Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy z niedzieli na poniedziałek na allegro gość wystawił 5 szt. 8800 GT Galaxy za 989zł./szt, do południa w poniedziałek wszystkie poszły. W pobliskim sklepie komp. mają mieć Galaxy od 12.11 w sprzedaży ale jak bedzie to się okaże, za dużo gdybania jak na razie.

Jakby ktoś znalazł opis-recenzję 8800 GT od Galaxy to proszę linkę wkleić, bo szukam i nic jak na razie.

 

EDIT:

Pare recenzji:

1. 3DMark06

2. MSI,Asus,Zotac

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję teraz 8800GT w SLI i mam problem. Po jakiś 20-30 min grania następuje wyłączenie monitora (czarny ekran) i freeze komputera. Czy ktoś z Was spotkał się takim czymś? Na sprzęcie jak w podpisie wszystko chodzi cacy. Czy to mogą być stery?

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury?

Daj jakiś dodatkowy nawiew

Tego się nie spodziewałem. Sprawdziłem tempy, tak jak zaproponowałeś. Okazuje się, że w ogóle nie działa automatyczna regulacja wentyli w grafach. Miały ok 90 stopni po 20 min gry;-). Wymusiłem w Ntune obroty wentyla na 50% i mam teraz w granicach 70 stopni podczas gry (Riva pozwala tylko na regulację 1 grafiki;-( ). Wszystko chodzi pięknie jak na razie. A męczyłem się z tym pół nocy. Pożyczyłem nawet płytę EVGA, bo podejrzewałem mojego Asusa. Teraz tylko pytanie - czy mam uwaloną automatyczną regulację w grafach, czy stery są wadliwe? (używam Visty 64bit).

Czy wynik w Marku 2006 - 14261 jest ok jak na 2 karty? Nie powinienem mieć więcej? Jak podkręce je na 700/2000Mhz mam tylko 200 punktów więcej. Może procek mnie ograniczna?

 

P.S. Dzięki Blazejj.

post-16603-1194701861_thumb.jpg

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grafą masz wszystko ok - auto nie działa również na mojej (a może właśnie tak ma działać?) ..ale może to plus? można spokojnie poczekać do wiosny aż pojawią się modele niereferencyjne, a później serwis i jeśli do tego czasu sterowniki nic nie zmienią wymianka prawie pewna ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% wina sterownika , ale nie wykluczam karty. Na niektórych 7800gt też występowała podobna usterka , obroty nie schodziły do poziomu 2d wogóle lub stopniowo po jakimś czasie , z tego co pamiętam była to wina jednego tranzystora i trzeba było go ominąć. Najlepiej zainstaluj xpeka , jeżeli tam wszystko chula to wina stoi po stronie sterownika.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję teraz 8800GT w SLI i mam problem. Po jakiś 20-30 min grania następuje wyłączenie monitora (czarny ekran) i freeze komputera. Czy ktoś z Was spotkał się takim czymś? Na sprzęcie jak w podpisie wszystko chodzi cacy. Czy to mogą być stery?

Na moje oko to wina ramu - odkręć nieco cpu i pograj z godzine.

Jeśli nie to, to również może to być wina chipsetu - konfiguracja sli napewno bardziej go "rozpala" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj na jednej karcie.

Rozgrzej jakimś smarkiem i zobacz czy na jednej działa regulacja

 

Ale to pewnie jest tak jak sideband napisał.

Wina sterowników, albo nvidia się pośpieszyła z premierą i wszystkiego nie dopilnowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wynik w Marku 2006 - 14261 jest ok jak na 2 karty? Nie powinienem mieć więcej?

u mnie na X2 3.2 mam 11300 (725/1728/1053) - również Vista ale 32bit. dobrze wiedzieć że przy tych procach nie ma sensu inwestować w SLI bo będą się dusić

 

Na moje oko to wina ramu - odkręć nieco cpu i pograj z godzine.

