Skocz do zawartości
pysiul86

Czy Według Was To Jest Podział Dobry Jak Na Początkującego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie bawiłem się nigdy podzialeniem dysków twardych na partycje, wczoraj kupiłem sobie dysk twardy WD 3200AAKS SATA2 320 GB

 

 

Podzieliłem go następująco, proszę mi powiedzieć czy coś źle zrobiłem czy raczej wszystko jest ok ??

 

 

 

Dołączona grafika

 

CZYLI JEST TAK:

 

1 - system FAT32 - podstawowa

 

 

2 - programy NTFS - rozszerzona

3 - gry NTFS - rozszerzona

4 - dane NTFS - rozszerzona

5 - dane NTFS - rozszerzona

 

 

 

Mam do was także pytanko co do tego że wgrałem sobie na dysk C gdzie mam systemik sam czysty Windows i jak zaznaczam wszystko co jest na tym dysku to pokazuje mi ze jest zajęte 800 MB, jak wbijam we właściwości tego dysku to pokazuje mi ze jest zajęte 2,83 GB. Możecie mi wyjaśnić dlaczego tak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system 10gb? błagam - minimalnie 30, a dla Visty to i 50. Poza tym niektóre programy jak są na innej partycji niż C lubią się sypać więc lepiej miej i programy i windowsa na tej samej. Reszta wedle uznania choć na gry 30GB to mało bo sam lost planet i colin mc rae dirt zajmą Ci około 20, nie mówiąc o steamie z HL2+CSS+CS zajmuje około 10gb czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dysk 320 dziele tak:

 

50GB Win

150GB Main

reszta Trash :)

 

hehe takie sa nazwy moich partycji <lol>

 

na C siedzi windows, na D gry i programy, choc niektore tez siedza na C, dysk Trash przeznaczony jest do sciagania z sieci filmow, muzyki i tego rodzaju [ciach!]lek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system 10gb? błagam - minimalnie 30, a dla Visty to i 50.

Ja mam 6, z czego zajęte raptem 4 gb, więc nie wiem po co 30 gb na system. Im większa partycja tym bardziej się fragmentuje (tak gdzieś wyczytałem).

 

A do autora tematu - podobnych tematów było mnóstwo. Szukanie nie boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...