Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

A może to był tysiąc, nie pamiętam bo w smarki się nie bawie.

Ale jak to takie ważne to mogę testy przeprowadzić.

Wartości podałem poglądowo, chodzi o to że między 3 a 3,2 byl kilkakrotnie większy skok niż między 3,2 a 3,3...

(wiem że między pierwszym jest 200 a drugim 100mhz)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim 8800GT od Galaxy. W grach takich jak Assassin's Creed lub Call of Juarez cienie są strasznie postrzępione i dziwnie skaczą/migają. Na przykład w Call of Juarez cienie na rękach i broni ciągle skaczą i są postrzępione, to samo dzieje się np. z cieniem pod mieczem który Altair nosi na plecach. Dowiedziałem się że te gry korzystają z dynamicznych cieni i tylko one działają niepoprawnie. Czy wy też macie taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za to odpowiedzialna opcja w sterownikach: Texture filtering - negative LOD bias. Trzeba ją wyłączyć.

 

Przynajmniej u mnie pomoglo (stery 174.74 modded by Side)

 

@adamlop - mozliwe, ale w 3dsmarki nie gram ;) W crysis pomogło. I jest to bankowo wina sterowników, na 169.xx nie mialem tego w zadnej grze.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, zwracałem już na to uwagę przy 7900GTO i cieniach w 3dmarku 2005 z tym statkiem. Ten typ tak ma, niestety nic nie jest idealne, mnie też rażą takie niedoróbki, a innym wogóle nie przeszkadzaja. Zależy od gustu.

Antyaliasing też nie usuwa tych schodków z cieni.

 

W marku 2005 (3 test) nadal widać schodki cieni na skałach po zabiegu z LOD bias

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za to odpowiedzialna opcja w sterownikach: Texture filtering - negative LOD bias. Trzeba ją wyłączyć.

 

Przynajmniej u mnie pomoglo (stery 174.74 modded by Side)

 

@adamlop - mozliwe, ale w 3dsmarki nie gram ;) W crysis pomogło. I jest to bankowo wina sterowników, na 169.xx nie mialem tego w zadnej grze.

Niestety nie pomogło. Ja właśnie na 169.xx mam te problemy. Czy to na pewno wina sterów czy może jednak wina karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina niczego, po prostu muszisz to zaakceptować

Jak to? Nie da się z tym nic zrobić? Jest to problem powszechny czy może występuje tylko w 8800GT?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam właśnie mały problem z kartą Inno3d 8800GT (konstrukcja referencyjna).

Otóż po przejściu w tryb 3d z karty wydobywają się dziwne "skwierczenie"

Ma niski ton i raczej mocno nie przeszkadza, ale jest słyszalne. Widziałem że niektórzy mieli też z tym problem

Czy takie "zgrzytanie" uznają na gwarancji bo nie wiem czy sie opłaca wysyłać ją w świat niewiadomo na ile czasu <_<

Ktoś oddawał na gware z tego powodu i naprawili to?

Edytowane przez ViziR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam właśnie mały problem z kartą Inno3d 8800GT (konstrukcja referencyjna).

Otóż po przejściu w tryb 3d z karty wydobywają się dziwne "skwierczenie"

Ma niski ton i raczej mocno nie przeszkadza, ale jest słyszalne. Widziałem że niektórzy mieli też z tym problem

Czy takie "zgrzytanie" uznają na gwarancji bo nie wiem czy sie opłaca wysyłać ją w świat niewiadomo na ile czasu <_<

Ktoś oddawał na gware z tego powodu i naprawili to?

Problem dobrze znany. Winne są cewki. Jeżeli dobrze pamiętam to nie przyjmują tego na gwarancji. Możesz rozwiązać ten problem na własną rękę zalewając te cewki które ci piszczą silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dobrze znany. Winne są cewki. Jeżeli dobrze pamiętam to nie przyjmują tego na gwarancji. Możesz rozwiązać ten problem na własną rękę zalewając te cewki które ci piszczą silikonem.

No to z deczka [gluteus maximus]...

