Skocz do zawartości
[B3D] maniac

SB Live --> Audigy !!! To działa !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Spider .. no wlasnie zainstalowalem wczoraj poooznym wieczorkiem.. stery z 12mb i ten taly bajzel z duzej paczki.. (winxp+sp1).Musze sie temu chyba dobrze przyjrzec bo procz oprawy graficznej to nie widze zmian.Co warto dodac nie mialem "oryginalnych" sterow z CD bo sie na winxp gubily te "3d bajerki" , mialem jakies LiveDrvPack.exe (waga 25 911 874 bytes).

 

Mąki - ftp://zabrze.net.pl/sterowniki/ ( z pamieci..- jest w temacie url.. poszukaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. to mowisz ze na win me jest jakos kiepsko z tymi sterami hmm mi tez wyskoakiwało jako sb live 2k ale ja dalej nie wiem z kad wziac jakies oprogramowania do tych sterow zebym mogł 4 głosniki właczyc czy basu daodac zmniejszyc sa w wieszkszej paczce moze ??

wszystkie programy, mixer, eax i reszta sa w duzej paczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zainstalowałem ale mam tylko te z durzej paczki czyli z 2002 roku i kiedys juz je miałem i nie byłem zachwycony ..jak dodam te z małej to mi mixer nie dział jak wy zainstlowaliscie ze działa i i EAX w nfshp2 mi dział tylko na 2 głosnikach a nie na 4 czego tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative przedstawił na konferencji Game Developers Conference, swoją najnowszą technologię generowania dźwięku przestrzennego, nazwaną EAX 4.0. MultiEnvironment, nowa funkcja EAX, pozwala teraz na jednoczesną symulację wielu środowisk i efektów w czasie rzeczywistym. EAX 4.0 API udostępnia teraz także nowe efekty. Nowa wersja jest kompatybilna zarówno z OpenAL, jak i DirectSound 3D. Wraz z EAX 4.0, został przedstawiony format Interactive Spatial Audio Composition Technology (ISACT). Wraz z ISACT Production Studio pozwala tworzyć wielokanałowe utwory muzyczne i efekty dźwiękowe. Ma to ułatwić tworzenie dźwięku dla różnych zestawów głośnikowych. Dotychczas trzeba było przygotowywać oddzielne pliki dla konfiguracji 5.1, 2.1 czy 4.1. ISACT umożliwia automatyczne dostosowanie nagrania do ilości głośników. Wynika to z tego, że format ten używa współrzędnych miejsca, skąd ma dochodzić dźwięk. EAX 4.0 i ISACT mają być dostępne dla developerów latem tego roku.

 

www.twojepc.pl

 

Zobaczymy czy na to znajdą sie sterowniki dla SB Live! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative przedstawił na konferencji Game Developers Conference, swoją najnowszą technologię generowania dźwięku przestrzennego, nazwaną EAX 4.0. MultiEnvironment, nowa funkcja EAX, pozwala teraz na jednoczesną symulację wielu środowisk i efektów w czasie rzeczywistym. EAX 4.0 API udostępnia teraz także nowe efekty. Nowa wersja jest kompatybilna zarówno z OpenAL, jak i DirectSound 3D. Wraz z EAX 4.0, został przedstawiony format Interactive Spatial Audio Composition Technology (ISACT). Wraz z ISACT Production Studio pozwala tworzyć wielokanałowe utwory muzyczne i efekty dźwiękowe. Ma to ułatwić tworzenie dźwięku dla różnych zestawów głośnikowych. Dotychczas trzeba było przygotowywać oddzielne pliki dla konfiguracji 5.1, 2.1 czy 4.1. ISACT umożliwia automatyczne dostosowanie nagrania do ilości głośników. Wynika to z tego, że format ten używa współrzędnych miejsca, skąd ma dochodzić dźwięk. EAX 4.0 i ISACT mają być dostępne dla developerów latem tego roku.

 

www.twojepc.pl

 

Zobaczymy czy na to znajdą sie sterowniki dla SB Live!  :twisted:

No to bedzie jazda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie tych sterow , zainstalowalem je w tej okrojonej wersji , tyle ze nie mam zakladki w ktorej mozna wylaczyc dekodowanie sprzetowe AC-3 I na Spdif go puscic , a za cholere nie moge znalezc gdzie to jest( wczesniej bylo w audioHQ ale teraz nie mam tej zakladki tam ) .

Ja dawno nie mialem sterow od Creativa ;) a potrzebuje ich wlasnie do tego zeby dac sygnal AC-3 i DTS po wyjsciu cyfrowym :( . Mam tez prosbe dajcie mi linka to tego pelnego pakietu bo ten z pierwszej stronki nie dziala . Sciagam z tego linka co dal dexiak , plik A2ForSBLive.exe czy to jest to ??

