Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przerabiam 64bit :wink:

:/ a twoje stery takie nice sa :/ szkoda a wiesz side skad moge sciagnac przerobione 177.35 Vista 64 pod 8800GT jakies sprawdzone piwko zywiec stawiam :) Edytowane przez whpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sciagam jakis physxmod do ut3 ;]

Ja to wrzuciłem łącznie z pakietem "fizycznym" sterowników i są dwie dodatkowe mapki (jakaś latarnia i tornado czy coś takiego).Zmiany po włączeniu fizyki sprzętowej są...no właśnie -są?To chyba nie jest tak ,że dojdzie mucho efektów i elementów do rozwałki ale ,ze GPU będzie liczyło fizykę(w U3 to się naliczy :razz: .Nie ma co hihi...) zamiast softu(czyli CPU?).Tę fizykę ,która jest dostępna bez dopalacza sprzętowego...Nie zagłębiałem się zbytnio ale jak ktoś dostrzega różnicę w U3 to winszuję :wink: .Chyba ,że coś mi umknęło Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UT3 zmiana polega tylko na tym, że są osobne mapy dla posiadaczy ageia physx (teraz rowniez kart na rdzeniu g92 lub nowszym od nv oraz sterownikow), które są w duzej mierze zniszczalne (zniszczalne ściany etc) + dochodza dodatkowe efekty (np owe tornado) - mozna na youtube filmiki zobaczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale po prawidłowej(?) instalacji wszystkiego różnic jest widoczne całe zero.A w sieci czytałem np.

"

Unreal Tournament 3 (PhysX-Mod)

 

DM-HeatRay:

 

Cpu-PhysX 38.6fps

Gpu-PhysX 83.8fps"

Na guru 3D.Zdaje się ,że przykładowo full zniszczenia są na Ageia, a przyśpieszenie standardowych zniszczeń na NV G92+ z pakietem sterów....Muszę poszperać ale jak dotąd po włączeniu fizyki sprzętowej w przykładowym U3 nie widzę zmian...Stery i reszta jest jak należy w/g tego co w sieci widziałem.Ale jak mówię -dopiero zacząłem to zgłąbiac i też nieco niechętnie...kupca mam na kartę :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe -no właśnie.Ogólnie to ten silnik ledwo trawię w U3 ,a poza nim to już cieniuuutko wypada.Ale słuchaj -fizyka to nie tylko zniszczenia: dym, woda, wiatr, powiewające to i owo, turlające się to i owo, hmmm....zwłoki i "interakcja" z nimi...Coś to musi liczyć.Naprawdę nie widzę(a bawiłem sie w "on i off") dodatkowych elementów rozpierduchy w grze.

EDIT -ciekawe czy nowy pakiet dopalający nie pomógł grze Dirt stać się niegrywalną na moim sprzęcie.Tak sie rzuca ,ze za 7900 zatęskniłem hihi.Ale pewnie trzeba choć patcha 1.2 przymierzyć -dopiero będę kwękał :wink:

Inna sprawa ,ze odkurzyłem ten tytuł pierwszy raz od zakupu 88GT...

Lista gier obsługujących akcelerację fizyki przez GPU

http://www.nzone.com/object/nzone_physxgames_home.html

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilem marki na sterach 175.16 i 177.39 + stery do PhysX.

2k1 63683/63961

2k3 38396/38407

2k5 20933/20898

2k6 12368/12484

AM3 194k/195k

Karta na def, proc @4GHz. Gier nie puszczalem bo mam aktualnie tylko 1GB ram'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze musze zmienic stery pod smarka2006

I poki co tylko pod to... Wracam do jakichś staroci bez zbędnych wodotrysków, jak juz wszystko będzie działać tak jak należy (i bez jakiegoś żonglowania infami, tylko oficjalnie) to wtedy się będzie można tym zainteresowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Twoja jest słaba to mojej wręcz nie ma hehe.Aby w 99% mieć pewność .że nie ujrzę w grach mozaiki i innych problemów mimo niby stabilnych marków kartę ustawiłem 716/1836/2202.I tak działa we wszystkim -nie mam już dziwadeł kolorowych sporadycznie się pojawiających.Na nic Ati Tools, Unigine S.0.4 czy marki -mimo katowania i wygrzewania karta miała swoje "ale".Teraz jest ok.Jak masz przy wysokich shaderach 740GPU to świetnie -ogólnie ją spaprali 6-warstwowym PCB.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak wy to robicie u mnie stabilnie jaet tylko 711/1674/2004, oczywiscie po bios-vmod-zie, bo wczesniej nawet tego nie robilo stabilnie, moze to wina chłodzenia, czy myslicie ze jak zmienie na cos lepszego(tylko na co najbardziej sie opłaca, chodzi o powietrze?)

