Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

To podobne wyniki do moich. Moj Gigabite kreci sie podobnie i wyniki rowniez podobne. System bez optymalizacji.

 

Mam jeszcze pytanie, macie cos do monitorowania karty w trayu??

Riva tuner nie pozwala na to w sposob jaki by mnie satysfakcjonowal (trzeba miec odpalone okienko monitoring, bez tego nie dziala monitoring w trayu).

Ja polecam NVtempLogger monituruje również i zapisuje temp do pliczka podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien system a nie smigasz na jakimś windowsie WIŚTA

Świetna rada -nie ma co.Chyba nie sugerujesz poważnie ,że to wina systemu Vista?Moim zdaniem barylątko powinien przetestować grafikę u jakiegoś kolegi ,lub porządnie wywalić stery po Radeonie(kolejność dowolna).Ostatecznie można nawet system przefilcować :wink:

A przy okazji -co z tym BIOSem Twoim na jakieś...chyba 1.55V do 88GT ,bo coś sie nie doczekaliśmy?No i wizytą w O-cu na testy z grafiką na co sam nalegałeś?

@barylątko -jak wyżej.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu. Jest jakiś patencik w tych kartach na podbicie o 0.05V w górę? Lutownica odpada ;). Szk0oda, bo dobra sztunia 1.05V to mało papu :(.

A czy Asusy Top nie maja aby fabrycznie podbitego napiecia do 1.1V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzbuje chłodzenia do swojego Palita 8800GT.

Możecie wymienić coolery VGA które pasują na tą karte i w jakiej są cenie?

 

Poczytaj troszkę temat, bo już polecano tu wiele razy. Accelero S1+jakiś cichy 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna rada -nie ma co.Chyba nie sugerujesz poważnie ,że to wina systemu Vista?Moim zdaniem barylątko powinien przetestować grafikę u jakiegoś kolegi ,lub porządnie wywalić stery po Radeonie(kolejność dowolna).Ostatecznie można nawet system przefilcować :wink:

A przy okazji -co z tym BIOSem Twoim na jakieś...chyba 1.55V do 88GT ,bo coś sie nie doczekaliśmy?No i wizytą w O-cu na testy z grafiką na co sam nalegałeś?

@barylątko -jak wyżej.Takie jest moje zdanie.

jestem ~10km od ostrowca wiec mozemy sie ustawic jutro kartke mam i 2 bioski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok -jutro się odezwę na GG co dałeś na PW, a tymczasem może wrzucisz te BIOSy na np.speedyshare i w kilku je "poogladamy".

Mała uwaga -Ostrowiec piszemy jak każdą nazwę miasta(pomijając zresztą patriotyzm lokalny :wink: ) z dużej litery <_<

Ciekaw jestem niezwykle jak te 1.55 by BIOS....Miernik mam sprawdzony więc nie będzie problemu z odczytami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Windows Vista Ultimate x64

NVtempLogger sciagniety z Guru3d...

Grafika MSI 8800GT Zilent (wersja USA)

Po wypakowaniu i uruchomieniu wyskakuje okienko ERROR,exiting... i jest tylko opcja ok....

 

Uruchamianie programu w zgodnosci z xp nie pomaga...

 

Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , ze w biosie masz 1.05v nie oznacza ze to jest realne napiecie. To nie jest referent takze napiecia na gpu wogole nie sa sterowane poprzez bios , realne napiecie mozna zmierzyc tylko miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam galaxy 8800GT 512MB CM-HP.

Dzisiaj wziąłem się za kręcenie karty i zauważyłem, że karta ma pamięci ustawione na 1000MHz (dokładnie 999). Poza tym zworka do podniesienia nap. jest z boku karty, zaraz poniżej wtyczek zasilania, a nie na górze karty - jak na wszystkich zdjęciach. Co to za model - nowa rewizja czy co?

 

fotki zworki (marne bo telefonem):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tu screen z rivy:

 

Dołączona grafika

 

Tak przy okazji, karta poszła bez przestawiania zworki na 700/1750/2160 tak na szybko, bez dogłębnego testowania - kilka min. ati tool, ok 13800 marków 06, CPU @ 3600MHz

Tak chciałem się przypomnieć - nikt nie spotkał się z tą kartą - co to za wynalazek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie też napisałem -właśnie zjechałem na bazę więc wkurzony(bo późno!)...Chyba wbrew chęciom konkretny zad z testów :mad: A nawet wczoraj zapinkę do zapasowego bloczka na szybko pożyczyłem od kumpla <_< .Czego nie zamieścisz po prostu BIOSów na serwerze?

@wildthink -z tego co pamiętam to były już takie wersje w wątku przedstawiane dość dawno temu.Że niby zworka gdzie indziej, że na kołkach chłodzenie sekcji i zaokrąglone rogi PCB.Coś takiego mniej więcej.Żaden wynalazek jak sadzę.Po prostu zmienili kosmetycznie to i owo.Po co?Kto wie...Chyba ,że ma 10-cio warstwowe PCB(a nie jak moja 6io).To byłoby coś -10ka i te około 1.32V dla GPU....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sie objawia niestabilnosc w fur benchmark na tej karcie?

