Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Radiatory są oryginalne, ale bardzo stare - dostałem je z płytą Epox 8RDA6+PRO :rolleyes:

"Takie coś" trzeba zrobić (obciąć co nie potrzebne :rolleyes: ) samemu. Ja zrobiłem to z tego Link, ale tylko dlatego że leżał w szafie i nic innego nie miałem pod ręką, ale prawie każda 80 się to tego nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

Silencer może i cichy, ale nie owiewa w żadnym wypadku sekcji zasilania . W moim odczuciu jest to dość poważny problem , gdyż wcześniej miałem msi 8800gt z silencerem i karta wieszała się po jego zastosowaniu w crysisie :(. Oczywiscie radiatory były na sekcji zasilania. Jedyny plus to cisza aczkolwiek wydajnosc silencera to też rewelacyjna nie jest . Zalman znacznie lepiej sobie radzi z tempami, a jego dzwiek mi zbytnio nie przeszkadza .

Ale cena Silencera...14.50?Niemniej z sekcją się zgadzam -sam tam nakleiłem kawałki radiatora z PII.Grzeje się jak wiadomo bardzo.Co do Zalmana to uważam, że po prostu w stosunku do możliwości jest za drogi.Dźwięk to już subiektywne odczucie -trzeba było na mojej 7600 posłuchać zalmana 700 ki -uwalone od nowości łożyska ,które musiałem wymieniać.Silencer na karcie bez OC dobrze się sprawdza, a w sumie chwila piłowania i na sekcję też coś nawieje.Lecz racja -nie każdy lubi piłować.Dodam ,że Silencer jako przykład został podany przeze mnie.Chodziło mi głównie o to ,iż aż takim cudem Zalman nie jest jak często się go opisuje.Wiele chłodzeń w podobnej/niższej kasie jest go w stanie zawstydzić.

@cerry -wydaje mi się ,że ciut mało tego ożebrowania na sekcji.Tyle ,że mam inną kartę.U mnie większy stockowy nie dawał się dotknąć po 0.5 h Crysis czy Fur.Musiałem z drugiej strony dołożyć kawał alu(właśnie obrzynek z PII chyba)

Dołączona grafika

Jakość -no wybaczcie ale fonem robiłem i buda w takim miejscu ,że rękę muszę wyginać wbrew naturze to i drży.Ale "żeleźniaka" widać w miarę :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak najbardziej OK, ale wszystko zalezy od tego za ile ja mozesz dostac.

za 550zł ;]

 

chodzi mi o to ze czytalem gdzies ze MSI albo Gainward to to samo co palit

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

za 550zł ;]

 

chodzi mi o to ze czytalem gdzies ze MSI albo Gainward to to samo co palit

Gainward faktycznie to jest Palit... Palit wykupił firmę Gainward jakiś czas temu i robią karty w tych samych fabrykach i na tych samych podzespołach pod obiema markami...z tym ze marka Palit jest bardziej eksponowana na rynu europejskim oraz wschodnim...jest tańsza z powodu na brak dodawanych bajerów (kiedyś nie dostawałeś nic poza kartą sterownikiem i kabelkiem) teraz dodają juz nawet gry... Gainwardy mają bardziej "Bajerne" chlodzenie a tak poza tym to jest dokładnie to samo te same płytki PCB te same chipy pamięci itd... ja bardoz lubię firmę Paalit bo serio IMO robią swietne produkty i nigdy się nie zawiodłem ani na poprawnosci pracy ani też na osiągach które cżesto są po OC lepsze niz droższej konkurencji.. (szczegółnie potwornie drogie EVGA i BFG które w niczym nie sa lepsze a drogie jak czort)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kruper11

Ja kupiłem Palita pierwszy raz... ale teraz, po wszystkich testach i dziesiątkach godzin grania stwierdzam, (odpukać) że to był dobry zakup.

Dobre OC i zero problemów :)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było podobne pytanie to sorrki, ale ostatnio "wypadłem z obiegu".

 

Czy ma ktoś jakieś info na temat GAINWARDa 650/1900 Golden Sample (700zł) - http://allegro.pl/item344151664_gainward_8...0_1900_box.html ?

 

Oczywiście chodzi głównie o OC i temperatury/głośność firmowego wiatraka. Wygląda dość ładnie... A może coś innego z 1GB?

