w sklepie mówi, że wydajniejsza na pewno będzie 9600

Dodam, że kumpel ma 17 LCD więc najwyższa rozdzielczość w jakiej by grał to 1280 na 1024.

 

Sory, że pisze w tym temacie ale bardzo mi się spieszy. Nie mam za bardzo czasu szukać po testach. Musze szybko podjąć decyzję.

Edytowane przez fafowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie MSI 8800GT OC 512MB 256BIT... - one mają plomby na chłodzeniu? Podatne na oc?

 

Co lepiej:

 

Gigabyte Rev.B + Fan Mate2 czy w tych samych pieniądzach MSI 8800GT OC 512mb 256bit + VF-1000 Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleszczynski po skreceniu fan mate na min tego Gigabyte Rev.B bez OC temp wzrosly o 1' w stresie?

 

Jak tak to juz chyba jestem 100% zdecydowany na tą 8800GT :)

 

Dokładnie tak - pisałem dokładniej o tym ze 3 strony temu. Z boku dupnej budy logic wieje na grafę 80mm arctic cooling. Z tyły wyciąga inna 80-ka AC. W spoczynku 41 stopni, w stresie maximum jakie widziałem to 64 stopnie. Fan Mate skręcony prawie na minimum - jakiś zapas został - po prostu zostawiłem regulator w pozycji, w której grafa przestała był słyszalna.

 

Zresztą mam wrażenie, że w tym gigabycie to nie wentyl sam hałasuje, a powietrze między żeberkami radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Najpierw chciał mi wcisnąć 9600gt. Nie dałem się. To potem mi dowalił tego 9600gt z 1gb pamieci to się lekko zamotałem i już nie wiedziałem co.

Na Twoim miejscu już bym tam nigdy nie kupował, a przynajmniej dałbym temu pajacowi do zrozumienia, że WIESZ, że chciał z Ciebie zrobić wała i że jesteś mu za to bardzo wdzięczny... :damage_wall: Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga, jakby ktos chcial kupowac radiatorki Thermalrighta na sekcje zasilania: same radiatorki sa bardzo fajne, ale to cos na ich spodzie, ktore powinno sie przyklejac do elementow, to kompletna porazka - w ogole sie nie trzyma.

Dobrze, ze mialem jeszcze troche tasmy 3M, to oderwalem to thermalrightowe badziewie i przykleilem radiatorki na owa tasme.

 

Nowa karcioszka juz siedzi w kompie :) Takty jak trzeba: 700/1750/1000 (Riva 2.08 pokazuje 1728MHz na shaderach), temperatura w spoczynku to 39 stopni (Accelero S1 + Actake 120mm). Czas ja troszke pognebic :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takty jak trzeba: 700/1750/1000 (Riva 2.08 pokazuje 1728MHz na shaderach)...

Kiedy sie nauczycie ze shadery chodza mniej wiecej tak...

Dołączona grafika

;)

 

a przy okazji chcialem sie spytac czy ktos modowal BIOS to Galaxy 8800GT CM HP tak zeby wstawic inne zegary w profilu 2D i inne w 3D...zeby karta sobie przelaczala tryby w zaleznosci od obciazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie nauczycie ze shadery chodza mniej wiecej tak...

Oj, STFU, karte mam od kilku godzin dopiero :P

 

