Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ,że z grubsza ok.Mój CPU ma wyższe takty co mimo wolnego cache L2 daje mu jednak nieco przewagi i miałem bez OC grafy chyba 10400 czy jakoś tak.System dla wydajności okrojony jak się dało łącznie z grzebaniem w usługach i rejestrze.Czyściutki na bieżąco i doglądany.zawsze mam nieco nad standard dla mojego proca.Dograłem CPU/RAM i w teście Everesta(wiem -zabawa) na rankingu innego forum w DDR2 najgorzej chyba 5 wynik ,a jeden test nawet 1 miejsce.To pewnie też nieco do marka wchodzi w wynik. Wiadomo -AMD X2 już nieco zasypia przy nowszych grafikach.Zresztą w grach szczerze to nie czuję jego słabości.Może w Crysis byłaby poprawa ale trudno mi to stwierdzić.Zapewne przybyłoby klatek wszędzie ale...starcza ich i tak hehe.Czyli sumując -wynik nie jest dramatem u Ciebie.Może nieco wyższego bym oczekiwał(tak koło 9800) ale to subiektywne uczucie.Trudno porównać wyniki dla kompletu X2+88GT ,bo...wstydają się ludziska.Ja też sie nie wychylam bo zgrubne 11k to po OC wszystkiego wynik "no cóż nawet nieźle" :wink:

Niestety, wyszlo mi, ze w Marku06 mnie procek ogranicza - krecenie shaderow i Core daje bardzo minimalny wzrost wyniku: 700/1728 -> 720/1890 i zmiana z 9431 na 9482 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zmianą chłodzenia mojego 8800GT (firmy Inno3D). Temperatura karty jest wysoka i sam fakt tu nikogo nie dziwi (u mnie max. 93*C przy Video Card Stability Test) - po prostu chłodzenie producenta nie daje rady :mad: . Zastanawiam się nad NV Silencer 5 Rev.3 (tanie i wydajne) tylko mam jedno pytanie do użytkowników 8800GT którzy zmieniali chłodzenie na podobne lub inne - Referencyjne chłodzenie pokrywa też sekcje zasilania - czy jest konieczne naklejanie tam radiatorków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowo na inno 3d (wind) były radiatorki na sekcji zasilania, także są napewno konieczne.

A jak z głośnością tego Silencera, bo może niepotrzebnie zastanawiam się nad S1

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe słowo to "pożądane".W OC w zasadzie radiatory na kluczowych układach, elementach są obowiązkowe.Skoro karta jest sama z siebie gorąca mimo nie najcieplejszych jednak dni to też bez wahania zaleciłbym oklejenie czego się da(co się grzeje).Zawsze z głową oklejony sprzęt będzie miał chłodniej,a my spokojniej.Sekcja strasznie obrywa przy 88GT wiec koniecznie trzeba o nią zadbać.Uważam ,że często jej przegrzewanie jest przyczyną dziwnych zachowań kart.U mnie radiatory po obu stronach po 15-20 minutach Crysis/fur nie dają się w zasadzie dotknąć.No chyba ,że kogoś ból podnieca <_< .Ciągle czeka na mnie pomysł "nawodnienia" tych rejonów ale lenia złapałem(a i karta nie dokucza).Czyli w skrócie:

-założyć radiatory na sekcję zasilania?

-oczywiście stary!A jeszcze nie masz?!Może nawiew dodatkowy być potrzebny...

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam - na dniach będę miał tego Silencer'a 5 (aktualnie jade na stock'owym chłodzeniu i wiatrak na 50% (tak wiem głośny) i poprostu tak myślę czy aż tak bardzo są te radiatorki mi potrzebne. Jednak zakupie dodatkowo ZALMAN'y ZM-RHS1 i nakleję dla świętego spokoju: :wink:

 

KLIK

Edytowane przez L3Wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oradiatorowanie tego Inno3D wyglądało tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więc tylko wyrzuciłem ten coolerek i w jego miejsce dałem S1, a radiatorki pozostały na swoich miejscach.

Teraz tylko owiewa je jeszcze 120mm wiatrak z Ninji.

Po wygrzaniu dwudniowym graniem temp. nie przekracza 50 stopni.

 

OC bez żadnych modów: 700/1600/1900 i tak zostaje :) Ustawiłem też 750/1750/1900 i marki przechodzi, ale w Call of Juarez po 5 minutach zwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie rozmyślam na temat zmiany dość głośnego chłodzenia mojego Gigabyte (wersja z żółtym Zalmanem) i wymyśliłem. Otóż pomyślałem o zakupie jakieś dobrego (czytaj cichego) wentyla 90mm i puszczenia go na 7V (kombinacje kabli z molexa od HDD), a na ramy naklejenie np. radiatorkow Pentagrama. Przy czym wykręce tylko zamontowany ma karcie wiatraczek, a nowy wentyl zamocuje zaciskami do kabli. Natomiast czy dawać radiatorki na memki i sekcje zasilania? Standardowo Gigabyte ma gołe w/w elementy, ale ponoć to wystarczy, tym bardziej że fabrycznie karta jest OC 700/1700/1840.

