Skocz do zawartości
[B3D] maniac

SB Live --> Audigy !!! To działa !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych sterów co niby przerabiają SB Live na Audygy znaczy sie dodaja tylko EAX HD to nie palił bym się tak na nie bo nie u wszystkich to na dobre wychodzi u niektórych pipeprzy sie dzwiek jak cholera!! a i wcale wszystkich możliwośći EAX HD nie dodaje wiem bo słyszałem!!a to że w grze zaznaczone jest że masz uaktywnione EAX HD to nie znaczy ze tak jest więc nie cieszcie sie tak!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że nie ma ruznicy!!owszem jest rużnica i to na + tylko że nie jest tak jak na Audigy.A co do tego oprogramowania z Audigy 2 to powinno idelnie działać z Audigy 1 bo te karty prkatycznie niczym sie nie ruznią ale to jest skrakowane oprogramowanie więc nie wiem jak sie bedzie zachowywać na Audigy 1 więc prosze o uwagi jak sie sprawuja na Audigy 1 i czy sa dostępne wszystkie opcje z góry dziękuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sterów co niby przerabiają SB Live na Audygy znaczy sie dodaja tylko EAX HD to nie palił bym się tak na nie bo nie u wszystkich to na dobre wychodzi u niektórych pipeprzy sie dzwiek jak cholera!! a i wcale wszystkich możliwośći EAX HD nie dodaje wiem bo słyszałem!!a to że w grze zaznaczone jest że masz uaktywnione EAX HD to nie znaczy ze tak jest więc nie cieszcie sie tak!!

Jakas tam roznica tam jest, ale nie wiem czy warto zmieniac te stery, bo skoro chip Audigy (nie wiem jak to ma sie do Audigy2) jest teoretycznie 4 razy bardziej wydajny niz chip Live'a, to zeby to byl prawdziwy EAX HD, to cos ten dziwek musi "liczyc". Tu wkracza procek i wydaje mi sie, ze gra nie jest warta swieczki...

 

Oczywiscie beda inne opinie, bo to zalezy jaki kto ma sprzet audio i jakiego kompa... i jakie uszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna jakos sound blaster 128 pci ??? a mozna jakos sound blaster 128 pci ??? a mozna jakos sound blaster 128 pci ??? a mozna jakos sound blaster 128 pci ??? a mozna jakos sound blaster 128 pci ??? a mozna jakos sound blaster 128 pci ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka cos mi sie scharzanilo dlatego tak kilka razy wyszlo ale czy mozna cos zrobic sound blaster 128 pci ??

Nie, sprzedaj SB128 i doloz troche kasy do najzwyklejszego Live :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem kilka pomiarow dzwieku w 3dmark2003 i o to wyniki:

 

stare sterowniki: no sounds - 29.6 fps

24 sounds - 20.6 fps

 

cudowne sterowniki: no sounds - 29.7 fps

24 sounds - 23.5 fps

 

dla samej poprawy wydajnosci warto zainstalowac te stery, pomijajac poprawe jakosci dzwieku, ktora tez nastapila!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem kilka pomiarow dzwieku w 3dmark2003 i o to wyniki:

 

stare sterowniki:  no sounds - 29.6 fps

                         24 sounds - 20.6 fps

 

cudowne sterowniki: no sounds - 29.7 fps

                             24 sounds - 23.5 fps

 

dla samej poprawy wydajnosci warto zainstalowac te stery, pomijajac poprawe jakosci dzwieku, ktora tez nastapila!

Ja wrocilem do starych sterow, ale skoro piszesz, ze jest szybciej, to czemu nie :?: Samemu nie chcialo mi sie sprawdzac, ale chyba nastepnym razem od razu zainstaluje te stery...

 

Czy ktos jeszcze mierzyl wydajnosc z nowymi i starymi sterami w 3DMarku i innych testerach/grach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i OK. Zainstalowalem i faktycznie sa plynne przejscia pomiedzy efektami. Poprzednio byla chwila za nim zadzialalo. Np. zmiana efektow Advanced EQ w EAX Advanced HQ Control wygladala tak, ze efekty, ktory zmienialem na inny powodowal trzask, pozniej kilka sekund ciszy (podczas odtwarzania muzyki i dopiero wlaczal sie nowy.

W 3DMarku bez zmian, tyle samo co bylo +/- 20 punktow. w grach jeszcze nie sprawdzalem.

