Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki test: ZOTAC 8800GT

CPU i GPU bez o/c, WinXP

Smarki

03 - 37382

05 - 17237

06 - 11325

Sanctuary - FPS 172,3 score 3652

 

Crysis w ultra potrafi przycinac :/

 

Pozniej sie pobawie z o/c calego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ochote na SLI z 8800GT, a tego złoma ciagle nie ma w odpowiednich ilościach :> Nawet do 1150 niech beda tylko zeby pojawily sie w Apollo bo musze tam zlozyc wieksze zamowienie i inne zrodla raczej odpadaja bo sie z kasa nie wyrobie. Podobno 5 - 7 Grudnia ma byc nowa dostawa - pytal ktos i dostal jakies odpowiedzi w tej sprawie? Sa na forum jacys przedstawiciele Apollo moze?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia, wciąż nie mogę wygooglać czy ktoś założył X1 na 8800GT

No ten Accelero jest taaaki potwornie drogi, że nawet jak Ci nie będzie pasować, to pewnie się nie zrujnujesz ;)

 

18 ZŁ !

 

Ja jutro o tej samej porze co teraz to piszę już będę miał zamontowany S1 + 120 Fander :D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Accelero jest taaaki potwornie drogi, że nawet jak Ci nie będzie pasować, to pewnie się nie zrujnujesz ;)

 

18 ZŁ !

 

Ja jutro o tej samej porze co teraz to piszę już będę miał zamontowany S1 + 120 Fander :D

 

 

zrób jakieś foty, najlepiej w trakcie montażu, też planuje taki zestaw, tyle że nie wiem czy akurat z wentylem od fandera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ochote na SLI z 8800GT, a tego złoma ciagle nie ma w odpowiednich ilościach :> Nawet do 1150 niech beda tylko zeby pojawily sie w Apollo bo musze tam zlozyc wieksze zamowienie i inne zrodla raczej odpadaja bo sie z kasa nie wyrobie. Podobno 5 - 7 Grudnia ma byc nowa dostawa - pytal ktos i dostal jakies odpowiedzi w tej sprawie? Sa na forum jacys przedstawiciele Apollo moze?;]

Musze cie zmartwic,male ilosci beda tylko uwas wiekszosc idzie na stany i kanade. A dostawa jest na 10 ustalona chyba ze poprzednia pozniej do was dochodzi. Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ciekawe fotki na hardware forum odnośnie temperatur GT z ich pomiarem w poszczególnych strefach:

2828845[/snapback]

Zaczęłam tworzenie działu Cooling, z którym zwlekałam tak długo.

 

Myśle, że komuś się może przydać, ale również licze na wsparcie informacjami.

 

http://www.geforce9.pl/chlodzenia.php

 

Zamiar jest taki, żeby wypisać i opisać tu wszystkie lub większośc kompatybilnych coolerów z kartą 8800GT.

 

Narazie jest tam kilkanaście pozycji, a sześć opisanych.

Producenci leniwie aktualizują swoje strony, a za maile często odpowiadają przypadkowe osoby, tak więc większość informacji o kompatybilności, trzeba wyszukać na forach. Co jest z natury rzeczy trudnym zadaniem dla jednej osoby. ;]

jw na pierwszej stronie jest lista chłodziw, które pasują na 8800GT :)

 

GALAXY non-public version 8800GT HDMI review

Dołączona grafika

 

voltage jumper - ciekawe ile można podbić V

Dołączona grafika

 

Karta syci :D szkoda, że nie dali lepszych pamięci, ale od biedy te 1ns mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Accelero jest taaaki potwornie drogi, że nawet jak Ci nie będzie pasować, to pewnie się nie zrujnujesz ;)

zanim założę chciałbym wiedzieć jak się sprawuje, czy są duże różnice w stosunku to S1, i czy dobrze przylega do pamiątek. X1+S1 to już robi kwotę ~85 zł, a przecież mogę resztę wydać na piwko ;)

zresztą póki co jakoś wytrzymuję z referencyjną suszarką i nie widzę sensu inwestować na pałę nawet drobnej kwoty. gdyby gdzieś ktoś widział, czytał to proszę podlinkować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Czy może mi ktoś powiedzieć jakie mam dokupić radiatory na zaznaczoną czerwoną ramką sekcję?

Ile i jakie mają mieć rozmiary?

(załącznik PAMIĘCI)

 

:mur:

post-149435-1196330419_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy udalo mi sie dobrze dodac obrazek w zalaczniku, na obszary zaznaczone na zielono pasuja radiatorki takie jak na pomieci. Na elementy zakolorowane na zolto i fioletowo mozesz zalozyc jeden podlozny radiator, lub tak jak ja to zrobilem na zolte zwykly od pamieci i na fioletowy lekko przyciety od pamieci. Acha na te zaznaczone na zielone skupiska 4 elementow pamietaj zeby podlozyc kawalek tasmy na ten malutki bo jest troche nizszy od pozostalych 3.

post-151731-1196331708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadasz linijki w domu ??

Ja już wiem, ze wielu forumowiczów nie umie się nią posługiwać. :F

Więc posiadanie nei wystarczy.

