Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

no właśnie o to chodzi że obydwa modele są dostępne w sklepach od ręki w cenie ok 960 zł i nie wiem co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> :rolleyes:

Nie wiem czy wiesz, ale w takich przypadkach pomocne jest linkowanie do towaru, o którego ocenę prosisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh tak.....

rzetrlnosc serwisu i gwarancja EVGA - 10 lat gwarancji + Step Up czy jakos tak co daje ci mozliwosc za doplata wymiany na lepszy model.

 

Wielkosc wiatraczka - rev.1 i rev.2 z poprawionym chlodzeniem plus do tego wszystkie inne karty z wlasnym chlodzeniem.

 

Poza tym sa wersje z lepszym zasilaniem o ktorych tez bylo.

 

Swiezsze dostawy..... Buahahahahahaahaha a dlaczego wszyscy placza i walcza jak moga zeby wogole jakiekolwiek 88gt dostac

 

Stary poczytaj troche ten topik, fakt ze jest duzo lania wody z powodu slabej dostepnosci tej karty ale na twoje pytania jest po kilkanascie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy ASUSA

miałem asusa 7900Gt i program SmartDoctor był tylko w uproszczonej wersji

tz. tylko suwaki rdzeni i pamięc

Teraz mam 8800Gt i ten sam problem w opisie programu jest wersja z temperatura i wentylami i moze cos wiecej , czemu tak jest i jak uaktywnic smarta do full wersji

I pytanie czemu żaden program nie odczytuje temperatury karty grafiki

Everest, Riva czy czujnik jest uszkodzony??

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el, twierdzisz że nie warto dopłacać do Thermallighta 70zł bo to kilka stopni tylko mniej, a do S1 w stosunku do silencera warto dopłacać 70zł, mimo że to też tylko stopni mniej ;)

 

Pomijam fakt że przy Silencerze temperatura wewnątrz ubudowy jest dużo niższa niż przy S1 i Thermallight, bo gorące powietrze jest wyrzucane za zewnątrz budy i nie kotłuje się w środku...

zgadzam się - S1 z pewnością podgrzewa temperaturkę w budzie więc inne wiatraczki też mogą przyspieszyć ;) poza tym i tak miałem sporo kłopotu by odpowiednio do oc schłodzić proca więc zupełnie nie zależy mi na podnoszeniu temperatury wewnątrz. do tego ten nadmuch musi w efekcie powodować osiadanie kurzu na elementach karty, a ja nie lubię zbyt często tam sprzątać ;) szczerze wątpię by ta różnica w temperaturze pomiędzy NV5 a S1 przekładała się na jakiś znaczący skok w oc. jak dla mnie jedyna zaletą S1 jest ekstremalnie niski poziom hałasu przy aktywnym chłodzeniu oraz możliwość puszczenia tej wydajnej karty całkiem pasywnie. ja stawiam na NV5 bo jest nie tylko tańszy ale i bardziej praktyczny w moim wypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh tak.....

rzetrlnosc serwisu i gwarancja EVGA - 10 lat gwarancji + Step Up czy jakos tak co daje ci mozliwosc za doplata wymiany na lepszy model.

 

Wielkosc wiatraczka - rev.1 i rev.2 z poprawionym chlodzeniem plus do tego wszystkie inne karty z wlasnym chlodzeniem.

 

Poza tym sa wersje z lepszym zasilaniem o ktorych tez bylo.

 

Swiezsze dostawy..... Buahahahahahaahaha a dlaczego wszyscy placza i walcza jak moga zeby wogole jakiekolwiek 88gt dostac

 

Stary poczytaj troche ten topik, fakt ze jest duzo lania wody z powodu slabej dostepnosci tej karty ale na twoje pytania jest po kilkanascie odpowiedzi.

 

i czego rżysz? jakby policzyć wszystkie sprzedawane 88 gt na allegro to by zapewne było >100 szt więc o czym ty piszesz :blink:

 

karty są już dostępne w sensownych ilościach w polskich sklepach z polską gwarancją od ręki w cenie poniżej 1k zł !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czego rżysz?

Hmm nie jestem chyba z twojego gatunku zeby rzec.

 

To w takim razie powiedz mi cfaniaczku w ilu wersjach te karty widziales w sklepach, piszesz o tak ciezkim wyborze pomiedzy rodzajami chlodzenia itp. a zapytany wysylasz linki do 2 referatow w wersjach teoretycznie osiagalnych od miesiaca. Sam sobie czlowieku przeczysz.....

