Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Aqiulino powinieneś chyba iść na jakiś spacerek albo co, aby ciśnienie spuścić. Sam zaczynasz trolowanie...

Co do karcioszki to bardzo to fajnie wszystko wygląda. Wreszcie jakaś pożądna szyna w średnim przedziale. Ciesze się, że nvidia nie spoczywa na laurach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie maja tej samej wydajnosci - w grach ; na stocku.

ale czy komus tu sie chcialo du... ruszyc , wlaczyc chocby rt i zobaczyc co bedzie na tych samych taktach ?

osobiscie majac gt kilka chwil w rekach puscilem sobie na moim kompie marki i odpalilem crysisa. nie robilem zadnych konkretnych testow w setce gier , bo... nie - po co mi to.

 

napewno spore znaczenie ma tu proces technologiczny - choc nv troszke zwalila sprawe ze dala takie male chlodzenie - to z gts/gtx bylo moim zdaniem sporo lepsze - gpu sie mniej grzal.

 

poprostu spodziewalem sie czegos lepszego - tymczasem nie widze powodu dla zmany starego gts na gt (no chyba ze kogos gts sie nie kreci)

Jeśli piszesz o wersji 640MB to też nie widzę wielkiego sensu, co innego wersja 320MB.

 

Skoro podkręcony GTS kosztujący więcej dogania tańszą kartę która pracuje na stocku i którą też można podkręcić to raczej jest to ewolucja a nie downgrade :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jest coś takiego jak zgłoś przydatne czasami :]

 

chase1

 

a niby po co mamy sprawdzać na tych samych taktach ?? na takich będziesz grał ?? ja osobiście bym wybrał max stabilne takty, a takie są nie małe i nawet nie ma co wchodzić w dywagacje która karta jest szybsza bo to jest oczywiste. co do "poprostu spodziewalem sie czegos lepszego" za 800zł nie wiem czego oczekiwałeś ?? karta praktycznie tak szybka jak GTX i jeszcze co niektórzy narzekają ?? GTS nawet nie ma startu z GT i to są fakt!

Chyba próbujesz się pocieszyć trochę tym postem :lol2:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee - chyba sie zle zrozumielismy.

chodzi mi tylko i wylacznie o sytuacje w ktorej znalezli sie posiadacze gts'ow.

wiadomoze osoby chcace kupic nowa grafe - powinni wybrac gt (albo gtx'a w dobrej cenie patrzac na t co sie dzieje teraz w sklepach z cenami gt :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee - chyba sie zle zrozumielismy.

chodzi mi tylko i wylacznie o sytuacje w ktorej znalezli sie posiadacze gts'ow.

wiadomoze osoby chcace kupic nowa grafe - powinni wybrac gt (albo gtx'a w dobrej cenie patrzac na t co sie dzieje teraz w sklepach z cenami gt :P )

Ja sprzedalem swoja grafe poleciala 710/2200 (shadery ile to bedzie z 1600?) i jakos testy wskazuja ze niekiedy stockowy GT wali w leb GTS 320/640, a ty stwierdzasz ze karta ktora dogania gtx (czasem przegania) jest na poziomie starych GTS? sama nvidia wrzuca nowego GTS bo stare sa wolniejsze od GT wiec twoja teoria to hmm bujda:)? Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee - chyba sie zle zrozumielismy.

chodzi mi tylko i wylacznie o sytuacje w ktorej znalezli sie posiadacze gts'ow.

wiadomoze osoby chcace kupic nowa grafe - powinni wybrac gt (albo gtx'a w dobrej cenie patrzac na t co sie dzieje teraz w sklepach z cenami gt :P )

 

Widzę, że non stop uogólniasz GTSy tak jakby była jedna wersja. Ceny GT spadną a posiadacze wersji 320MB nie mają powodów do radości ... dlatego wielu z nich zmienia kartę i wcale się nie dziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany GTS-a na GTS.

PcArena zrobiła testy z podkręconymi GTS i GT (ja osobiście czekam dalej na test na egieldzie). O ile na defaulcie GT miażdzy GTS-a

to przy OC już nie miażdży tylko ma przewagę (bo GTS lepiej się podkręca). Trzeba będzie poczekać aż ludzie zaczną wodować 8800GT albo założą HR-03 i wtedy zobaczymy jaki ma potencjał OC 8800 GT bo jak na razie to jest niezła grzałka.

 

Jest zbyt dużo niewiadomych. Obecnie 8800Gts schodzą używane na Allegro ~ 800 zł. Nie wiadomo czy za miesiąc będą za 700 600 czy 500 zł schodzić.

Następna niewiadoma to ceny i dostępność 8800 GT - na razie ceny w PL oscylują około 1000 zł i też nie wiadomo czy za miesiąc to będzie 800 zł czy 1200 zł.

Wszystko zależy od ceny. Ja na dzień dzisiejszy uważam że równie dobrze warto sprzedać GTS-a dorzucić stówkę lub dwie i kupić 8800GT jak i równie dobrze wcale nie zamieniać (szczególnie jeśli ktoś podkręca kartę).