 

 

 

By the way, próbowałam się dowiedzieć od Galaxy odnosnie karty z Zerthermem i VF900, zanim napisze newsa, ale nawet nie dopisali. :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadasz linijki w domu ??

Ja już wiem, ze wielu forumowiczów nie umie się nią posługiwać. :F

Więc posiadanie nei wystarczy.

Wasza pomoc była dla mnie bezcenna...

:blink:

 

Choć raczej posiadacie oprócz linijek także i mózgi, ale widocznie nie pomyśleliście, że

 

gdybym miał kartę rozkręconą, to bym sobie pomierzył i nie zawracał ludziom du*y!

 

Gdybym też miał nadmiar czasu, żeby wieczorem rozkręcić kartę TYLKO PO TO, by sobie pomierzyć i DOPIERO NAZAJUTRZ kupić radiatory, to bym sobie pomierzył i nie zawracał ludziom du*y!

 

I w końcu gdybym nie sądził, że to forum jest po to, aby sobie na wzajem pomagać, a nie głupio ironizować, to też bym sobie sam pomierzył i nie zawracał ludziom du*y!

 

KAPUJECIE!?

 

 

 

 

Nie wiem czy udalo mi sie dobrze dodac obrazek w zalaczniku, na obszary zaznaczone na zielono pasuja radiatorki takie jak na pomieci. Na elementy zakolorowane na zolto i fioletowo mozesz zalozyc jeden podlozny radiator, lub tak jak ja to zrobilem na zolte zwykly od pamieci i na fioletowy lekko przyciety od pamieci. Acha na te zaznaczone na zielone skupiska 4 elementow pamietaj zeby podlozyc kawalek tasmy na ten malutki bo jest troche nizszy od pozostalych 3.

Dziękuje za pomoc

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Bo widze, że wtyczka od orginlnego wiatraka jest 2-pinowa. I wtyczka od ARCTIC COOLING NVIDIA SILENCER 5 rev.3 też. Ten ostatni nie ma żadnego regulatora obrotów, ale chyba nie będzie problemu, żeby go jakimś softem kontrolować, tak jak oryginalny wiatrak? Czy jak to wogóle działa? :blink:

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Bo widze, że wtyczka od orginlnego wiatraka jest 2-pinowa. I wtyczka od ARCTIC COOLING NVIDIA SILENCER 5 rev.3 też. Ten ostatni nie ma żadnego regulatora obrotów, ale chyba nie będzie problemu, żeby go jakimś softem kontrolować, tak jak oryginalny wiatrak? Czy jak to wogóle działa? :blink:

RivaTuner prawdę Ci powie...

:wink:

 

Będzie regulacja dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Sparkle'a GT z Bachcomp.pl za 999zł (+ kołeczki gumowe montażowe za 2zł, żeby zaoszczędzić 11zł na kurierze - powyżej 1k zł zamówienie musiało być :E).

Dostępny oczywiście, na allegro jest za 1035zł jeszcze 13 sztuk z tego sklepu...

Dosyć czekania już mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

huh. gdy dam rdzen na 670MHz, to po paru minutach w grach komp lapie frezy, jeden za drugim. to samo mialem na GTSie. tyle, ze on poszedl o wiecej MHzow. na grafie pokroju GF6200 nie ma czegos takiego. czy to moze byc wina "starej" juz mobo, wzgledem grafy? temp w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie doczekam się... oby tylko cena nie zabiła bo wydajność w pełni mnie zadowala:)

 

Ponawiam pytanie: Czy ma ktoś gdzieś najlepiej w postaci konkretnego linku zestawienie kart pod względem wydajności od najnowszych do nieco starszych np do 7300GT?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh. gdy dam rdzen na 670MHz, to po paru minutach w grach komp lapie frezy, jeden za drugim. to samo mialem na GTSie. tyle, ze on poszedl o wiecej MHzow. na grafie pokroju GF6200 nie ma czegos takiego. czy to moze byc wina "starej" juz mobo, wzgledem grafy? temp w normie

podobnie tak jak ty mam DFI nf4 Ultra-D i mam dokładnie to samo co ty. Freezy w 3dmarku, więc w grach pewnie też są. Nie grałem na podkręconej skoro juz w 3dM takie jaja się działy. Kartę mam od 2 tygodni i już cuda robiłem z kompem, żeby to działało. Wspominałem o moim problemie już kilkukrotnie. Nie jest to wina OC kompa, ani pamięci. Nie jest to prawdopodobnie wina zasilacza. Mój chieftec pomierzyłem miernikiem i oscyloskopem - wszystko w normie. Zmieniłem zasiłkę na próbę na BeQuiet 550W - to samo freezy. W weekend chce sprawdzić jeszcze Tacens - 550W, bo ma 20W na linii 12V, ale wątpie żeby coś to dało. Także pozostaje ostatnia rzecz - niewydolność PCI-E - ktoś mi wspominał o podkręceniu PCI-E i zwiększaniu napięcia, ale niestety nie wiem jak to zrobić i o ile żeby nie skopcić płyty. Temat poruszałem w zeszłym tygodniu niestety stał się na tyle nudny, że już nie dostaje odpowiedzi :) Może jednak ktoś się znajdzie kto wie jak temu zaradzić. Albo uzyskam jasną informację, że niestety żeby kręcić muszę kupić nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Monolith

>hellkommander

Niestety Wam nie pomogę. Mogę jedynie dołączyć do grona zainteresowanych tą sprawą bo też mam DFI na nF4 i to identyczną jak Monolith czyli Experta (ba, nawet mam taki sam zasilacz i pamięć). Nigdy nie miałem problemów przy współpracy z kartami z rodziny 7900, podkręcały się jak powinny. Teraz czekam dopiero na 88GT i nie będę mógł sprawdzić wcześniej niż za 2-3 tygodnie jak u mnie to wygląda.

