Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Vmod dla GeForce 8800GT 512MB

 

Zwiększenie napięcia dla rdzenia i pamięci odbywa się niezależnie. Dzięki tzw. vmodowi będziesz mógł przesunąć graniczną wartość zegara, przy jakiej układy pamięci i GPU są zdolne poprawnie pracować.

 

Jednoczesnie skutkami ubocznymi podniesionego napięcia jest bardziej wytężona praca, większe wydzielanie ciepła i skrócona żywotność układów. Po umiarkowanym vmodzie nasza karta zamiast działać 10 lat, wyzionie ducha po 4. Who care? :)

 

 

 

 

Jak znajdziecie jakieś błedy, czy brak informacji to piszcie tutaj. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

dobrze chlodzona elektronika nie moze sie przedwczesnie zuzyc itp. wydaje mi sie, ze ta teoria zostala wlasnie na tym forum obalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obalona w jaki sposób?

 

Wzięliście dwie takie same karty, jedna 'żyła' 10 lat i druga też 10lat?

 

 

 

Mi radek 9550 zaczał sypać po 1,5 roku z vmodem. ;] Więc mam prawo miec zgoła odmienne zdanie.

 

Tak czy siak, Who care?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

oczywiscie, tylko kto bedzie trzymac grafe, mobo 10 lat ? nie mowie tu juz o obecnosci vmodow. przeciez czy byl vmod czy nie uklad ma prawo zdechnac jesli pracowal w ekstremalnych warunkach. a ekstremalne warunki moze dostarczyc nie tylko vmod.

 

teraz przydaloby sie zeby ktos sprawdzil o ile wiecej poszla grafa po vmodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie napięcia dla rdzenia i pamięci odbywa się niezależnie. Dzięki tzw. vmodowi będziesz mógł przesunąć graniczną wartość zegara, przy jakiej układy pamięci i GPU są zdolne poprawnie pracować.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Jak to brzmi... :wink: :wink: :wink:

 

NO ale wracajac do Vmoda to dokladnie taki sam zrobilem i na pewno dziala... memki sterowane ISL6549 (czyli tym co w wiekszosci 7600/7300/8600) a kontroler gpu to juz nawet nie pamietam, ale chyba takie byly w 7900 <_<

 

EDIT:

 

Ah i chcialem ejsczez pwiedziec ze z doswiadczen swoich wiem ze qimondy sie niezbyt skalowaly z napieciem :/.

 

EDIT2:

 

PS. Vgpu pencil mod jest mozliwy... ale tak jak w przypadku 8800GTS bardzo niski opor jest i ciezko zwiekszyc napiecie olowkiem... (chociaz nie powiem ze sie nie da... bo na 8800gts dzialalo ale trzeba bylo sie nameczyc bardziej niz lutujac :P)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny kupuje kartę z 320 lub 256 MB RAM żeby grać w 1920x w nowe gry ? Obojętnie jaka to karta będzie ?

Porównujmy je w 1280x

No kurka wodna .... a podane wyniki i 5 linków na poprzedniej stronie do czego są 1920x ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być chyba GTS na GT :wink:

 

Rzuciłem okiem na testy i nie powiem np. World in Conflict 1600x1200 +4AA+16AF i GTS z 18 (default) robi 30FPS po OC :blink: ... toż to mistrzostwo świata :-P

PS

 

Na Allegro pojawił się Palit z żelastwem na plecach ... okazuje się że firma dała mu "nVidiowe" takty 600/1800 LINK

Teraz pytanie co ta karta na prawdę potrafi :?

ja jednak zapodalem tego palita nie wytrzzymalem cisnienia ;) zobaczymy jak bedzie sie krecic na pewno sadze ze bedzie cichsza od referentow na allegro szybko poszla jak dojdzie to zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak zapodalem tego palita nie wytrzzymalem cisnienia ;) zobaczymy jak bedzie sie krecic na pewno sadze ze bedzie cichsza od referentow na allegro szybko poszla jak dojdzie to zdam relacje

No czekamy, czekamy :wink:

 

Podobno na Palicie przy coolerze jest plomba - sprawdź jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozstawu otworów mocujących cooler . Chodzi mi o pomiar po przekątnej otworów :)

 

duzo osob o to pyta, tylko nikt nie chce odpowiedziec ;]

Bo odpowiedz na to pytanie byla udzielone 100 razy... poczytajcie dokladnie testy ktore byly podlinkowane tam bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekamy, czekamy :wink:

 

Podobno na Palicie przy coolerze jest plomba - sprawdź jak to wygląda.

jak dotrze to powiem co i jak ;) tylko teraz pytanie kiedy dotrze

 

jak dla mnie karta na pewno bedzie rewelka przeciez moj palit 7900gs mial w takim marku 06 5600 a taki 8800 gt ma ich prawie 12 wiec jak dla mnie to musi byc rewelka karta jszcze raz wydajniesza od poprzednika tak wiec zajebiscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moja próba stworzenia FAQ :rolleyes:

