Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

a co z cłem , vatem i gwarancją?

 

ps: gdzieś czytałem że Palit zaczął montować plomby na cooler...

Cło - nima

Vat - nima

Gwarancja - USA

 

Wolałem zaoszczędzić 400zł i mieć karte bez gwary :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka, tak jak pisałem przyszedł palit, wsio niby ok, instaluje stery od producenta, puszczam smarka 2006, bez zadnego oc grafiki i wynik 11300, no to mysle zapodam dla porownania sobie jeszcze 2005 i w polowie zrestartował mi sie komp, i winda juz nie wstaje, odkrecilem procka, pamieci, wgralem najnowsze stery, i dalej nic, komp mi sie restartuje z BSOD przy ekranie wpisywania hasła, w trybie awaryjnym wsio chodzi wiec cos ze sterami moze, linux tez działa, ma ktos jakies pomysly jeszcze bo reinstalka dla mnie to ostatecznosc ktorej nie chcem robić

 

stery ktore wgralem pochodza z guru3d 169,13 dla win xp home

 

bede wdzieczny za jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

witka, tak jak pisałem przyszedł palit, wsio niby ok, instaluje stery od producenta, puszczam smarka 2006, bez zadnego oc grafiki i wynik 11300, no to mysle zapodam dla porownania sobie jeszcze 2005 i w polowie zrestartował mi sie komp, i winda juz nie wstaje, odkrecilem procka, pamieci, wgralem najnowsze stery, i dalej nic, komp mi sie restartuje z BSOD przy ekranie wpisywania hasła, w trybie awaryjnym wsio chodzi wiec cos ze sterami moze, linux tez działa, ma ktos jakies pomysly jeszcze bo reinstalka dla mnie to ostatecznosc ktorej nie chcem robić

 

stery ktore wgralem pochodza z guru3d 169,13 dla win xp home

 

bede wdzieczny za jakies sugestie

To bardzo ciekawe, bo ja też mam Palita, uzywam sterów 169,09 i też miałem ostatnio zwiechy na 3dm05 :blink:

Sądziłem, że to przez jakąś starą wersję (odkopałem ją) 3dmarka lub coś... i temat zostawiłem. Interesujące...

 

 

Test noweg gts

http://www.tweaktown.com/articles/1234/1/p...tion/index.html

jak widac jest wydajniejszy od gt, co akurat bylo pewne skoro ma wiecej shaderow, nie jest to wielka roznica(jak pomiedzy starym gts a gt) ale zawsze.

Ci co jeszcze nie kupili GT zapewne zmienia teraz cel swoich polowan w sklepach, co uwazam za plus dla nich skoro sie tyle oczekali :P

Zobaczymy jak z ich dostepnoscia bedzie, no i najbardziej mnie ciekawi OC.

Po przeczytaniu tego testu stwierdzić mogę z czystym sumieniem, że zakup 88GT nie był przedwczesny i mimo wszystko opłacalny. Karta jest wydajna, kręci się przyzwoicie i co w obecnej chwili jest nadal istotne - już jest w mojej budzie, a nie "w trakcie realizacji zamówienia w sklepie..." Miałem farta;) O poprawie dostępności zaczyna się już mówić, ale jak to będzie nie wiadomo.. Święta tuż tuż, co jeszcze bardziej komplikuje temat. Zresztą gość piszący test podał, że u nich też na 100 oczekujących przyjeżdża co jakiś czas 10 szt kart... więc nie tylko u nas taka bida..

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś skręcony komp i na jednym dysku oraz jednej kości pamięci? co to za zasilacz?

no na jednej kosci nie probowalem jeszcze, zasilacz to cheaftec 450, wczesniej mialem 7950gt 512 i smigalo bez problemow a z tego co sie orientuje to raczej 8800gt mniej pradu pobiera, najlepsze jest to ze 2006 przeszedl na kreconym sprzecie, a tu na normalu nie idzie, jak wroce do domu to zrobie reinstalke choc to malo prawdopodobne, dyski odepne i tez spr, odzyskiwanie systemu probowalem i kicha

 

nie wiem czy to ma zwiazek ale jak instaluje stery od producenta to usilnie chce mi instalowac direct X przy pierwszym razie mu pozwolilem wiec po kiego chce to robic znowu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, 2x8800GT zamówione, jak wszystko pójdzie po mojej myśli to pod koniec przyszłego tygodnia zarzucę jakimiś wynikami ze Szli. Karty które przyjadą to będą albo Zostac albo Gainward, cena ta sama kwestia dostępności. Trochę obawiam się hałasu i nadmiernej temperatury ale dorzucę jeszcze nawiew z dwóch 120 na górę i „od tylca”.