I dodatkowo, czy zmieniał ktoś bios, bo standardowo wiatrak puszczony jest na 100% niezależnie od trybu 2D/3D?

post-936-1208118239_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie rozmyślam na temat zmiany dość głośnego chłodzenia mojego Gigabyte (wersja z żółtym Zalmanem) i wymyśliłem. Otóż pomyślałem o zakupie jakieś dobrego (czytaj cichego) wentyla 90mm i puszczenia go na 7V (kombinacje kabli z molexa od HDD), a na ramy naklejenie np. radiatorkow Pentagrama. Przy czym wykręce tylko zamontowany ma karcie wiatraczek, a nowy wentyl zamocuje zaciskami do kabli. Natomiast czy dawać radiatorki na memki i sekcje zasilania? Standardowo Gigabyte ma gołe w/w elementy, ale ponoć to wystarczy, tym bardziej że fabrycznie karta jest OC 700/1700/1840.

I dodatkowo, czy zmieniał ktoś bios, bo standardowo wiatrak puszczony jest na 100% niezależnie od trybu 2D/3D?

post-936-1208118239_thumb.jpg

 

A po co zmieniać dobre chłodzenie, które utrzymuje naprawdę bardzo przyzwoite temperatury? Jak za głośno, to obniżyć napięcie na wiatraku - koszt w zależności od użytego środka 8-14 zł (zalman fan mate) - i jest bezgłośnie. Jak kto się boi o pamięci, to można wrzucic radiotorki. Ale żeby całe chłodzenie zmieniać? Sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wyszlo mi, ze w Marku06 mnie procek ogranicza - krecenie shaderow i Core daje bardzo minimalny wzrost wyniku: 700/1728 -> 720/1890 i zmiana z 9431 na 9482 :|

Napewno podkreciles ta karte? Moze jakis latek Ci brakuje bo nie uwierze ze X2 az tak dostaje w tylek pod 2k6 [;

A jumpera J8 lepiej nie tykaj [; :arrow: S/PDIF bodajze to jest [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Nie musisz na wiarę tego brać -już niestety powszechnie jest to jasne.Mało tego -nie tylko X2 ale i "zwykłe" Intele czyli e2xxx czy e4xxx dostają niekiepsko w 06 marku.E4xxx po mocnym OC już dają karcie na dziś wystarczająco silne ramię(nie tylko w testach) ale aby ją zaspokoić całkiem potrzeba coś więcej.U mnie po OC grafiki przyrost punktów to żałosne około 600 pkt. i uważam ,że i tak nieźle -około 11k na Brisbane "komunijnym" :wink:.

Po prostu -X2 te "podstawowe"(a więc nie najwyższe modele Black Edition po ostrym OC.Choć...nieco też) nie są z tej samej półki "mocy" co 8800GT.Na szczęście programiści też i nie ma gier zbyt wielu co o tym przypomina...na razie.A te co przypominają(no...Crysis się znów z krzaków wynurza) deptają i wszelkie Intele w zasadzie.Ale mniej.

Do wyniku w 3D06 mocny proc dodaje gdzieś 3 do 4x OC karty 88GT.U mnie po OC na optymalizowanym systemie tylko do gier i mediów mam 11k.A lekkie OC C2D(na powiedzmy 3kę) plus 88gt bez OC i...mój wynik pozamiatany.Takie to już bóle do przetrawienia.... :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno podkreciles ta karte? Moze jakis latek Ci brakuje bo nie uwierze ze X2 az tak dostaje w tylek pod 2k6 [;

Hardware monitoring w Rivie twierdzi, ze podkrecilem ;) Niestety, procek najwyzszych lotow nie jest, bo to jeszcze rdzen Manchester na Socket939 z pamieciami DDR1, w dodatku nie jest jakos kosmicznie wykrecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak masz dobry wynik. Ja na niekręconym GTSie pod Vistą miałem ok 9k.

Ten proc nie tylko w smarkach odstaje, ale i w wielu grach już klęczy.

 

Przykład u mnie: World In Conflict na tych samych ustawieniach graficznych (i grafie/Vista):

AMD - 25fps

Intel - 40-parę fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład u mnie: World In Conflict na tych samych ustawieniach graficznych (i grafie/Vista):

AMD - 25fps

Intel - 40-parę fps

O tak -tego typu wypasione RTSy obnażają miałkość i mojego AMD.Na szczęście wolę Cywilizacje 4...uff.Szczerze to się już na żadne "fenomy" nie nabiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Jak wymusić flashowanie biosu programem nvflash? Niestety jak próbuje flashowac mojego Gigabyte, to wywale komunikat, że nie znaleziono karty nVidia. Pewnie w skutek stosowania przez Gigabyte modyfikowanego biosu do karty (standardowo OC 700/1700/1840). W programie flasher do kart ATI, jak robiłem flasha R9550, to był przełacznik /f, a tu to nie wiem. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adnet

nvflash -4 -5 -6 bios.rom

na pierwszej stronie jest FAQ

Nie działa. Wyskakuje komunikat w stylu "nVidia card not found" i koniec. Dodam tylko, że postępuje wg FAQ z pierwszej stronki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy nvflash i odstępy mniędzy -4 -5 -6 napewno działa

Mi przełączniki, które podaje Maxforce zadziałały bez problemu. Flashowałem kilka razy i nie było żadnych kłopotów...

Może problem tkwi w czymś innym... Brak jakichś plików albo coś... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde juz kilka razy zdzrzyło mi się złapac czrny ekran w gierkach, a w tle muzyczka i reszta biega. Działa CTRL+ALT+DEL cyzli proc ok. Moze malo papu z zasilk? Lub za male napiecie na grafie? Podwyzszam w HUD na 1,15 i sprawdze.

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...