Druga strona medalu jest jednak taka... czy w ogóle warto się tym przejmować. Naprawdę widać wzrost wydajności na takim lekko "siwiejącym" sprzęcie?

 

Aha... i co ja bym zrobił na Waszym miejscu. Poluzował trochę timingi w systemie; zmniejszył dzielnik LDT/FSB, podniósł o oczko czy dwa napięcie na LDT i chipsecie oraz częstotliwość PCI-E do 103MHz i sprawdził czy to coś zmienia. Wątpię czy sprawa była roztrząsana gdzieś w internecie bo jak wspominałem sprzęt ten ma już brodę. Można jednak śledzić DFI-Street forum.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

Nie no ja sie zbytnio nie przejmuje. Jednak fajnie by bylo nabic troche wiecej punktow na hwbota :P

zwiekszanie napiecia na pcie moim zdaniem nie ma sensu, bo przeciez grafa i tak bierze prad poprzez kabel zasilacza. chyba, ze sie myle i przez pcie tez cos dostaje. nie wiem :)

zmienic czestotliwosc szyny mozna sprobowac, ale pewno i tak to nic nie da ;]

moj pesymizm mi podpowiada, ze to cos na lini mobo/grafa i jest to nieuleczalne ;/ moze nvidia wie cos na ten temat i sie z nami podzieli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Monolith

>hellkommander

Niestety Wam nie pomogę. Mogę jedynie dołączyć do grona zainteresowanych tą sprawą bo też mam DFI na nF4 i to identyczną jak Monolith czyli Experta (ba, nawet mam taki sam zasilacz i pamięć). Nigdy nie miałem problemów przy współpracy z kartami z rodziny 7900, podkręcały się jak powinny. Teraz czekam dopiero na 88GT i nie będę mógł sprawdzić wcześniej niż za 2-3 tygodnie jak u mnie to wygląda.

Druga strona medalu jest jednak taka... czy w ogóle warto się tym przejmować. Naprawdę widać wzrost wydajności na takim lekko "siwiejącym" sprzęcie?

 

Aha... i co ja bym zrobił na Waszym miejscu. Poluzował trochę timingi w systemie; zmniejszył dzielnik LDT/FSB, podniósł o oczko czy dwa napięcie na LDT i chipsecie oraz częstotliwość PCI-E do 103MHz i sprawdził czy to coś zmienia. Wątpię czy sprawa była roztrząsana gdzieś w internecie bo jak wspominałem sprzęt ten ma już brodę. Można jednak śledzić DFI-Street forum.

No daje daje. Paradoksalnie sprzęt nie hamuje aż tak karty. Udało mi się przeprowadzić pojedyncze testy w 3dm03 wyniki wygladaly tak:

 

8800GT @ 700/1750/999

 

C2D - ok. 36 000

 

Athlon 64 +3200 @ 2,666MHz - 35 000

 

 

przy standardowych taktach karty na kreconym athlonie - 31 747

 

 

zreszta w obecnej chwili wszystko chodzi na full detalach tyle ze crysis troche zamula i ta dodatkowa moc by sie przydala

Edytowane przez hellkommander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasza pomoc była dla mnie bezcenna...

:blink:

 

Choć raczej posiadacie oprócz linijek także i mózgi, ale widocznie nie pomyśleliście, że

 

gdybym miał kartę rozkręconą, to bym sobie pomierzył i nie zawracał ludziom du*y!

 

Gdybym też miał nadmiar czasu, żeby wieczorem rozkręcić kartę TYLKO PO TO, by sobie pomierzyć i DOPIERO NAZAJUTRZ kupić radiatory, to bym sobie pomierzył i nie zawracał ludziom du*y!

 

I w końcu gdybym nie sądził, że to forum jest po to, aby sobie na wzajem pomagać, a nie głupio ironizować, to też bym sobie sam pomierzył i nie zawracał ludziom du*y!

 

KAPUJECIE!?

Dziękuje za pomoc

 

Weź mnie nie w[ciach!]... OK?

 

A kto trzykrotnie na tym forum prosił o pomoc w zmierzneiu karty 8800GT?

 

 

Dołączona grafika

 

Wszyscy chcą dostępu do informacji i pomocy przy wyborze karty. Szukają jej również jak mają problem. Pisza na gg i maila. Jednak gdy już doradzisz, jakiego GeForce`a kupić, w zamian nawet nie możesz liczyć na proste pomierzenie otworów na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...