 

Powiadacie ze przy 40-50% obrotow wentyla w stresie jakie sa temperaturki? I czy regulowaliscie automatycznie czy manualnie zakres obrotow? I czy jest w gole ktos z SLi na tych kartach? Jak wrazenia, oc, temperatury etc?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej konfiguracji to nawet nie wiem czy bede karty podkrecal, moze gpu na 650 i to wszystko. Z silencerami byc moze sie pobawie, ale nie teraz. Musze pierw obadac czy na skrajnych slotach PCie w DFI mi Szli poleci.

 

To dokladnie ARCTIC COOLING NV Silencer 5? Cena smieszna

http://allegro.pl/item277421924_arctic_coo...edaz_od_ss.html

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokladnie ARCTIC COOLING NV Silencer 5? Cena smieszna

http://allegro.pl/item277421924_arctic_coo...edaz_od_ss.html

Tak, to ten słynny silencer na 88GT ;)

 

Czekam właśnie na nie, mam nadzieje ze sie pomieszcza.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety X1 ponoć nie pasi choć inno3D jakoś je montuje na 8800GT. albo inwestować w S1 ~ ale razy 2 to spora sumka, patrząc na cenę Silencera. do S1 musisz puścić jakiś nawiew i założyć radiatory na memki (przy NV tylko na sekcję zasilania). za to S1 możesz zostawić pełny passiw i geneeralnie nawet z nawiewem jest prawie niesłyszalny a tempy bardzo niskie. inna sprawa, że przedmuchiwany kurz prawdopodobnie będzie się zbierał na PCB ~ dlatego wolę jednak tańszego NV5 B)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niełaska poszukać ?? Tyle już było testów, że trudno ich nie znaleźć.

faq

 

 

Gainward 8800 GT GLH is the fastest GT

Dołączona grafika

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...18&Itemid=1

 

nVidia poprawia chłodzenie w GeForce 8800GT ...

Dołączona grafika

http://www.in4.pl/komentarze_nVidia_popraw...T_...,14738.htm

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Gainward 8800 GT GLH is the fastest GT ...

No nie powiem - pięknie wygląda ten Gainward... B-) i do tego najszybszy...

 

 

 

 

 

Pytanie - czy jest tu ktoś, kto przerobił już sobie GT na ULTRĘ?

Kusi mnie żeby spróbować, choć zdrowy rozsądek mówi nieeee.. B-)

 

(Ten linku już był chyba, ale podaję razem z pytaniem raz jeszcze;) )

http://iax-tech.com/video/8800gt/8800gt01.htm

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił juz ktoś w sieci analizę porównawczą pcb 88GT w stosunku do nowego 88GTS?

 

http://www.allegro.pl/item280780988_msi_ge..._tvout_ove.html

 

933zl ale ten sprzedajacy malo wiarygodny i opis z [gluteus maximus] ;p mimo to podniesione zegary i niska cena

Na 99,9% są to karty kupione a raczej "zabookowane" w promocji Dell'a z końca ubiegłego miesiąca. Karta widmo, jeszcze nikt z zamawiających wówczas za około 200USD, a z upustami (na przykład promocją paypalowską) i 170USD nie otrzymał jeszcze tej karty!!!. Wybrańcy (ale to po prostu rodzynki) dostali substytut w postaci EVGA. Dell milczy, zamawiający zaczynają wykonywać nerwowe ruchy, duże szanse że prawie wszystkie te backordery zostaną skillowane. Nie pchać się w to, taka moja rada.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item280780988_msi_ge..._tvout_ove.html

 

933zl ale ten sprzedajacy malo wiarygodny i opis z [gluteus maximus] ;p mimo to podniesione zegary i niska cena

 

Czas przesylki moze potrwac od 2 do 3 tygodni,wiec prosze o cierpliwosc.

to ja podziękuję i do tego nowy na allegro-za 3 tyg zassa z USA albo kapniemy sie że kasy ni ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś czy są te karty w Vobisie?

Reklamują w swoich 'gazetkach' 8800GT Gigabyte'a za 849zł.

W Gliwicach nie maja, podejzewam ze nigdzie.. powiedzieli

ja- maja panstwo na stanie geforca 8800gt?

VOBIS-ale chodzi o karte graficzna

ja-tak, w gazetce znalazlem w ofercie

VOBIS-niestety nie mamy, juz wszystkie sprzedane.

ja-a kolejna dostawa?

VOBIS-ciezko mi powiedziec, popyt straszny na nie

 

Tyle..;/

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś czy są te karty w Vobisie?