 

A wracajac do jakosci , to jest naprawde niezle , stery graja calkiem inaczej od kxow , ale nie ma juz takiego metalicznego dzwieku .

 

Dzieki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te nowe stery i jest ok.Ale co mi to dało to nie wiem,i do tego kilka uwag.Nie umiem znależ zakładki zał. wył. AC 3.

W Project Igi nie mogę załonczyć EAX 3.0 a Audigi chyba powinno to obsługiwać.W Sprinter Ceel niby można załączyć opcje przy EAX HD ale

jest tak dziwnie przyciemniona.Tak że nie wiem czy instalacja tych sterów

coś dała.Acha w NFS jak włącze EAX to nie mam spadku FPS więc sądzę

że nie chodzi.Na starych sterach miałem spadek.Pozatym mam głośniki

za parę zł (ale sub.100 W) i jakości nie mogę ocenić.Filmy w AC3 chodzą

i wydaje mi się że lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRRRRRRR to jak to w koncu jest?

Patrze dzis na http://www3.telus.net/henryho/sblive2audigy/ i widze skreslone Audigy :( Zmiana na cos lepszego 8O

Patrze na sam dol i skreslone EAX ADVANCED HD :?

To wkoncu dziala czy nie dziala?

Po instalacji tych sterow na Live polepsza sie znacznie komfort, jakosc i efekty EAX w grach? Czy dziala EAX HD :?:

Juz mialem kupowac Live a tu taki zonk :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac"]http://www3.telus.net/henryho/sblive2audigy/

 

Już wszystko zainstalowałem i EAX HD działa :D Słychać płynne przejścia między środowiskami 3D, w GTA3 działa EAX 3.0 ! :D Splinter Cell zareagował świetnie :) Podobnie Half-Life i inne gry z natywną obsługą EAX i EAX HD. Czad :)

Jako, że SB Live od SB Audigy różni się tylko i wyłącznie na poziomie programowym (prócz FireWire i przetworników 24 Bit) można stwierdzić, że praktycznie za darmo dostajemy (posiadająć oczywiście SB Live) kartę o możliwościach SB Audigy - przynajmniej w kwestii dźwięku 3D :D !!!

Rozumiem, ze zrobiles tak, jak bylo na tej stronie:

1) odinstalowac wszystko

2) zainstalowac pack 12MB (sterowniki)

3) zainstalowac soft bez sterownikow (178MB)

 

Mam taka mysl: :!:

moze (przy karcie Live 5.1 jak moja i Twoja) zainstalowac zamiast kroku 2 najnowsze sterowniki do SB Audigy (sa na stronie Creativa) - i wtedy krok 3 -> moze uzyskamy jeszcze lepszy efekt - chyba ze tamten krok 2 to "skrakowanie" karty Live na audigy.

Pomysl jest w kazdym razie taki by uzyc najnowszych sterownikow oryginalnych, i na to zainstalowac pack 178 MB z softem do audigy.

 

Jak myslicie?

:?:

Bear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac"]http://www3.telus.net/henryho/sblive2audigy/

 

Już wszystko zainstalowałem i EAX HD działa :D Słychać płynne przejścia między środowiskami 3D, w GTA3 działa EAX 3.0 ! :D Splinter Cell zareagował świetnie :) Podobnie Half-Life i inne gry z natywną obsługą EAX i EAX HD. Czad :)

Jako, że SB Live od SB Audigy różni się tylko i wyłącznie na poziomie programowym (prócz FireWire i przetworników 24 Bit) można stwierdzić, że praktycznie za darmo dostajemy (posiadająć oczywiście SB Live) kartę o możliwościach SB Audigy - przynajmniej w kwestii dźwięku 3D :D !!!

Rozumiem, ze zrobiles tak, jak bylo na tej stronie:

1) odinstalowac wszystko

2) zainstalowac pack 12MB (sterowniki)

3) zainstalowac soft bez sterownikow (178MB)

 

Mam taka mysl: :!:

moze (przy karcie Live 5.1 jak moja i Twoja) zainstalowac zamiast kroku 2 najnowsze sterowniki do SB Audigy (sa na stronie Creativa) - i wtedy krok 3 -> moze uzyskamy jeszcze lepszy efekt - chyba ze tamten krok 2 to "skrakowanie" karty Live na audigy.

Pomysl jest w kazdym razie taki by uzyc najnowszych sterownikow oryginalnych, i na to zainstalowac pack 178 MB z softem do audigy.

 

Jak myslicie?

:?:

Bear

Hie hie :)

Mozna zainstalowac na Live najnowsze stery do Audigy 2 czyli wersje v324 a do tego najnowsze oprogramowanie do Audiogy 2 i wszystko dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie powiedzcie mi jakie oprogramowanie dodatkowe jest mi potrzebne?