Dylemat dotyczacy wyboru przed ktorym stanoles byl juz rozwiazany tygodnie temu, co ty chcesz zeby ktos cie za raczke do sklepu zaprowadzil i zagwarantowal ze zrobisz na tej karcie 800/2000/2100 najlepiej na stockowym chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja pisałem coś o jakichś wersjach specjalnych przypomnę ci co napisałeś parę postów wyżej bo chyba już nie pamiętasz:

 

"...Swiezsze dostawy..... Buahahahahahaahaha a dlaczego wszyscy placza i walcza jak moga zeby wogole jakiekolwiek 88gt dostac..."

 

totalna brednia co skomentowałem więc co tu tu teraz z jakimiś wersjami specjalnymi wyżjeżdżasz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno zotaca 660/1800 za 925 zł to dobry deal ?:)

 

na dziś dzień to dobry deal, ale w perspektywie paru tygodni to już bym nie był taki pewny

 

z tego co wywnioskowałem to najlepiej kupić kartę jak najtańszą, (skoro i tak nie ma różnicy i wszystko jest to samo jak tu wszyscy piszą) zamontować lepsze chłodzenie i kręcić ile wlezie

 

tak więc najtańsze Leadteki może będą chodzić po te 800 zł tylko pytanie kiedy - ale przed świętami bym na to raczej nie liczył tak więć dać stówkę więcej i mieć kartę na święta to wg mnie dobry deal :-P

 

To to chyba moj zwid

 

jak nie rozumiesz tego co czytasz to nie odpowiadaj !

 

z wiatraczkiem to chodzi o to że standardowo wymieniają go we wszystkich (również referencyjnych nie podkręcanych kartach) bo stwierdzili że jest trochę za mały i że się za szybko kręci robiąc za dużo hałasu, nowe standardowe wiatraczki są trochę większe i się wolniej kręcą (ogólnie jest ciszej i ciupkę chlodniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego rozumiem doskonale co czytam, a to ty masz problemy ze zdecydowaniem sie co piszesz. Raz piszesz o tym ze taki wybor wersji a z drugiej strony przedstawiasz referaty o ktorych bylo juz mase napisane. Co do twoich "wiatraczkow" to jest to nowa wersja chlodzenia, a tej raczej w sklepach w Polsce nie masz jeszcze dostepnych o czym pisales wczesniej. Ludzie ciagle maja trudnosci z zakupem tej karty o czym swiadcza ich posty.

Prosze cie slicznie przeczytaj ten temat a szybko skonczysz z glupimi postami w ktorych sie poprostu miotasz i rzucasz bo ktos ci wytyka twoje niedociagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto choć trochę poszuka w necie to nie będzie miał żadnego problemu z zakupem tej karty ( w sklepikach osiedlowych faktycznie może nie być). Nowe dostawy w większości przypadków są z wiatrakiem rev.2.

 

U mnie S1 już siedzi z Acutake 120

Narazie sprawdziłem że 710 / 1750 / 2000 stabilnie bez moda

Tempy nie przekraczają 54

 

Dołączona grafika

praktycznie jeden slot wolny zostaje (jak by się wsadziło karte tuż obok wiatraka to by chyba przeszkadzał wiatrakowi zasysać powietrze :unsure: )

 

karta dzwiękową i TV przy takim chłodzeniu ciężko by było zmieścić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)jak dla mnie jedyna zaletą S1 jest ekstremalnie niski poziom hałasu przy aktywnym chłodzeniu oraz możliwość puszczenia tej wydajnej karty całkiem pasywnie.

Jak dla mnie też: jeśli ten wyjec- Silencer nie schłodzi karty na 5V (przynajmniej do poziomu temperaturek ze sprawnym chłodzeniem referencyjnym) to wyleci z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

do tego ten nadmuch musi w efekcie powodować osiadanie kurzu na elementach karty, a ja nie lubię zbyt często tam sprzątać ;)

- co do kurzu, to zależy też od budy. Ja mam na wlotach powietrza filtr antykurzowy i szczerze mówiąc kurzu nie widzę w środku... więc jest ok.

Co to wyboru - wolnoć Tomku w sowim domku ;)

 

 

 

kupno zotaca 660/1800 za 925 zł to dobry deal ?:)

Gdybym nie miał jeszcze swojego Palita, to brał bym ją w Ciemno. Dobra cena, dobre takty, a o reszcie przekonasz sie "w praniu"...

 

 

 

PS

@ sheeneek

- podaruj sobie produkowanie się i wdawanie w dyskusję z Gromitkiem. Sprowadza Cię do swojego poziomu...

 

 

 

@ Gromitek

- Ty też daj sobie już na dziś spokój, bo zmęczenie daje Ci się we znaki!

Z jednej strony robisz burdel w topiku zadając pytania i kłócąc się o swoje banalne racje, nie szanując tym samym ludzi, którzy poświęcili swój czas na pisanie wiele razy odpowiedzi:

Witam

Orientuje się ktoś , która karta się lepiej kręci: Zotac czy Gigabyte (8800 GT) ?

