Skocz do zawartości
[B3D] maniac

SB Live --> Audigy !!! To działa !!!

Rekomendowane odpowiedzi

HEh ja to zastosowałem u 2-ch kumpli na win 98... u jednego gierki zaczęłoy gorzej chodzic[wczesniej tez mial w IGI 2 EAXa włączonego , AA i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły i mu nie szarpało tak jak po wgraniu driverkow ;/] a u drugiego sie winda wiechac zaczęło po jakims czasie... czy sienei uruchamiec...sam nie wiem bo nie pamietam co mi tam mowil =] za to u mnie na win XP działa jak marzenie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie już na tym kase robią :D:D:D:D:D:Dhttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=12859183

Jak widać trafiają się też frajerzy którzy to kupują :P

 

Moim zdaniem do SB Live najlepsze są drivery:

- do gier i nie tylko: oryginalne najświeższe liveware od creativa (najbardziej uniwersalne, obecnie właśnie ich używam),

- do muzyki: kx project (zoptymalizowane pod względem jakości + zgodność z asio, ale sporo im jeszcze brakuje - m.in. brak eax).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wszystko działa świetnie no ale EAX 3 np w IGI2 nie rusza ,skopałem coś ?

Tak, edukacje :lol:

Naucz sie czytac, bylo pisane ze Live nie obsluguje EAX3 :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze że nie jesteś móżdżkiem bo bym nie uwierzył,no offence ale sam naucz sieczytać i przeczytaj pierwszego posta tematu,[b3D] maniac pisze że mu idzie EAX3.0 w GTA,itd a ma Live!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze że nie jesteś móżdżkiem bo bym nie uwierzył,no offence ale sam naucz sieczytać i przeczytaj pierwszego posta tematu,[b3D] maniac pisze że mu idzie EAX3.0 w GTA,itd a ma Live!!!

A ja napisze ze widzialem ufo :P Cos mu sie widocznie pomylilo i tyle :P Sam testowalem i nie dziala w GTA3, ludzie na wszystkich forach na swiecie tez testowali i EAX3 nie dziala na Live :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i mnie głowa rozbolała. Prosiłbym o prostą odpowiedz: jakich sterów użyć:

A)po XP Prof słucham muzyki& wszystko prócz grania

B)po 98SE tylko gram......

 

Z tego co tu piszecie to pod XP KX'y a pod orginalne najnowsze creativa - tak wywniskowałem...ale pewnie się mylę..

 

Z góry dziękuje za odpowiedz..

 

PS.Tak z ciekawości - to jeśli do wszystkego używałbym XP (gry&muzyka

) to wtedu co w końcu instaliwać....?????????? :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja tez sciagnalem te kx bo duzo muzy na kompie slucham. Ale nie zauwazylem roznicy. Nawet gorzej gra bo mi sie zresetowaly wszystkie poprzednie ustawienia ze starego surround mixera. A w tym kx to ja nic nie widze. Zadnego equalizer'a, raptem tylko reverb i chorus moge kontrolowac. Nawt nie ma regulacji bass i treble !!! O co chodzi ?? Jak to skonfigurowac zeby ladnie gralo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja tez sciagnalem te kx bo duzo muzy na kompie slucham. Ale nie zauwazylem roznicy. Nawet gorzej gra bo mi sie zresetowaly wszystkie poprzednie ustawienia ze starego surround mixera. A w tym kx to ja nic nie widze. Zadnego equalizer'a, raptem tylko reverb i chorus moge kontrolowac. Nawt nie ma regulacji bass i treble !!! O co chodzi ?? Jak to skonfigurowac zeby ladnie gralo ??

O miszczu :) .

Krotko bedzie wejdz do zakladki kx DSP , potem jak sie otworzy okno niebieskie wez prawym guzikiem myszki i dodaj wtyczke . Gwarantuje ze znjadziesz tam wiele . Jak dojdziesz co jest i do czegosluzy to smialo pytaj dalej . POzatym jezeli ty do sluchania muzy potrzebujesz reverba to gratuluje .

