Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

użyłem komendę nvflash nowy.rom i wszystko poszło dobrze, ustawilm napiecie 1.1V w zakładce Extra, no i ogólnie nic w sprawie OC sie nie zmieniło, ale jest stabilnie, rdzeń 720 i shadery 1728, na 1782 juz sa arty, a pamieci nie da sie ruszyc jaka kolwiek próba podniesienia ponad 900 MHz konczy sie resetem w benchmarkach i artami w grze, czyli ogólnie słabiutko, temperatura karty w spoczynku skoczyła o 5 stopni a w stresie dochodzi do 66 stopni, chłodzenie mam ref. więc jest suszarka, ale Asus SmartDoctor daje radę i mozna sobie ustawic 4 stopnie predkosci witraka dla okreslonych temperatur, ja mam ustawine na 100 procent przy 55 stopniach potem kolejno 50, 45 i 40,

szkoda myslałem ze sie coś jeszczde wycisnie z karty ale widac nie da rady i zmiana napiecia tez nic tu nie dała,

myslicie ze to dobre wyniki jak na 1,1 V, moja karta to ASUS 8800 GT

 

pamieć nie chciala chodzic powyżej 900 MHz to ją troche pogoniłem i odrazu ustawiłem 1000, o dziwo 6 godzin granai bez przerwy-zadnych zwiech resetów, wczesniej na 920, 950 i 990 od razu zwieszało a teraz nic, maksymalnie pracuja stabilnie na 1030, bo na 1040 i 1050 gto juz róznie, co tu jest grane nie rozumiem :blink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Pytanie kieruję do osób posiadających 8800gt z 256mb na pokładzie.

 

Jak ta karta sprawuje się w obecnych grach, bo niedługo czeka mnie upgrade grafy i zastanawiam się nad tą kartą, oraz jeszcze 8800gs i 9600gt. Rozważam ten model, ponieważ grywam z reguły w rozdzielczościach rzędu 1024x768 i zastanawia mnie czy w wypadku takich rozdzielczości mała ilość pamięci ram na karcie nadal stanowi jej ograniczenie w prędkości działania, jak ma to miejsce w wyższych rozdzielczościach w stosunku do karty z 512mb.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj 256

teraz może pogrywasz w 1024, ale co będzie np za pół roku/rok?

pozatym, nawet w tej rozdzielczosci możesz mieć slajdy, jak włączysz aa

 

no i są pewne giery, gdzie 256 kuleje że aż strach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja -pogląd jakoby 512mb Vram było przydatne tylko w rozdziałkach wielkości okna balkonowego jest delikatnie mówiąc lekko nieświeży :wink: Już w 1024 właśnie można się natknąć na zapchanie 256mb, że o 1280 nie wspomnę.Ba -512 też da się zapchać.Choćby u mnie -lubię mody do Obliviona czy Half Life 2 z teksturkami wypasionymi no i 1GB by się przydało...STALKER takie 256mb to zje jak ja bułkę rano.Widziałem test fajny -chyba tutaj link była ale dawnoooo...Porównanie chyba Radków 38xx z "naszymi".No i różne wielkości pamięci na pokładzie.Jasne było ,że 256 to już mało...Może to w wątku Ati 38xx było?Ale choćby i nie -to z każdym dniem będzie coraz ciaśniej przy 256.IMO szkoda się pchać w obrzynki....512 -standardzik.1GB -dla wybujałych i na specjalne okazje.256 - :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Pytanie kieruję do osób posiadających 8800gt z 256mb na pokładzie.

 

Jak ta karta sprawuje się w obecnych grach, bo niedługo czeka mnie upgrade grafy i zastanawiam się nad tą kartą, oraz jeszcze 8800gs i 9600gt. Rozważam ten model, ponieważ grywam z reguły w rozdzielczościach rzędu 1024x768 i zastanawia mnie czy w wypadku takich rozdzielczości mała ilość pamięci ram na karcie nadal stanowi jej ograniczenie w prędkości działania, jak ma to miejsce w wyższych rozdzielczościach w stosunku do karty z 512mb.