Jeśli nie to, to również może to być wina chipsetu - konfiguracja sli napewno bardziej go "rozpala" ;)

przecież napisał że wymusił lepszy przepływ powietrza i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlozylem Thermalright'a HR-03 rev.A na XFX ADE 8800GT. Ustawienia stockowe, wentylek 92 mm tez sterowany przez karte - idle 40 stopni C, po 1,5 h grania w DOD:S - 47 stopni. Podoba mi sie ;-)

No to gratulacje! :) Świetne jest to chłodziwo. Sam też nad jego zakupem się zastanawiam. Chce też docelowo je wsadzić na 88GT... Takie małe pytanko tylko: rozumiem, że ta wersja rev.2 to pasowała bez problemu? Bo na stronie Zenfist w tabeli kompatybilności Thermalright HR-03 Rev.A ma podane "NO" (niezgodny) :blink:

http://www.thermalright.com/a_page/main_product_hr03_MCL.htm

za to w uwagach jest link do "HR-03 GT" który wygląda tak:

http://www.thermalright.com/a_page/main_product_hr_03gt.html

 

Czy to jest właśnie ten Thermalright HR-03 Rev.A, czy coś innego, bo już nie kumam:>

 

Ewent. proszę Cię o linka do konkretnego modelu/sklepu, gdzie mogę kupić na 100% pasujący.

 

PS - daj fotę Twojej grafy z tym cackiem.:)

 

 

EDIT:

Chyba sam sobie odpowiedziałem - TR na swojej stronie pisze, że rev.A NIE ZALECAJĄ do 88GT!!

 

Question 1:

We have a Support Question about compatibility of NEW 8800GT and Thermalright HR-03 PLUS. Is the cooler compatible? What about HR-03 Rev. A?

Answer 1:

HR-03 PLUS’ mounting mechanism is not compatibly aligned with the mounting holes on the 8800GT so installation is not possible. As for HR-03 Rev. A, technically it can be installed on the 8800 GT but because the PWN IC on the back of the card is not covered by the HR-03 Rev. A, plus the fact that the heat generated by the new 8800 GT far surpasses the 7000-series, we would strongly recommend our new HR-03 GT.

 

Źródło:

http://www.thermalright.com/a_page/main_su...r03-gt.htm#gt-1

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komsadzie jest zotac za 850zl - nic nie pisza o dostepnosci wiec zakladam ze go maja ale ja bym jednak poczekal na cos mniej dziwnej marki i w mniej dziwnym sklepie

nie ma.

i nie wiadomo kiedy takowe będą w sprzedaży.

Na zamówionego Asusa czekam już drugi tydzien- otrzymuja pojedyncze sztuki i pchaja je wg kolejnosci zgloszen:/ (przypuszczam ze jednak upierdliwosci klientow)

Z cennika zniknely wszystkie modele poza zotac.

Uwaga- w tym sklepie przed zlozeniem zamowienia... potwierdzamy je telefonicznie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem brac Gigabyte ale nie ma, pózniej maił byc PAlit tez niema, teraz w Agito.pl znalazłem Asusa. Moje pytanie do was czy warto btrac Asusa bo ponoc krecic sie gorzej jak Gigabyte max dla rdzenia to 705 Mhz a Gigabyte ma 756 MHz, jak myslicie prawda to czy karty poza wyposarzeniem nieczym sie nie róznia. Cena Asusa to 960 zł, Gigabyte niema ale jego przyszła cena to 773 zł. Co brac?

Cena Asusa mnie nie odstrasza, ale czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem brac Gigabyte ale nie ma, pózniej maił byc PAlit tez niema, teraz w Agito.pl znalazłem Asusa. Moje pytanie do was czy warto btrac Asusa bo ponoc krecic sie gorzej jak Gigabyte max dla rdzenia to 705 Mhz a Gigabyte ma 756 MHz, jak myslicie prawda to czy karty poza wyposarzeniem nieczym sie nie róznia. Cena Asusa to 960 zł, Gigabyte niema ale jego przyszła cena to 773 zł. Co brac?

Cena Asusa mnie nie odstrasza, ale czy warto?

Wyluzuj się i poczekaj. Będziesz jeszcze żałował, jeśli się teraz pospieszysz. Asus nie kręci się tak dobrze jak np. Galaxy. Cena też jeszcze za wysoka. Ja wziąłem sobie na wstrzymanie i polecam to innym. Tworząc atmosferę gorączki sami nakręcamy taki poziom cen w sklepach.

