Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zamieścić fotkę Galaxy z "oradiatorowaną" sekcją zasilania? Na swoją będę pakował bloczek+radiatorki na pamięci, więc nawiew będzie gdzieś z boku tylko i nie jestem pewien co tam jeszcze trzeba w radiator wzbogacić.

 

Swoją drogą, 7900GS zdaje się właśnie przez przegrzanie sekcji (albo pamięci, głowy nie dam) zmarło, więc wolałbym tym razem zapewnić jej przyzwoity odbiór ciepła (kupować full-cover blok o wartości 50% ceny karty też nie zamierzam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zamieścić fotkę Galaxy z "oradiatorowaną" sekcją zasilania? Na swoją będę pakował bloczek+radiatorki na pamięci, więc nawiew będzie gdzieś z boku tylko i nie jestem pewien co tam jeszcze trzeba w radiator wzbogacić.

Kilka(naście?) stron wcześniej wrzucałem kiepskiej jakości fotkę z kaloryferem u mnie na sekcji(rewers).Powiem Ci ,że ....ledwo starcza bez nawiewu.Chyba tam odwiert zrobię i wbiję rurkę od WC(no w radiator nie w PCB :rolleyes: )

Swoją drogą, 7900GS zdaje się właśnie przez przegrzanie sekcji (albo pamięci, głowy nie dam) zmarło,

Możliwe ,że podzielnik napięć(nie pamiętam symbolu).One miały "miękkie karki" dosyć.U mnie oradiatorowany był kurdupel :razz: .Potem urwałem niechcący przez niezgulstwo rurkę od WC i "mi kapło" na niego(a na złość zdjąłem radiatorek po coś tam chwilowo).No i karta powiedziała good bye(świetna była).Ale serwis był dzielny i dali Galaxy 8600GTS z CM HP :wink: (takim jak na 88GT i dlatego zanim ja dostałem to już wiedziałem ,że nie da rady -testowałem go na 7900 z Vmodem.Było ciepło...) Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Udało mi się zrobić nowy wyniczek KLIK

No nie jest źle...

Ciekawi mnie tylko skąd bierze się ta różnica w porównaniu z moim wynikiem....

post-149435-1210191075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko skąd bierze się ta różnica w porównaniu z moim wynikiem....

Mniejsze mam taktowania karty 750/1895/1000 bez vmodów tylko s1 karta to evga pcb nvidi pamięci qimody takie takty tylko do marka crysis po 10 min. zwiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

te takty 756/1944/2100 puszczam bez vmoda :D

Tylko bios-mod na 1.14V :] ( wiem, że powinno być nominalnie 1,1, ale mam 1,14 load, 1,1 idle - taki typ :] )

Przy otwarciu budy i ustawieniu fanderka na 1200 rpm nic sie nie wiesza.

JAk zamknę budę i skręcę na 800, to czasem sie Crysis wywala... więc jest ciepło :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem wczoraj Galaxy 8800GT z najtańszą, dwuslotową wersją chłodzenia. "Odrzutowiec" jak go się przeważnie określa, pracujący na 100% obrotów bez możliwości regulacji.

 

Otóż zdziwiłem się dość mocno, gdy po odpaleniu kompa zawyło, a następnie przycichło.

Karta nadal, jak na moje standardy, jest głośna (niedługo zostanie "zwodowana") ale na pewno nie pracuje cały czas na 100% obrotów.

 

A jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie juz smiga na accelero s1 rev.2. Godzina crysisa i... SZOK. Tak, to słowo chyba prawidlowo oddaje to, co przeżyłem. W idle temperatury 9 stopni nizsze niz na cm hp (38 vs 47), w stresie... 50 stopni vs 75 stopni. :zonk: . Na accelero jest nawiew 120mm @ 800rpm (jakis beznadziejny wentyl AC) - niesłyszalny.

 

W weekend wezmę się za zworkę, bo aż szkoda, zeby potencjał się marnował, kiedy karcie jest tak zimno :)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Na accelero jest nawiew 120mm @ 800rpm (jakis beznadziejny wentyl AC) - niesłyszalny.