 

Pozdrawiam.

Z ostatnich testów na benchmark.pl:

 

"W tej cenie, mając do "dyspozycji" najtańsze konstrukcje oparte o 8800GT z 512MB pamięci, Radeon HD3870 staje się zupełnie nieopłacalnym wyborem. Miejsce tych kart obecnie to segment niższy, a więc "walka" o portfele graczy z GeForce 9600GT.

 

Dwie karty jakie można polecić z czystym sumieniem, ze względu na cenę oraz jakość wykonania, to Gigabyte 8800GT z aktywnym Zalmanem, oraz Galaxy wyposażony również w dwu-slotowy moduł chłodzenia produkcji Coolermaster.

 

Wystrzegajcie się produktów wyposażonych tylko w 256MB! pamięci, oraz z obniżonym ich taktowaniem. Referencyjne zegary (600/1800) to optymalne minimum, poniżej którego naprawdę nie warto już schodzić."

 

Jezeli chodzi o cenę to zamiast 8800Gt z 256MB brałbym jakies dobre i tanie 9600GT z 512MB oczywiście i bez obniżonych taktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z moim 8800gt

od 3 dni, jak łupię w L2 to mam jakiś problem z teksturami, co jakiś czas, rzadko w sumie(2-3 razy dziennie...i z reguły jak odejde na chwilę od kompa...), ale tekstury się jakby przepalają i mam kaszanę w oknie(bo często gram w oknie w l2). Operacja minimalizacji a potem maksymalizacji niweluje problem

 

z kolei przy graniu pełnoekranowym to mi ekran czernieje na 1-2 sek (też rzadko, ale np dzis z rana zapusciłem to po 10 minutach mi tak zrobiło się)

 

dodatkowo wczoraj przy wychodzeniu z cod4, po jakiejś godzinie grania w mp zaliczyłem jakby zwieche sterownika grafiki, ustąpiło po około minucie(na początku czarny ekran, z 10 sek, potem freez w windzie aż ustąpiło)

 

czego to może być efekt?karta cały czas chodzi tak samo, na 680/1900, stery 175,55, tempy w normie(nie przekraczają 68st w stresie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z moim 8800gt

od 3 dni, jak łupię w L2 to mam jakiś problem z teksturami, co jakiś czas, rzadko w sumie(2-3 razy dziennie...i z reguły jak odejde na chwilę od kompa...), ale tekstury się jakby przepalają i mam kaszanę w oknie(bo często gram w oknie w l2). Operacja minimalizacji a potem maksymalizacji niweluje problem

 

z kolei przy graniu pełnoekranowym to mi ekran czernieje na 1-2 sek (też rzadko, ale np dzis z rana zapusciłem to po 10 minutach mi tak zrobiło się)

 

dodatkowo wczoraj przy wychodzeniu z cod4, po jakiejś godzinie grania w mp zaliczyłem jakby zwieche sterownika grafiki, ustąpiło po około minucie(na początku czarny ekran, z 10 sek, potem freez w windzie aż ustąpiło)

 

czego to może być efekt?karta cały czas chodzi tak samo, na 680/1900, stery 175,55, tempy w normie(nie przekraczają 68st w stresie)

też zawsze testuje na COD4 tam wszystko zaraz wychodzi,

pierwsze pytanie, co to wogóle jest za karta(producent) i jakie są jej def. ustawieia, jakie chłodzenie?( a sorry nie zwróciłem uwagi na sygnat.)

czy karta była kiedykolwiek podkręcana?