 

PS.: Od razu uprzedzam, że zależy mi na 1GB VRAM i w tej kwestji nie chcę podejmować dyskusji.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony referenty jakoś mniej mają kłopotów no nie?Niż wyindywidualizowane spośród rzeszy niezliczonych autorskie :wink: .Chłodzenie to osiołek na nich ale...czasem warto się pomęczyć.

Co do MSI -tak ,to dobra firma i nawet chyba więcej niż dobra.Ma potknięcia jak wszystkie ale dla mnie jest mniej więcej poziomu Leadteka.Oczywiście po najtańszych konstrukcjach nie spodziewałbym się cudów patentowych lecz ogólnie MSI wyżej stawiam niż Gigabyte, Galaxy, Palita/Gainwarda czy Asusa.Objawia się to jednak nie w zakresie cenowym o jakim piszemy.

Lecz....

.....o czym było już tutaj do znudzenia(do znudzenia <_< )....

...referent to żadne MSI czy cokolwiek innego -to naklejka na nim jest np.MSI.Więc liczy się w jego przypadku:

-cena

-cena

-cena

-gwarancja(pisemna miło ,a nie na stronce plus sticker ale i tak...)

-sklep(solidność, odległość)

-serwis

Marka w referencie niemal dowolna -oczywiście pozostaje kwestia odsprzedaży karty kiedyś tam.I wówczas mając np.Hitokinochiti Ksu(nie wiem skąd to wziąłem :blink: ) wiadomo ,że się z tym "pobujamy" dłużej niż z np.MSI

Acha -to MSI z linka ma podniesione nieco zegary i nazywa się taram! "OC" taram!. Niby fajnie ale...też mi OC :lol2: .Wcale to nie znaczy ,że się inaczej niż standardowo taktowane podkręci.Może lepiej -może gorzej.Podnieśli w BIOSie na tyle co każda 88GT potrafi w zasadzie.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie słyszałeś może o niewyświetlanych temperaturach na kartach czy o rewizji pierwszej Gigabyte?To nie są problemy?Czy poczytaj o Galaxy co pisałem już kilkakrotnie do znudzenia(nie tylko ja i nie tylko tu).Niuanse zmiany chłodzenia(a niereferenty też tego wielokrotnie potrzebują) pomijam -a to za długie(Galaxy), a to zaklejone oryginalne(Palit) :wink: .To są już przysłowiowe "pikusie".A referent -jak cegła.Proste i nie udziwniane.BIOS mod i naprzód.Wyje?No to S1 i 12ka cicha.Po kłopotach....

Piszesz "referent bez rewelacji".Rewelacją dotąd była cena -były one wyraźnie tańsze(nie znam cen teraz,bo 88GT już mam :wink: ).Dokupiłeś chłodzenie (i było Twoje oddzielnie, a nie z karta) i szafa gra -cicho i spokojnie.A jakie by nie były niereferenty to jakoś nie widzę ,by mimo z reguły wyższej ceny miały lepszego kopa czy OC.Pojedyncze sztuki -tak.Ale dotyczy to obu grup.Chłodzenie czasem lepsze mają.Bo ilość faz w sekcji i podobne bzdety jak dotąd sie nie obroniły w użytkowaniu w stosunku do referentów.Ok -jeszcze jest tryb 2D w Gigabyte ale posiadaczy rewizji 1 niezbyt to pocieszało w wielu wypadkach.Rzekłem :razz:

EDIT -coby śmieszniej było ktoś mi już do gardła "skoczył" ,że się czepiam 88Gt jak "problemy się biorą z kombinacji kilku firm ,a referenty by NV są ok" :lol2: .Nie wiem czy tu czy na innym forum...I chyba miał rację.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyswietlic temperature w Palitach, to wystarczy umiec. Jedna zmiana opcji w RivaTuner i juz mamy temperature. Co do pierwszej rewizji Gigabyte, to nie mowie, zdarza sie kazdemu, to nie wina samej karty, tylko firmy Quimonda, ktora dostarczyla gowniane pamieci i to przez nie dzialy sie takie cuda.

 

EDIT:

 

Co do Galaxy, to nigdy nie mialem zaufania do tej firmy. Mialem pare kart i nie podobalo mi sie ich wykonanie, w kazdym badz razie nigdy do mnie nie przemawialo :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to mamy problemy z niereferentami jak np. Palit, czy Gigabyte ? :)

Jedyny problem z niereferentami, to który wybrać. Referenty tego problemu nie mają i jest to łatwy wybór dla nezdecydowanych, leniwych i strachliwych.

