Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

to jest stwierdzenie poparte testami ?? udowodnij to nam graficznie... bo jakoś tak Ci nie wierzę ;) lol

Pokręć pamięci na swojej karcie i sprawdź sam.

 

3-5 fps przy sredniej 80 chyba ;)

 

Było walkowane wiele razy, jedyną wymierną korzyść daje kręcenie shaderów, kręcenie ropów i pamięci jest raczej dla sportu i wpisania w sygnaturę.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręć pamięci na swojej karcie i sprawdź sam.

 

3-5 fps przy sredniej 80 chyba ;)

 

Było walkowane wiele razy, jedyną wymierną korzyść daje kręcenie shaderów, kręcenie ropów i pamięci jest raczej dla sportu i wpisania w sygnaturę.

Wiadome, że wpis w sigu 700/1800/2000 lepiej wygląda niż np. 600/1800/1900 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest pytanie. Potrzebuje zasilacza pod 8800GT/GTS 512MB, C2D E4600, 2GB DDR2, 1HDD, 1 DVD, Asus mobo. Zasilka ma byc w miare taniutka i cicha tak aby pociagla taki sprzet. Zmiescimy sie do 120zl ? Chodzi o to zeby sie zbytnio nie nagrzewala i byla cicha !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest pytanie. Potrzebuje zasilacza pod 8800GT/GTS 512MB, C2D E4600, 2GB DDR2, 1HDD, 1 DVD, Asus mobo. Zasilka ma byc w miare taniutka i cicha tak aby pociagla taki sprzet. Zmiescimy sie do 120zl ? Chodzi o to zeby sie zbytnio nie nagrzewala i byla cicha !

Symbian nic lepszego niż niżej wymienione nie dostaniesz za taką cene :

 

http://zenfist.pl/amacrox-warrior-ax450pnf...00w-p-1027.html

 

http://zenfist.pl/chieftec-gps450aa101a-p-156.html

 

http://zenfist.pl/pc-power-cooling-silence...atx-p-2369.html

 

http://zenfist.pl/pc-power-cooling-silence...atx-p-2370.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie było czy sie da

nie podłaczyłem, bo dopiero sie zastanawiam nad taką opcją, poz tym nie wiem czy i gdzie ten SPDIF jest i czy w ogóle(kojarze cos dwubolcowego koło gniazda peg, wiec moze to jest to)

 

bo kumpel mnie usilnie zapewnia że na gf8800 sie nie da osiągnąć wyprowadzenia dźwięku przez kabel hdmi ... stąd pytanie

 

i tak w razie czego mam jeszcze alternatywe tv-out i kabelek z przejsciem na euro, ale wolałbym nie testowac, podobno te bravie mają zupełnie zryte euro...ale znów podobno, wyczytałem gdzieś. A opcja podłącz dvi bezposrednio(przez wga) do tv, plus audio osobno rca nie działa na tym głupim soniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie było czy sie da

nie podłaczyłem, bo dopiero sie zastanawiam nad taką opcją, poz tym nie wiem czy i gdzie ten SPDIF jest i czy w ogóle(kojarze cos dwubolcowego koło gniazda peg, wiec moze to jest to)

 

bo kumpel mnie usilnie zapewnia że na gf8800 sie nie da osiągnąć wyprowadzenia dźwięku przez kabel hdmi ... stąd pytanie

 

i tak w razie czego mam jeszcze alternatywe tv-out i kabelek z przejsciem na euro, ale wolałbym nie testowac, podobno te bravie mają zupełnie zryte euro...ale znów podobno, wyczytałem gdzieś. A opcja podłącz dvi bezposrednio(przez wga) do tv, plus audio osobno rca nie działa na tym głupim soniaczu

 

Ja tak na 8800GS robilem i dzialalo wiec i tu na pewno bedzie dzialac. Idzie dzwiek przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zabrałem się za OC mojej MSI Zilent z podpisu ( sterowniki modded by side ostatnie pod viste 32bit )...

 

Standardowo zegary mają Core 660 | Shader 1650 | Memory 950

Wynik w 3d Marku 06 przy konf niżej daje: http://service.futuremark.com/compare?3dm06=8529892

 

Jeden gość który również ma tą kartę ustawił 720/1836/1000

Więc i ja na hop siup ustawiłem w Riva te wartości i odpaliłem 3dMarka 06

 

Po czym przeszedł pierwszy test , leci drugi i wyskakuje błąd

Dołączona grafika

 

Ktoś wie co nie tak?