bo wyglada mi to na za niskie napiecie,

mialem dokladnie to samo rdzen na 700/1728 pamiec na 900 i tez resety w grze, ciemny ekran na chwile, i wszystko wracalo do normy, na chwile bo zaraz bylo to samo, oczywiscie jak wyszedlem do windy toz tez mialem komunikat ze sterownik odzyskal sprawnosć,

natomiast jak podnosilem pamiec z 900 w góre, to mialem szachownice szara na ekranie,

rozwiazaniem było podniesienia napiecia, przynajmniej dla rdzenia i shaderów bo przestao haczyć,

natomisat pamieć powyzej 900 MHz nie pracuje stabilnie, dopiero od 1000 Mhz niema zadnych problemów, wiec nie wiem czy to przez zmiane napiecia tak sie stalo ze dzialaja, wczesniej sprawdzalem na 990 i nie chodzilo,

moze zgraj sobie biosa z karty i zobacz jakie masz napięcie Extra jak bedzie 1.05V to podnies do 1.1V

albo wczesniej spróbuj pamieci ustawic na 1000(2000)Mhz moze to cos da?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy masz ok. Nie wiem czy czasem sekcja zasilania karty sie nie przegrzewa. Dotknij rewersu karty podczas obciazenia. Pokombinuj z innymi sterami (ja uzywam 175.75 od Sidebanda i jest ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% nikt nie wie skąd to grafitti się bierze...Z OC i bez, na wszystkich firm kartach, na różnych platformach i sterownikach(modowane czy nie) jest spotykane.Węszyłem nieco ,a nie było łatwo ,bo mało kto się przyznaje do takich zwałek i wiele osób sobie lubi wmówić("to od sterownika -co oni knocą?!") to i owo.U mnie walka trwała dość długo i chyba(podkreślam -chyba) to opanowałem.Wychodzi ,że kombinacja kilku czynników była winna -za duże OC "rdzenia"(mam teraz 720 ,a nie 737), zbytnie zacieśnienie ...alf na RAMie systemowym(!) i sterownik ale który??Używam teraz 175.75.Grafika na 720/1836/2202, CPU na 3.42....Wyniki w markach dostały lekkiego kopa -widać rdzeń za dużo nieco miał dane.Sekcję i ogólnie grafę mam chłodne(WC, nawiew i pełno radiatorów).Wywalanie tekstur i zmiana kolorów dotykały u mnie Most Wanted, Wiedźmaka, Gry na Unreal 3(miałem chyba ze dwie) czy FEAR.Nigdy przenigdy Asasyna, Crysis czy dema Grid.

Czy to nie o 88GT NV pisała ,że zablokuje możliwość OC?Coś było ale nie pamiętam szczegółów...Może wiedzą coś czego my nie wiemy.Spotykałem się z tym problemem na porządnie złożonym, nowym sprzęcie(zasilanie i chłodzenie bez zastrzeżeń) bez OC!Wywałka barw -mozaika, a po np.alt+tab wracało do normy lub po wyjściu(długieeee wychodzenie wówczas) i ponownym odpaleniu -znów ok.Walczyłem u siebie i kilku kolegów i d....Było kilka momentów "to na pewno to -odkryliśmy", a potem znowu....Tak samo w sieci kilka osób pisało ,że wie lecz potem się okazywało nagle ,że "ja odkręciłem kartę ,bo po co ją męczyć" :wink: Jeżeli chodziła ok to nieco bez sensu decyzja tym bardziej ,ze jak spojrzałem koledze w sig to CPU nie miało i RAM odpuszczone....A też się "męczą" :rolleyes: Uważam więc ,że problem jakiś jest tylko nieco nabieramy wody w usta.U mnie jest teraz ok.Ale jak długo?Co ciekawe nie trafiłem na podobne opisy odnośnie 9ek czy choćby 88GTS 512....Może po prostu dlatego ,że słabo szukałem?

