Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Co do cen 8800gt w Polsce mam mieszane uczucia. Nie dziwia mnie ze ludzie sprzedajacy ta karte na allegro za kosmiczna kase, w koncu to aukcjie a nie staly dostawca czy sklep. Nie bede ich oczernial czy wyzywal bo zasada jest prosta, jak ktos ma cisnienie to przeplaci i kupi. Wkur.... mnie natomiast stanowisko i taktyka cenowa 'znanych' i 'renomowanych' sklepow polskich (w wiekszosci internetowych). Ktore to poprostu pokazuja tylna czesc ciala do klienta zdzierajac kosmiczne pieniadze. Mieszkam w UK i tu mimo takiego samego braku kart w sklepach wiekszosc z nich w momencie dysponowania nimi sprzedaje je po normalnych cenach (swoja kupilem za 170funow ~850 zl). Jak widac jakos mozna zachowac sie normalnie i nie robic z siebie i swojej marki papieru toaletowego. Tym bardziej ze jak pomyslimy ile taki komputronik zarobi goniac znikoma ilosc tych kart za zawyzona cene, i jak sie to ma w stosunku do jego calkowitych zarobkow. Poprostu zenada.

Zgadzam się z tobą całkowicie. Przykład: Przez 15 lat sprzedawałem książki. Na początku 90-tych pewnych tytułow było mało i można było na tym przyciąć. Pamiętam jak sprzedawałem Negocjatora. Miałem tego 2000szt. i poszło to w 2godziny. Po cenie ustalonej przez wydawnictwo. Kupowali też inni księgarze, żeby opchnąć drożej. Tylko, że do mnie po latach przychodzili klienci i mówili, że kupują tu bo jest taniej. Chociaż już wtedy taniej nie było, a sprzedawać książki było ciężko. Mnie w tej chwili na karcie nie zależy, ale nie mogę się nadziwić głupocie tych sklepów. Szczególnie, że coraz łatwiej kupować na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już jakiś dedykowany pod tą kartę blok wodny, jeżeli tak to gdzie można to kupić.

Patrzyłem w kilku znanych sklepach ale nic nie ma.

http://www.shackit.pl/display.php?iid=252

 

http://www.shackit.pl/display.php?iid=256

 

http://www.shackit.pl/display.php?iid=244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ale pocisnąłeś :) Czas już skończyć ten OT i poczekać na konkrety.

No popłynął maksymalnie kolega B-)

 

Oto konkretne pytania:

 

działam na XP.

Jak zapodaje na moim Palicie 88GT z refer. chłodzniem.

Wlaczam wiatrak na 80% (halas jak diabli, ale 47C idle)

Podkręcam RT z nominalnych 600/1500/1800

na 700/1750/2100 - idle wchodzi na 55C

 

3dmark 2-3 razy - no problem - przechodzi. Temp nie przekracza 75C.(halas jak diabli ;) )

 

Sądziłem ze jest stabilnie, ale jak wlaczam Crysis (1280x1024,AAx2 HIGH) to po 3-4 minutach cieżkiego 3D nagle wywala zwiechę ekranu (cała w pikselach z całej palety, nic nie widać, jeden wielki chaos pixeli) oraz dodatkowo zaczyna też piszczeć przeraźliwie dźwięk,syczeni,szumienie - ogólnie freeeeze .

Od razu po tym robię hard reset, bo inaczej nie mogę wyjść.

 

Temp to raczej nie jest, bo zanim następowała zwiecha to wychodziłęm alt+tab do windy i w nvtemp logger widać bylo, ze temp <75C (bo fan na 90% (halas jak diabli ;) )

 

Problem znika jak ustawię 700/1750/2000

 

 

Pytania

Karta nie pociągnie więcej?

 

Nie próbowałem jeszcze hot-keya w RT .

Czy zaraz jak takie coś ujrzę i szybko wcisnę hot-key w RT, to zredukuje zegary na def. i nie będę musiał robić reseta?

W windows vista jak cos wywalało to do windy i pokazywalo, ze zegary same wskoczyly na def.

 

Zakładając, że skończyły mi się tu pamięci i nie pójdą dalej, to kręcenie dalej core lub shaderów ma sens?

 

 

 

PS: Na 700/1750/2000 Crysis i tak śmiga mi pięknie w High+AAx2 1280x1024 :D

Zwolnienia we Fraps tylko przez nagrywanie. W grze tego nie ma :)

SPOJLER DO GRY CRYSIS part 1:

SPOJLER DO GRY CRYSIS part 1:

SPOJLER DO GRY CRYSIS part 1:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja cos podobnego zauwazylem u siebie z kreceniem pamieci, w 3dmark06 moge karte krecic na 740/1850/2100 w crysisie juz mniej bo 2000, a zeby nie miec zwiech w gears of war nastawiam na 950. Najwidoczniej te programy/gry w inny sposob kozystaja z pamieci, tak mi sie przynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dia8el a jak ty nagrywasz frapsem to nie masz freezów ? U mnie na krótko zamraża obraz i potem znowu odblokowuje się akcja (podczas nagrywania).

u mnie ten problem nie występuje od czasu, gdy przesiadłem się na c2d z 2gb ram. Wczesniej mialem mało ramu, slabego proca i byl zonk.

Ogólnie to też chyba prędkość hdd ma znaczenie, pofragmentowanie hdd, oraz "świeżość" systemu...