 

Gdzie poczytam po kolei jak powinienem podkręcać i co?

 

Help

 

Dodam, że po powrocie do def 3dmark przechodzi...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręca się nigdy od razu tak mocno jak ty to zrobiłeś, to że innym chodzi to nie znaczy że Tobie będzie... Każda karta nawet tego samego producenta to tak naprawdę inny model i co ważniejsze inna seria. Niektóre kręcą się lepiej inne gorzej, tego nie zmienisz choćby nie wiem co. Podkręcaj co 10 rdzeń, później co 10 shadery aż dojdziesz do maksymalnie stabilnych ustawień tych zegarów, czyli podkręcasz i testujesz minimum godzinkę, na początku kręcisz rdzeń, później shadery a na samym końcu pamięć. W internecie znajdziesz wieeele pomocnych informacji o podkręcaniu wystraczy trochę poszukać, nie wszystko musi być podane na tacy.

 

PS. Znasz przynajmniej temperaturę karty?

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o temp to spoko do 65'

 

Zrobiłem tak, że ustawiłem najpierw rdzeń na 720 i puściłem włączyłem benchmark furmarkiem - poszło bez zgrzytów ....3dmark06 - przeszedł.

Następnie shadery na te 1836 i był w benchmarku furmarkiem miałem co jakiś czas jakieś krzaczki, arty, więc zjechałem z nimi do 1782 i było już git, a 3dmark przeszedł...

Później ustawiłem pamięci na 1000 i jest ok.

 

Testowałem 05, 06 i Vantage

 

Czym testujecie stabilność, jakim programem dla Nvidii? ... dodam, że ATI Tool nie działa u mnie...

Mam Furmarka, ale stability test mi po 5min gaśnie i muszę go wyłączać alt+ctrl+del... a w trayu wyskakuje trójkąt ostrzegawczy i pisze, że sterownik urządzenia został wyłączony coś takiego... nie wiem czy to błąd sterów czy co? - googlowałem na ten temat i ludziom również coś takiego się przydarzało z tego co wyczytałem i nie wiem czy to wina sterów czy niestabilności karty... nie napiszę teraz o jakim pliku sterowniku była tam mowa bo jestem w innym miejscu bez kompa a nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej to wynik niestabilności karty, ale nic nie stoi Ci na przeszkodzie sprawdzić innych sterowników. Widzę że dalej próbujesz zgadnąć najwyższe taktowanie, nie lepiej je odpowiednio ustawić z dokładnością? To że temu tyle a tamtemu tyle to nie znaczy że pójdzie Ci tak samo jak innym, zapamiętaj to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moe w crysisa nie gram więc odpada - no chyba że zacznę ;D

 

Co do 3dmarka 03 i testu z trolami to raz przejechać czy jak?

 

Inne propozycje?

wystarczy ze wlaczysz 3d marka 2003 i jak przejdzie wsio + test z trollami to bedzie ok. ja duzo razy mialem ze jak przekrecilem shadery w karcie to w crysisa moglem se grac pare godzin (ultra) i bylo wszystko ok. potem wlaczylem test z trollami - kolorowa szachownica i zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - tylko nie bijcie ... próbowałem się przekopać przez wątek ale nie trafiłem na tą kartę ..

czy te karty mają jakieś "ukryte" wady ?

Gainward 8800GT 1024MB GoldenSample 650/1900

http://www.allegro.pl/item457294065_gainwa..._1900_hdmi.html

albo jeszcze lepiej: http://www.allegro.pl/item457300103_gainwa...sklep_lodz.html

teraz kiedy 9600GT jest niewiele tańsza to byłaby chyba naprawdę niezła cena ?

Czy tu jest jakiś haczyk (wolniejsze pamięci - czasem w wersjach 1024 tak bywa w stosunku do 512 ...) czy to jakiś wyjątkowo beznadziejny model - nie wiem może kiepska sekcja zasilania albo straszna "suszarka" ... czy po prostu to stary model i gdzieś w hurtowni była wyprzedaż ?