I równie dobrze uważam że nawet teraz za 1000 zł warto kupić 8800GT. Jak ktoś ma kupować TERAZ kompa/kartę to lepiej żeby kupował droższego 8800GTS czy 2x droższego GTX ???? Ceny 8800 GT powinny spadać (czy napewno w najbliższej przyszłości) i zawsze można powiedzieć że lepiej poczekać aż ceny spadną ale tym sposobem to nigdy byśmy nic nie kupili.

 

Jeszcze co do zakupu 8800 GTX. Używki na Allegro schodzą różnie - od 1300 do nawet 1700 zł. Za tą pierwszą cenę też uważam że warto bo w końcu otrzymujemy najwydajniejszą kartę jaka może być (i odrobinę prestiżu :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na grafe tej firmy http://tiny.pl/jmql

Troche kosztuje, ale rdzeń chodzi standardowo na 625MHZ no i 5 lat gwarancji. Warto zamowić?

Cena nadal zaporowa więc Twój wybór ...

 

Sama karta jest OK (firma, gwarancja), nie patrz jednak na takie OC rdzenia bo min 680 to sam sobie z niego zrobisz z dowolnej wersji GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na grafe tej firmy http://tiny.pl/jmql

Troche kosztuje, ale rdzeń chodzi standardowo na 625MHZ no i 5 lat gwarancji. Warto zamowić?

Zalezy jak bardzo pragniesz 8800GT jak mozesz to poczekaj, jak nie to mysle ze warto ale sprzedajacy kart jeszcze napewno niema, bedzie mial zapewne okolo srody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że non stop uogólniasz GTSy tak jakby była jedna wersja. Ceny GT spadną a posiadacze wersji 320MB nie mają powodów do radości ... dlatego wielu z nich zmienia kartę i wcale się nie dziwię.

Sorki ale powiedz mi w ilu grach gts 320 i 640 w normalnej rozdzialce 1280x1024 (taki standard) sie roznily o wiecej niz 1 fps?

Ja znam 4 takie gry;] Z czego przy max detalach na obu wersjach plynnosci nie uswiadczymy.

Dla mnie GTS to GTS wiadomo jak ktos 1900x1200 walil to juz musial 640 przatakowac, ale wtedy fps byl pewnie mniejszy niz w 1440x900 w wersj 320:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN - a probowales krecic same shadery ? albo wyedytowac bios zeby byly na tym samym poziomie ??? pewnie nie.

 

pozatym... jaka teoria ? :P przeciez ja tylko mowie o oplacalnosci zamiany gts na gt biorac pod uwage to co przed chwila napisal swiety_76 - gts sie calkiem ladnie (zwykle) kreci

 

nigdy nie powiedzialem ze gt jest slabsze od gts, albo ze gts jest lepsze od gt

 

 

ps. kiedy +/- ma sie ukazac ten test ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bardzo pragniesz 8800GT jak mozesz to poczekaj, jak nie to mysle ze warto ale sprzedajacy kart jeszcze napewno niema, bedzie mial zapewne okolo srody :)

Myśle ze jednak ma te karty bo wystawił je na allegro: http://www.allegro.pl/item263626545_bfg_88...l_5_lat_gw.html

 

A co do czekania to z chęcią bym poczekał, ale zamowilem nowego kompa (bez grafiki) którego odbiore w poniedziałek i nie chce żeby stał tylko i czekał na karte. Nie mam zadnej innej grafiki na PCI-E żeby podziałać i przeczekac, a zakup nawet najtańszej chyba jest bezsensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany GTS-a na GTS.

PcArena zrobiła testy z podkręconymi GTS i GT (ja osobiście czekam dalej na test na egieldzie).

Miało być chyba GTS na GT :wink:

 

Rzuciłem okiem na testy i nie powiem np. World in Conflict 1600x1200 +4AA+16AF i GTS z 18 (default) robi 30FPS po OC :blink: ... toż to mistrzostwo świata :-P

 

 

PS

 

Na Allegro pojawił się Palit z żelastwem na plecach ... okazuje się że firma dała mu "nVidiowe" takty 600/1800 LINK

 

 

Teraz pytanie co ta karta na prawdę potrafi :?

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jednak ma te karty bo wystawił je na allegro: http://www.allegro.pl/item263626545_bfg_88...l_5_lat_gw.html

 

A co do czekania to z chęcią bym poczekał, ale zamowilem nowego kompa (bez grafiki) którego odbiore w poniedziałek i nie chce żeby stał tylko i czekał na karte. Nie mam zadnej innej grafiki na PCI-E żeby podziałać i przeczekac, a zakup nawet najtańszej chyba jest bezsensowny.

Uwież mi ze bedzie mial najszybciej w srode :) mozesz napisac, moze Ci odpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale powiedz mi w ilu grach gts 320 i 640 w normalnej rozdzialce 1280x1024 (taki standard) sie roznily o wiecej niz 1 fps?

Ja znam 4 takie gry;] Z czego przy max detalach na obu wersjach plynnosci nie uswiadczymy.

