Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość l33tno0b1n

Platforma:

Intel Core 2 Extreme X6800

Gigabyte DQ-6(Intel 965)

DDR2-800 512MBx2

 

Karta:

GeForce 8800 GT 512MB

Force Ware167.26

Core :600MHz

RAM:1.8GHz

Shader 1.5GHz

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

link poprawiony

Edytowane przez l33tno0b1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknieciu na link mam:

 

Forbidden

Your client does not have permission to get URL /s1600 from this server.

Pod tym linkiem masz wykres tego testu :wink: Cóż - ciekawe co usprawnili skoro GF8800GT który ma być ponad 2 razy tańszy od GF8800GTX jest od niego wydajniejszy przy wyraźnie słabszej specyfikacji....

 

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=194665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no karta syci(jak wyniki są nieściemnione), a RV670 ma być jeszcze szybsze :blink:

Skąd info że rv670 ma być jeszcze szybsze?? :blink: Owszem - było na TheInquirerze info że rv670 jest szybszy bo wygrał o 600pkt w 3D Marku06 :)

Wg nieoficjalnych informacji rv670 osiąga w 3D marku 06 ~12k pkt przy procku C2Q@3Ghz.... Mowa oczywiście o wersji z GDDR4....

 

Ja tam natomiast jesstem ciekaw co jeszcze kryje w sobie G92 bo wygląda na to że NVIDIA postanowiła wydać jeden układ na którym będa bazowac karty od segmentu performance-mainstream (GF8800GT) do High-End.... :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem masz wykres tego testu :wink: Cóż - ciekawe co usprawnili skoro GF8800GT który ma być ponad 2 razy tańszy od GF8800GTX jest od niego wydajniejszy przy wyraźnie słabszej specyfikacji....

 

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=194665

Wydajniejszy? bo widziales kilka screenow? bo widziales 3dsmarki? Nie zdziwilbym sie jakby w 1680x1050 wszystko full 8800gt w GRACH nie w smarkach, od takiego gts 640 byl daleko w tyle...ja czekam na premiere pierwszych ludków którzy kupia i przetestuja.

2900xt w 3 dmarkach tez ladnie wygladal...a w grach:)

Ja swoja tez sprzedam;] pewnie ze strata, ale dopiero jak 8800gt wyjdzie, w ciemno nic nie kupie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy? bo widziales kilka screenow? bo widziales 3dsmarki? Nie zdziwilbym sie jakby w 1680x1050 wszystko full 8800gt w GRACH nie w smarkach, od takiego gts 640 byl daleko w tyle...ja czekam na premiere pierwszych ludków którzy kupia i przetestuja.

2900xt w 3 dmarkach tez ladnie wygladal...a w grach:)

Ja swoja tez sprzedam;] pewnie ze strata, ale dopiero jak 8800gt wyjdzie, w ciemno nic nie kupie;)

Racja nie ma co w ciemno brać.. ale jak wejdą do sprzedaży 8800gt to nasze gts mogą cenowo ostro spaść w dół..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

Jak to będzie 29 października? 8800GT pojawi się w sklepach, ale będą dostępne modele firmy ASUS i MSI, czy trzeba będzie poczekać aż je zapowiedzą?

Bardzo dobre pytanie. O ile 8800GTX to praktycznie na początku były te same referencyjne karty to w przypadku 8800GT słyszałem, że firmy robiące karty mogą zrobić coś innego od referencyjnych układów typu 8800GT z 1GB pamięci. Ciekawe tylko ile poczekamy na nie referencyjne karty. Bardzo bym chciał zobaczyć takiego Galaxy z Zalmanem (gdybanie).

 

Co do specyfikacji to wiadomo jedne gry w dużym stopniu wykorzystują shadery a inne tekstury więc nie zdziwił bym się jak przez 768MB pamięci i 384Bitową szynę 8800GTX był szybszy w większości gier, zwłaszcza przy większych rozdzielczościach to jest pewne ale myślę, że 8800GT mógłby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe 8800GTS bez promocji

NVIDIA zasugerowała swoim partnerom, aby nie reklamowali odświeżonych modeli GTS, opartych o G92, jako nowych produktów. Producent z Santa Clara zaproponował zatem zwyczajne rozszerzenie istniejących nazw handlowych kart o przyrostki "Special Edition" czy "OC Edition". Ponad to, NVIDIA przekonuje iż nowe GTS`y będą współdziałały z obecnymi, starszymi wersjami, w konfiguracji SLi oraz, że nie należy oczekiwać wersji 320MB (łączyłoby się to z 320bitową magistralą pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy? bo widziales kilka screenow? bo widziales 3dsmarki? Nie zdziwilbym sie jakby w 1680x1050 wszystko full 8800gt w GRACH nie w smarkach, od takiego gts 640 byl daleko w tyle...ja czekam na premiere pierwszych ludków którzy kupia i przetestuja.

2900xt w 3 dmarkach tez ladnie wygladal...a w grach:)

Ja swoja tez sprzedam;] pewnie ze strata, ale dopiero jak 8800gt wyjdzie, w ciemno nic nie kupie;)

Po pierwsze.... A co?? Że niby skriny to ściema?? No bez przesady - co jakaś premiera nowego układu i jak zaczynają się pojawiac przed tą premiera skriny z 3D marka to niektóre osoby gadają ze to ściema itp a niemal zawsze okazuje się że to prawda....