Jade na sterach 174.74 i jak sobie leci fur te kilka minut, to np zastyga na chwile, na 5-15s, i leci dalej.

Wedlug riva tuner monitoring w tym czasie takty spadaja na te ktore sa w 2d i po kilku sekundach wracaja na performance 3d i test leci dalej.

Troche to dziwne zachowanie, nie uwazacie?

 

Tempy w okolicach 75C, nawiew na sekcje zasilania jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, czy jak chce zgrać i załadować bios do grafiki po przez nVFlasha v.5.63 to czy moge wpisac takie komendy:

nvflash -b nowy.rom

nvflash -4 -5 -6 nowy.rom

chodzi mi o tą drugą do wgrania zeby nie było kiszki potem,

moja karta to 8800 GT,

ostatnio robilem bios moda na 6600 GT i nie wiem czy ta wersjia nvflasha ma takie same komendy,

prosze o pomoc

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że na GeForce 8800GT Leadtek Winfast w 3DMarku06 mam strasznie słabe wyniki na AMD X2 3800 Windsor (stock. 2GHz), 2GB RAM A-DATA DDR2 800 i MOBO ASUS M2N32 WS mam 5650pkt. Jak podkręcam do 2,8GHz to wynik się zwększa do 7300pkt. W grach jest to samo. Widzę że tę kartę ewidentnie coś hamuje i to bardzo mocno. Piszcie jak macie jakieś pomysły bo tu białej gorączki dostanę :angry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek procek i jeszcze raz procek.... Ja na stock procku (1,8 GHz) mam tyle 3DMarkow co kumpel na E4600 i 8800GS z 384MB. I np. proc na 2.1GHz to ok 9k pkt. a proc 2.6GHz to juz 10,5k pkt. :) Ehh.... Na szczescie niedlugo szykuje sie zmiana na E8400 :D :D

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą bo to co piszesz jest 100% prawdą, ale mam wcześniejszy test i na tym samym sprzęcie miałem np. 8200pkt przy procku na 2,3GHz a teraz procek leci na 2,8GHz (bo zminiłem chłodzenie) i wynik ledwo 7000pkt. dlaczego tak się dzieje? Żadne Antyaliasingi i Anizotropowe filtrowania nie są włączone, suwaki sterowników ustawione na wydajność. Byłem u kumpla i na Pentium Dual-Core 2160 (1,8GHz) miał 7600pkt czyli poprawnie, a ja przy mocno podkręconym procku nawet nie mam tego co on (a przecież aż takiej różnicy nie ma). Poniżej linki do poszczególnych testów:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2e6eb122ebe44ac.html - ten jest z komputera kolego (Dual-Core 2160 stock. mój GeForce 8800GT) tu jest OK

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9228ba2c4e29b297.html - Mój test ale ten wcześniejszy (może ze 3 tygodnie temu) proc na 2,3 i to najlepszy wynik.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6713cc3a1665b895.htm - test z mojego komputera (zwróć uwagę że wynik za procesor to 2139, czyli wyprzedziłem tego Dual-Core 2160 i wynik łączny powinien być lepszy).

 

Z tych testów widać że teraz kiedy mój procesor pracuje na 2,8GHz to powinienem mieć jeszcze lepszy wynik, a przynajmniej koło 9000pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz zasilacz bo moze on nie daje rady, lub wywal doszczetnie stery i zainstaluj ponownie...

 

mozliwem tez, ze procek jest niestabilny na tych 2.8GHz (jakby nie bylo zwiekszyly sie temperatury na dworzu)

 

ja mam w marku 06 wynik 7800 na niekreconym 9600GT i stockowym E2160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Obniżone takty na Gigabyte 8800GT to: 450/1200/700 normal to 700/1700/920 (real 702/1674/918)

 

Zauważyłem, że Gigabyte zmniejsza taktowania bez Gamer Hud. Bierze wtedy trochę mniej watów (kilka) ale z Gamers Hud jeszcze mniej watów pobiera (około 17W mniej). Gamer Hud kontroluje więc napięcia w kości od regulacji napięć itp. To taka mała z napisem Voltage... po prawej stronie Zalmana pod pamięciami.

 

Moje pomiary poboru prądu urządzeniem angielskiej firmy Paget...

(...)"

Gigabyte zawsze mnie kusiło tymi opcjami oszczędzania energi (podobna jest w MOBO pod 775 z "E" na początku nazwy, jest tam kozacki diodowy sygnalizator zużycia energii)...

 

W związku z tym, że poza Gigabyte grafy 8800GT nie posiadają funkcji dynamicznego obniżania napięcia, sporo by wniosło do tematu gdybyś zrobił pomiar zużycia prądu na Palicie 8800GT z obniżonymi zegarami do poziomu Gigabyte (450/1200/700) i niżej (np. 300/500) - ja przynajmniej będę bardzo zobowiązany :wink:

 

Co do mojej karciochy to jadę w 2D (oraz w BF2 z AAx8, i AFx16 po sieci :rolleyes: ) przy taktach 350/875/500(1000) i tempy w stresie to ok 50-60st przy ~900-1300Rpm...