EDIT -wieloprzebiegowe testy nic nie wnosiły do tematu, np. moja karta i kilka mi znanych zmieniały platformę w międzyczasie.Mam jeszcze cichego podejrzanego -podzielnik napięć.Grzeje się jak chol....a więc mu założyłem ożebrowanie.Te maleństwa robiły kłopoty od dawna -np.na 7900.Może u mnie to pomogło?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

to jak to wygląda ten podzielnik?

i jeśli to kwestia temperatury to podkręcę wiatrak 25cm w obudowie i zobaczę efekty...bo przecież teraz jest zdecydowanie cieplej niż choćby miesiąc temu...a tylko ta zmienna poszła w górę (bo sterownik ostatnio zmieniałem z tydzień temu..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkości paznokcia na małym palcu, kwadratowy i pełno nóżek wokół.Na nim sie robi często Vmody(7900).Nie mam jak teraz fotek poszukać.Są jeszcze mniejsze dla pamięci chyba....U mnie zasłania go chłodzenie sekcji przed nadmuchem.Musiałem wyższe radiatorki założyć od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna rzecz, dla przykładu na 710 sa czasem wpadki i wywala z komunikatem ze sterownik nie odpowiada, natomiast na 711 nigdy mi sie to nie zdarzyło, nigdy :wink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza diagnoza u mnie brzmiała ,że wykręcony na 3025 AMD z poprzedniego zestawu jest przez kartę obciążany potężnie i dlatego coś wywala(choć testy nie potwierdziły tego).

Może faktycznie jak piszesz pewne ustawienia niesynchroniczne shaderów i rdzenia będą się gryzły?Choć na innych kartach tego nie ma...Nie wiem co o tym myśleć ale póki co cieszę sie stabilnością ...póki jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci zapytam czy tez tak macie.

zobaczcie na to zdjecie piąte od góry, tam gdzie jest góra karty pokozana, chodzi mi o te dziurki w PCB tam gdzie sie wkreca sróbki i takie tam inne, obrzeża zwłaszcza lewy górny róg i cztery środkowe sa widocznie zardzewiale slady, ja mam dokładnie tak samo, zastanawialem sie nie raz co to jest, wyglada jak rdza, tyle tylko ze u mnie karta była taka od nowosci, wiec sam nie wiedzialem co o tym myslec, karte kupilem pół roku temu, myslalem jeszcze ze moze trafiła do mnie sztuka po testach bo pudlo było otwierane chociaż karta miała byc nowa, ale dałem sobie na luz i nic sie nie plułem w agito.pl, chodzic chodziło i to było ważne, tylko co to jest, też tak macie?

nie mam aparatu ale wyglada to dokladnie tak jak tam na fotce

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=439&...ctr_str_numer=2

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że to technologiczne.Zresztą -co by tam wkręcano podczas używania?Ok -w cztery chłodzenie choć już ma ,a w resztę(ta reszta to chyba jedna na rogu hihi)?No i...rdza? :blink: Miedziowane PCB w które nawet total lamy nie wkręcą zardzewiałych blachowkrętów od furtki czy starej skrzynki na nutrie :wink: Więc skąd ta "rdza"?Może też są to otwory z których korzysta robot przemysłowy(Chińczyk i drutami?) przy obsadzaniu PCB elementami?Kto wie...Najlepiej obejrzyj to przez lupę jak Cię męczy -ślady po śrubkach są łatwo dostrzegalne.Nie wiem jak na mojej jest -nie mam jej "tutaj" ,a nie pamiętam...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo

http://twojepc.pl/html/8800gt_3870hd/n8.jpg

lewy górny i 4 srodkowe pod chłodzeniem

 

a pozostałe tam gdzie sa śruby wydają sie normalne,

raczej chodziło mi o to ze moze skoro pudło otwarte to jakaś wilgoć gdzies sie dostała i ot całe paskództwo bo to ze moze komus nieopatrznie przy podłączaniu karta wpadła do wanny raczej nie podejrzewałem :wink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - z jakiej wersji 3d marka 06 korzystacie - tej darmowej, gdzie nic nie można wybierać ,czy może tej wypasionej (niby płatnej)?