Tylko nie wiem jak sprawdzić która cewka piszczy bo chłodzenie zasłanie całą karte

zalewając cewki nie strace gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No silikon musisz potem wyskubać :rolleyes: .Jest też inne -harcore'owe wyjście -wylutować cewki i przewinąć ciaśniej :lol2: .Ja bym się nie podjął hehe.U mnie mobasek czasem leciuteńko zapiszczy ale ma prawo się żalić -już takie z nim hece wyprawiałem...Ale to ledwo słychać mimo ,że mam cichego kompa.To piszczenie to nie zasługa wyłącznie Twojej karty -temat powraca co jakiś czas i dotyczy w zasadzie wszystkich marek -kwestia sztuki(zmiany w fabryce pewnie i czy po weekendzie była karta składana :wink: ).

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z deczka [gluteus maximus]...

Tylko nie wiem jak sprawdzić która cewka piszczy bo chłodzenie zasłanie całą karte

zalewając cewki nie strace gwarancji?

Jak już dokopiesz się do tych cewek to możesz w łatwy sposób sprawdzić która piszczy. Wystarczy że weźmiesz ołówek z gumką i będziesz przyciskał każdą z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Nie da się z tym nic zrobić? Jest to problem powszechny czy może występuje tylko w 8800GT?

Ja miałem ten problem z cieniami na 7900gto, ale tam wyglądało to jeszcze gorzej niż na 8800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rozbiore chłodzonko i sie tym pobawie. W inno3d raczej nie ma plomb gwarancyjnych, nie?

Pogooglowalem troche i wyczytałem że czasem te dźwięki ustają. Pobawie się tym a jak nie wyjdzie to pogodze sie z losem xD . Wkońcu nie jest to jakiś uciążliwy pisk tylko lekki "terkot".

Edytowane przez ViziR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro rozbiore chłodzonko i sie tym pobawie. W inno3d raczej nie ma plomb gwarancyjnych, nie?

Pogooglowalem troche i wyczytałem że czasem te dźwięki ustają. Pobawie się tym a jak nie wyjdzie to pogodze sie z losem xD . Wkońcu nie jest to jakiś uciążliwy pisk tylko lekki "terkot".

"Terkot"? Może to nie są cewki bo one raczej tylko piszczą a nie terkoczą(no chyba że źle rozumiem znaczenie tego słowa).

 

 

Ja miałem ten problem z cieniami na 7900gto, ale tam wyglądało to jeszcze gorzej niż na 8800gt

To znaczy że u Ciebie też występuje ten problem? Czy u innych użytkowników 8800GT też występuje poruszony przeze mnie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Gigabyte'ow, to radze na nie uwazac. Ja zrobilem podstawowy blad i kupilem takowego (rev.B). Niestety, sypnal mi sie i poszedl na gware. Przyslali drugiego - rev.A :) Na nic tlumaczenia, ze specjalnie szukalem rewizji B. Dla serwisu Gigabyte to jest IDENTYCZNA karta i nie mam prawa jej nie przyjac. Poza tym, twierdza, ze nie maja juz rewizji B. Takze nie wazne, co wybieracie i szukacie, bo jak (nie daj Boze) padnie, to mozecie dostac takiego syfa, jak ja dostalem.

Tak sie zastanawiam, czy mozna to jakos zaskarzyc? Jak ktos ma jakies doswiadczenia, to bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - problem dwóch rewizji z tą samą nazwą i oznaczeniem ....

 

Przeglądając everestem i nTune co w karcie piszczy zaciekawiło mnie to, że w 2D pokazuje / loguje:

Procesor graficzny 648 MHz; GPU Shader 1620 MHz; GPU Vcc 3,24 V.

Czyżby nie było trybu 2D o obniżonych zegarach ??

I co to jest GPU Vcc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że u Ciebie też występuje ten problem? Czy u innych użytkowników 8800GT też występuje poruszony przeze mnie problem?

U mnie na 169.21 nie bylo tego problemu w zadnej grze, na 17x.xx pojawial sie on np w crysisie, aktualnie uzywam 174.74 z wylaczoną wyzej wspomniana przeze mnie opcja i problemu tez juz nie ma (przed zmianą tej opcji występował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Przyslali drugiego - rev.A :) Na nic tlumaczenia, ze specjalnie szukalem rewizji B. Dla serwisu Gigabyte to jest IDENTYCZNA karta i nie mam prawa jej nie przyjac...