to cos pomoze, teraz mam ref. (w stresie na 100% wiatrak) i temperatury w spoczynku 51 pod obciązeniem do 65 moze 70,

no ale za chiny zeby shadery na 1836 u mnie szły nie ma mowy, zastanawiam sie bo nie którzy daj dodatkowo radiatorki na sekcje zasiklania na góre karty oprócz tego ze pod spodem równiez, jak dotykam w grze góry karty w miejscu gdzie jest sekcja zasilania to jest goraco ale nie tylko tam, włsciwie sa miejsca gdzie jest jescze cieplej na całej powieszchni PCB, obawiam sie ze sam fander od góry to zamało, czy mozliwe jest ze dlatego mam taka padake, kiepskie chłodzenie plus brak radiatorów na górnej powierzchni PCB na sekcji zasilania? a moze taka karta, jedna z pierwszych egzemplarzy jak tylko sie pojawiły Asus-y, co prawda te modele po zmianie chłodzenia robily stabilnie 730/1890/1000 moze to zabija tak szybko karte,

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,

no ale za chiny zeby shadery na 1836 u mnie szły nie ma mowy, zastanawiam sie bo nie którzy daj dodatkowo radiatorki na sekcje zasiklania na góre karty oprócz tego ze pod spodem równiez,

U mnie po założeniu bloczka GPU było najchłodniejszym miejscem karty :wink: W sumie do dziś tak jest.Oprócz tego firmowy na spodzie i mój radiator od góry plus małe paskudztwa na podzielnikach napięć(wszystko z fotkami w wątku zawarłem) no i mimo WC nawiew na pamięci(mają radiatorki).Uważam ,że częste przycczyny oprócz zbyt optymistycznego OC przy wywalaniu kart w grach/testach to:

-temp. sekcji

-temp podzielników napięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mini - recenzja

 

A więc jak widać wyżej postanowiłem nabyć 8800GT i muszę być przysłowiowym królikiem doświadczalnym, bo niestety nie doczytałem się jakichś dokładniejszych opinii o mojej karcie. Pierwsze co muszę powiedzieć to cena, 394zł trzeba było wyciągnąć z wielkim żalem z portfela i dodać jeszcze 16zł za kuriera GLS, kupowałem w sklepie (nie robię reklamy) iComp, nie przez Allegro a od razu przez stronę firmy, wychodzi 5zł taniej(prowizja z Allegro robi swoje).

 

Po tym jak kurier mnie odwiedził sprawdziłem zawartość paczki. Zaskoczył mnie bardzo mały rozmiar pudełka karty, większe pudełko miałem z 7600GS od Galaxy i tutaj zrozumiałem gdzie jest taka różnica cenowa między Inno3D a np. 8800GT Asus'a od kolegi. Do pudełka od Asus'a spokojnie wejdą 4 takowe 8800GT, a u mnie tylko jedna z dosyć małym zapasem miejsca. Jest to cięcie budżetowe jak najbardziej dla mnie słuszne bo pudełko nie daje lepszych wynikach w grach i praktycznie przez resztę czasu użytkowania karty kurzy się gdzieś na szafie. Tutaj zdjęcie pudełka:

 

Dołączona grafika

 

No to tyle o pudełku, teraz o tym co w pudełku. W pudełku niestety również widać cięcia budżetowe, dostajemy tylko przejściówkę Dvi->D-Sub, do tego przejściówkę S-Video do rozdzielenia sygnału na kabel Component(do HDTV) i jakiś dziwny kabel(S-Video<->Cinch) którego zastosowania bliżej jeszcze nie poznałem. W pudełku znajdziemy płytę ze sterownikami, DirectX 9.0 i manuala do sterowników nVidi (?), na jej tekturce od płyty mamy wydrukowaną krótką instrukcję instalacji karty. Na osłodę tego braku dostajemy grę Ghost Recon Advanced Warfighter 2, którą i tak posiadam i polecam ją wszystkim tym którzy dotychczas nie mieli okazji w nią zagrać. (Tutaj oczywiście można poczynić kolejne oszczędności i sprzedać grę koledze bądź spróbować szczęścia handlu na sławnym serwisie aukcyjnym). Oto zdjęcie przedstawiające co dostajemy w pudełku poza kartą:

 

Dołączona grafika

 