W weekend wezmę się za zworkę, bo aż szkoda, zeby potencjał się marnował, kiedy karcie jest tak zimno :)

Sam AC używam -są ok przy 800rpm ale 1000rpm to już "bruuuuuu".Choć nie jest straszne ale słychać je i tyle.Cena niska....Ciekawe ile Twoja sztuka poleci.Ja chyba jednak skok na Allendale zrobię i pożegnam AMD więc karta wreszcie zostanie "doceniona" jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

A u mnie juz smiga na accelero s1 rev.2. Godzina crysisa i... SZOK. Tak, to słowo chyba prawidlowo oddaje to, co przeżyłem. W idle temperatury 9 stopni nizsze niz na cm hp (38 vs 47), w stresie... 50 stopni vs 75 stopni. :zonk: . Na accelero jest nawiew 120mm @ 800rpm (jakis beznadziejny wentyl AC) - niesłyszalny.

 

W weekend wezmę się za zworkę, bo aż szkoda, zeby potencjał się marnował, kiedy karcie jest tak zimno :)

Sekcja zasilania będzie Cię hamować... Jej temperatura na pewno będzie miała więcej st. C....

 

 

 

Twintech - na defie (630/1500/1900) chłodzenie HeatPipe oryginalne - 34stopnie w idlu :)

Taaa- i oczywiście przy tym niesłyszalna jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie bój nic, sekcja jest oklejona żelastwem i ma nawiew ;)

:razz: aaa-to co innego :) Wobec tego czekamy na wyniczek... :lol2:

PS- możesz zapodać fotę tego żelastwa? Chętnie zobaczę jak to rozwiązałeś.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chyba znów padł Gigabyte 8800GT :sad:

Chyba, bo musze jeszcze dogłębnie sprawdzić pamięć, ale wszystkie znaki wskazują na grafikę. Standardowo podczas grania zwis, ale magiczna kombinacja CTRL+ALT+DEL działa, potem nagły błąd sterownika grafki i przełączenie do palety 256 kolorów, zwist systemu po uruchomieniu i ekran fioletowy bądź pomarańczowy.

Zamienie się jeszcze z kumplem na Galaxy i zobaczymy czy to karta, czy raczej coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Kolegów mógłby mi poradzić jak ustawić w Riva Tunerze żeby pokazywał mi temperaturę grafiki ?.

Mam kartę 8800GT inno3d i normalnie to żaden program nie chce pokazać temperatury .

Słyszałem że trzeba coś przełączyć na diody , tylko nie bardzo wiem jak .

Bardzo proszę o wskaza bo też chcę sobie popodkręcać , ale bez temeratury to ciężko będzie :damage_wall: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezy wybrać z górnego rozwijanego menu opcje monitorowania (lupa na scalaku), potem zaznaczyc ptaszkiem która opcja nas interesuje - Core tem i dać Setup. W nowym okienku pojawia się na dole guzik Pligins i tam mozna sobie wybrać.

 

Jeśli dalej za trudne, to może ATI tool, tam jest prościej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt "przełożenie zworki" zarzucony... Po zmianie temp na rdzeniu podskoczyly o 8* co nie jest problemem, aczkolwiek.... karta zaczęła nieznośnie piszczeć ;/ Stabilnie dzialala przy 730 / 183x / 1900, ale przyrost fps w sumie znikomy, a to piszczenie naprawdę jest nie do wytrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt "przełożenie zworki" zarzucony... Po zmianie temp na rdzeniu podskoczyly o 8* co nie jest problemem, aczkolwiek.... karta zaczęła nieznośnie piszczeć ;/ Stabilnie dzialala przy 730 / 183x / 1900, ale przyrost fps w sumie znikomy, a to piszczenie naprawdę jest nie do wytrzymania.

ajj a myslalem ze juz zadnych problemow byc nie moze:/ zakup 88gt galaxy z nowym osprzetem chlodzacym juz ustalony i pojawilo sie piszczenie.. ech.. komus jeszcze to sie zdarzylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę,

kupiłem pół roku temu Asusa 8800GT i okolicznosci sprawiły że od tamtego czasu karta leżakowała na półce, ja z resztą też nie miałem stycznosci z komputerem :rolleyes:

pamiętam że czytalem gdzieś jak podkęcać 8800,

czy jest jakaś zasada odnośnie kolejności, np. najpierw rdzeń do max, potem pamieci a nastepnie shadery, czy np. jednakowo podnosic pamięci i shadery,

tak mi świta że na forum czytałem wczesniej jak to robić ale czas zrobił swoje i zapomniałem :oops:

i ostatnie

czy Vista tak zaniża wyniki w 3Dmarkach bo mam odpowiednio w '06-ponad 8k, '05-12210

mozliwe że procek zdusił kartę e4400(na def. 2 GHz)+2 GB ramu a wszystko na N650SLI-DS4, narazie nic nie kręcone, karta na domyslnych 600/1500/900 ale cos mimo wszystko mało-why?