Prawa to nie oni ustalają -skoro identyczna to po co kolejna rewizja?!Wydali poprawioną ,bo poprzednie nie dawały rady więc ta jest lepsza ,a oni wydali Ci wbrew prawu gorszą.Gorsze pamięci itp.Kierowałeś się tym przy wyborze -czyli się różnią.Jasne jak...

Poza tym, twierdza, ze nie maja juz rewizji B.

Koniowi na Służewcu niech zameldują -od strony dyszla coby mu łba nie rozdęło.Według ustawy w skrócie -"taki sam ,nie gorszy" czyli taki sam bądź lepszy.Nie mają rev.B?Aaaa to i lepiej -pewnie 8800 GTS 512 jeszcze się znajdzie hehe...

Tak sie zastanawiam, czy mozna to jakos zaskarzyc? Jak ktos ma jakies doswiadczenia, to bylbym wdzieczny.

Ależ oczywiście i wiem co mówię.Zacznij od napisania im dobrego pisma i zażądania pisemnej odpowiedzi(że nie przyjmujesz ,bo jest gorsza i żądasz, a jak nie -Rzecznik PK itd.Grzecznie ale stanowczo)..Jak daleko -polecony.Zero gadki na telefon i na gębę.Łatwo się zaprzeć.Zalecam udanie się do Rzecznika Praw Konsumentów(darmowe i się należy).Opisz co i jak, że rewizje się różnią...blebleble(zapisz sobie i wydrukuj ładnie).Dokładnie wypytaj co i jak -on Ci doradzi co zrobić.Masz prawa to z nich korzystaj.Najważniejsze -rewizja B powstała aby zastąpić gorszą, nieudaną rewizję A ,która jest awaryjna bardzo -nie kupujesz sprzętu tylko na okres gwarancji i nie zamierzasz ryzykować biorąc sprzęt sprzed poprawy.Jak rev,.A i rev.B mogą być identyczne?Ultra Durable...ech.

Rzecznik -od tego zacznij ,bo od tego jest.

@darkx -u mnie to samo w zasadzie.Ale jak kiedyś miałem Ati i był problem z cieniami to nie było co wyłączyć oprócz samych cieni :razz: .Jak wspomnę akcje z miękkimi cieniami w np.Cold Fear to...hehe.Zanim kupię ich kartę to ją dłuuuugo wącham i tak obwąchiwanie serii 38xx skończyło się zakupem 88GT :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkx -u mnie to samo w zasadzie.Ale jak kiedyś miałem Ati i był problem z cieniami to nie było co wyłączyć oprócz samych cieni :razz: .Jak wspomnę akcje z miękkimi cieniami w np.Cold Fear to...hehe.Zanim kupię ich kartę to ją dłuuuugo wącham i tak obwąchiwanie serii 38xx skończyło się zakupem 88GT :wink:

miron72, ty też masz problem z cieniami na swoim 8800GT? Twoja wypowiedź jest nieco zagmatwana. Proszę, wyjaśnij mi jak to wygląda u Ciebie.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagmatwana?Hmmm... :unsure: Napisałem ,że u mnie w zasadzie to samo co u darkx'a ,a on wyłączył opcję wspomnianą w sterowniku i jest ok.A jak u mnie to samo to znaczy też ok :wink: .I też zależnie od sterowników raz było, a raz nie.Może dlatego ,że któryś sterownik miał to już..wyłączone.Nie pamiętam czy to było beta, whql czy modowany.Ale na obecnych sterownikach 174.93 nie mam problemu.Na 174.74 wyłączałem bzdecik i z głowy.Gdzieś doczytałem ,że w tym może być "pogrzebany pies".