 

 

 

Dołączona grafika

 

Strona w dużej części poświęcona 8800GT GeForce 9

 

TESTY

 

PL:

PCLab

PCArena

in4

 

Zagraniczne:

EXpreview

AnandTech

Guru3D

THG

bit-tech.net

VR-Zone

pctuning.cz 1 2

HOTHardware

Motherboards

DriverHeaven

techPowerUp

FiringSquad

Fudzilla

neoseeker

Hardwarecanucks

Elite Bastards

 

Chłodzenie:

 

Otwory montażowe:

Dołączona grafika

 

AC:

 

Dołączona grafika

Thermalright HR-03 GT (not Plus), V2,

Apack GX815, GX810

Dołączona grafika

Zalman VF900, ZV9, VF1000

 

WC:

theinquirer

Blastflow

 

VMOD:

xtremesystems

GeForce 9

 

Rekomendowany zasilacz:

Dla pojedyńczej karty i hi-endowego systemu minimum 450W i 26A na linii 12V - dla mniej wymagajacych systemów wystarczy solidny 400W zasilacz.

Jeśli ktoś bawi sie w SLI to powinien zaopatrzyć sie w markowy 500W zasilacz z 36 amperami na linii 12V

 

FAQ: (under construction :razz: )

 

- SLI nie działa pod Windows Vista

- Do podkręcenia karty najlepiej użyć programu RivaTuner 2.0.6 lub ExpertTool (program dołączany standardowo do kart Gainwarda)

- Karta jest zgodna z PCI-E 2.0 ale będzie działać na każdej płycie zaopatrzonej w złącze PCI-E 16x (8x) w standardzie 1.1 oraz 1.0

- GeForce 8800GT zapewnia wsparcie w dekodowaniu filmów HD DVD oraz Blu-Ray

- PCB karty ma długość 23cm

 

 

PS: dwa razy to produkowałem bo mi sie zakładke w operze zamkło niechcący :damage_wall:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, patrzcie jak nisko lecą 8800gts 640mb

już po 949zeta za MSI. :damage_wall:

bez gwarancji, nie znanego pochodzenia..

 

 

Odnosnie rozstawu otworów to na GPU jest identyczny rozstaw jak w Accelero X2 (ATI X1800/X1900).

 

Z ciekawosci dzis odpalilem 3DMARKA06, proc E2140@3.2GHz, karta 8800GT bez OC, wynik 11400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Allegro poszedł Leadtek 8800GTS 320MB z 18miesięczną gwarą za ... 729pln .... 1000 oglądających aukcję / 1 licytujący :blink:

 

heh ... 2dni temu gość na nVision pchnął BFG 8800GTS 640MB 320Bit wersja OC!!! z niemal 2 letnią gwarą za ... 900pln

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do ludzi z Wawy byl ktos z was dzis na gieldzie na batorego za stodola i widzial 8800GT ? ciekawe czy jakis sprzedawca juz ma ta grafike i w jakiej cenie hmm.

Edytowane przez Rintin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesnie skutkami ubocznymi podniesionego napięcia jest bardziej wytężona praca, większe wydzielanie ciepła i skrócona żywotność układów.

Przy odpowiednio niskiej temp. karta jest wieczna i przy założeniu , że kondesatory nie stracą swoich właściwości(wysychanie elektrolitu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do ludzi z Wawy byl ktos z was dzis na gieldzie na batorego za stodola i widzial 8800GT ? ciekawe czy jakis sprzedawca juz ma ta grafike i w jakiej cenie hmm.

Tia..1090 u jednego...i 1100 u nastepnego..wersje standard...wiecej nie bylo.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez gwarancji, nie znanego pochodzenia..

Odnosnie rozstawu otworów to na GPU jest identyczny rozstaw jak w Accelero X2 (ATI X1800/X1900).

 

Z ciekawosci dzis odpalilem 3DMARKA06, proc E2140@3.2GHz, karta 8800GT bez OC, wynik 11400.

Jestes juz szczesliwym posiadaczem 8800GT wiec skonfrontuj swoje odczucia o glosnosci tej karty z tym:

naprawdze jest az tak zle czy to fake?

I jeszcze jak jest z temperatura przy solidnym obciazeniu? np. dluzsza partyjka krajzisa :razz: .

Edytowane przez Mugrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes juz szczesliwym posiadaczem 8800GT wiec skonfrontuj swoje odczucia o glosnosci tej karty z tym:

naprawdze jest az tak zle czy to fake?

I jeszcze jak jest z temperatura przy solidnym obciazeniu? np. dluzsza partyjka krajzisa :razz: .

Daje jak silnik od traktoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...