Reklamują w swoich 'gazetkach' 8800GT Gigabyte'a za 849zł.

nie ma, ja też się pytałem, posmialismy sie z kolesiami, stwierdzili, że za tyle sami by chętnie wzieli i na allegro wystawili, ponoc były 4 czy 5 na cały vobis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Belgii wcale lepiej nie jest. Rezerwacje trwają :), jak dzwoniłem to mówił mi koleś że niby wszystkie zarezerwowane ale zapytał jeszcze na sklepie i okazało sie że mają 2 sztuki.

Wziąłem jedną za wzgledu na cene, 269e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vobisie sciema sam bylem i pytalem ale za 849 zl to najtaniej w polsce by bylo a wiadomo Vobis do najtanszych nie nalezy wiec trrzba brac poprawke, tylko jak oni sie wytlumacza klientom ktorzy np. zamowil karte bo mozna zmowic i wplacic zalicze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vobisie sciema sam bylem i pytalem ale za 849 zl to najtaniej w polsce by bylo a wiadomo Vobis do najtanszych nie nalezy wiec trrzba brac poprawke, tylko jak oni sie wytlumacza klientom ktorzy np. zamowil karte bo mozna zmowic i wplacic zalicze......

ja wpaciłem kase za droższego asusa- niby było parę na stanie(w przeciwieństwie do gb)- podejrzewam, ze raczej handlowiec był lama ale co tam

, najwyżej sie kopsne we wtorek czy środę po zwrot zaliczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrazu zamów sobie dwa Silencery żebyś później nie tracił czasu na czekanie wyciąganie, zakładanie i wkładanie ;)

 

na chłodzenie referencyjne się nie nastawiaj - jest do [gluteus maximus] i tyle

 

Tak, to ten słynny silencer na 88GT ;)

 

Czekam właśnie na nie, mam nadzieje ze sie pomieszcza.

Mam "słynnego" silencera (choć nie mam 8800gt) i powiem tak: legenda o jego cichej pacy jest przesadzona. Dla kogoś, kto ma wyciszonego kompa hałas z pewnością jest nie do zaakceptowania. Dla porównania: dosyć cichy wiatrak 120mm (Scythe Flex) puszczony na ~700obr/min jest zdecydowanie cichszy niż Silencer puszczony nawet na 5V !. Silnik silencera wydaje basowy pomruk nawet jak wiatrak się wolno obraca :( W kompie: z 2xScythe (@600-700obr) 120mm + Corsair HX520 jak jest cicho (w nocy) bez problemu można wyłowić "pomruk" silencera @5V! A pyrzypuszczam, że na 5V nie będzie on w stanie schłodzić 8800gt. Przy 12V to już jest masakra (chociaż pewnie w porównaniu to oryginalnego coolera z 8800gt to może być znacznie lepszy i cichszy). Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "słynnego" silencera (choć nie mam 8800gt) i powiem tak: legenda o jego cichej pacy jest przesadzona. Dla kogoś, kto ma wyciszonego kompa hałas z pewnością jest nie do zaakceptowania. Dla porównania: dosyć cichy wiatrak 120mm (Scythe Flex) puszczony na ~700obr/min jest zdecydowanie cichszy niż Silencer puszczony nawet na 5V !. Silnik silencera wydaje basowy pomruk nawet jak wiatrak się wolno obraca :( W kompie: z 2xScythe (@600-700obr) 120mm + Corsair HX520 jak jest cicho (w nocy) bez problemu można wyłowić "pomruk" silencera @5V! A pyrzypuszczam, że na 5V nie będzie on w stanie schłodzić 8800gt. Przy 12V to już jest masakra (chociaż pewnie w porównaniu to oryginalnego coolera z 8800gt to może być znacznie lepszy i cichszy).

Zgadzam sie z tym... ale - widze ze nie mamsz ciagle zalozonego go na grafike. Rozumiem ze robiles mini testy bez grafy tylko z samym silencerem. Ja robilem to samo. Jak podlaczylem na 12V to az sie przerazilem. kurde jaki wyjec i to nawet nie obroty a wlasnie ten basowy dzwiek. podlaczylem fan mate'a i dalej to samo. No nic powiedzialem w duchu ze 15 zl poszlo sie i trzeba brac S 1. Wszystko to robilem w pozycji dokladnie odwrotnej w jakiej pracuje silencer. Turbinka na gorze a stopka metalowa pod spodem. Tymczasem on pracuje wlsnie odwrotnie. Cos mnie podkusilo zeby przekrecic go do pozycji w ktorej ma chlodzic karte i... nastala naprawde cisza. przy 12V z odleglosci okolo 1 m nieslysze go. i to bez zadnych innych wiatrakow to byl sam silencer podlaczony do obudowy zewnetrznego dysku. Na zdrowy rozum w obudowie powinno byc jeszcze lepiej. narazie dokaldnie nie powiem bo tez nie mam gt. Natomiast zgadzam sie ze na 5 V to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...