Skocz do zawartości
TomaX

Programowanie Czy Grafika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie jestem w szkole policealnej i mam do wyboru specjalizacje - baza danych, aplikacje internetowe i grafika komputerowa.

 

Obecnie chodze na grafike , ale sie zastanawiam czy nie przejsc na aplikacje. Jak myślicie co sie bardziej opłaca wybrac ? Co jest bardziej przydatne w informatyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem w szkole policealnej i mam do wyboru specjalizacje - baza danych, aplikacje internetowe i grafika komputerowa.

 

Obecnie chodze na grafike , ale sie zastanawiam czy nie przejsc na aplikacje. Jak myślicie co sie bardziej opłaca wybrac ? Co jest bardziej przydatne w informatyce ?

O ile programowania może sie nauczyć np. dobry szachista czy też matematyk, który umie kalkulować, to do tworzenia grafiki trza mieć pewien zmysł artysty i ci pierwsi z reguły kaszanią projekty graficzne. Wprawdzie można sie wyuczyć klepania css, xslt itd. ale do projektowania layoutów trzeba mieć talenta. Te dwie działki różnią się diametralnie i wybrać trzeba taką w której czujesz sie mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo u siebie, co nie wybierzesz i tak niewiele się nauczysz ;) dyplomówkę zrobisz od razu i będziesz się cieszył. Ja wybrałem grafikę i jako temat pracy miałem "Przygotowanie grafiki na potrzeby strony internetowej", chyba dość jasny. 40stron, historia internetu, paręnaście screenów jako worklog - dostałem 4 za pracę bo za późno oddałem i 5 za obronę. Czy mi się to przydało? Nie nauczyłem się niczego czego bym nie umiał więc raczej nie. Policealne nie za wiele uczą, teraz mam nadzieję, że na studiach coś mnie ruszy na programowanie i za to się wezmę.

 

Moje zdanie: grafiki nie bierz bo to bezsensu, lepiej web-design skoro myślisz o grafice (bo się to wiąże ze sobą), a bazy danych - od czego są studia ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 99% ludzi ma zmysł artystyczny..... ale nie rozwijany.

Bez sensu żeby ktoś tutaj zamieszczał swoje prace, tego można się tez nauczyć i jest to ciężka praca.

Jak komuś pozwalali w młodości rysować kredkami po ścianie to teraz ładnie rysuje :D

Edytowane przez The_Structor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...