A jakie to ma znaczenie? Wyniki sa podawane na ustawieniach defaultowych. Btw nie niby, tylko płatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to definitywna wina temperatur, prawdopodobnie PCB/rozdzielnika zasilania

po zwiększeniu obrotów w obudowie o 25% na wiatraku z frontu 14cm i z boku 25cm nie zaliczyłem żadnego kaszanienia textur/zwisu stera

 

dziś grzebne i zainstaluje tam radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam problem: pomyliłem bios, do karty z 1GB RAM wgrałem firmware od karty z 512MB RAM.

I teraz oczywiście mam tylko 512MB :sad:

Może ktos z szanownych forumowiczow ma karte EVGA Akimbo 8800 GT 1GB RAM i moglby mi udostepnic orginalny bios od tej karty ?

Na http://www.mvktech.net/ nie znalazlem odpowiedniego biosu .

 

p.s. sorry za wczesniejszy post nie w tym watku co potrzeba :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem kartę graficzną gigabyte geforce 8800gt 512mb z chłodzeniem zalmana.

znaczy sie, dopiero złożyłem zamówienie, jeszcze nie jest opłacone.

(tutaj http://www.apollo.pl/store/show_detail/41113)

i czytałem na forum że pierwsze wersje miły pamięci Qimonda i stwarzały mnóstwo problemów, a sama karta wyglądała jak na zdj. w tym sklepie. Pamięci zostały zastąpione samsungami, dodano inne chłodzenie i karta jest w sprzedaży jako wersja B. czy pierwsza wersja nadal jest jeszcze w sprzedaży, czy została ona wycofana?

nie jestem pewien czy nieświadomie kupiłem pierwszą wersje, czy po prostu sklep nie zmienił zdjęcia karty.

proszę o szybką odpowiedź;] z góry dziękuje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do użytkownika wyżej - www.wrozka.pl...przyjdzie to zobaczysz, faktem jest ze sprzedawcy rzadko aktualizują zdjęcia produktów na stronie(zależy też jaki sklep)

 

2 piętra wyżej...

1. zawsze rób backup biosu

2. nie flaszuje się w ciemno, zwłaszcza grafy(no chyba że nie wyświetla ona obrazu po wcześniejszym zrypanym flaszowaniu...)

3. instnieje nibitor- chciałeś coś zmienić wystarczyło skorzystać...

4. USE GOOGLE! RTMF! pytaj przed a nie po...bo do większości Polaków nie pasuje powiedzenie, że mądry po szkodzie...

 

w Polsce marne szanse byś znalazł, szukaj na stronie producenta/USE GOOGLE

 

a przy okazji ....jeśli to jest na pcb standardowym to wystarczy że sciągniesz jakiś bios własnie pod standard(ale 1gb ram) i porównasz róznice w nibitorze

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo Qimonda to jedne firmy chyba dostawały z lepszego wafelka , a inne z gorszego. Smiało mozna powiedzieć , że msi , gigabyte dostawały odpady. Asus jak narazie z Qimonda(2200 MHz) bije gigabyta na głowę tego z samsungami(2100 MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, karta Palit 8800GT 512MB, ten na starym PCB ( http://pcarena.pl/uploads/myzia/4_karty_la...1_gb/palit1.jpg ), nigdy nie krecona, dzisiaj zaczela wywalac kropki na ekranie. Scan for Artifacts w ATI Tool pokazuje odrazu sporo smieci. Mam rozumiec, ze karta padla ? Jeszcze wczoraj wszystko gralo.

No i druga sprawa, co jesli na wymianie beda chcieli mi wcisnac Palita na nowym PCB, czyli dokladnie tym samym co 8800GS, a wiec 6 warstw, 2 fazy na GPU, czyli duzo gorsze parametry niz ta ktora mam obecnie. Czy moge w takim przypadku zarzadac zwrotu kasy ? Oczywiscie zakladajac ze karta padla.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...