Jak już to warto dopłacic do GS ? zegary w tej zwykłej pewnie tez można podkręcić do wartości z GS ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Accelero S1 dałem wentyl 120 acentrycznie, bardziej dmuchający na sekcje zasilania niż GPU. Dla GPU nie ma to większego znaczenia, bo jest chłodzone radiatorem z hitepipe'mi - natomiast dla sekcji, która ma tylko radiatorki dodatkowy nadmuch na pewno pomoże, szczególnie przy OC, bo wtedy karta naprawdę mocno się nagrzewa - sprawdzone palcem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vonda. Ta karta ma takie same zegary co referencyjne 8800GT. A jesli chodzi o ilość pamięci to nie zawsze większa ilość pamięci powoduje wzrost wydajności. Z reguły 512-ki lepiej się kręcą. Co do głośności tego chłodzenia to nie wiem bo nie miałem tej karty. Jak się postarasz to na tym forum w dziale "Giełda" kupisz taką kartę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Accelero S1 dałem wentyl 120 acentrycznie, bardziej dmuchający na sekcje zasilania niż GPU. Dla GPU nie ma to większego znaczenia, bo jest chłodzone radiatorem z hitepipe'mi - natomiast dla sekcji, która ma tylko radiatorki dodatkowy nadmuch na pewno pomoże, szczególnie przy OC, bo wtedy karta naprawdę mocno się nagrzewa - sprawdzone palcem :wink:

Wlasnie dlatego sie zastanawiam nad takim rozwizaniem.

 

Czy zamontowac tak:

 

Dołączona grafika

 

Czy tak:

 

Dołączona grafika

 

Jak patrzalem to w drugim wypadku prawdopodobnie zmiescilby by sie pomiedzy mugena a karte i wtedy dorzucilbym jeszcze jeden wentylator na mugena i mysle zeby to dawalo rade, tylko wtedy pewnie jeszcze jakis nawiew na sekcje zasilania by trzeba bylo dac. A co do pierwszego sposobu to chyba tez by pasowalo, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vonda. Ta karta ma takie same zegary co referencyjne 8800GT. A jesli chodzi o ilość pamięci to nie zawsze większa ilość pamięci powoduje wzrost wydajności. Z reguły 512-ki lepiej się kręcą. Co do głośności tego chłodzenia to nie wiem bo nie miałem tej karty. Jak się postarasz to na tym forum w dziale "Giełda" kupisz taką kartę taniej.

Dzięki za odpowiedź ... zdaję sobie sprawę iz 1Gb pamięci przy takiej karcie to bardziej marketing niz realny zysk ... może w jakiś szczególnych przypadkach ? przy olbrzymich teksturach ? Pisałem o tej karcie bo po prostu była najtańsza ...

W dziale "giełda" póki co nie znalazłem nic interesującego - zreszta te z Allegro sa (chyba) nowe i z gwarancją .. używane mogą być mocno "zużyte" (podkręcanie do granic) a, że miałem z kartą ostatnio problem (stabilonść - a raczej jej brak) to trochę jestem przeczulony ...

Co do chłodzenia to znalazłem test tej wersji podkręconej i było określone jako ciche - cichsze w każdym razie niż standardowe w wersji GTS ... ale chłodzenie w wersji bez heat-pipów pewnie będzie dużo gorsze ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego sie zastanawiam nad takim rozwizaniem.

 

Czy zamontowac tak:

 

Dołączona grafika

 

Czy tak:

 

Dołączona grafika

 

Jak patrzalem to w drugim wypadku prawdopodobnie zmiescilby by sie pomiedzy mugena a karte i wtedy dorzucilbym jeszcze jeden wentylator na mugena i mysle zeby to dawalo rade, tylko wtedy pewnie jeszcze jakis nawiew na sekcje zasilania by trzeba bylo dac. A co do pierwszego sposobu to chyba tez by pasowalo, nie?

Przy montażu "nad" GPU masz nadmuch z wentyla (polecam 120) na sekcje zasilania w stosunku do motażu "na plecach". Najlepiej zrób testy na tempy w obydwu wariantach.

Inna kwestia to opłacalność takiego zakupu. Accelero S1 rev01 z wentylem 120 naprawdę daje rade nawet przy dużym OC, a cena nieporównywalna, no ale o gustach nie dyskutujemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...