EDIT: Zrobilem na szybko Marka06 i wyszlo mi 9431 pkt. Chyba w miare w porzadku, biorac pod uwage moj procek i system nieoptymalizowany pod marki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że z grubsza ok.Mój CPU ma wyższe takty co mimo wolnego cache L2 daje mu jednak nieco przewagi i miałem bez OC grafy chyba 10400 czy jakoś tak.System dla wydajności okrojony jak się dało łącznie z grzebaniem w usługach i rejestrze.Czyściutki na bieżąco i doglądany.zawsze mam nieco nad standard dla mojego proca.Dograłem CPU/RAM i w teście Everesta(wiem -zabawa) na rankingu innego forum w DDR2 najgorzej chyba 5 wynik ,a jeden test nawet 1 miejsce.To pewnie też nieco do marka wchodzi w wynik. Wiadomo -AMD X2 już nieco zasypia przy nowszych grafikach.Zresztą w grach szczerze to nie czuję jego słabości.Może w Crysis byłaby poprawa ale trudno mi to stwierdzić.Zapewne przybyłoby klatek wszędzie ale...starcza ich i tak hehe.Czyli sumując -wynik nie jest dramatem u Ciebie.Może nieco wyższego bym oczekiwał(tak koło 9800) ale to subiektywne uczucie.Trudno porównać wyniki dla kompletu X2+88GT ,bo...wstydają się ludziska.Ja też sie nie wychylam bo zgrubne 11k to po OC wszystkiego wynik "no cóż nawet nieźle" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, STFU, karte mam od kilku godzin dopiero :P

 

EDIT: Zrobilem na szybko Marka06 i wyszlo mi 9431 pkt. Chyba w miare w porzadku, biorac pod uwage moj procek i system nieoptymalizowany pod marki...

Spoko...to nie bylo konkretnie do Ciebie :) Tak czytalem i mi przypomiales o pewnym "problemie" w tym watku :D

Wkleilem ta tabelke bo z tego co widze wielu piszacych w tym watku nie zdalo sobie sprawy ze shadery ida co 54MHz ;)

 

A co do wyniku w smarku to sie nie wypowiem bo mam Dual Core wiec wynik mam ciutke wyzszy, a nie wiem jakie mniej wiecej powinny byc na AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, STFU, karte mam od kilku godzin dopiero :P

 

EDIT: Zrobilem na szybko Marka06 i wyszlo mi 9431 pkt. Chyba w miare w porzadku, biorac pod uwage moj procek i system nieoptymalizowany pod marki...

Lepiej potestuj w grach ;)

 

Do panow, ktorzy grzebali w galaxy cm hp przy zworce - o ile podskoczyly wam temp w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do panow, ktorzy grzebali w galaxy cm hp przy zworce - o ile podskoczyly wam temp w stresie?

Hm...sporo :) No chlodzeniu ktore posiadam (rewelacyjne nie jest ale napewno lepsze niz oryginalne od Galaxy...sprawdzane empirycznie) ~10'C w gore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem - Inno3D 8800GT 512MB za całe 550 zeta :)

Na początek zdziwienie, bo chłodzenie całkiem inne niż na wszystkich zdjęciach, ale za to łatwiej było przeszczepić Accelero S1.

Niestety cooler nie radzi sobie pasywnie z tą kartą, po paru minutach w Windowsie i zaczyna parzyć :/ dlatego poleciał na niego wentyl 120.

Druga lipa to brak czujnika temp. Wprawdzie RivaTunerze jest plugin który pozwala odczytać temp z sensora wbudowanego w G92 ale z tego co czytałem różnica między tym odczytem a faktyczną temp. może być nawet do 10 stopni :/

Wrażenia z grania: pozytywne :D Wszystkie gry w jakie ciupię obecnie spokojnie działają w 1680x1050 przy full detalach.

Karta na razie nie kręcona, bo i po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję Wind, z wentylem wyglądającym jak pentagram/zalman tylko kolor chłodzenia jest czarny.

Myślałem że będzie to lepsze od referenta, no ale niestety wtyczka jest 2pin, brak kontroli obrotów, brak czujnika.

Też korzystam z NVdiode w rt2.08 i w idle mam 57stopni, a listki dość gorące.

Mówisz że trzeba dodać do tego jeszcze 10stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że tolerancja tego pomiaru to +/-10stopni, jeżeli nie masz problemów z angielskim to więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=251554

 

Właśnie takie coś miałem w stylu zalmana i do tego radiatorki na pamięciach i sekcji zasilania.

Nawet nie wkładałem karty z tym chłodzeniem do kompa, więc nie wiem jak wyglądały temperatury.

Z Accelero S1 i wiatrakiem 120mm@1000obr/min w idle mam 39 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...