Mało jest sprzedawców, którzy czytają takie fora? :)

No i rączki zacierają... :)

 

Ja popieram hasło: "Nie kupię 8800GT za więcej niż 850 zł"

 

Basta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art29453-7.html masz tu testy Asusa i sam sobie odpowiedz czy warto... Ja czekam na tego Gigabyte'a ale cena bedzie pewnie kolo 1000 (poczekamy zobaczymy). Póki co to zauważyłem, że najtaniej jest w http://www.icomp.pl/

Testy znam, ale dzięki. Tak, tylko zwróć uwage ze ten Asus to referent 600/1500/900, jak dotąd widzialem tylko jeden test Asusa gdzie maxymalnie miał ok 700 Mhz dla rdzenia reszta w normie, znaczy: 1750/1050, wogóle to i Gigabyte planuje wydac na swoim PCB z dodatkowymi kondensatorami i 3-fazowym zasialnie ( co chyba poza obnizeniem temperatury w ukaldzie nic wiecej w dziedzinie OC nie da, ale zobaczymy)

Nie palę sie, od samego poczatku na karte planuje wydac 900 zł max a 50 w tą lub we w te, nie robi mi róznicy. Mam jeszcze teorie ze poprostu za pardzo sie grzeje ten Asus i dlatego zdycha przy 700 MHz, moze jakis nawiew lub inne chłodzenie by tu pomogło. Jakos wierzyc mi sie nie chce zeby 720 nie zrobił. :)

Ktos z was ma tego Asusa, bo nie znalałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku przyśpieszenia obrotów w 3d to rzeczywiście jest to jakaś wada na pcb , przecież było o tym pisane.

 

Także niech lepiej nvidia poda , gdzie co na pcb trzeba poprawić , bo zacznie się odsyłanie kart :lol2:

 

Napewno jest to niewielka wada i do poprawy we własnym zakresie :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma reguły cze Asus, Gigabyte i inne firmy ze standardowymi taktami i chłodzeniem. Jeden Gigabyte może 750Mhz na GPU, a drugi 700Mhz nie zrobi, jak z prockami. To kwesti sztuki. Ja osobiście mam wersje Palit 8800GT wersja standardowa i na chwile obecną lata 720Mhz i 2000Mhz / Shadery 1750 Ja jestem zadowolony. Oczywiście w niedługim czesie zmienie chłodzenie na ACCELERO S1, żeby zmiejszyć temperatury grafy. Może dzięki temu zwiększe swoje OC ;)

 

Inna bajka jeśli mamy do wyboru wersje już z podwyższonymi taktami i fajnym chłodzeniem to SUPER, ale pytanie jaka CENA!!!

Jeśli ja miałbym zapłacić teraz 1149zł za wersje np BFG, która ma 625/1800, lub Msi 660/1900 cena 1199zł, to powiem szczerze ja podziękuje. Sam dałem 960zł, choć myślałem "Max 900zł", jak wszyscy wiedzą 900zł to MARZENIE!!! I teraz wiem, że nie jest źle, a dodatkowo mam zabawe w OC, no i oczywiście 67zł inwestuje w chłodzenie i zabawa trwa dalej :)

Ciekawi mnie jeszcze Vmod, ale to po zmianie na Accelero

 

Pozdrawiam

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma reguły cze Asus, Gigabyte i inne firmy ze standardowymi taktami i chłodzeniem. Jeden Gigabyte może 750Mhz na GPU, a drugi 700Mhz nie zrobi, jak z prockami. To kwesti sztuki. Ja osobiście mam wersje Palit 8800GT wersja standardowa i na chwile obecną lata 720Mhz i 2000Mhz / Shadery 1750 Ja jestem zadowolony. Oczywiście w niedługim czesie zmienie chłodzenie na ACCELERO S1, żeby zmiejszyć temperatury grafy. Może dzięki temu zwiększe swoje OC ;)

 

Inna bajka jeśli mamy do wyboru wersje już z podwyższonymi taktami i fajnym chłodzeniem to SUPER, ale pytanie jaka CENA!!!