Dzis zmienilem SB128 na Live 5.1 :) i chyba na stale nie bede instalowal zadnego dodatkowe oprogramowania :)

Bawilem sie :

- AudioHQ - wyswietla zainstalowane oprogramowanie Creative :D

- EAX Console - zbędny bajer pokazujacy mozliwosci EAX, mozna sobie cos tam ustawic ale dla mnie zbyteczne

- Suround Mixer - hmm, co tam jest takiego czego nie ma w zwyklym mixerku? :)

 

Proponujecie jeszcze cos potestowac? Dajcie krotkie opisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wg was uslysze jakas roznice miedzy drive'ami od SB Live i SB Audigy jesli posiadam aktualnie tylko 2 glosniki :oops: ??? Bo szczerze mowiac nie widze roznicy, ale moze przygluchy jestem.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie to nie wiem ale warto sprawdzic :D Ja sie moze jeszcze dzis tak pobawie :)

 

Aha, po zmianie SB128 na Live i te sterki YouP III slysze roznice :) Zajebiscie teraz sie gra w Counter-Strike przy wlaczonym EAX :) Slysze dokladnie ktoredy ktos idzie, nawet z bardzo daleka :) Wczesniej nic nie slyszalem :(

Narazie moje odczucia sa pozytywne :) Bez zachwytu ale spoxik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider .. no wlasnie zainstalowalem wczoraj poooznym wieczorkiem.. stery z 12mb i ten taly bajzel z duzej paczki.. (winxp+sp1).Musze sie temu chyba dobrze przyjrzec bo procz oprawy graficznej to nie widze zmian.Co warto dodac nie mialem "oryginalnych" sterow z CD bo sie na winxp gubily te "3d bajerki" , mialem jakies LiveDrvPack.exe (waga 25 911 874 bytes).

 

Mąki - ftp://zabrze.net.pl/sterowniki/  ( z pamieci..- jest w temacie url.. poszukaj)

a moglbys na twojej stronie umiescic ten pack 12 MB, bo na oryginalnej stronie tego juz nie ma i nigdzie nie idzie tego znalezc...

 

mysle ze wiele osob byloby wdziecznych.

 

pozdrawiam,

 

bear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te nowe stery i jest ok.Ale co mi to dało to nie wiem,i do tego kilka uwag.Nie umiem znależ zakładki zał. wył. AC 3.

(...)

zakladka pozwalajaca na wylaczenie ac3, rekalibracje basow i ustawienie glosnosci glosnika centralnego i woofera jest w :

creative surround mixer-> advanced view -> speakers -> settings (pod "test").

 

 

Bear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie :)

Mozna zainstalowac na Live najnowsze stery do Audigy 2 czyli wersje v324 a do tego najnowsze oprogramowanie do Audiogy 2 i wszystko dziala :D

 

:)

rozumiem ze to czysto akademickie rozwazania, bo chyba nie probowales ze swojego nowego live 5.1 zrobic audigy 2 - to chyba nowy pomysl, bo do tej pory mowa byla o zrobieniu z niej "prawie audigy"...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie :)

Mozna zainstalowac na Live najnowsze stery do Audigy 2 czyli wersje v324 a do tego najnowsze oprogramowanie do Audiogy 2 i wszystko dziala :D

 

:)

rozumiem ze to czysto akademickie rozwazania, bo chyba nie probowales ze swojego nowego live 5.1 zrobic audigy 2 - to chyba nowy pomysl, bo do tej pory mowa byla o zrobieniu z niej "prawie audigy"...

:)

 

Ja nie mowie o zrobieniu A2 tylko o zainstalowaniu sterownikow :roll:

Bardzo duzo osob tak robi, wiecej znajdziesz na http://www.driverheaven.net/forumdisplay.p...p?s=&forumid=33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was moglby na jakims serwerze umiescic do sciagniecia ten 12 MB-owy pack sterow YouPiii , ktory na oryginalnej stronie nie jest juz dostepny?

 

Z gory dzieki!

 

Bear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie :)

Mozna zainstalowac na Live najnowsze stery do Audigy 2 czyli wersje v324 a do tego najnowsze oprogramowanie do Audiogy 2 i wszystko dziala :D

a czy wtedy bedzie karte system rozpoznawal jako live czy audigy 2?

 

i czy w sofcie beda dostepne opcje typu EAX HD?

 

Czy ten soft to np. sciagniety z owej strony a2forlive.exe (178MB) czy jakos tak, czy trzeba zalatwic sobie oryginalny soft do a2?

 

Pomysl mi sie podoba,

 

sciagnalem juz najnowsze stery do live i audigy od creativa, teraz jeszcze fajny soft potrzebuje, mam ten ktory dostalem na plytce z liv'em.

 

Bear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...