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo obniżanie taktów karty praktycznie nic nie daje , jak kogoś interesuje spadek poboru mocy na poziomie 0.5% to może się bawić. A co do płyt gigabyte to oszczedzanie polega na obcięciu części faz zasilających cpu i właśnie te diody oznaczają ile faz jest aktywnych w danym momencie. Ten bajer działa tylko na standardowych ustawieniach proca , także można sobie go wsadzić w.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte zawsze mnie kusiło tymi opcjami oszczędzania energi (podobna jest w MOBO pod 775 z "E" na początku nazwy, jest tam kozacki diodowy sygnalizator zużycia energii)...

 

W związku z tym, że poza Gigabyte grafy 8800GT nie posiadają funkcji dynamicznego obniżania napięcia, sporo by wniosło do tematu gdybyś zrobił pomiar zużycia prądu na Palicie 8800GT z obniżonymi zegarami do poziomu Gigabyte (450/1200/700) i niżej (np. 300/500) - ja przynajmniej będę bardzo zobowiązany :wink:

 

Co do mojej karciochy to jadę w 2D (oraz w BF2 z AAx8, i AFx16 po sieci :rolleyes: ) przy taktach 350/875/500(1000) i tempy w stresie to ok 60st przy ~1300Rpm...

Hm...a mi sie wydaje ze skoro nvidia zablokowala w pewnym momencie wchodzenie kart w tryb 2D (obnizonych taktow to po cos to zrobila). Wedlug mnie tez nie ma zbytniego sensu stresowac sie ze karta jest tak samo taktowana w 2D jak w 3D. Przeciez w 2D jest praktycznie nieobciazona wiec i GPU potrzebuje mniej energii. Moze GPU ma jakis swoj HALT wylaczajacy w 2D rejestry itd...przeciez w 2D karta mniej sie grzeje niz w 3D :)

 

A co do wynalazkow GB to dajcie juz sobie spokoj co poniektorzy z wynoszeniem ultra durable 1 & 2, DES i innych dziadostw proponowanych przez ta firme pod niebiosa bo te wynalazki to o kant tylka mozna potluc :) Sam mam DS3R z tymi diodami i ich super oszczedzaniem energii i po OC to nie dziala a pozatym to plytka ma ogromnego vdropa i tyle...wczesniej mialem DS3R bez tych diod i mi cpu 3.4GHz robil bez zajakniecia...a teraz na tej nowej sztuce nie chce tyle...3.3GHz to maks co moge wycisnac...a oczywiscie mam nowa sztuke bo na steraj sdechla sieciowka i musieli mi wymienic na nowa...Ultra Durable to mniej wiecej taki sam "bajer" jak 1.3V na mojej Galaxy na GPU...niby jest ale jakis bardzo duzych korzysci z tego nie ma ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki problem,

chcialem podnieść napiecia dla karty tylko nie wiem czy faktycznie trzeba, bo moze wszystko jest już podniesione,

wiem że trzeba gdzieś zmienic z 1.05V na 1.1V

czy chodzi tu o Exact Mode?

U mnie bios wyglada tak:

post-146613-1212333719_thumb.jpg

a tak mogę ustawić

post-146613-1212333841_thumb.jpg

post-146613-1212333922_thumb.jpg

wogóle wszystkie tryby można ustawic ręcznie Thrtl i 2D

a tak wyglada Vid Mode i też wszystko można ustawic ręcznie jak poprzednio od 0,95 do 1.1V

post-146613-1212334060_thumb.jpg

czy w związku z tym jest wszystko ustawione jak trzeba tzn. czy mogę jeszcze gdzieś podnieść napiecie np. to w zakładce Exact Mode,

Extra z 1.05V na 1.1V i czy coś to da?

acha i ponawiam prośbę o podanie mi prawidłowej komendy na wgranie biosu do karty,

zgrałem go komendą

nvflash -b nazwa.rom

ale nie wim jaka załadować zeby nie było lipy

bardzo prosze o pomoc i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piszcie przy amd ze CPU i jeszcze raz CPU ogranicza, bo ja mam prawie 10k w 3dm06...pisze o przypadku adriana

wiem ze z c2d byłoby z 4 klocki więcej, ale nie połowa mniej!

 

zresztą, patrząc po testach w GRACH to róznica wynosi średnio 15%(nie uwzględniam tu crysis'a)...dlatego póki co opcja -upgraduj do c2d bo x2 2.8ghz od AMD ogranicza ci grafę! - nie wchodzi u mnie w grę.

jak zobaczę że powstało z 10 gier minimum, z tych w które chciałbym grać, gdzie zalecane będzie minimum c2d z zegarem 3ghz, to wtedy rozważę upgrade. Póki co to wydaje mi się to być działaniem na wyrost...i to mocno na wyrost

 

pamiętajcie proszę że 3dsmarki to nie wyrocznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...