 

DODAM ZE EQUALIZER 10 STOPNIOWY ZNAJDUJE SIE W ZAKLADCE KOREKTORY I FILTRY , TYLKO MUSISZ GO WPIAC ODPOWIEDNIO W DSP . A defoultowy nazywa sie Timbre i ma refulacje basow i sopranow .

A i jeszcze jedno jakbys uzywal wyjscia cyfrowego to moge ci dac fajne ustawienia . Zreszta na analoga tez ci moge zrobic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktos sie zainteresowal. A tak wogole to nie napisalem ze potrzebuje reverba do sluchania muzyki, tylko ze moge go regulowac. Odinstalowalem go na razie. Ale wydaje mi sie ze z tym dsp i pluginami to bedzie podobnie do foobar2k. Jesli sie myle to mnie popraw. Bo jezeli maja te same funkcje to chyba nie warto korzystac z obu ?? A z tymi ustawieniami to bardzo chetnie. Na analoga jak mozna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foobar jest scisle polaczony z Kxami , jak mozesz to wlacz opcje kernel streaming w foobarze bedzie ona jak zaintalujesz dodatkowe opcje .

A jezeli chodzi o wtyczke to zrobie ci dwie bo ja mam Live 5,1 i moga nie dzialac . Maila podaj, a najlepiej to gadu .

I jeszcze jedno bedziesz mogl w kernel streaming wybrac sciezke jaka ma wychodzic sygnal wybierz 4/5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj PaxIV i jak dla mnie kicha. Dźwięk w odtwarzaniu mp3/wave gorszy. Może nie dużo ale gorszy. W grach nawet nie sprawdzłem bo już to, że jest gorszy dzwięk przy mp3/wave zdyskwalifikowało te stery. Odpaliłem Gunmetal, ale w nim zadnej różnicy. Głośniki mam 4 znośnej jakości na tyle by usłyszec różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tego Youv paka Iv i ren caly 178 mb smietnik ktory tak na marginesie to chyba po koreansku jest. Ale ni moge karty zmodowac. Najpierw zainstalowalem tego paka i pozniej nie wiedzialem co robic. restartowac kompa ?? Czy juz istalowac aplikacje (a jak tak w jakiej kolejnosci ? jaki plik trza odpalic ?? ). I co pozniej. Bo mam zainstalowane ale caczy czas winda mi value live'a wykrywa. Help !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja cos dorzuce:

 

po wgraniu najnowszych sterów KX project liczba strumieni głosów sprzętowych na SB Live! Platinium zwiększyła się u mnie z 32 do 64! co umożliwiło mi odpalenie wszystkich testów dźwiękowych w 3DMARKU2003; niestety wystepowaly zaniki niektórych dźwięków.

 

co do strów kpax to jakis shit! zp zainstalowaniu zniknela mi akceleracja sprzętowa dzwieku w dxdiagu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki shet na value to sie tego nie da przerobic całe oprogramowanie nie działa tylko sterowniki działja i tak sie trzeba najebbac aby je odpowiednio zainstalowac jakosc dzwieku jest taka sobie przynajmiej nie mam juz trzaskow jakie miałem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W calym topicu mowa jak uzyskac z SB 5,1 => SB Audigy. A ja mam pytanko jakie drivery bedą najlepsze aby najlepiej wykorzystac te fukncje ktore karta posiada [chodzi mi zarowno o dobra muzyke (mp3 i AC-3 w filmach) jak i efekty w grach]:

1) oryginalne stery od creativa

2) YouP-PAXIII-P0312.exe i na to A2ForSBLive.exe

3) czy moze kxdrv3534f-full.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to nie zauważyłem najmniejszej różnicy w jakości dźwięku (sprawdzałem specjalnie na odsłuchach studyjnych - event tr8).fakt że kx'y posiadają bardzo rozbudowane dsp - jesli to się komuś przyda to proszę bardzo - ja z tego nie skorzystam bo potrzebuję czystego dźwięku bez żadnych efektów

kx mają pozatym bardzo rozbudowany mixer który jest dobry ale dla karty profesjonalnej a nie dla shitu do zastosowań domowych.