dziękuję i przepraszam bo pewnie była już o tym mowa w temacie nie raz, jednak rozmiar troche mnie przerasta, ok 200 stron :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt "przełożenie zworki" zarzucony... Po zmianie temp na rdzeniu podskoczyly o 8* co nie jest problemem, aczkolwiek.... karta zaczęła nieznośnie piszczeć ;/ Stabilnie dzialala przy 730 / 183x / 1900, ale przyrost fps w sumie znikomy, a to piszczenie naprawdę jest nie do wytrzymania.

Co za franca -musi piszczeć :mad: .Czuję się nieco winny gdyż po naszej dyskusji podjąłeś projekt :sad: ....Oczywiście ,że OC 88GT niewiele daje widocznych efektów ale lada chwila nowe gry będą no i Crysis(wiem wiem -do znudzenia).Moja na szczęście nie kwili...A może by tym cewkom coś wlać(sili....)?Wstyd mi ale nie pamiętam czy są zakryte i wstyd ,że nie chce mi się szukać w sieci(a karta daleeeko stąd).No ale to już "furmanka" działań :wink:

 

@lukaszrobert -najważniejsze shadery ,potem rdzeń ,a na końcu pamięć.Shadery i rdzeń nie rozłączą się całkiem -zawsze będą w pobliżu siebie czyli dajmy na to -nie będzie raczej tak ,że shadery osiągną 1890(życzę!) ,a rdzeń ledwie 620.Raczej na bank przeskoczy 720.Ale to już musisz sam...Uwaga -shadery podnoś krokami co 54MHz.One tak mają i tylko tak sie ustawiają -co 54.Odsyłam do wątku kart 8600 -jest tam tabelka(w FAQ czyli pierwszym poście) jak stopniują sie shadery.Pamięci najmniej istotne.JUak jesteś mądrzejszy ode mnie to nie katuj ich jak ja :razz: .Dałem tyle nieco bez potrzeby ale co tam -nieco snobizmu <_<

Tak -CPU Cię ogranicza.Aby karta popasała pięknie powinien kręcić co najmniej 3GHz.Na wynik 3D06 procesor ma baaardzo duży wpływ.Obecnie na FPS w grach już też spory.Zobacz jaka rozdziałka w 3D06 -powinna być 1280x1024 aby wynik można było porównać z innymi.No i zobacz czy nie ustawione są jakieś "wymuszenia" w zakładce sterowników(a masz aktualne?Polecam bety 174.74 -w dziale sterowników na forum ,wątek Kolegi Sidebanda).Może to być AA wymuszone czy jakieś inne efekty.Coś chyba za niski ten wynik masz -około 7000 miałem na 8600GTS po OC i na moim CPU(żaden z niego mocarz przecież -ot ,lokalny zawadiaka ledwie :wink: )

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziekuję Ci bardzo!

czyli chodzi o to żeby podnosić shadery stopniowo co 54 MHz aż do ich granicy, a jak nie idą dalej podnieść rdzeń i próbować dalej z shaderami?

wstępnie chciałem sprawdzić mozliwosci karty na standardowym chłodzeniu czyli takim jak w referentach od Nvidii, z tąd moje pytanko jaka jest max temperatura dla G92, bo tak mysle że jak podkrece karcioche a obroty dam na maxa to te 70 stopni bedzie w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca -shadery jak "staną" to podniesienie rdzenia nie pomoże ich podnieść -najwyżej je obniży.Ja wiem jak Ci poradzić?Mając doświadczenie nabierasz wyczucia...Spróbuj może tak -shadery od razu o 108, a rdzeń o 50(powinno pójść).Testuj.... 3Dmarki03(tak tak) i 06 plus Sanctuary Unigine 0.4(w FAQ kart 8600 jest link).pograj w np.demko GRID(wrzucili wczoraj na sieć), jakąś grę na Unreal Engine 3(np.Unreal3, Fuel Frontlines of War) i jakieś wyścigi z EA -no Pro Street czy Carbon.Potem podnoś może co 54 shader, pauza i krokami co 10 rdzeń aż podniesiesz o 30.Potem znów shader o 54 i ostrożnie rdzeń(po 10 np.dwa razy teraz).Znów shader i ostrożnie rdzeń.