Którą kartę warto kupić jeśli kosztują tyle samo i dlaczego?

Może ktoś ma swoje doświadczenia z kręcenia Zotaca vs Gigabyta ? :D

Pzdr

a z drugiej strony stawiasz się jako mentor:

na dziś dzień to dobry deal, ale w perspektywie paru tygodni to już bym nie był taki pewny

z tego co wywnioskowałem to najlepiej kupić kartę jak najtańszą, (skoro i tak nie ma różnicy i wszystko jest to samo jak tu wszyscy piszą) zamontować lepsze chłodzenie i kręcić ile wlezie

tak więc najtańsze Leadteki może będą chodzić po te 800 zł tylko pytanie kiedy - ale przed świętami bym na to raczej nie liczył tak więć dać stówkę więcej i mieć kartę na święta to wg mnie dobry deal :-P

 

Nie uważasz, że się trochę (bez urazy) ośmieszasz?

Kończ waść - bierz Zotaca, o którym wsponiał f1zZ - wstydu oszczędź.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Az boje sie zapytac

2843219[/snapback]

kupno zotaca 660/1800 za 925 zł to dobry deal ?:)
tylko nie wiem skąd ma tą cenę.

Zaoszczędzoną kasę na chłodzenie wydasz, a wyniki OC będą zapewne porównywalne.

Nie ma co szaleć i rwać włosy o pare procent przetaktowania.

Zawsze przecież możesz kupić jakąś polecaną, a okaże się, że kręci się gorzej od ww.

 

Nic się nie zmieniło. Nadal ruletka z tymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że sie tak wtrące, opłaca wam się czekać i zwlekać tyle czasu, żeby dostać grafe te kilka(dziesiąt) złotych taniej?? Ja tam brałem 2 tyg temu gainwarda z allegro za 1099 i sie ciesze, przynajmniej juz pogrywam sobie w najnowsze gierki i wszystko mi wisi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta sama Gigabyta którą znalazłem ! :D

 

A co do mojego lamerskiego pytania trza było odpowiedzieć tak, nie lub może, a nie toczyć bezsensowne dysputy.

 

 

 

ps: nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi

 

ps2: co nie można odpowiedzieć komuś na pytanie? a może nie jestem godny odpowiadać na pytania innych forumowiczów skoro zadałem wcześniej lamerskie pytanie ?

 

na innym forum zamiast szydzenia uzyskałem normalną odpowiedz

 

dobranoc

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czekania, mi babka z bitshop.pl jako ze mam niski numer i czekam miesiac, powiedziala abym do 15.12 czekal na Asusy (zamowilem Galaxy) za 854zl...i teraz nie wiem czy czekac jeszcze, a noz sie uda, czy kupic ta i tyle...no i NWN2:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tymi gtsami to troche porazka kupilem akurat dzisiaj zotaca 88gt za 945zl i zostal juz wyslany a teraz widze ze mozna 88gts kupic za 1150:( niby to spora roznica bo az 205zl ale serce boli tymbardziej ze mam ta brakujaca kase jedynym pocieszenie jest to ze krecony gt jest jak nie krecony gts;p

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś asusa i może podać jakiś program który odczyta temperaturę gpu?? próbowałęm 2ch programow które znalazłem i nici:(

czy to problem asusów?? nie ma tam czujnika temperatury(nie sądze:()?? czy wina oprogramowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Co do czekania, mi babka z bitshop.pl jako ze mam niski numer i czekam miesiac, powiedziala abym do 15.12 czekal na Asusy (zamowilem Galaxy) za 854zl...i teraz nie wiem czy czekac jeszcze, a noz sie uda, czy kupic ta i tyle...no i NWN2:P

Kurcze, ja jednak bym chyba poczekał. Może cud z bitshopa Ci wpadnie, to będziesz farciarzem nad farciarzami (o ile nie zaspiewa ci, ze przykro mi ale dostalismy w wyższej cenie i możemy sprzedac ale np za 930..).

A jak Ci zrobią w bambuko (czyt: brak dostaw lub za drogo), to kupisz na Allegro za ok 930-950 i finito.

Poczekaj.

 

 

 

 

PS - ciekawe. Juz druga osoba dzis pisze, ze nie moze odczytac temp. Oby nie bylo teraz serii z powalonymi czujnikami temp. :D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tutaj ale predzej ktos mi w tym temacie udzieli odpowiedzi:)

 

Czy wiadomo cos o jakis alternatywnych fullcoverach od blokow EK bo troche przydrogie sa:(? oczywiscie na 88gt

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...