 

zresztą instalując oryginalne stery wystarczy spojrzeć że korzystają one z plików audigy czyli wszystko zostaje jak dawniej (w nowych live 5.1 digital) starsze oczywiście na tym skorzystają nowe już nie.....

 

żadnych innych różnic nie zauważyłem - u mnie live od samego początku odtwarzał dźwięk 24/96 choć to nic nie daje (brak jakiejkolwiek różnicy w porównaniu z 16/48khz)

 

zresztą w live i tak pasmo przenoszenia kończy się definitywnie na jakimś 16 khzu zacząwszy od 35hz.....

braki ma ta karta straszne niestety

zamiast bawić się pierdułami które nic nie wnoszą lepiej zainwestować w coś niebo lepszego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem PAX IV i działa super!!

Poza poprawioną jakością dźwięku dla muzyki (dla gier jeszcze nie patrzyłem - nie słuchałem) to tutaj moge ustawić różne rzeczy dla głośników, a w starych driverach nie mogłem. Mam nadzieje, ze EAX tez sie poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to nie zauważyłem najmniejszej różnicy w jakości dźwięku (sprawdzałem specjalnie na odsłuchach studyjnych - event tr8).fakt że kx'y posiadają bardzo rozbudowane dsp - jesli to się komuś przyda to proszę bardzo - ja z tego nie skorzystam bo potrzebuję czystego dźwięku bez żadnych efektów

kx mają pozatym bardzo rozbudowany mixer który jest dobry ale dla karty profesjonalnej a nie dla shitu do zastosowań domowych.

 

zresztą instalując oryginalne stery wystarczy spojrzeć że korzystają one z plików audigy czyli wszystko zostaje jak dawniej (w nowych live 5.1 digital) starsze oczywiście na tym skorzystają nowe już nie.....

 

żadnych innych różnic nie zauważyłem - u mnie live od samego początku odtwarzał dźwięk 24/96 choć to nic nie daje (brak jakiejkolwiek różnicy w porównaniu z 16/48khz)

 

zresztą w live i tak pasmo przenoszenia kończy się definitywnie na jakimś 16 khzu zacząwszy od 35hz.....

braki ma ta karta straszne niestety

zamiast bawić się pierdułami które nic nie wnoszą lepiej zainwestować w coś niebo lepszego....

Jezeli mozna wiedziec to jakim programem i jaka muza sluzyla do testu ??

Ja powiem tobie jakie sa moje odczucia w odluchu , dodam ze uzywam wyjscia cyfrowego podlaczonego do harmana/kardona 5000 na systemie 5,1 co sie zowie "Logic7 Music" .

Wiec wedlug mnie oryginalne stery graja bardzo metalicznie , sopran calkiem znieksztacony ( taka sieczka jak dla mnie ) . Bas jest dobry na sterach Creative , ale kxy tez graja go inaczej . Pozatym nie mowie ze ty zle slyszales bo kazdy ma inne warunki do odsluchu , inne pomieszczenie oraz inna konfiguracje . Ale ostatnio zrobilem dobry test , po pol roku sluchania Kxow ( i po dobrym poznaniu wielu utworow odluchanych na tych sterach ) zaintalowalem stery o ktorych mowa w tym poscie , i powiem krotko , do poki nie wrocilem do Kxow to muzy na kompie nie mialem ochoty sluchac . Utwory ktore znalem i sluchalem ich w kolko , brzmialy podobnie ale nie mialy tego czegos co mi sie w nich tak podobalo . A muzyki slucham roznej od Jazzu , Ambientu po dobry hih-hop .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...