 

 

Po drugie.... To chyba logiczne że wysokich rozdziałkach i upiększaczami GF8800GT przegra w wiekszosci gier z GF8800GTX.... 256-bit, mniejsza ilosc ROPów i najprawdopodobniej TMU to jednak dośc wyraźne "cięcia" w stosunku do GTXa....

Tyle ze ja bardziej miałem na myśli to, ze skoro GF8800GT potrafi w niższych rozdziałkach przegonic GF8800GTXa i to przy słabszej specyfikacji to ten fakt znakomicie rokuje w perspektywie pojawienia się układu HighEnd na bazie G92 (bo jest raczej na 100% pewne ze GF8800GT to nie jest "pełny" G92) i jeszcze wyżej taktowanego....

 

 

I po trzecie.... G92 bazuje na usprawnionej architekturze G80 a nie r600 więc.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

SCCT to prawdopodobnie skrót od Splinter Cell Chaos Theory

 

Nie pytajcie mnie co i jak bo wszystko z strony w języku krzaków

Edytowane przez l33tno0b1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem.

 

Intel Core 2 Extreme X6800

Gigabyte DQ-6(Intel 965)

DDR2-800 512MBx2

 

GeForce 8800 GT 512MB

Force Ware167.26

Core :600MHz

RAM:1.8GHz

Shader 1.5GHz

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mam wrażenie, że to żart... albo dostali zmutowany egzemplarz.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że to wszystko ściema, albo dowalą taką cenę, że nie będzie o czym pisać. Karta za ok. 700-900 złotych nie może stanowić konkurencji dla produktów 2x droższych. Poczekajmy do premiery.

Poza tym burdel w nazwach się zrobi :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

A ja mam wrażenie, że to wszystko ściema, albo dowalą taką cenę, że nie będzie o czym pisać. Karta za ok. 700-900 złotych nie może stanowić konkurencji dla produktów 2x droższych. Poczekajmy do premiery.

Być może to jest nowa taktyka NV. Wiadomo średnia półka generuje największe dochody. Teraz wydadzą średni segment który w chwili obecnej będzie sobie dobrze radził a później wyższą półkę na której dopracowanie będą mieli czas i w razie czego ulepszą ją jeszcze by radziła sobie bez problemu ze wszystkim i miała zapas mocy. Do tej pory wydawano highend za duże pieniądze i praktycznie były to karty na zapas. Na średnią półkę trzeba było czekać, zwłaszcza na 8600. A gdy taki 8600 wyszedł to lekko mówiąc nie radził sobie za dobrze z nowymi tytułami. Na cene pewnie też wpływa konkurencja. Ati w końcu nie spóźnia się z wydaniem nowej karty a i ceny nie chce za wysokiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że to wszystko ściema, albo dowalą taką cenę, że nie będzie o czym pisać. Karta za ok. 700-900 złotych nie może stanowić konkurencji dla produktów 2x droższych. Poczekajmy do premiery.

Poza tym burdel w nazwach się zrobi :?

A skąd pewność że obecne Highendy w przeciągu paru miechów nadal nimi pozostaną?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to żart... albo dostali zmutowany egzemplarz.

A ja sie dziwinie ze w niektorych testach GF8800GTX jest szybszy od 8800 ULTRA :P :lol: :lol: :lol: :lol: A wyniki 8800GT moga byc wysokie... bo spropbujcie sobie zmieniszyc taktowanie Waszych pamieci na 8800... wcale takiej duzej roznicy nie ma... za to czestotliwosc GPU daje duzego kopa w wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, szybka pilka: co byscie teraz wybrali ?

2900pro 512mb vs 8800gt 512mb ?

karty powiedzmy w identycznej cenie

daj namiar na sklep w ktorym mozna kupic 8800 gt ;]... nooo ciezko bedzie ;) wiec teraz powiedz czego oczekujesz - najlepsza by chyba byla porada wrozki ;] na podstawie jakichs screenow, ktore moga sie okazac wyssane z palca trudno okreslic rzeczywista wydajnosc nowych graf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna karta mniej pradu duza wydajnosc i pewnie bedzie za nie wiecej niz 800zl ale z jednej strony porazka dla posiadaczy 8800gts zwlaszcza tych nowych a z drugiej mozliwosc nabycia tanio drugiej karty do sli bo juz widac ze lada moment gts-y zaleja alledrogo osobiscie jednak sie nie ciesze bo sli nie posiadam a z karty czuc powiew swiezosci nie mam sie co oszukiwac kupujac wiedzialem ze 9 lada moment beda chociaz te nowe 8 mnie zaskoczyly

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczcie sobie Dolary na Euro i wyjdzie że karta z 512 MB będzie kosztować w okolicach 1000zł z marżą.

Biorac pod uwage ze bylaby to cena za nowosc, o takiej wydajnosci jak podano wyzej to bylbym skolonny zakupic nowe dziecko Nv. Do tego optymistyczne 15-20% czystego OC i mamy nowego lidera w klasie sredniej. Licze po trosze na inicjatywe Palita i Galaxy zeby szybko wydaly swoje wersje 8800GT, jak juz ktos wczesniej wspominal w przypadku GT producenc nie koniecznie musza opierac sie na referencyjnych konstrukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale 8800GTS bylo w 90nm a 8800GT bedzie w 65nm wiec temperatury powinny spasc znaczie, a co za tym idzie jednoslotwe chlodzenie wystarczy. Z reszta zupelnie inna kwestia jest taka, ze chlodzenia w GTS raczej na nic sensowniejszego nie dalo sie zmienic, a w przypadku GT bedzie wieksze pole do manewru.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...