Kilka przykładów - sam sobie odpowiedz czy przypadkiem nie za często dla wersji 320MB nawet 1280x1024 nie jest za dużo ...

 

1) World in Conflict

1280x1024 0xAA 16xAF, High Detail

 

11,5vs 43 LINK

 

2) PT Boats Knights of the Sea DX10

1280x1024 0xAA HDR

 

30 vs 42 LINK

 

3) STALKER

1280x1024 0xAA+16AF

 

40 vs 56 LINK

 

4)Crysis Single Player Demo

1280x1024 0xAA 0xAF, High Detail

17 vs 29 LINK

 

5)Lost Planet

1280x1024 DX10 0xAA + 0xAF

 

28 vs 38 LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być chyba GTS na GT :wink:

 

Rzuciłem okiem na testy i nie powiem np. World in Conflict 1600x1200 +4AA+16AF i GTS z 18 (default) robi 30FPS po OC :blink: ... toż to mistrzostwo świata :-P

PS

 

Na Allegro pojawił się Palit z żelastwem na plecach ... okazuje się że firma dała mu "nVidiowe" takty 600/1800 LINK

Teraz pytanie co ta karta na prawdę potrafi :?

ten paliciak wyglada elegancko ludzie go szybko lykaja ciekawe jaki ma potencjal bylo nie bylo to pierwsza karta na naszym rynku z takim chlodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerywając bełkot o cenach, sklepach, retuszach i innych, donoszę, że zauważyłem na horyzoncie 8800GT od ASUS w wersji TOP (700/1000)...

A ja zauwazylem, ze ta grafa ssie. Natura 01 na poziomie ~500FPS :lol2: @ stock i nie wiele wiecej @ oc. W grach jako tako wypada, ale na moje oko to zasluga sterow. Natura pomimo, ze stara jest pewnym wyznacznikiem wydajnosci GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka przykładów - sam sobie odpowiedz czy przypadkiem nie za często dla wersji 320MB nawet 1280x1024 nie jest za dużo

sam pisalem ze znam 4 gry gdzie roznica jest duza prawda?

WIC, GRAW, STALKER, LP

dokladnie o nie mi chodzilo

W wiekszosci tytułów jednak sprawa wyglada tak:

http://www.pcworld.pl/news/106743_2.html

Ale to juz przeszlosc i nie temat na to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten paliciak wyglada elegancko ludzie go szybko lykaja ciekawe jaki ma potencjal bylo nie bylo to pierwsza karta na naszym rynku z takim chlodzeniem

no własnie ja tez czekam na jakies informacje odnosnie OC tego palita bo nie wiem czy brac Gigabyte, jak ktos cos juz bedzie wiedzial niech sie podzieli ze wszsytkim lub podklepie linka,

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam pisalem ze znam 4 gry gdzie roznica jest duza prawda?

WIC, GRAW, STALKER, LP

dokladnie o nie mi chodzilo

W wiekszosci tytułów jednak sprawa wyglada tak:

http://www.pcworld.pl/news/106743_2.html

Ale to juz przeszlosc i nie temat na to:)

 

Rozbrajasz mnie :razz:

 

Ja na podstawie gier które wymieniłem wyciągam 2 wnioski:

 

1) na GTS 640 są grywalne na 320 nie

 

2) w nowszych grach przewaga rośnie, a więc na przyszłość też lepiej mieć 512

 

 

PS

 

O GRAW nic nie pisałem (tam do High wymagane jest 512MB więc 320MB też odstaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Wentyl na auto = zwiecha po 40min Crysisa, za ciepło...

Kilka dni się trzeba pomęczyć na 100%.

ed. w Nibitorze critical temp ustawione na 100'C więc pewnie tyle zostało przekroczone, co spowodowało zwiechę.

Edytowane przez aqiulino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl na auto = zwiecha po 40min Crysisa, za ciepło...

Kilka dni się trzeba pomęczyć na 100%.

ed. w Nibitorze critical temp ustawione na 100'C więc pewnie tyle zostało przekroczone, co spowodowało zwiechę.

Przy bodajże 90C w GT wentylator powinien osiągnąć wyższe obroty i utrzymać bezpieczną temperaturę ...

 

w 7900GS standardowo w 3D wentyl osiągał 30% na Zalmanie a po osiągnięciu 90C - 40% i temp spadała do koło 80

 

Przy 100C o których piszesz powinien dodatkowo nastąpić throttling czyli hamowanie szybkości pracy układu aby się nie przegrzał.

 

Jeśli nastąpiła zwiecha to może rdzeń nie wyrabia - na ile go podkręciłeś ??

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyliscie ze ten bfg ma (niby) Ramdac na 450 mhz ?

wszystkie inne grafy maja 400

Zapewne patrzysz na ten opis z allegro. Przyjrzyj sie dokładnie, on jest błędny. Na stronie internetowej już jest 400. A w opisie tej aukcji na allegro pisze również: ZOTAC Geforce 8800GTS 640 MB DDR3 DVI

Edytowane przez zales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...