Sprawdze UT2003, bo tu byly klopoty z EAXem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ut2k3 dziala dobrze. mam nadzieje ze te stery [ten mniejszy pack, nie te 187 mb] podniosa wydajnosc bo po wczorajszym formacie to masakra byla. w q3 bez zainstalowanych sterow audigy 350 fps a ze sterami 270 fps :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ut2k3 dziala dobrze. mam nadzieje ze te stery [ten mniejszy pack, nie te 187 mb] podniosa wydajnosc bo po wczorajszym formacie to masakra byla. w q3 bez zainstalowanych sterow audigy 350 fps a ze sterami 270 fps  :evil:  :evil:

:lol:

To są chyba stery do Live! a nie do Audigy :)

Co do Audigy zainstaluj sobie najpierw stery od Audigy 2 v283, pozniej na to Web Update v323 a nastepnie v324 :)

Same stery + wybrane oprogramowanie, nie instaluj wszystkiego bo widzisz jak spowalnia :(

Wszystko znajdziesz na forum http://www.driverheaven.net/ ( trzeba sie zarejestrowac )

PS. W tym wiekszym packu 180MB stery sa w starszej wersji :) Instalujcie stery z mniejszego packa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz setup na plycie, to wlacz go, powinna byc opcja usuniecia programow.

poza tym wejdz w panelu sterpwania w system->sprzet i usun tam livea.

 

druga metoda to program RegCleaner. Wchodzisz w uninstal menu, w opcjach zaznacz wyswietlanie wszystkiego co sie da. Powinien byc Live gdzies.

A w pierwszym oknie RC usun wszystkie wpisy creative'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam problem jak zainstalowalem te stery to wszystko chodzilo pieknie ale jak zresetowalem kompa to juz nie chce mi sie wlaczyc mixer ustawienia glosnikow itp dzwiek dziala ale jak wlaczam mixer to wypisuje unable to load needed components

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powi mi ktos jak mam to zainstalowac ..usunołem wszystko z liven od creatiwa zwiazane ale dzwiek nadal był ...pousuwałem z menadzera urzadzen no zainstalowałem te nowe 12 mb i co gowno głos jest ale nie moge nigdzie zmienic aby na 4 głosniki grało ani efektow nic ..musze miec tez ten 180 mb pliczek zeby to było oprgramowanie czy moze teraz mam zainstalowac stery ?? nie znam za dobrze angielskiego aby sie w tej instukci połapac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowalem to dzisiaj na winME. wydawalo mi sie ze zaliczyl zwis (ctrl+alt+del i info, ze aplikacja nie odpowiada) wiec zamknalem. cos sie pojebalo, wiec reset i co???

windows sie laduje a tu nagle info o bledzie expolera i moje ulubione zdanie: "zainstaluj windows ponownie". lajt. zainstalowalem na stara wersje i dziala. i tak za tydzien bedzie tam XP, aduzo waznych rzeczy, wiec nie bylo mowy o formacie.Myslalem, ze znowu skasowalem rejestr systemu, ale o dziwo wszystko po staremu, nawet nie musialem instalowac progsow od nowa.

 

 

Uwazajcie. To nie zwis, to samo wraca do normy po chwili!!!

 

 

PS. Urzadzenie nie pokazuje sie jako YouP-Pax III costam tylko SB live! 2k. O co chodzi??? tak ma byc? pod XP bylo normalnie, a tu jakies cuda sie dzieja. Dziala dobrze.

 

 

PSII Szpak: instalowalem to na systemie jak u Ciebie (MB, procesor) jak z OC na niej? Warto? Stabilnie dziala? Wentylator tam jest kiepski dodam, a musi byc 100% stabilnie, to komputer kobiety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płycie oc jedynie do fsb 150 mhz dla durona nei istnieje ...wentylka tam nie mam a ogolnie bez kompbinacji chodzi spoko jutro ja wymienima da FDI cena podobna zastanow sie :)

 

ps. to mowisz ze na win me jest jakos kiepsko z tymi sterami hmm mi tez wyskoakiwało jako sb live 2k ale ja dalej nie wiem z kad wziac jakies oprogramowania do tych sterow zebym mogł 4 głosniki właczyc czy basu daodac zmniejszyc sa w wieszkszej paczce moze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...