Shader masz wyjściowo na 1512(dokładnie) .Uważaj na temperatury oczywiście i na artefakty!Zanim zaczniesz to poczekaj na opinie innych Kolegów z wątku czy głupot nie popisałem :razz: .Ja na wyczucie kręcę i w oparciu o informacje z sieci z różnych for -potrafią wstępnie z grubsza określić co karta może.Ale na Twoim miejscu zacząłbym od kręcenia procesora -więcej zyskasz.

BTW wczoraj zamieszczone w sieci demo GRID świetnie się nadaje do testowania karty.Nagrzało mi sekcję(zwłaszcza drift -dużo dymu :wink: ) zasilania lepiej niż Crysis.To tego jest świetne.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

702/1728/900 no i to chyba koniec, pamieci nie ruszałem, próba podniesienia shaderów konczy się zwiechą albo artami, ogólnie troche jestem rozczrowany, myslałem ze wycisne 730, natomiast przy 600 Mhz na rdzeniu shadery kreca sie do 1890 dalej nie sprawdzałem bo tylko wydajnosc karty spadała w stosunku do def. tzn na 600/1500/900 w 3DMarku 05 - 12200 a na 600/@1890/900-11k, przyrost w 3DMarku'06 przy ustawieniach 702/1728/900, w stosunku do def. to 8426/8361 czyli róznica zaledwie 100 pkt. a więc chyba gra nie warta świeczki, choc napewno procek trzeba minimum na 3GHz ustawic, ale czy faktycznie warto krecic 8800GT?

jeśli tak to jutro zajme sie prockiem no i chyba jedynie softowy Vmod pozostaje, ale jak sie okaze ze karta ma 1.1V fabrycznie to chyba trafiłem gniotka :angry:

co o tym myslicie, jak jest u was, kęcenie daje jakis znaczacy przyrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do...czego -warto dla Crysis.Tam każdy % mocy sie liczy.Musisz ruszyć CPU -inaczej nic ciekawego nie zobaczysz w markach.No daj spokój Sahib -masz CPU konkretne ,a pozwalasz mu bąki zbijać :wink: .Batem go!Musi być podkręcony ,bo nie da rady policzyć tego co karta chce pokazać(głupio to brzmi hehe).

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszrobert

 

wyniki w markach masz normalne, to nie wina systemu ani niczego innego... po prostu procesor ogranicza to karte w markach

 

ja bez krecenia procka mam w marku 06 prawie 8k a po podkreceniu juz ponad 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za franca -musi piszczeć :mad: .Czuję się nieco winny gdyż po naszej dyskusji podjąłeś projekt :sad: ....Oczywiście ,że OC 88GT niewiele daje widocznych efektów ale lada chwila nowe gry będą no i Crysis(wiem wiem -do znudzenia).Moja na szczęście nie kwili...A może by tym cewkom coś wlać(sili....)?Wstyd mi ale nie pamiętam czy są zakryte i wstyd ,że nie chce mi się szukać w sieci(a karta daleeeko stąd).No ale to już "furmanka" działań :wink:

Nie mam wyrzutow sumienia, podejrzewam, ze w upalne dni stock tak czy inaczej by sobie nie radził... tak mam oklejona sekcję, chłodny rdzeń i bez obaw będę giercował w wymagające tytuły. Póki co zaden tytuł nie zabija 8800gt (w 1440x900), więc nie ma strachu. No i temperatura pozostalych podzespolow tez sie obnizyła, stock nie radzil sobie ze skutecznym odprowadzaniem ciepla. Z perspektywy czasu zaluje jedynie, ze nie kupilem 30zl tanszej wersji bez heatpipe, skoro i tak zmienilem chlodzenie. Madry Polak po szkodzie.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...