Skocz do zawartości
CobraVerde

Podkręcanie Athlona 1700 - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

bawię się właśnie nowym prockiem Athlon 1700+ seria JIUHB 0308 i bardzo ładnie mi chodzi na 12 x 166 Mhz tylko niepokoją mnie odczyty z Sandry 2003. pokazuje ona, że taktowanie PCI i AGP jest za wysokie (42/84). a w Biosie mam ustawione CPU/PCI na 166/33 czyli dzielnik 1/5 czyli teoretycznie powinno być OK. czy mam rację ? czy może Sandra coś źle pokazuje ? czy o czymś zapomniałem ? może ktoś mnie oświeci co jest grane

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge się mylić ale to chyba gra tu ten Asus...

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :lol: :lol: :lol:

 

Po prostu sandra "zgaduje" a nei odczytuje dzielniki.

U mnie jest 47 pci wg sandry, więc się wogóle nią nie przejmuj.

Kuna ile razy można w kółko to samo powtarzać. Ten program czasem daje różne śmieszne odczyty (np. u mnie po zwiększeniu napięcia na ddr niby wydajnośćich rośnie :lol: :lol: :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może pomysł jak zweryfikować te dane ? może jest jakiś inny, porządny program poza Sandrą który potrafi prawidłowo odczytać częstotliwość FSB, PCI, AGP itd.

Jak wymuszasz ręcznie dzielnik to wystarczy policzyć sobie i już masz dane!!! Jeszcze dla pewności możesz sprawdzić w wcpuid ile dokładnie wynosi twoja magistrala bo płyty często o 0,5-1 mhz zawyżają ją, potem dzielisz (mnożysz) i po kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...