Skocz do zawartości
VooDoo

Serwer Na Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to na AM2 nie ma płyt do zastosowań typowo serwerowych .

 

Serwery/stacje robocze to przeważnie Socket 1207 ( zwany też Socket F ) , tyle że płyty te są drogie .

 

Oczywiście można postawić serwer na płycie AM2 , zależy do czego ten serwer .

 

Z płyt AM2 to może być nawet FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H lub inna z grafą integrą , ew. DFI Infinity NF-II Ultra + jakiś GF6600 .

 

Do tego X2 3600/3800 ( ew. coś mocniejszego ) + 2 GB ramu DDR2-667 ( Goodram lub Kingston ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer na AM2 to wg mnie średniany pomysł choć to zależy do czego ten srv ma być i ile mamy na to $.

 

Płyty pod AM2 w większości obsługują AMD Opteron i pamięci ECC... ale jak na razie "max" 2 core no i nie ma 64 bitowego złącza pci do którego można by podpiąć jakąś większą macierz raid...

 

Do serwerów to jest socket F1207/1207+ lub starszy socket 940...

 

Jak już koniecznie musi być AM2 to popatrz na wyposażenie płyty (myślę że 8xsata mile widziane)... Czyli raczej coś z nf590 (asus, foxconn) jak tańsza opcja to dfi inf nf4...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylicie sie :) jest jeden asus który posiada PCI-X :)

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,29642/

 

i to chyba jedyne rozsądne rozwiazanie pod AM2. Swoją droga.. czy pamieci ECC są jeszcze dzis potrzebne do "półprofesionalnych" serwerów? Kontrolery pamięci są juz w dniu dzisiejszym dopracowane do tego stopnia, że korekcja błędów jest niepotrzebna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto ze chce założyć serwer do gry WoW mam juz kupione pamieci ddr2 1024mhz x3 . z tego co słyszałem to podobno są dobre procesory Operon.

ja sie nie wcinam, ale na taki amatorski serwer wzialbym Q6600 + ASUS P5B-V

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...elny,id,31763/#

 

masz 4-rdzeniowy procek za tysiaka

masz mobo z 5 SATA, 1 eSATA, 2 IDE ATA, no i grafika ktora spokojnie wystarczy do obslugi serwera

stawiasz RAID 0+1 , masz jeszcze wolne kontrolery. STYKA!

Edytowane przez paprotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, tutaj chodzi o łącze. Co do procesora to chyba sobie kpisz. Nie Xenon a Xeon to raz, Dwa skoro Pentium3 to max 1.4Ghz a nie 2.5Ghz. A 1000 jednocześnie podłączonych osób to nie jest mało, dość sporo.

zalezy ile osob - ale i tak lagi to problem lacza nie serwera...sporo serwerow chocby do cs to dos slabe kompy przy ktorych athlonik na am2 da sobie spokjnie rade.....

 

ram i jego ilosc dosc wazna.....

i lacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam Antrix Emu i 2 specjalnych emu których nie bede wymieniał.

 

Na legalnych serwerach gra ponad 100 000 tys osób z tego dziennie gra około 50 000 .W przypadku mojego emu musze miec zainstalowana gre poniewaz emu nie posiada questów i skilów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...