Wyglądało to jakby cienie sie w piły zamieniły i to z napędem(w np.Crysis).Tak jakby żyły swoim życiem.To pewnie jakieś odpady walki AT vs. NV czyli nieudane próby optymalizacji sterownika w pogoni za wynikiem w 3D :rolleyes: .Albo zwykłe sknocenia.Dodam ,że Dx mam z marca więc ostatni i nic to nie zmieniło.Acha -mniej gram na Vista ale tam tego nie widziałem.Ogólnie to jakoś zapomniałem o tym kłopocie, bo coś go nie widzę ostatnio.Raczej bym nie przegapił :rolleyes:

Ogólnie to nie miało to charakteru mass attack.

EDIT -co innego raczej cienie np. pod autkiem w Most Wanted -nie widziałem jeszcze na żadnej grafice ich bez ząbków.Chcieli chyba wrażenie dynamiki wywołać jak autko jedzie czy co....Czasem te cienie takie po prostu są i trudno tu być z nich zadowolonym.

EDIT 2 -czasami z nieznanych mi przyczyn gra ustawiała za niski "poziom" cieniowania ,a raczej rozmiar cieni.Bywało ,że musiałem w plikach gry szukać i na piechotę zmieniać te wartość.I tak np. w Oblivion ustawiło hipotetycznie 256(cienie na szkapie jak z samych kantów zrobione.Na reszcie też) to dałbym dajmy na to 1024 lub 2048(no i mamy miękkie wykończenie o łagodnym zapach...eee kształcie).W Asasynie jak pamiętam jest plik *.cfg czy *.ini i da się tak coś tam zmienić.Zajrzyj na http://www.tweakguides.com/(angielski ale dość jasno przedstawione) i tam opisano co i jak.Stronka dla mnie bomba.Call of Juarez też tam jest.Może tu tkwi Twój kłopot -coś tam nie zagrało i trzeba poprawić.Bywało ,że czasem w grze jest ok i nagle mamy cień bohatera jak raniony kruk :wink: .I to nie tylko na 88GT.Moze wrzuć screeny z wadliwym cieniowaniem -każdy kuknie u siebie i będzie wiadomo czy to standard(proszę nie) czy chwilowe niedomaganie wyłącznie u Ciebie(wybacz ale ten scenariusz wolę...)

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Terkot"? Może to nie są cewki bo one raczej tylko piszczą a nie terkoczą(no chyba że źle rozumiem znaczenie tego słowa).

Ten dźwiek to takie bzyczenie - częstotliwość zmienia sie nieznacznie w zależności od wyswietlanej grafiki.

Napewno nie jest to jakies piszczenie.

Rozumiem ze cewka wydająca dźwieki ma jakieś luzy tak?

Wyeliminowałem wyntyle. Sprawdze jeszcze w innych grach, benchmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada, ale jest prawie nieslyszalna (wiem, bo mam ;) )

 

Zasilacz calkowicie ja zaglusza.

Czyli mam rozumiec, ze chodzi caly czas wentylator na maxa i nie ma problemu tak ?

 

P.S. Z tego co widzialem, to jest tylko wentylatorek na CPU grafy, a pamięci są "gołe". Czy jesli krecilbym grafe, bylaby potrzeba kupna radiatorkow na pamieci karty?

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla swiętego spokoju mozna wrzucic radiatory na pamięci, chociaz ja bym wolał je poświęcić na pokrycie rewersu karty (sekcja zasilania), przestawienie zworki i kręcenie rdzenia, bo o/c pamięci daje bardzo mało, u mnie smigają na 1890 bez radiatorow i nigdy problemu nie bylo, wkrotce bede mial s1 wiec silą rzeczy radiatory na memkach się pojawią. Jeśli nie bawisz się zworka to cm hp jest cichy i wystarczająco wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heloł, posiadam kartę jak z opisu, z bloczkiem jak z opisu. Jeżeli wymienie na 8800GT bloczek dalej będzie pasował, czy rozstaw otworów się różni pomiędzy 7900GS a 8800GT ?

 

I drugie pytanie: czy za różnicę w cenie pomiędzy tym, a tym odpowiada tylko inne chłodzenie czy coś jeszcze? Bo chcę zostać przy WC, więc jakie tam firmowo zamontowali, różnicy mnie nie robi.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...