Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość l33tno0b1n

Muszę przyznać, że jest to genialne rozwiązanie... by napełnić kieszenie NV. Chodzi oczywiście o wydanie najpierw 8800GT. Gdyby teraz wjechał zapowiadany 1 teraflopowy 9800 to 8800GTXy by pospadały do okolic 1200zł jak nie mniej. Więc i pewnie wydawany med-end ktory zazwyczaj był wydawany kilka miechów po highendzie w dniu premiery kosztował by mniej i pewnie posiadałby DX10.1 (dla ozdoby?). Na starych 8800GTX które pewnie są droższe w produkcji od 65nm G92 NV by tyle nie zarobiła co na 8800GT. Wiadomo Ci co rzucają się na highend mogą być smutni ale pewnie wiele więcej osób rzuciło by się na taniejące 8800GTXy. Dobre wyjście dla NV i konsumentów to wypuszczenie med-endu bardzo wydajnego i taniego w produkcji. Dzięki temu średnia półka była by tak samo wydajna jak 8800GTX po wejściu 9800 ale mniejsze i oszczędniejsze. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że 8800GT będzie dobrą i dość tanią kartą a nadchodzący 9800GTX będzie mocniejszy niż zapowiadano i pozwoli nam granie na full detalach dłużej niż rok, dodatkowo w DX10.1.

Edytowane przez l33tno0b1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty przeliczasz 250$, że Ci 1400zł wychodzi :lol: Tyle to może kosztować nowy GTS 640MB :wink: Którego premiera ma być 19 Listopada

http://64.233.179.104/translate_c?hl=en&am...icial%26hs%3DIX

Normlanie przeliczam czyli ZGODNIE Z POLSKA RZECZYWISTOŚCIĄ:)

No chyba ze w USA mieszkasz wtedy no offence:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym niskim kursie dolara, uwzględniając vat i marżę, cena nie przekroczy 1000zł, jak tylko produkt będzie w odpowiednich ilościach dostępny. Nawet jestem skłonny twierdzić, że w okolicach 900zł się ustabilizuje.

Przy 2,61zł za 1$ przeliczanie cen zmianiając dolar na euro kompletnie nie ma sensu, to miało sens kiedyś jak 1$=3,5zł i dodając 22% vat tak akurat trafem wychodziło, ale to było kiedyś i już nie ma zastosowania.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy każdej premierze, na każdym forum trzeba się speirać o to samo? :D

 

Adobe Photoshop CS3 - premiera w USA: 1999 dolarów

Adobe Photoshop CS3 - premiera w Europie: 1999 euro

 

 

Jeśli NV nie planuje wprowadzac oddzielnych cen dla europy, to moge i tak obstawiac ze bedziemy mieli zamiast 250 dolarów to 230 euro). W ostatnich dwóch miesiącach kurs dolara spadł z 2.85zł do aktualnego 2.61zł.

Euro w tym samym czasie z 3.85zł do 3.71zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawilo sie moze jakies info czy nowe grafy beda smigaly na pcie 1.0a?

 

Heh. Jak ktos jest zainteresowany to mogę załatwić za 789 zł kartę GIGABYTE 8800GT 512MB. Dostępna będzie tylko jedna sztuka. Wysyłka 29.10

=> to juz mamy chyba obalona teorie o cenach z kosmosu ;) Za to jest praktycznie pewne, ze obecne 8800 poleca na leb na szyje jezeli screeny z wynikami okaza sie prawdziwe. Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawilo sie moze jakies info czy nowe grafy beda smigaly na pcie 1.0a?

 

=> to juz mamy chyba obalona teorie o cenach z kosmosu ;) Za to jest praktycznie pewne, ze obecne 8800 poleca na leb na szyje jezeli screeny z wynikami okaza sie prawdziwe.

Nie obalona tylko poprostu w stanach tyle kosztuje

U nas będzie ~150 /+ drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kasę (1350zł), mam chęć i zamierzam kupić kartę w dniu premiery. Tak więc byłbym chętny na tą ofertę MILANSa, tyle że bez pewności nie kupie (muszę zobaczyć jakiś test/testy przed premierą). No i interesuje mnie cena 8800GTS (nowego) i wydajność.

 

Dało by się może zarezerwować czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

Moze glupie pytanie ale czy ta karta [skoro jest na pci-ex 2.0] bedzie wspolpracowac z p965 ktory jako tako [oficjalnie] nie obsluguje 2.0?

Ma działać na PCiex 1.0.

 

@moloch Crysis wychodzi 2007-11-16 te kilka dni można poczekać :wink:

 

Moloch nikt tu wróżką nie jest. Co najwyżej można się domyślić jak to było z kartami na PCiex x 16 i x 8 że różnicę w wydajności to max kilka %. Wątpię by 8800GT potrzebował tak dużej przepustowości jaką oferuję PCiex 2.0. Więc PCiex 1.0 powinno wystarczyć.

Edytowane przez l33tno0b1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie z PCI-EX 2.0 na moim P35? Będę mieć słabsze wyniki, czy takie same?

PCI-E działa w obie strony, karta PCI-E 1 działa na 2 i odwrotnie, wątpie żebyśmy zobaczyli jakąś realną różice w wydajności - przy AGP 4/8 zysk był niemieżalny dla pierwszych kart dedykowanych AGP 8 (czyli w sumie marketing czysty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie z PCI-EX 2.0 na moim P35? Będę mieć słabsze wyniki, czy takie same?

Pewnie bedzie tak samo jak swojego czasu w przypadku agp 2x i 4x :)

Tak wspominajac swoja droga, skoro "lepsza" wersja 8800GT ma kosztowac 249$ w stanach, a jesli sie nie myle jest pare uzytkownikow forum, ktorzy tam mieszkaja i wiedza jak ominac obsluge celna to mogliby pomoc ludziom z purepc sciajac te karty w duzo nizszych cenach ;)

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że taki poziom cen się utrzyma, ale różnie może być - niedługo zacznie się okres przedświąteczny i jeśli będzie duży popyt to sprzedawcy mogą wywindować ceny. Obym się mylił, bo sam przymierzam się do zakupu wersji 512MB. Tylko jeszcze nie wiem czy kupować od razu po premierze, czy czekać kolejne 2-3 tygodnie na RV670?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przezyjesz bez niej to czekaj... zawsze lepiej kupic karte po jakims czasie zobaczysz jakies testy wydajnosci cena tez troche spadnie...

ja szczerze mam wielka nadzieje na to ze ati sie podniesie mimo zdecydowanego kibicowania nvidii... to moja plyta glowna sli nie obsluguje a 2x r670 powinno byc fajnym zestawem... w takiej nadziei zyje przynajmniej narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...