 

Miałem Palita 8800GT Super, rzeczywiście super karta ale zmieniłem na Gigabyte z VF 830 ponieważ ma więcej bajerów jak VTO, Gamer Hud i krótsza, co dla mnie jest zaletą akurat. Obydwie przewyższają każdego referenta jakością zastosowanych komponentów, sekcją zasilania, chłodzeniem. Gigabyte po drobnym tuningu jest i cicho, chłodno, tanio i jeszcze oszczędza prąd, plus regulacja napięć do OC z Windows. W referentach chłodzenie właściwie do wymiany.

 

To co w tych referentach tak bezproblemowo? Kwestia wyboru który?

 

Ja tam lubię coś extra i to w tej samej cenie najlepiej, albo taniej. Poza tym 8800GT to ... 8800GT.

 

EDIT: DziubekR1 dobrze prawisz o tych pamięciach a referenty to raczej Qimonda...

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyswietlic temperature w Palitach, to wystarczy umiec.

Nie trafia to do mnie -nie każdy ma chęć/czas grzebać w tym czy w tamtym.Zreszta sama konieczność -to już kłopot no nie?Galaxy miałem kilka od dość słynnej 6600GE włącznie -były świetne i nieźle jak na tę półkę cenową wykonane(co mi zwisa zresztą nieco jeżeli karta po ostrym Vmodzie chodzi bezawaryjnie i dodatkowo ma OC ponad normę sporo).OC super miały niemniej 88GT spaprali(a moja ciągle bez wtyki dodatkowej...wiem -to już nudne i oklepane).Wcześniej miewałem Ati i Leadteki(też były super) sadzane na z reguły MSI(płyty bez zastrzeżeń ówczesne dla mnie).Nie lubię Gigabyte -zawiedli mnie klika razy(awarie i nędza OC przy mobaskach dwóch).Jednak ich 88GT rev,2 już chwaliłem -wyszło im...za drugim podejściem :wink: .Ale widzisz -są jednak kłopoty z niereferentami.A jakie mają referenty?Chłodzenie -tradycyjnie od lat wyjce tam zakładają niewystarczające.Tyle.Nic więcej.A robią to samo.często na niższym(bo 1.1V by BIOS) napięciu to samo lub więcej.Czasem mniej oczywiście.

@Feniks007 -a co w referentach problemowo?Co do bajerów na kartach to prócz oszczędzania prądu(a więc i "krwawicy" hehe) nic z nich nie wynika.Komplikacje tylko.OC i osiągi to samo mniej więcej.Ceny?teraz sie chyba wyrównały -ok skoro można mieć bajery w tej samej kasie(chyba).Lepsza jakość komponentów?A jak to się objawia?Jak to sprawdzić?Trzymając kartę pięć lat czy co?Co do Quimond to jak do tej pory głównie o Gigabyte słyszałem i problemach z nimi.Ogólnie teraz każdy "super Gigabyte" ale jak była rewizja pierwsza w handlu tylko to już takiego super happy nie było coś :lol2: .Zresztą zdanie wyraziłem -główne kłopoty 88gt dotyczą jakby tego nie tłumaczyć kart udziwnianych.Co do oczekiwań co kto chce na karcie mieć(bajery czy nie) to już inna sprawa.tylko kwestia cen dla mnie pozostaje otwarta -jeżeli ceny ref i nieref są zbliżone to jednak Giguś.Ale jak odstęp jest na miarę zmiany chłodzenia to ja im dziękuję za UD.

Jeszcze mała dygresja co zmiany napięć pod systemem.Co z tego?Ja mam nawet bez włączania kompa -zworką :wink: .Ani na Gigabyte ,ani na Galaxy nic to nie wnosi -OC jak u refów po BIOS modzie.No może nieco łatwiej jest.Ale ogólnie OC 88GT jest w zasadzie takie samo dla wszystkich -pewnego pułapu się stabilnie nie przeskoczy.Można się łudzić nie testując skutecznie lub zwalając na sterowniki.Takie już te 88GT są.Nie zważają na dodatkowe fazy zasilania zbytnio :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zaś były od początku (zanim kartę dobrze usadziłem nakładałem) ale...dałem większy ,bo mniejsze niemal odłaziły i grzały sie wściekle.Uważam ,że dla spokoju tak powinno się działać -co się grzeje to radiator czy nawiew lub łącznie.W gorące dni coś mogłoby nie dać rady po OC lub choćby stabilność mogłaby odpłynąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała dygresja co zmiany napięć pod systemem.Co z tego?Ja mam nawet bez włączania kompa -zworką :wink: .Ani na Gigabyte ,ani na Galaxy nic to nie wnosi -OC jak u refów po BIOS modzie.No może nieco łatwiej jest.Ale ogólnie OC 88GT jest w zasadzie takie samo dla wszystkich -pewnego pułapu się stabilnie nie przeskoczy.Można się łudzić nie testując skutecznie lub zwalając na sterowniki.Takie już te 88GT są.Nie zważają na dodatkowe fazy zasilania zbytnio :lol2:

