Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z tym... ale - widze ze nie mamsz ciagle zalozonego go na grafike. Rozumiem ze robiles mini testy bez grafy tylko z samym silencerem. Ja robilem to samo. Jak podlaczylem na 12V to az sie przerazilem. kurde jaki wyjec i to nawet nie obroty a wlasnie ten basowy dzwiek. podlaczylem fan mate'a i dalej to samo. No nic powiedzialem w duchu ze 15 zl poszlo sie i trzeba brac S 1. Wszystko to robilem w pozycji dokladnie odwrotnej w jakiej pracuje silencer. Turbinka na gorze a stopka metalowa pod spodem.

Dokładnie testy "na sucho" - najpierw podłączyłem go do 12V, później do 5V. Zarówno poza komputerem, ale również w budzie.

Tymczasem on pracuje wlsnie odwrotnie. Cos mnie podkusilo zeby przekrecic go do pozycji w ktorej ma chlodzic karte i... nastala naprawde cisza. przy 12V z odleglosci okolo 1 m nieslysze go. i to bez zadnych innych wiatrakow to byl sam silencer podlaczony do obudowy zewnetrznego dysku. Na zdrowy rozum w obudowie powinno byc jeszcze lepiej. narazie dokaldnie nie powiem bo tez nie mam gt. Natomiast zgadzam sie ze na 5 V to nie ma sensu.

Szczerze to nie wpadłem na to, żeby zobaczyć jak chodzi w odwrotnej pozycji. Może jutro to sprawdzę, bo dziś już mi się nie chce tego znowu podłączać. A co do 5V - być może jest szansa, że wychłodzi 8800gt na takim poziomie jak stockowy radiator, bo mimo tych 5V wyraźnie czuć ruch powietrza (przy 12V to mamy wichurę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollo jak dobrze popytasz to sie znajda, pod warunkiem ze bierzesz zestaw jakis ;] Jednak dostane dwa Zotacki, nie wiem czy 600/1800 czy 660/1800. JAk ze sprawnośćia wentyla na tych kartach, maja ten bug z 29% wydajnosci wiatraka? Jak go rozwiązać? Regulacja w sterach/RT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

ten bug z 29% to celowy zabieg i tyle. bug byl w kartach dla testerow, bo mialy 25%. na 29% da sie normalnie grac i pracowac.

Pracować w Worddzie tak, ale grać w Crysis temp >90C i zwiechy...

 

JAk ze sprawnośćia wentyla na tych kartach, maja ten bug z 29% wydajnosci wiatraka? Jak go rozwiązać? Regulacja w sterach/RT?

Mój Palit miał tego "bug'a". Podkręcanie wiatraka TYLKKO przez RT. Automat nie działał.

BEz podkręcania łapała freeny przy dluzszej grze w Crysis.

Po podkręceniu wiatraka od razu szum jak w suszarni

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna cena.

 

W Radanie są za 999 od reki.

 

Klik

Myślę że jak da się to potwierdzić z dostępnością to w MM ci zjadą do tej ceny. Już miałem taki przypadek. Jak trzeba to tną;)

Tylko że ten w Radanie ma referencyjne chłodzenie

a takie coś masz w MM

http://www.allegro.pl/item280404279_asus_8...t_gra_dvd_.html

w porównaniu z ceną na Allegro nie jest źle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

Mój Palit miał tego "bug'a". Podkręcanie wiatraka TYLKKO przez RT. Automat nie działał.

mial. znaczy ze teraz nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bug z 29% to celowy zabieg i tyle. bug byl w kartach dla testerow, bo mialy 25%. na 29% da sie normalnie grac i pracowac.

Stosunkowo niewielkie referencyjne chłodzenie nie sprawia wrażenia demona wydajności co potwierdzają pomiary temperatury rdzenia przeprowadzone podczas testów. Praktycznie wszystkie karty przy automatycznych obrotach rozgrzewały się do temperatury rzędu 88~93'C pod obciążeniem (60~63'C w spoczynku) co jest wartością niebagatelną. Praktycznie wszystkie bowiem karta XFX, która dotarła do naszej redakcji okazała się posiadać uszkodzony układ odpowiadający za automatyczną regulację obrotów i przez cały czas jej wentylator pracował z prędkością obrotową ustawioną na poziomie 29%. W przypadku wielu testów kończyło się to po prostu zawieszeniem komputera - karta przekraczała temperaturę krytyczną (w BIOS kart ustawioną na poziomie 100'C). Dlatego też podczas jej testów konieczne było ręczne ustawienie obrotów wentylatora. Usterka ta dotyczy jednak tylko niewielkiej partii kart graficznych, które dotarły do producentów najwcześniej i służą właśnie jako egzemplarze przeznaczone do testów. Karty, które znajdziecie na półkach sklepowych są pozbawione tej wady.

 

źródło

 

więc chyba jednak te 29% to bug ;)

zresztą cały układ chłodzący jest do bani bo nawet po zwiększeniu obrotów zaczyna sobie radzić gdy poziom hałasu jest w zasadzie nieakceptowalny. na potwierdzenie kilka postów wyżej mamy już foty przeprojektowanego referencyjnego chłodzenia.

pytanie brzmi: czy ktoś trafił na egz. który automatycznie zwiększa poziom obrotów >29% po przejściu w tryb 3D?

bo coś mnie się zdaje że wszystkie karcioszki z referencyjnym chłodzeniem (starym) mają ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

to jest o tyle uciazliwe, gdyz zapominam zwiekszyc obrotow wentyla gdy odpalam gierke :/

da sie zrobic tak, aby jakis soft po przejsciu w 3d ustawial podana przeze mnie wartosc predkosci dla wentyla? np 60% w 3d. nie mam na mysli automatu, bo jak wiemy on nie dziala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest o tyle uciazliwe, gdyz zapominam zwiekszyc obrotow wentyla gdy odpalam gierke :/

da sie zrobic tak, aby jakis soft po przejsciu w 3d ustawial podana przeze mnie wartosc predkosci dla wentyla? np 60% w 3d. nie mam na mysli automatu, bo jak wiemy on nie dziala ;]

Riva tuner i profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

wiec chyba nie umie tego obslugiwac, bo razem z 3d zmieniaja sie suwaki 2d. jak tylko odpale kompa to wentyl zapie ... na ustawiona przeze mnie wartosc dla trybu 3d. a ma jechac w 2d. fuck!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT ma tylko jeden "PERFORMANCELEVEL" dlatego prędkość wentyla się nie zmienia.