Jeśli ja miałbym zapłacić teraz 1149zł za wersje np BFG, która ma 625/1800, lub Msi 660/1900 cena 1199zł, to powiem szczerze ja podziękuje. Sam dałem 960zł, choć myślałem "Max 900zł", jak wszyscy wiedzą 900zł to MARZENIE!!! I teraz wiem, że nie jest źle, a dodatkowo mam zabawe w OC, no i oczywiście 67zł inwestuje w chłodzenie i zabawa trwa dalej :)

Ciekawi mnie jeszcze Vmod, ale to po zmianie na Accelero

 

Pozdrawiam

Xibi B-)

Tak mi sie wydawało ze karty róznia sie tylko naklejką, i tak jak mówisz jeden zrobi tyle drugi tyle, chodziło mi własnie o taka opinie, jestem spokojniejszy i dziekuje Ci bardzo, dlatego chyba jednak wezme tego ASUSA a ze cena z 1-2 miesiace bedzie w granicach 800 zł, cóz takie zycie :D

mi tez 720/1750/1000 wystarczy całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w niedługim czesie zmienie chłodzenie na ACCELERO S1, żeby zmiejszyć temperatury grafy. Może dzięki temu zwiększe swoje OC ;)

no właśnie - to będę wypatrywał czy udało Ci się coś zyskać (oprócz ciszy i niskich temperatur) ;)

bo ten AC X1 za 15 zł byłby naprawdę fajnym dodatkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sli ma sens , jeżeli gra się w wysokch trybach wtedy pokazuje swoją moc i cpu przestaje mieć takie duże znaczenie.

Dokdnie. Po to zmieniam gtx na 2x8800gt. Przy 1024x1280 i AA4, AF16 dostaja mniej po [gluteus maximus] jak 1 GTX. A po nowym roku moze bedzie monitor 24cale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art29453-7.html masz tu testy Asusa i sam sobie odpowiedz czy warto... Ja czekam na tego Gigabyte'a ale cena bedzie pewnie kolo 1000 (poczekamy zobaczymy). Póki co to zauważyłem, że najtaniej jest w http://www.icomp.pl/

 

o icomp powiem tak ceny maja spoko mozna sie dogadac teoretycznie a praktycznie lamia prawo jak moga a naprawa wgrancyjna jest robiona w rowno 31dni roboczych, Ty jestes 3 miechy bez karty graficznej a zeby wyrwac odnich co kolwiek jak wysla Ci zdekompletowany sprzet i chcesz zwrotu swoich pieniedzy lub wymiany na karte o identycznej wartosc co ta ktora kupiles musisz walcz z nimi przy pomocy federacji konsumenta.

 

Czy dalej chcesz kupowac w icomp? z reszta tez ich komentarze na allegro uzytkownik juhas mowial same za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Chyba sam sobie odpowiedziałem - TR na swojej stronie pisze, że rev.A NIE ZALECAJĄ do 88GT!!

 

Question 1:

We have a Support Question about compatibility of NEW 8800GT and Thermalright HR-03 PLUS. Is the cooler compatible? What about HR-03 Rev. A?

Answer 1:

HR-03 PLUS’ mounting mechanism is not compatibly aligned with the mounting holes on the 8800GT so installation is not possible. As for HR-03 Rev. A, technically it can be installed on the 8800 GT but because the PWN IC on the back of the card is not covered by the HR-03 Rev. A, plus the fact that the heat generated by the new 8800 GT far surpasses the 7000-series, we would strongly recommend our new HR-03 GT.

 

Źródło:

http://www.thermalright.com/a_page/main_su...r03-gt.htm#gt-1

Nie no. Byc moze zeberka HR-03 nie sa tak dlugie by siegac na PWN IC ( mozna zalozyc wentyl 12 cm i bedzie wiekszy podmuch szedl...) ale z tymi temperaturami to mocno przesadzili, ze "we would strongly recommend our new HR-03 GT". Wersja GT posiada 6 hitpajpow a nie 4 jak rev A, ale bez jaj... jak widac u mnie i u innych ludzi, ktorzy zalozyli rev A na 8800Gt swietnie sobie to chlodziwo radzi - mimo mniejszej liczby heatpipow. Wiadomo, coz mial Thermalright napisac. Zawsze lepiej sprzedac wiecej coolerow niz mniej...

Odpowiadam zbiorowo na reszte pytan: tempy podalem z monitoringu Riva Tuner, a DOD:S to oczywiscie Day of Defeat: Source ;-) Fotki karty wrzuce... jak zrobie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...