 

 

 

A'propos montażu S1 na 88GT:

 

Pytanie (retoryczne):

tą pastę która jest oryginalnie na S1 usunąć przed zamontowaniem?

Kupiłem do tego specjalnie STG-1 i to ją należy potem nałożyć?

 

...i jeszcze może mi ktoś powie (poda link) jak dokładnie jak i ile nałożyć pasty.

Nakładać na rdzień oczywiście?

 

- oraz jakie radiatory założyć na zasilanie? Jakieś standardowe są te kostki do kupienia?

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ciekawe fotki na hardware forum odnośnie temperatur GT z ich pomiarem w poszczególnych strefach:

Dołączona grafika

link

* edit * orginalny post @ extremesystems

 

 

Support eVga odpowiedział na kłopoty z wiatraczkiem na 29%:

o if you have a default 8800GT with the fan stuck at 29% until it hits 100c, you have nothing to worry about according to JacobF:

 

"The 8800GT runs at 29% fan speed by default, it will increase when the the card deems necessary, usually this is over 100c.

 

The card is rated for over this temp, and the fan speed only increases when it is absolutely necessary for the stability of the card.

 

Increasing the fan speed will definetely (sic) lower the operating temp, however, it should not be necessary for the stability of the card.

 

Thanks, "

czyli ficzer nie bug;)

 

P.S. Fajnej zabawki użył gość do pomiaru;)

Dołączona grafika

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

na dobra sprawe w kazdym z tych miejsc powinien byc radiator albo wentyl na cala powierchnie grafy. ciekawe jak sie nagrze top grafy po zalozeniu bloku fullcover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kolejne :D czy jak kupilem ZOTAC 8800GT 512MB DDR3 PCI-E 2.0 660/1800 a nie chce narazie krecic jej to musze kupic chlodzenie? a jak tak to starczy narazie Accelero S1 narazie bez wentylu ?

 

Z gory dzieki za pomoc

Patrz powyższe posty.

Wentyle ref. Ci starczy. Będziesz mógł spokojnie grać bez krecenia.

Jak bedziesz krecił, to podkrecisz wiatraka i bedzie hałas.

I tyle, więc przymusu nie ma.

 

s1 bez wentylu dla nie kręconej tez powinno starczyc, tylko koniecznie radiatory na pamieci i zasilanie musisz zapodać

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ciekawe fotki na hardware forum odnośnie temperatur GT z ich pomiarem w poszczególnych strefach:

http://aycu29.webshots.com/image/35748/200...99562430_rs.jpg

link

* edit * orginalny post @ extremesystems

Support eVga odpowiedział na kłopoty z wiatraczkiem na 29%:

czyli ficzer nie bug;)

 

P.S. Fajnej zabawki użył gość do pomiaru;)

http://img152.imageshack.us/img152/8326/dvc02372hn4.jpg

Na tych zdjeciach interesuje mnie numer 10 ??? Dlaczego tam jest rowniez umiejscowiony radiatorek. Ja juz zmontowalem caly uklad chlodzenia ale tam nic nie przykleilem. To jest konieczne ?? Co tam jest umiejscowione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka jest ktos na forum co posiada

Galaxy GeForce 8800GT Overclocked 600MHZ 512MB 2.0GHZ DDR3 PCI-E DVI-I HDCP HDTV

chce sie upewnic ze wersje na stany sa identyczne jak w europie.

Niby wersja OC a tylko pamieci są wyzej taktowane?? Szkoda....

 

Pytanko.... Czy ten Galaxy to wersja ze standardowym chłodziwem czy to ten model ala Zalman (taki jaki jest na GF8800GTS chyba) czy to dwuslotowe chłodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie Zakupilem karte graficzna 8800 GT XFX 512 i mam pytanie jaka temperatura powinna oscylowac w Stresie Np: Jak gram na Full i w normalnej pracy windows ??? mogl by ktos mi odpowiedziec. W grach moja temp Jest 84 stopnie a w Windowsie przy normalnej pracy 56 czy to normalne aha w sterownikach NVidi Ustawienia Wentylatora jest Automatycznie 29% czy mam zostawic takie ustawienie czy moze Zwiekszyc obroty wentylatora Karta fabrycznie krecona. Pomozcie panowie z gory bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam tworzenie działu Cooling, z którym zwlekałam tak długo.

 

Myśle, że komuś się może przydać, ale również licze na wsparcie informacjami.

 

http://www.geforce9.pl/chlodzenia.php

 

Zamiar jest taki, żeby wypisać i opisać tu wszystkie lub większośc kompatybilnych coolerów z kartą 8800GT.

 

Narazie jest tam kilkanaście pozycji, a sześć opisanych.

 

 

 

Producenci leniwie aktualizują swoje strony, a za maile często odpowiadają przypadkowe osoby, tak więc większość informacji o kompatybilności, trzeba wyszukać na forach. Co jest z natury rzeczy trudnym zadaniem dla jednej osoby. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

@whpower normalne normalne. ja steruje wentylem za pomoca jakiegos softu dostarczonego z grafa. ale jesli mialbym cos wybrac to riva. 60% to mysle optymalne ustawienie. nie jest za glosno a jest w miare chlodno.

 

EDYTA; *ebane literowki :/

Edytowane przez Monolith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...