Jedynym lekarstwem jest utworzenie profili wentylatora zależne od temperatury w RT.

 

http://www.guru3d.com/article/article/449/1/

Profile tworzymy w górnej połówce. W tej instrukcji jest to jakoś "dziwnie" opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania to ref chłodzenie min na 40% trzeba ustawić. Aczkolwiek już chłodzenie powoli daje się we znaki...

Przy 50/60% temp są całkiem znośne - ale to już fan hałasuje...

 

A grafa jak dla mnie super.

3d mark 03 (360, def ustawienia) przy PE na 1.6GHz: niecałe 31k pkt.

Przy PE na 2.4GHz lekko ponad 33k pkt. (grafa bez o/c).

Po przesiadce z Sempa i 73GT ddr3 wydajność robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

mial. znaczy ze teraz nie ma?

Niejasno się wyraziłem: problemu nie ma, bo nie mam już referencyjnej suszary - jest za to S1+120 Fander :)

 

Co do temperatur i suszarek:

jest RT, która jest programem genialnym.

Dzięki zapisywaniu własnych profili OC oraz prędkości wiatraka umożliwia np:

włączenie jedną kombinacją klawiszy np: danego oc + danego ustawienia wentyla + odpala wskazaną aplikację. Kombinacji jest w tym programie tyle, że można wszystko sobie poustawiać... Długo można by pisać.

 

PS - jeszcze co do chłodzenia referencyjnego.

Każdy doskonale wie, że kwestia oceny poziomu hałasu to indywidualna sprawa każdego z nas. Jeśli komuś odpowiada refer cooler i jego szum, to ok. Jeśli woli go nie podkrecać i jedzie na 29% (gdzie i tak jest głośniejszy niz fander 120 na moim S1), to przegrzewa karcioche i nie ma tutaj zmiłuj. Przy takim chłodzeniu (ref) OC to pomyłka. Freezy miałem co chwila. Natomiast zwiększając wiatraka ponad 30% robi się już wyraźnie głośniej... już nie wspomnę co jest dalej...

 

Dla mnie referencyjne chłodzenie Nvidii jest straszliwą pomyłką. Tylko wydajność tej karty ratuje jej wizerunek w moich oczach. Chłodzenie jakie wymyślili jest nie do przyjęcia (ze względu na hałas!). Wolałbym już dwuslotowe jak było/jest w GTS. Nie wiem dlaczego poszli w tym kierunku.

 

PS - dobrze, że mój Palit nie miał plomby. Zmieniłem chłodziwo i teraz w idle <40C, a maks tamp jaką widziałem było 55C po katowaniu Crysis na VERY HIGH podnad 3 godziny na taktach 750/1855/2006. Acha. No i mam też zrobionego bios-moda na 1.1V, co też pewnie kapkę temp karty podnosi...

 

Podkreślam przy tym - głośność mniejsza od 29% referencyjnego. B-)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dia8el, pokaż fotki jak możesz tego swojego S1 + fandera :rolleyes: Ewentualnie ktos juz zapodawal czy moze zapodac? Moze sam sobie 2 takie zestawy zamontuje na karciochy.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Niezly helikopter :> Szkoda ze nie znalazlem foty gdzie bylby pokazane tylko radiatory bez samego S1, ale nvm.

 

Gupie pytanie ;] Jakich sterow uzywacie z 88GT? Sa jakies szczegolnie dobre, czy wystarcza ostatnie oficjalnie?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Galaxy GeForce 8800GT 512MB Overclocked HDTV Out

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=21

milego przegladania

Recka pokazuje, że nie wiele rzeczywiście się różni ta Galaxy od Palita. Widać też, że miałeś mało czasu, bo jest parę "bugów" w tekstach/wykresach... ;) Ale to pikuś. Grunt, że karta przetestowana.

Ciekawe czy nie będzie problemów z tymi pamięciami pracującymi 24/7 na 2000...

i ciekawe jak by się kręciła po bios-modzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................................................................................

....................................................

 

więc chyba jednak te 29% to bug ;)

zresztą cały układ chłodzący jest do bani bo nawet po zwiększeniu obrotów zaczyna sobie radzić gdy poziom hałasu jest w zasadzie nieakceptowalny. na potwierdzenie kilka postów wyżej mamy już foty przeprojektowanego referencyjnego chłodzenia.

pytanie brzmi: czy ktoś trafił na egz. który automatycznie zwiększa poziom obrotów >29% po przejściu w tryb 3D?

bo coś mnie się zdaje że wszystkie karcioszki z referencyjnym chłodzeniem (starym) mają ten problem

Na Gainwardzie działa "Dynamic Speed" i to nawet na viście. Gdy temperatura przekracza 90st.C turbinka przyspiesza obroty, jeszcze nie wiem na ile, ale na pewno nie na maxa. Dzisiaj to zauważyłem bo miałem zamkniętą budę wyjątkowo podczas gry.

Na Expertool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...