Co można napisać o samej karcie? No cóż, widać że firma Inno3D postarała się być oryginalna i zrezygnowała z referencyjnego chłodzenia zastępując je dosyć sporych rozmiarów radiatorem chłodzonym przez biały wiatraczek. Z tego co wiem PCB nie jest autorskie, to referent. O wydajności tego rozwiązania trochę później. Dla fanów lubiących overclocking itd. na pamięciach oraz sekcji zasilania zamontowano radiatorki co w karcie za taką cenę jest bardzo miłym zaskoczeniem. Gwoli wyjaśnienia, na wielu forach zagranicznych jak i na naszych rodzimych, co dociekliwsi mogli przeczytać bzdurę że 8800GT od InnoVision(Inno3d to chyba skrót dla UE) jest odpadkiem i pracuje na pamięciach Quimonda które są bardzo "grymaśne". Otóż poświęciłem się i sprawdziłem jakie pamiątki mam u siebie... Zdjęcia mówią same za siebie(karta i pamiątki):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przyszedł czas powiedzenia kilka słów nt. wydajności karty jak i chłodzenia. A więc wydajność plasuje się na poziomie każdej 8800GT. Testy odbywały się jednak w warunkach mocno chałupniczych i na dwóch różnych sprzętach o zgoła innych konfiguracjach. Moja karta chodzi na sprzęcie z podpisu, Asus 8800GT kolegi chodzi na konfiguracji mocniejszej, mianowicie jest to Core Quad Q6600 na stockowych ustawieniach oraz 3GB pamięci Geil, resztę można pominąć. Wspomnę tylko że konfiguracja kolegi chodzi na noname'owym zasilaczu 350W i ma się w sumie dobrze ale aż prosi się o wymianę na coś pewniejszego. No to teraz słów kilka na temat tego niereferencyjnego chłodzenia. W temperaturze otoczenia na poziomie 25 stopni, w Idle ma 58C a w stresie często dochodzi do ponad 80C(raz ukazało się moim oczom 86C). Wentylator nie jest głośny jak dla mnie, ale miałem już do czynienia z cichszymi chłodzeniami(vide: wysłużony 7600GS Zalman Edition). Niestety po wielu próbach nie mogłem dojść do porozumienia z regulacją obrotów która uparcie stoi na 100% i ruszyć się nie chce. Cieszy mnie to że nie kupiłem jakiegoś wyjca a i tak z czasem na kartę przyjdzie Accelero S1 ;]. O podkręcaniu wiele nie powiem bo nie bawię się w to mocno. Tak dla próby ustawiłem C650\S1600\M1900 i tak jest dobrze, więcej nie próbowałem bo nie mam takich potrzeb. Aha, trzeba pamiętać że monitorowanie temperatury na tej karcie odbywa się przez mało osławiony czujnik i jest on jak na razie obsługiwany przez nieliczne programy jednak po ustawieniu odpowiedniego plugina w Rivie Tuner mamy już monitorowanie temperaturki i po krzyku ;].

 

A teraz pytanie za sto punktów i mój główny problem... Jak ściągnąć te standardowe chłodzenie z karty? Tutaj więcej fotek:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dzięki z góry i pozdrawiam!

 

 

EDIT:

 

Mała pomyłka z mojej strony, przepraszam za wprowadzenie w błąd, razem z kartą dostajemy płytę a na jej tekturce jest nadrukowane coś w deseń "weź i se włącz jak już wepchniesz tam gdzie ma siedzieć". Sprostowanie wprowadziłem już do mojej mini recenzji.

 

Fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pudełku nie znajdziemy również żadnej instrukcji ani płyty ze sterownikami

Nie no -bez jaj.Faktycznie tego nie dają czy się Juhasowi na sklepie wymsknęło z pudełka? :blink:

Dodam ,że choć krótka instrukcja dołączona do sprzętu jest narzucana przez ustawę.Stąd te wkładki "krótka instalacja"(czyli "weź i se włącz jak już wepchniesz tam gdzie ma siedzieć").GRAW lubię 1 i 2.Jak ktoś nie ma to zawsze plus....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie za sto punktów i mój główny problem... Jak ściągnąć te standardowe chłodzenie z karty? Tutaj więcej fotek:

Łatwizna, musisz wyciągnąć ten drucik, najpierw z tego plastyku do góry go podważyć potem lekko ścisnąć i wylezie... tak myśle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po założeniu S1 + 2x120 na Galaxy CM zworka na max, daje 763/1910 stabilnie (shadery kręciłem razem z gpu osobno już mi się nie chciało :P )

więc chyba nie tak tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...