Tylko sprawa wyglada tak, ze na Galaxy dowalisz karcie zworka 1,3V (czy ile ona tam daje), a podkreci sie tak samo, jak Gigabyte na 1,1V, jak nie slabiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście referata msi i ten gigabyt jest o niebo lepszy , po 1 kręci się znacznie lepiej i tylko zadbać trzeba o sekcję zasilania. Nie wiem czemu gb tego od razu nie zrobił , bo koszt to raczej duży nie jest. Oczywiście problem jakis większy to tez nie jest. Quimondy ledwo na 1900 w tym moim referacie ledwo wyrabiały co zapewniał producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawa wyglada tak, ze na Galaxy dowalisz karcie zworka 1,3V (czy ile ona tam daje), a podkreci sie tak samo, jak Gigabyte na 1,1V, jak nie slabiej ;)

Jak nie lepiej zapomniałeś dodać -grajmy fair.Ani jedna ani druga firma nie wyróżnia sie w 88Gt wyjątkową podkręcalnością.Standardzik 88GT i tyle mimo cacek.A dodam ,że wcale referencyjny 88GT mimo braku zworki i GH nie musi sie podkręcić gorzej -może przecież lepiej no nie?Zresztą -Galaxy też autorska konstrukcja ,a ja mam do niej obiektywne podejście -poczytaj kilka stron wcześniej.Odeszliśmy(niech będzie ,że obaj) od sensu mojej pierwszej wypowiedzi w dyskusji.Ja nie napisałem ,ze Galaxy jest naj i nie proponowałem jakiegoś porównania z Gigabyte.Wręcz chyba przeciwnie -napisałem ,ze mimo sympatii długiej do Galaxy to 88GT im nie wyszło ,a mimo antypatii(własnej -nie z sieci) do Gigabyte dało radę(ale złośliwie przypomnę -za drugim razem).Więc co za sens pisać o zworce na Galaxy w kontekście Gigabyte?Żaden.Potwierdzasz tylko to co pisałem -niereferencyjne karty często mimo udziwnień i wysokiej ceny(powtarzam -nie patrzyłem jakiś czas ,bo po co?) nie mają niemal nic co je wyróżnia.Czasem(nie zawsze!) chłodzenie).Jedynie oszczędzanie energii w Gigabyte.Bo naprawdę -ilość faz to się przydaje większa kompletnie do niczego wbrew oczekiwaniom.Dla mnie starczy -jest sobota, a marketingu i tak nie zatrzymam :lol2:

@Gregor1230 -ale chyba przyznasz ,że sztuka sztuce nierówna?Nawet na forum jest kilka referentów(a nie referatów :wink: ) ,które kręcą się lepiej niż...blebleble.Nie -starczy.Dzięki za dyskusję i własne zdania Panowie.Ja mam ważniejszą misję teraz -robak szaleje i muszę go...dokładnie -zalać :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Gigabyte 8800GT jest dziwny. Dopoki nie zaistalowalem Gigabyte Gamer Hud to dzialal na 450/700 (nie bylo to 2D, bo NVMoitor caly czas wykrywal 450/700 nawet jak gierka byla uruchomiona). Po instalacji mam 700/920 dziwne (bez krecenia). Wszedzie podaja ze ma 600/900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było podobne pytanie to sorrki, ale ostatnio "wypadłem z obiegu".

 

Czy ma ktoś jakieś info na temat GAINWARDa 650/1900 Golden Sample (700zł) - http://allegro.pl/item344151664_gainward_8...0_1900_box.html ?

 

Oczywiście chodzi głównie o OC i temperatury/głośność firmowego wiatraka. Wygląda dość ładnie... A może coś innego z 1GB?

 

PS.: Od razu uprzedzam, że zależy mi na 1GB VRAM i w tej kwestji nie chcę podejmować dyskusji.

 

Z góry dzięki.

Brak odzewu interpretuję tak: "karta jak każda inna, nie tam jakaś padlina, ale też żadna rewelacja".

 

Dobrze kombinuję? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...